Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ φίλο Spidey (ή όποιος άλλος γνωρίζει :)):

 

Στο XMedia Recode τι ρυθμίσεις έχεις βάλει? Τουλάχιστον τις βασικές. Έχει τόσες πολλές και δεν ξέρω ποιες από αυτές δίνουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εγω καλεσα την LG και ρωτησα αν τα vf live , my view , plus κινητα (BRANDED KAI UNBRANDED) εχουν την συγκεκριμενη δυνατοτητα και ηταν κατηγορηματικοι....οτι στην Ελλαδα απαγορευτηκε απο την ΕΕΤΤ.

ΑΡΑ δεν φταινε τα branded κινητα λοιπον!

Εγώ το αγόρασα από την "apiastos.gr" είναι "καθαρό" χωρίς μενου vodafon, cosmote, wind και το FM Transmiter παίζει κανονικά. Βρήκα άδεια συχνότητα και άκουσα με πολύ καλή ποιότητα τη μουσική μου από το ραδιόφωνο. Ποιά απαγόρευση και πράσινα άλογα? Το κινητό είναι της αντιπροσωπίας της Ελληνικής LG.

Και το πήρα 364 ευρώ.

Αρα τα UNBRANDED παίζουν!!!!

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από phoenixxx_7 Εμφάνιση Μηνύματος

Ρε παιδια εγω καλεσα την LG και ρωτησα αν τα vf live , my view , plus κινητα (BRANDED KAI UNBRANDED) εχουν την συγκεκριμενη δυνατοτητα και ηταν κατηγορηματικοι....οτι στην Ελλαδα απαγορευτηκε απο την ΕΕΤΤ.

ΑΡΑ δεν φταινε τα branded κινητα λοιπον!

 

Εγώ το αγόρασα από την "apiastos.gr" είναι "καθαρό" χωρίς μενου vodafon, cosmote, wind και το FM Transmiter παίζει κανονικά. Βρήκα άδεια συχνότητα και άκουσα με πολύ καλή ποιότητα τη μουσική μου από το ραδιόφωνο. Ποιά απαγόρευση και πράσινα άλογα? Το κινητό είναι της αντιπροσωπίας της Ελληνικής LG.

Και το πήρα 364 ευρώ.

Αρα τα UNBRANDED παίζουν!!!!

 

Μα κάποιoi ανέφεραν ότι και από cosmote έχει FM Transmitter...

Link to comment
Share on other sites

Μα κάποιoi ανέφεραν ότι και από cosmote έχει FM Transmitter...

 

Κι ένας άλλος ότι έχει VL συσκευή με FM Trans. :wacko::confused::blink::worry:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο cosmote και δουλευει μια χαρα το fm trans.

με wi-fi δεν μπορω να συνδεθω και δεν μου εχει απαντησει κανεις εδω μεσα τι μπορει να φταιει παρολο που ρωτησα δυο φορες.

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο cosmote και δουλευει μια χαρα το fm trans.

με wi-fi δεν μπορω να συνδεθω και δεν μου εχει απαντησει κανεις εδω μεσα τι μπορει να φταιει παρολο που ρωτησα δυο φορες.

 

βάζεις προφιλ wifi στο browser kai sto java?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλώς σας βρηκα

Εχω 2 ερωτησουλες

-Τι παιζει με το GPS. Εχω κανονικη συσκευη GPS και δεν ασχοληθηκα καθολου με το τι παιζει με το Αρενα αλλα ειμαι στην δουλεια και ενας συναδελφος το θεωρει απο τα κρισιμα σημεια για να το παρει(δεν μπορω να δω το manual, ειμαι δουλεια οπως ειπα). Ειδα κατι google maps αλλα δεν ξερω τι παιζει, βασικα ρωταει αν μπορει να βαλει αλλο software, destinator η garmin ξερω γω

 

-Η δευτερη και σημαντικη για μενα ερωτηση. Μπορουν τα gmail(κατα κυριο λογο) και yahoo mail(κατα δευτερον) να παιξουν ως push και κυριως ΠΩΣ?Εψαξα αρκετα αλλα ενω βρισκω παντου οτι το arena υποστηριζει Push mail και μαλιστα αν δεν κανω λαθος καποιοι λενε οτι το gmail συγκεκριμενα μπορει να παιξει ετσι. Ξερει ομως καποιος τι ρυθμισεις να κανω απο πλευρας arena?(γιατι δεν εχω βρει)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. ειχα την τυχη η κοπελια να μου χαρισει το lg arena vf μιας και δεν την εξυπηρετουσε καθολου και δεν ειναι της τεχνολογιας απλα ειχε τρελη επιδοτηση ( κοντα στα 390 ευρω) οποτε ουσιαστικα το πηρε τσαμπα.

Το εδωσε σε εμενα ο οποιος δεν ειμαι και φαν με τα κινητα μιας και δεν εχω ουτε συνδεση απλα εχω wind free 2 go.

Οι εντυπωσεις μου ειναι αρκετα θετικες αλλα εχω καποια θεματα αν μπορειτε να με βοηθησετε.

 

1) σχετικα με τις ταινιες που μπορω να βαλω στο κινητο: η διαδικασια ειναι απλα να κατεβασω απο το ιντερνετ οποια ταινια θελω ( σε τι αναλυση αραγε? ) και απλα μετα να χρησιμοποιησω το converter που εχει? ( οι υποτιτλοι δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα)

 

2) gps - google maps Η διαδικασια που πρεπει να κανω ειναι να συνδεθω σε wi fi δικτυο και μετα να ανοιξω το google maps, ενω θα βρισκομαι σε ανοιχτο χωρο για να βρει την θεση μου? μετα αν τυχον την βρει, αυτη ειναι η διαδικασια που θα πρεπει να κανω οποτε θελω να δω google maps?

 

να υποθεσω οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερο θεμα που εχω wind free 2 go και το κινητο ειναι vf?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eιχα το αρενα διπλα στο ρενουαρ πριν την αποφαση,και κατεληξα στο ρενουαρ.

Δεν μου ειπε και πολλα το εφετζιδικο ιντερφεις του αρενα και η μικροτερη κατα 3mpx καμερα....

Αποψη μου......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

απολυτα σεβαστη η αποψη σου φιλε μου...!! μεγεια το νεο σου κινητο..!

 

καλησπερα σε ολους. ειχα την τυχη η κοπελια να μου χαρισει το lg arena vf μιας και δεν την εξυπηρετουσε καθολου και δεν ειναι της τεχνολογιας απλα ειχε τρελη επιδοτηση ( κοντα στα 390 ευρω) οποτε ουσιαστικα το πηρε τσαμπα.

Το εδωσε σε εμενα ο οποιος δεν ειμαι και φαν με τα κινητα μιας και δεν εχω ουτε συνδεση απλα εχω wind free 2 go.

Οι εντυπωσεις μου ειναι αρκετα θετικες αλλα εχω καποια θεματα αν μπορειτε να με βοηθησετε.

 

1) σχετικα με τις ταινιες που μπορω να βαλω στο κινητο: η διαδικασια ειναι απλα να κατεβασω απο το ιντερνετ οποια ταινια θελω ( σε τι αναλυση αραγε? ) και απλα μετα να χρησιμοποιησω το converter που εχει? ( οι υποτιτλοι δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα)

 

2) gps - google maps Η διαδικασια που πρεπει να κανω ειναι να συνδεθω σε wi fi δικτυο και μετα να ανοιξω το google maps, ενω θα βρισκομαι σε ανοιχτο χωρο για να βρει την θεση μου? μετα αν τυχον την βρει, αυτη ειναι η διαδικασια που θα πρεπει να κανω οποτε θελω να δω google maps?

 

να υποθεσω οτι δεν υπαρχει ιδιαιτερο θεμα που εχω wind free 2 go και το κινητο ειναι vf?

 

ευχαριστω

 

1)αμα δε θες υπιτιτλους ναι ειναι ετσι η διαδικασια..αν κ οι περισσοτεροι απο εδω χρησιμοποιουμε το xilisoft converter

2)ρυθμισε πρωτα το προφιλ των java εφαρμογων στο wifi (εργαλεια-συνδεσιμοτητα-java-προφιλ ειναι νομιζω το path) αφου βρει τη θεση σου ναι αυτη ειναι η διαδικασια...δοκιμασε κ το mgmaps ειναι κ αυτο ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Eιχα το αρενα διπλα στο ρενουαρ πριν την αποφαση,και κατεληξα στο ρενουαρ.

Δεν μου ειπε και πολλα το εφετζιδικο ιντερφεις του αρενα και η μικροτερη κατα 3mpx καμερα....

Αποψη μου......

 

Δεν ειναι μονο κατα 3mp μικροτερη , ειναι κ αρκετα υποδεέστερη.Καλορίζικο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ε λογικο.. το ρενουαρ εκτος των αλλων εχει και xenon! Καλη η αγορα και η κινηση σου στην παρουσα φαση κι εγω θα προτιμουσα το ρενουαρ. Αν και στο θεμα του interface ισως προτιμω το αρενα.. anyway καλοριζικο!
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το ψιλοβαρεθηκα,επιστροφη στο c905 μου και παλι...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο κουτί του και περιμένει το πρώτο "χάδι" μου! :happy:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω καλεσα την LG και ρωτησα αν τα vf live , my view , plus κινητα (BRANDED KAI UNBRANDED) εχουν την συγκεκριμενη δυνατοτητα και ηταν κατηγορηματικοι....οτι στην Ελλαδα απαγορευτηκε απο την ΕΕΤΤ.

ΑΡΑ δεν φταινε τα branded κινητα λοιπον!

 

αυτο μου ειπαν κι εμενα...αλλα όπως βλεπεις τα unbranded την εχουν την δυνατοτητα και παιζει κανονικα...

 

Καλησπέρα και από μένα! Σας έχει κολλήσει ποτέ και να μην ανοίγει και μετά αφού εμφανίζει κόλλημα οθόνης στο αρχικό μενού με βγάλσιμο μπαταρίας να είναι πάλι οκ????

 

εμενα έχει κολλησει 5-6 φορες...μπαταρια εξω κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Συζητιέται στο forum http://www.mylgarena.com/ για αναβάθμιση μέσα στις ημέρες

 

Επειδη ενδιαφερομαι να αλλαξω το κινητο μου και ημουνα μεταξυ του ΚΜ900 και του Renoir διαβασα το forum για την αναβαθμιση και απο οτι λεγανε εχει βγει ηδη και την δοκιμασανε και απο οτι λενε δεν εγινε τιποτα απο αυτα που περιμενανε μετα την αναβαθμιση.

Το youtube μεσω wifi δεν το φτιαξανε , divx μια απο τα ιδια και με το Gps τα ιδια.

Μαλλον για το renoir με βλεπω , απο οτι καταλαβα σε αυτο δεν υπαρχουν τα προβληματα youtube και divx εκτος αν καταλαβα λαθος.

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι να αλλαξω το κινητο μου και ημουνα μεταξυ του ΚΜ900 και του Renoir διαβασα το forum για την αναβαθμιση και απο οτι λεγανε εχει βγει ηδη και την δοκιμασανε και απο οτι λενε δεν εγινε τιποτα απο αυτα που περιμενανε μετα την αναβαθμιση.

Το youtube μεσω wifi δεν το φτιαξανε , divx μια απο τα ιδια και με το Gps τα ιδια.

Μαλλον για το renoir με βλεπω , απο οτι καταλαβα σε αυτο δεν υπαρχουν τα προβληματα youtube και divx εκτος αν καταλαβα λαθος.

 

Δεν καταλαβες καθολου λαθος......:wink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

θελω να το παρω και γω αλλα σκεφτομαι την μπαταρια με μα φυσιολογικη χρηση θα βγαει 2-3 μερες?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

και εμενα εχει κολλησει μια φορα και "αναστηθηκε" με βγαλσιμο της μπαταριας .

 

σχετικα με το νοκια 5800 που αναφερθηκε πιο πανω παιδια να σας πω οτι ηθελα να το παρω πριν το lg και παρακολουθουσα και το σχετικο forum . Για διαβαστε το απο την αρχη και θα καραφλιασετε με το προβληματα του , εγω το ειχα διαβασει μεχρι την 200 και πηρα μαυρο δρομο . Οταν φθασουμε και εμεις τις 424 σελιδες που ειναι τωρα και με τις αναβαθμισεις που εχει αυτο , τοτε να το συγκρινουν οι επικριτες του arena . Δεν ειναι λόγικο να συγκρινεις ανομοια πραγματα αφου το ενα εχει ψηθει ενω το αλλο ειναι ακομα στην αρχη

 

στα δικα μας πάλι , να σας αναφερω οτι το ακουστικο bleutooth ενω στο 6300 ανοιγε γραμμη με διπλο πατημα εδω ανοιγει με μονο με αποτελεσμα να γινονται κλησεις κατα τυχη .

 

η μπαταρια με χρηση και λειτουργια 24ωρου (δεν σβηνει την νυχτα) θελει φορτιση καθε βραδυ

 

το μενου αρκετα αργο σε σχεσει με του 6300

 

το fm tr.. δουλευει και σε μενα κανονικα παρολο που ειναι απο τα πλαισιο VF αλλα οχι VF Live για τους ειχαν τελειωσει και δινανε τα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Προσορινη λυση για το youtube ειναι ο BOLT.Mετατρεπει τα βιντεακια και παιζουν κανονικα(ηχος τους δεν ειναι πολυ καλος κ για τη μετατροπη περνανε καποια δευτερολεπτα)κατα τ αλλα ειναι μια λυση.
Link to comment
Share on other sites

βάζεις προφιλ wifi στο browser kai sto java?

 

δεν εβαζα,αλλα και τωρα που εβαλα παλι δεν συνδεεται.

τι μπορει να παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αντε "χαϊδεψε" το να μας πεις εντυπωσεις! :p Με γεια.. :)

 

Thanx! :)

 

Αλλά πριν το συνοπτικό review που θα κάνω μετά από κάποιες ώρες "χαδιού" (:p), κάποιες σκόρπιες ερωτησούλες:

 

α) Στο μενού "Πολυμέσα", μπορούμε να βάλουμε μέχρι κάποιο συγκεκριμένο αριθμό τραγουδιών ή βίντεο? Το ίδιο ισχύει και στο μενού "Επαφές"?

 

Θα συνεχίσουν κι άλλες... :rolleyes:

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...