Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,θελω να εξομολογηθω την ταλαιπωρια που με περιμενη μετα την αγορα του ΝΟΚΙΑ 5800.Το παραγγειλα στις 25/2 απο Vodafone online, μου το εφεραν στις 27/2 με αποδειξη παραγγελιας 26/2.Περασε το σαββατοκυριακο περασε η καθαρα Δευτερα και την τριτη το ανοιγω απο το κουτι του (διοτι ελειπα εκτος αθηνων).Ανακαλυπτω την Τεταρτη το σημειο της σχισμης στο πανω μερος και επειδη ηταν απογευμα ,αποφασιζω την πεμπτη να το παω σε μια vodafone να ζητησω αλλαγη ............αλλα δυστυχως προς εκπληξη μου ,ειχαν περασει οι 7 μερες (ημερολογιακες οπως μου ειπε ο πωλητης) για να γινει αλλαγη και τελικα το εστειλε στο κεντρικο service για ελεγχο.........Το πηρα σημερα και παλι προς εκπληξη μου ,το τηλεφωνο γυρισε οπως ηταν ,και αυτο γιατι ο τεχνικος της vodafone δεν παρατηρησε κανενα κατασκευαστικο προβλημα..............ΕΛΕΟΣ μεχρι και ο πωλητης ειχε δει τη σχισμη και το ειχε γραψει στις σημειωσεις για το sevice....Τελικα εμμεσως πλιν σαφως μου ειπε να το παω σε Nokia Club...................Τελικα τι να κανω?

1.Να περιμενω να ανοιξει η σχισμη καινα τους το πεταξω σταμουτρα?

2.Να παω στο κεντρικο service της Vodafone και να τους βριζω μεχρι να μου το αλλαξουν?

3.Η να παω σε Nokia Club και να φαω ταλαιπωρια..........η οποια δεν θα εχει και αποτελεσμα ?

 

Θελω να βοηθησει καποιος γνωστης του προβληματος και να μου δωσει μια λυση.....

 

ΥΓ. Νομιμα πια ειναι τα δικαιωματα μου λογω εγγυησης και πιος ευθυνετε γιαυτα , ωστε να ξερω που να αναφερθω....Γιατι θα το τραβηξω πολυ μα παρα πολυ ............Δεν ειμαστε Αχρηστοι (σαν καποιους που θελουν να λεγονται "τεχνικοι")

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,θελω να εξομολογηθω την ταλαιπωρια που με περιμενη μετα την αγορα του ΝΟΚΙΑ 5800.Το παραγγειλα στις 25/2 απο Vodafone online, μου το εφεραν στις 27/2 με αποδειξη παραγγελιας 26/2.Περασε το σαββατοκυριακο περασε η καθαρα Δευτερα και την τριτη το ανοιγω απο το κουτι του (διοτι ελειπα εκτος αθηνων).Ανακαλυπτω την Τεταρτη το σημειο της σχισμης στο πανω μερος και επειδη ηταν απογευμα ,αποφασιζω την πεμπτη να το παω σε μια vodafone να ζητησω αλλαγη ............αλλα δυστυχως προς εκπληξη μου ,ειχαν περασει οι 7 μερες (ημερολογιακες οπως μου ειπε ο πωλητης) για να γινει αλλαγη και τελικα το εστειλε στο κεντρικο service για ελεγχο.........Το πηρα σημερα και παλι προς εκπληξη μου ,το τηλεφωνο γυρισε οπως ηταν ,και αυτο γιατι ο τεχνικος της vodafone δεν παρατηρησε κανενα κατασκευαστικο προβλημα..............ΕΛΕΟΣ μεχρι και ο πωλητης ειχε δει τη σχισμη και το ειχε γραψει στις σημειωσεις για το sevice....Τελικα εμμεσως πλιν σαφως μου ειπε να το παω σε Nokia Club...................Τελικα τι να κανω?

1.Να περιμενω να ανοιξει η σχισμη καινα τους το πεταξω σταμουτρα?

2.Να παω στο κεντρικο service της Vodafone και να τους βριζω μεχρι να μου το αλλαξουν?

3.Η να παω σε Nokia Club και να φαω ταλαιπωρια..........η οποια δεν θα εχει και αποτελεσμα ?

 

Θελω να βοηθησει καποιος γνωστης του προβληματος και να μου δωσει μια λυση.....

 

ΥΓ. Νομιμα πια ειναι τα δικαιωματα μου λογω εγγυησης και πιος ευθυνετε γιαυτα , ωστε να ξερω που να αναφερθω....Γιατι θα το τραβηξω πολυ μα παρα πολυ ............Δεν ειμαστε Αχρηστοι (σαν καποιους που θελουν να λεγονται "τεχνικοι")

 

Αν και το έχουμε πει πάρα πολλές φορές επειδή καταλαβαίνω το πρόβλημα σου και το άγχος σου, θα σου απαντήσω.

 

Από τη nokia Η σχισμή δεν θεωρείται πρόβλημα και φυσικά όλα τα 5800 το έχουν.

Έτσι κατασκευάζονται. Απλά σε κάποια δεν φαίνεται πολύ.

Οπότε να μη κάνεις τίποτα και να χαρείς το κινητό σου.:)

Αν η σχισμή μεγαλώσει πολύ τότε να πας να τους το τρίψεις όπως θα κάνουμε όλοι μας! :)

Όσο για την εγγύηση, η Nokia έχει αυστηρή πολιτική τις 7 μέρες και τα 30 λεπτά ομιλίας.

Η προσωπική μου άποψη είναι οτι η μ@λ@**α της υπόθεσης δεν είναι οι 7 μέρες αλλά τα 30 λεπτά. Για να μιλήσω το πήρα οχι για να το κοιτάω..- :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχουμε πει πάρα πολλές φορές επειδή καταλαβαίνω το πρόβλημα σου και το άγχος σου, θα σου απαντήσω.

 

Από τη nokia Η σχισμή δεν θεωρείται πρόβλημα και φυσικά όλα τα 5800 το έχουν.

Έτσι κατασκευάζονται. Απλά σε κάποια δεν φαίνεται πολύ.

Οπότε να μη κάνεις τίποτα και να χαρείς το κινητό σου.:)

Αν η σχισμή μεγαλώσει πολύ τότε να πας να τους το τρίψεις όπως θα κάνουμε όλοι μας! :)

Όσο για την εγγύηση, η Nokia έχει αυστηρή πολιτική τις 7 μέρες και τα 30 λεπτά ομιλίας.

Η προσωπική μου άποψη είναι οτι η μ@λ@**α της υπόθεσης δεν είναι οι 7 μέρες αλλά τα 30 λεπτά. Για να μιλήσω το πήρα οχι για να το κοιτάω..- :)

 

Καταλαβα...........ελπιζω να μην κανουμε καμια οργανωση "εξαγριωμενων αγοραστων ΝΟΚΙΑ 5800"γιατι μαλλον θα κλαψουν πολλα μαγαζακια NOKIA και Vodafone...

 

να σαι καλα και καλη μας τυχη με το τηλεφωνο...............

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας,αγορασα το κινητο χθες και αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν το απενεργοποιω και μετα το ενεργοποιω μετα τον χαιρετησμο της vodafone η οθονη τρωει κατι κολληματα και αντι να φορτωσει παραμενει μαυρη.Επανερχεται μονο αν πατησω το μεσαιο πληκτρο και παω στο μενου.

Αν ομως κατα το ανοιγμα πατησω οκ μετα το χαιρετησμο της vodafone ειναι ολα καλα.

Ειναι φυσιολογικο αυτο ή να αρχησω να αγγχωνομαι???

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί άλλη μια φορά το φαινόμενο αυτό.

Δεν αμφιβάλω πως τελικά και γι αυτό ευθύνεται η κάρτα SIM όπως και για ένα σωρό άλλα προβλήματα.

Η σίγουρη λύση είναι να πατάς OK στο μήνυμα καλωσορίσματος της Voda.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το δικό μου πρόβλημα -παραπάνω στη σελίδα ποστ 169-μπορεί κανείς να βοηθήσει; γιατί μετά το συγχρονισμό με outlook δεν βλέπει το ΝΟΚΙΑ τη γραμματοσειρά και την βγάζει σε ακαταλαβίστικα; πως να το λύσω χωρίς να καταχωρίσω ξανά εκατοντάδες επαφές; please λίγη βοήθεια!

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

χτές και μετά από μια εβδομάδα χρήσης 'ξαφνικά' οι εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζονται με το πρόθεμα +30 με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται το νούμερο της αποθηκευμένης επαφής..

 

Προηγουμένως επαιζα με τα settings των contacts, αλλά δεν μπορώ να καταλαβω τι φταίει..

Μήπως έχετε κάποια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

re paidia simera pira to 5800 kai paratirisa authn tn sxismh,panw deksi,san na mn exei koupwsei kala....ksereis kaneis,ana ftaxnetai h sto kanoun antikatastash?h na mn mpw ston kopo,dn einai tpt????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

χτές και μετά από μια εβδομάδα χρήσης 'ξαφνικά' οι εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζονται με το πρόθεμα +30 με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται το νούμερο της αποθηκευμένης επαφής..

 

Προηγουμένως επαιζα με τα settings των contacts, αλλά δεν μπορώ να καταλαβω τι φταίει..

Μήπως έχετε κάποια ιδέα??

 

Πάντα οι εισερχόμενες κλήσεις έρχονται με +30 μπροστά.

Απλά οι συσκευές το αναγνωρίζουν και κοιτάνε το υπόλοιπο νούμερο..

Μήπως έχει πειραχτεί καμιά ρύθμιση με το που είναι αποθηκευμένες οι επαφές..

Οι επαφές σου που είναι αποθηκευμένες? Στη sim ή στη συσκευή?

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις στη συσκευή?

 

re paidia simera pira to 5800 kai paratirisa authn tn sxismh,panw deksi,san na mn exei koupwsei kala....ksereis kaneis,ana ftaxnetai h sto kanoun antikatastash?h na mn mpw ston kopo,dn einai tpt????

 

Αν διαβάσεις μια σελίδα πίσω θα βρεις απάντηση..

Καλώς ήρθες και καλό είναι να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες..

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα στα χερια μου,και μετα απο 2 ωρες χρησης....αποφασησε να μην ξανα ανοικσει!!!!!!!!!!!!!τα νευρα μου!!!!!οποτε αυριο πρωι πρωι στην vodafone!!!!!!!:angry::devil::help::rocket::rocket::rocket::rocket::rocket::rocket:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να ρωτησω κατι ρε παιδια, με το bluetooth ειναι ολα οκ?

Γιατι οταν συνδεω handsfree καθε 2-3 λεπτα αποσυνδετε και αν δεχθω κληση θα πρεπει να πατησω το κουμπακι του handsfree να συνδεθει κτλ.

Δηλαδη αν οδηγας και ειδικα σε μηχανη φεξε μου και γλιστρισε.

 

Μηπως ειναι καποια ρυθμιση που δεν εχω βρει?

:superman:
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα στα χερια μου,και μετα απο 2 ωρες χρησης....αποφασησε να μην ξανα ανοικσει!!!!!!!!!!!!!τα νευρα μου!!!!!οποτε αυριο πρωι πρωι στην vodafone!!!!!!!:angry::devil::help::rocket::rocket::rocket::rocket:

 

Στα καλά καθούμενα?

Μπαταρία έχει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

10 ωρες το φορτισα(η πρωτη φορτιση ηταν)....τελικα το πηρανε στην vodafone και μου ειπαν οτι θα μου φερουν καινουριο σε καμμια εβδομαδα.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σήμερα συμπλήρωσα ένα μήνα με το 5800 και είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος έως πολύ ευχαριστημένος!

 

Από τότε που το πήρα αφήνω την μπαταρία να απόφορτισθεί πλήρως πριν το ξαναφορτίσω και χτες πέτυχα τελικά να μου κρατήσει η μπαταρία 4 ακριβώς μέρες με περίπου 40 λεπτά ομιλίας στο τηλέφωνο, άλλα 40 λεπτά Wi Fi και συνεχής σύνδεση και τις 4 μέρες του τηλεφώνου με Bluetooth ακουστικό.

 

Την περίφημη σχισμή αν και είμαι ψείρας δεν την έχω εντοπίσει, αν και αφού λέτε ότι σε όλα υπάρχει θα υπάρχει και στο δικό μου.

 

Το πρόβλημα που έχει αναφερθεί με το "ανοικτό" μητρώο μετά το τέλος μερικών (και όχι όλων των κλήσεων) το έχω και εγώ, αλλά δεν το θεωρώ σπουδαίο.

 

Το πρόβλημα επίσης με το κουμπί της φωτ. μηχανής μετά την επανεκίνηση το έχω, αλλά ακολουθώντας τις οδηγίες των φίλων στο φόρουμ, ουσιαστικά δεν το έχω.

 

Ένα πράγμα που δεν μου άρεσε είναι το γεγονός ότι πρέπει να αγοράσουμε το Acrobat reader, ενώ άλλα τηλέφωνα της σειράς το έχουν στάνταρ.

Το κακό είναι ότι για να το πάρεις χρειάζεται πιστωτική. Έψαξα και για προπληρωμένη αλλά τις έχουν καταργήσει οι τράπεζες.

 

Στο "ερώτημα" κάποιου φίλου λίγες σελίδες πίσω, για το αν το 5800 θα κρατήσει σαν κατασκευυή για τρία και βάλε χρόνια η αλήθεια ότι και η δική μου γνώμη είναι ότι δεν θα το δούμε αυτό νομίζω. Πολύ ευαίσθητο και όχι για όλα τα χέρια θα το χαρακτήριζα. Σίγουρα απαιτεί ντελικάτη συμπεριφορά.

 

Η αληθεια είναι ότι το βοηθητικό gps τελικά βοηθάει πολύ και σε χρόνο και σε ακρίβεια δεδομένων.

 

Μια ερώτηση σχετικά με τα υψόμετρα. Τι παίζει με το "υψόμετρο" και την "ακρίβεια υψομέτρου" γιατί δίπλα στην θάλασσα μου έδειχνε ότι είμαι σε υψόμετρο 40m;

 

Άλλη ερώτηση. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω καταφέρει να γράψω κάτι στις "σημειώσεις" και να το κάνω copy-paste αργότερα σε κάποιο forum ή σε κάποιο e-mail.

Γίνεται αυτό;

 

Εν τέλει

Αν ξαναποφάσιζα σήμερα για κινητό η επιλογή μου θα ήταν και πάλι 5800 με κλειστά τα μάτια, ειδικά και μετά από την 5μερη συμβίωση μου με το iphpone.

Ψήφος στο 5800 "δαγκωτό"!

Link to comment
Share on other sites

φιλε zafevolution,

 

κάποιες από τις επαφές μου είναι στην μνήμη του τηλεφώνου και κάποιεσ (λίγες) στη sim.

Ακόμα δεν εχώ κατηλήξει αν το πρόβλημα (να μην λειτουργεί η αναγνώριση) εμφανίζεται μόνο στην μια κατηγορία ή μόνο στην άλλη. :(

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις επαφές αποθηκευμένες στη κάρτα sim δεν υπάρχει αναγνώριση όταν σε παίρνει ο άλλος τηλέφωνο ή σου στέλνει μήνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους παιδια ..διαβαζοντας ολα τα posts στο φορουμ .....εχω φοβηθει καπως στο να αγορασω το κινητακι ...τι λετε εσεις??? να το παρω τελικα ??? ...

ps.Μπορω να διαθεσω καμια 350 περιπου........

Ευχαριστω για το χρονο σας.....

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις διαβάσει όλο το θέμα, πρέπει να έχεις διαμορφώσει και κάποια άποψη.

Από κει και πέρα, τι να πούμε εμείς. Ό,τι ήταν να πουν οι κάτοχοι το έχουν πει.

Από εσένα εξαρτάται πλέον.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

re paidia simera pira to 5800 kai paratirisa authn tn sxismh,panw deksi,san na mn exei koupwsei kala....ksereis kaneis,ana ftaxnetai h sto kanoun antikatastash?h na mn mpw ston kopo,dn einai tpt????

Για να τελειεωνουμε με αυτο η σχισμη υπαρχει σε ολα κ υπαρχει για εναν συγκεκριμενο λογο,για να αεριζεται η συσκευη.Οχι αποψη μου αλλα μ το ειπαν στη νοκια

Link to comment
Share on other sites

δεδομενου οτι η σχισμη ειναι θεμα κατασκευης του κινητου και ΟΧΙ ελαττωματικου προιοντος δεν βλεπω καποιο προβλημα στο 5800, μου φαινεται λιγο ακυρη η επιλογη αυτη στην ψηφοφορια....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι προβλημα,σε λιγο θα λεμε οτι ειναι και προτερημα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειεωνουμε με αυτο η σχισμη υπαρχει σε ολα κ υπαρχει για εναν συγκεκριμενο λογο,για να αεριζεται η συσκευη.Οχι αποψη μου αλλα μ το ειπαν στη νοκια

 

Για να τελειώνουμε με αυτό, μπορείς να μου πεις ακόμα μια συσκευή που έχει ανάλογη σχισμή για να αερίζεται; Καλό είναι να μη δεχόμαστε ότι μας λέει ο κάθε πωλητής.

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

αμα επρεπε να αεριζετια στο συγκεκριμενο σημειο,θα ειχαν βαλει καποιου ειδους "σιττα"(οπως βαζουν στα μεγαφωνα),και οχι να φαινεται σαν να μην εχει κουμπωσει καλα...αοψη μου παντα...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...