Jump to content

[Επίσημο] Nokia 2700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ομολογω πως κι εμενα μου φανηκε καπως..:Ρ

 

Ενα αρνητικο το οποιο εχω εντοπισει ειναι πως το εικονιδιο της μπαταριας, κραταει πολυ περισσοτερη ωρα τις 4 γραμμες απ'οτι κραταει τις 3 ή τις 2. Η 3η γραμμη νομιζω πεφτει μπαμ μπαμ, με αποτελεσμα να μην ξερεις ποσο θα κρατησει..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΕ ΚΑΛΟ ΗΧΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!ΜΕ ΤΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ!ΣΤΙΣ 4 ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕ 2 ΜΕΡΕΣΚΑΙ ΕΜΕΝΑ!ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΠΕΣΕ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΑ ΓΡΗΓΟΡΑ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μηπως γνωριζει κανεισ το ελληνικο κωδικο?αυτο που εχω εγω ειναι ρμ-561 αλλα χωρισ ελληνικα στο πληκτρολογιο του!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κ εγω το κινητακι να κανω ενα μικρο απολογισμο.

λοιπον το κινητο το αγορασα 85ε στα multirama.Τώρα 55ε στο πλαισιο ακουγονται πολυ καλα αλλα δεν το ειχα δει οταν το πηρα.Στα του τηλεφωνου τωρα.

Το τηλεφωνο ειναι αρκετα ικανοποιητικο για τα λεφτα του αλλα μην περιμενετε κ τη ληστεια του αιωνα.Τα υλικα του ειναι απο οκ εως μετριας ποιοτητας.Ωραιο το καπακι που θυμιζει πολυυυυ παλια νοκια με αυτη τη λαμψη μεσα στο πλαστικο που φωτιζει στον ηλιο(αν καταλαβε κανεις τι λεω :lol:).Η προσοψη αρκετα ωραια ,γυαλιστερο το υλικο της.Η σχεδιαση μου θυμισε 8800 αρτε αλλα ως εκει.Γρατζουνιεται πολυ ευκολα δυστυχως κ το πληκτρολογιο (!) κ η οθονη γιατι το γυαλιστερο πλαστικο ειναι πολυ μαλακο.

Το πληκτρολογιο ειναι οκ, αλλα εγω που εχω μεγαλα δαχτυλα παταω ωρες ωρες 5 κουμπια μαζι(προβλημα που ειχα κ με το 5130) γιατι ειναι σε μπλοκ των 3 τα κουμπια.Δηλαδη καθε γραμμη ειναι ενιαια.

Κατα τα αλλα η καμερα ειναι κατω του μετριου κ ειδικα η εγγραφη σε βιντεο ειναι για γελια.Εχει εξοδο για 3.5 χιλιοστων υποδοχη αλλα ο ηχος που βγαζει σε μπ3 κ ραδιο(απο τα ακουστικα παντα) ειναι τουλαχιστον αδιαφορος αλλα με οκ ενταση.

Το μπ3 πλειερ δεν εχει κ πολλες επιλογες, το ραδιοφωνο απο οσο θυμαμαι εχει rds αλλα δεν ειναι κ πολυ καλο γιατι πολλες φορες χανει συχνοτητες στην αναζητηση κ χρειαζεται να πηγαινω πανω κατω στα φμ για να βρω το σταθμο που θελω.

Η οθονη του πολυ καλη για τα λεφτα της.Το πιο αξιολογο πραγμα σε αυτο το κινητο για μενα.Πολυ καλη κ κατω απο το ηλιο.Φωτεινη κ ευκρινης.

Το λειτουργικο πολυ σταθερο ως τωρα.Ουτε κολληματα ουτε τιποτα.Αρκετα γρηγορο μου φαινεται κιολας.Απλα δε βρισκω πως να μικρυνω το ρολοι.Ολα τα εικονιδια ειναι μεγαλα παντως στην αρχικη οθονη.Αλλους μπορει να τους ξενερωσει αυτο γιατι φαινεται λιγο ακομψο ενα εικονιδιο νααα σε μια οθονουλα αλλα εμενα με ξεκουραζει γιατι τηλεφωνο ειναι κ θελω να βλεπω το σημα,τη μπαταρια κ το ρολοι χωρις να μου βγουν τα ματια.

Το σημα ειναι μια χαρα αλλα τυγχανει πολλες φορες να με ρωτανε τι λεω γιατι δεν ακουγομαι καθαρα ενω εχω ενεργοποιησει κ την καθαροτητα φωνης.

Το ηχειακι του ειναι αρκετα δυνατο κ το τηλεφωνο μου τελος ειναι made in romania.

Τελικα ειναι μια τιμια επιλογη χωρις κατι τελειο επανω της αλλα κ χωρις να υστερει καπου

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αγόρασα χθες το Nokia 2700 Classic και ή δεν ξέρω να το χρησιμοποιήσω, αν και χρησιμοποιώ χρόνια Nokia, ή οι λειτουργίες του είναι πλέον απογοητευτικές. Προσπαθώ να γράψω μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες και δέχεται μόνο μέχρι 70, ενώ στα αγγλικά δέχεται μέχρι 160. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση γι'αυτό ή πρέπει να αρχίσω να γράφω μηνύματα σε greeklish, πράγμα που απεχθάνομαι;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την εξής ρύθμιση και θα γράφει 160 ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Μηνύματα - Ρυθμίσεις μηνυμάτων - Σύντομο μήνυμα - Κωδικοποίηση - Περιορισμένη υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει Nokia maps??Γιατί ψάχνωντας στο site της Nokia εκεί που έχει τις συσκευές για να κατεβάσεις χάρτες δεν την έχει..Αλλά μέσα στο menu του κινητού έχει επιλογή maps!!!

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει με την έννοια ότι μπορείς να βρεις κάποια οδό που θες ή να σχεδιάσεις μια διαδρομή σε προσομοίωση. Δεν θα μπορείς να έχεις πλοήγηση σε πραγματικό χρόνο ούτε να βλέπεις την θέση σου στον χάρτη, γιατί το 2700c δεν έχει δέκτη GPS. Αν όμως συνδέσεις κάποιο εξωτερικό δέκτη GPS μέσω BT θα μπορείς να έχεις και τα 2 τελευταία που αναφέρω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι αλλά τους χάρτες απο που μπορώ να τους κατεβάσω;;;Γιατί στο site της Nokia δεν βρίσκω τπτ!!!

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΝΕΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ 7.80!ΣΑΝ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ ΛΙΓΑΚΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ,ΟΣΟ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑι αλλά τους χάρτες απο που μπορώ να τους κατεβάσω;;;Γιατί στο site της Nokia δεν βρίσκω τπτ!!!

 

Στο site της Nokia δεν εμφανίζει το κινητό στον κατάλογο με τα συμβατά κινητά με τους χάρτες nokia maps.Επομένως απο που να κατεβάσω το updater για τους χάρτες;;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά. Επειδή πρόκειται να το πάρω κι εγώ αυτό το κινητό, θα ήθελα να μάθω από αυτούς που το έχουν τεστάρει,

1. Αν δέχεται θέματα από το Nokia 3120 classic

2.Αν δέχεται παιχνίδια για S40 συσκευές

3.Αν είναι σκληρά τα πλήκτρα (δύσκολα στην πληκτρολόγηση)

4.Αν η κάμερά του είναι καλή -γιατί παρ' ότι τα 2 mega pixel που έχει κάποιοι επιμένουν να λένε πως μοιάζει με vga-

5.Αν έχει θέματα, πόσα είναι..

6.Αν είναι όντως τόσο κακά τα ακουστικά

 

Thanks!

:p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά. Επειδή πρόκειται να το πάρω κι εγώ αυτό το κινητό, θα ήθελα να μάθω από αυτούς που το έχουν τεστάρει,

1. Αν δέχεται θέματα από το Nokia 3120 classic

2.Αν δέχεται παιχνίδια για S40 συσκευές

3.Αν είναι σκληρά τα πλήκτρα (δύσκολα στην πληκτρολόγηση)

4.Αν η κάμερά του είναι καλή -γιατί παρ' ότι τα 2 mega pixel που έχει κάποιοι επιμένουν να λένε πως μοιάζει με vga-

5.Αν έχει θέματα, πόσα είναι..

6.Αν είναι όντως τόσο κακά τα ακουστικά

 

Thanks!

 

Τέλειο είναι για 79€.

Μη το σκέφτεσαι...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το παρήγγειλα σήμερα:happy:, αλλά επειδή πέσανε οι γιορτές (παραμονή+ανήμερα Χριστουγέννων) θα έρθει από βδομάδα:(. Μας είπε η κοπέλα ότι θα έρθει σε 4 εργάσιμες, οπότε να το περιμένω από την Τρίτη.....μόλις το πάρω θα κάνω εδώ ένα ποστ:D.. Ανησυχώ όμως και λιγάκι για όλα αυτά που λένε οι άλλοι, ότι δηλαδή γρατζουνιέται εύκολα, έχει χάλια camera + video κ.λπ.

Εγώ το περιμένω πως + πως γιατί θέλω πολύ να ξεφορτωθώ το παλιό μου...!!;)

:p
Link to comment
Share on other sites

επίσης μην κολωσετε για μνήμη παίρνει και 4 GB (αυτή η ΝΟΚΙΑ ορισμένες φορές...)

 

Έχει τα ίδια specifications με όλα τα ΝΟΚΙΑ σε χώρες ΑΜΕΑ οπότε γιατί να μην παίρνει 4 το δοκίμασα και γω και...ορίστε ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ

 

κοιτάξτε εδώ

http://http://www.cyberindian.net/2009/02/02/nokia-2700-classic-mobile-phone-launched/

 

σε αντίθεση με εδώ

http://http://www.nokia.gr/products/phones/nokia-2700-classic/specifications

 

α και κατι τελευταίο σε κάποιον που κοιταζει, προσεχε την δουλεια σου, φιλικα στο λεω

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα σήμερα και είναι τέλειο.Τώρα <<κατεβάζω>> θέματα.Λοιπόν, τα πλήκτρα δεν είναι δύσκολα στην πληκτρολόγηση (για μένα).Αξίζει τα λεφτά του και όποιος έχει αμφιβολίες για το αν θα πρέπει να το πάρει σίγουρα λέω πως πρέπει:happy::p.
:p
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση

έχω 4 bluetooth

1. Bluetrek G2+

2. LG HBM 550

3. JABRA BT-150

4. Ενα άλλο μάυρο με καλωδιάκι απο media markt που δεν γραφει πανω κατι αλλα ειναι καινουριο

 

με κανένα δεν μπορω να τα συνδέσω με το κινητό μου

 

καμιά ιδεα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

παιδιά, έχει καταφέρει κανείς να μπει στο 0.facebook.com από αυτό το κινητό?

είχα το nokia n72 και έμπαινα δωρεάν από την wind. Το 2700 εχει σαν default browser opera mini ο οποίος δεν είναι συμβατός με το 0.facebook.com έβαλα τον UCbrowser και τώρα μου βγάζει αυτό:

"Sorry, 0.facebook.com is only supported by select mobile carriers and is not available from your mobile carrier. "

ξέρει κανείς αν λύνεται κάπως το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. το τηλέφωνο λόγω εξοικονόμησης ενέργειας σβήνει την οθόνη. δυστυχώς όμως δεν εμφανίζει κάποιο σύμβολο ή κάποια ειδοποίηση σε αυτή τη φάση σε περίπτωση που έχει έρθει σμσ ή αναπάντητη. ξέρετε αν υπάρχει κάποια επιλογή για να εμφανίζει κάποιο alert ή να απενεργοποιήσω την επιλογή αυτή (να μένει μόνο στο screen saver).

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα,

ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. το τηλέφωνο λόγω εξοικονόμησης ενέργειας σβήνει την οθόνη. δυστυχώς όμως δεν εμφανίζει κάποιο σύμβολο ή κάποια ειδοποίηση σε αυτή τη φάση σε περίπτωση που έχει έρθει σμσ ή αναπάντητη. ξέρετε αν υπάρχει κάποια επιλογή για να εμφανίζει κάποιο alert ή να απενεργοποιήσω την επιλογή αυτή (να μένει μόνο στο screen saver).

ευχαριστώ...

 

Την ιδια απορια εχω και γω βρε παιδια.

Πως καταλαβαινουμε οτι ειχαμε καποια κληση,αφου αυτοματα απενεργοποιειται η οθονη?

Αποκλειεται η nokia να εχει κανει τετοια μα$@%κια...

Βοηθειστε λιγο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια!!!!Εχω το 2700 classic και ενώ στα τεχνικά χαρακτηριστικά αναφέρει ότι υποστηρίζει μορφέσ βιντεο avi kai 3gp το δικό μου τα αρχεία avi δεν τα παίζει.Συγκεκριμένα ακούγεται μόνο ήχος χωρίς εικόνα!!!!Ξέρεις κανείς γτ γίνεται αυτο??? Ευχαριστώ... :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...