Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

υπερβολές βρε παιδία. τα κοπανάτε στους τοίχους; εγώ το έχω 15 μέρες και το βλέπω μια χαρά. που να δείτε το g700 της sony που ξεκόλαγαν όλα σαν αυτοκόλητα

 

Δεν αναφέρομαι σε τραγικό φυσικα πρόβλημα απλά θεωρησα σωστό να το θίξω...

Με το παλιό sony ericsson k810 ποτέ δέν ένιωσα την αίσθηση πάντως ότι πιάνοντας το λίγο πιο δυνατά, μπορεί να μου μείνει στα χέρια...αλοίμονο άλλωστε αν φτάναμε στη κατάσταση να κάνουμε μόνοι μας crash test και αρχίσουμε να τα πετάμε στους τοίχους...

Απλώς, η ταποινή μου άποψη, η νοκια δεν έδωσε τόση μεγαλη σημασια σε θέματα κατασκευής όπως η apple ή άλλες εταιρείες.Στους υπόλοιπους πάντως τομείς έχω μείνει υπερευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίπου 1 μήνα το έχω και πρόβλημα κανένα...Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά απο το κινητό!

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα και γω το κ810 που ειχα ηταν πιο ποιοτικο, οχι οτι θα μου μεινει στα χερια το 5800 αλλα σε θεμα χρονου φαινεται η διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το NOKIA 5800 το Φεβρουάριο με σύνδεση VODAFONE και ήδη είμαι πολύ απογοητευμένη από τα προβλήματα που έχει βγάλει. Πέρα από το πλήκτρο της κάμερας (που τελοσπάντων λύνεται με τον γνωστό τρόπο), τις τελευταίες μέρες η συσκευή μου κλείνει τουλάχιστον 5 φορές τη μέρα, μία από αυτές τις φορές διαγράφηκαν και τα μηνύματά μου και επιπλέον κάποιες κλήσεις μου δε τις αναγνωρίζει ως καταχωρημένες επαφές μου(βγαίνει μόνο το νούμερο της κλήσης). Σημειωτέον έχω περάσει την τεευταία αναβάθμιση, αλλά μάλλον χειρότερα έγιναν τα πράγματα. Τι μου προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

To πολυ καλο κινητο μου :X τωρα χανει και την ωρα.

Στην αρχικη οθονη δηλαδη, διπλα στο ονομα δικτυου υπαρχει ενα κενο.

Με restart φτιαχνει αλλα και παλι καθε τοσο.

Για μενα ηταν τραγικη επιλογη αυτη η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το NOKIA 5800 το Φεβρουάριο με σύνδεση VODAFONE και ήδη είμαι πολύ απογοητευμένη από τα προβλήματα που έχει βγάλει. Πέρα από το πλήκτρο της κάμερας (που τελοσπάντων λύνεται με τον γνωστό τρόπο), τις τελευταίες μέρες η συσκευή μου κλείνει τουλάχιστον 5 φορές τη μέρα, μία από αυτές τις φορές διαγράφηκαν και τα μηνύματά μου και επιπλέον κάποιες κλήσεις μου δε τις αναγνωρίζει ως καταχωρημένες επαφές μου(βγαίνει μόνο το νούμερο της κλήσης). Σημειωτέον έχω περάσει την τεευταία αναβάθμιση, αλλά μάλλον χειρότερα έγιναν τα πράγματα. Τι μου προτείνετε να κάνω;

Κράτα αντίγραφο μέσω pc suite αλλά και από το κινητό (από το μενού διαχείριση δεδομένων - αντίγραφο ασφαλείας) αλλά σε κανένα μην επιλέξεις τις ρυθμίσεις. Κάνε φορμάτ σε κάρτα και τηλέφωνο και θα στρώσει. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το 5800 σαν δεύτερο κινητό. Αν υποθέσουμε ότι θα είναι από τις τελευταίες παρτίδες, θεωρητικά δεν θα έχει το πρόβλημα με το ακουστικό. Οπότε μας μένει το πρόβλημα με τη σχισμή, το οποίο αν τελικά είναι αισθητό, σκέφτομαι να πάω σε Nokia service για αλλαγή πρόσοψης. Αν κάνω κάτι τέτοιο, τι πιθανότητες υπάρχουν να μου αφήσουν σκόνες πίσω από την οθόνη; Αντικαθιστούν την πρόσοψη με κάποια ειδική τεχνική για να μην πιάνει σκόνες από πίσω ή είναι θέμα τύχης; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει μετά την v.21 να αλλάζει για 1-2 δευτερόλεπτα χρώμα η οθόνη στο πράσινο η στο ροζ και να επανέρχεται; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν σου αλλοιώνει τα χρώματα στην οθόνη δεν φταίει η νέα έκδοση, αλλά πρόκειται για πρόβλημα hardware.

Να το πας για service.

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και μετά από πολύ καιρό ταλαιπωρίας από την ανεκδιήγητη alpha copy μου αντικατέστησαν την οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω το 5800 σαν δεύτερο κινητό. Αν υποθέσουμε ότι θα είναι από τις τελευταίες παρτίδες, θεωρητικά δεν θα έχει το πρόβλημα με το ακουστικό. Οπότε μας μένει το πρόβλημα με τη σχισμή, το οποίο αν τελικά είναι αισθητό, σκέφτομαι να πάω σε Nokia service για αλλαγή πρόσοψης. Αν κάνω κάτι τέτοιο, τι πιθανότητες υπάρχουν να μου αφήσουν σκόνες πίσω από την οθόνη; Αντικαθιστούν την πρόσοψη με κάποια ειδική τεχνική για να μην πιάνει σκόνες από πίσω ή είναι θέμα τύχης; :worry:

Αν το πάρεις καινούριο, ούτε πρόβλημα στο ακουστικό θα έχεις ούτε με την σχισμή. Έχει μικρύνει τόσο πολύ που δύσκολα διακρίνεται. Προσωπική άποψη, δεν αξίζει να αλλάξεις πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αλλοιώνει τα χρώματα στην οθόνη δεν φταίει η νέα έκδοση, αλλά πρόκειται για πρόβλημα hardware.

Να το πας για service.

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και μετά από πολύ καιρό ταλαιπωρίας από την ανεκδιήγητη alpha copy μου αντικατέστησαν την οθόνη.

 

Ναι για αυτήν την αλλοίωση μιλάω. Αν το πάω για service μπορεί εκείνη την στιγμή να μην κάνει την αλλοίωση (τυχαία γίνετε ) και να μου λένε είναι μια χαρά. Μήπως θυμάσαι πόσες μέρες στο κράτησαν;

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις καινούριο, ούτε πρόβλημα στο ακουστικό θα έχεις ούτε με την σχισμή. Έχει μικρύνει τόσο πολύ που δύσκολα διακρίνεται. Προσωπική άποψη, δεν αξίζει να αλλάξεις πρόσοψη.
Αύριο το πρωΐ θα πάω στο Πλαίσιο να το πάρω. Μου έχουν κρατήσει ένα κομμάτι σε μπλε. Ελπίζω να μην είναι από καμμιά παλιά παραγγελία τους γιατί το βγάζουν σε αρκετά καλή τιμή. Επίσης ο πωλητής με διαβεβαίωσε ότι είναι ελληνικότατο. Άντε να δούμε :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτήν την αλλοίωση μιλάω. Αν το πάω για service μπορεί εκείνη την στιγμή να μην κάνει την αλλοίωση (τυχαία γίνετε ) και να μου λένε είναι μια χαρά. Μήπως θυμάσαι πόσες μέρες στο κράτησαν;

Απευθείας δεν υπάρχει περίπτωση να στην αλλάξουν επιτόπου.

Η συσκευή θα χρειαστεί να πάει στα κεντρικά (Θεσσαλονίκη - Βουλιαγμένη) ανάλογα με το που βρίσκεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κοιτούσα την πίσω όψη και παρατήρησα δεξιά από την κάμερα να ξεφλουδίζει το καπάκι, ναι καλά ακούσατε, ξεφλουδίζει το πίσω καπάκι σε 2 σημεία. Είναι πάνω στη καμπύλη που κάνει το καπάκι :X.

Τι να κάνω; να το παλέψω μήπως μου το αλλάξουν η να το πληρώσω;

 

Edit: Είναι σαν αυτοκόλλητο ένα πράγμα. Όσο το τραβάω ξεφλουδίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σήμερα, καθώς μιλούσα στο κινητο, κάποια στιγμή άρχισε να ακούγεται ενας περίεργος ήχος λες και κάποιος φυσούσε μέσα στο στο μικρόγωνο.

Το περίεργο πάντως είναι ότι το ακούει και ο συνομιλητής μου...

Πιστευα αρχικά ότι το πρόβλημα ήταν της άλλης συσκευής αλλα σε κάθε τηλεφωνο που καλούσα το άκουγα.

Έχω κοσμοτέ αν και δεν νομίζω το πρόβλημα να βρίσκεται εκεί...

καμιά ιδέα για το τι γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μην το ματιάξω, ούτε εμφανή σχισμή έχει, ούτε πρόβλημα με το ακουστικό, ούτε τριξίματα. Ίσως επειδή είναι πρόσφατης παραλαβής.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μην το ματιάξω, ούτε εμφανή σχισμή έχει, ούτε πρόβλημα με το ακουστικό, ούτε τριξίματα. Ίσως επειδή είναι πρόσφατης παραλαβής.

 

Απο ποιο μαγαζι το πήρες αν επιτρέπεται;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μαγαζι το πήρες αν επιτρέπεται;
Από το Πλαίσιο. Έχει Ελληνικό product code και είναι το μπλε. Δεν ξέρω αν το χρώμα έχει σχέση με κάποια συχνότητα σε βλάβες :worry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κοιτούσα την πίσω όψη και παρατήρησα δεξιά από την κάμερα να ξεφλουδίζει το καπάκι, ναι καλά ακούσατε, ξεφλουδίζει το πίσω καπάκι σε 2 σημεία. Είναι πάνω στη καμπύλη που κάνει το καπάκι :X.

Τι να κάνω; να το παλέψω μήπως μου το αλλάξουν η να το πληρώσω;

 

Edit: Είναι σαν αυτοκόλλητο ένα πράγμα. Όσο το τραβάω ξεφλουδίζει.

 

Αυτό λογικά είναι μέσα στην εγγύηση..

Οπότε να το παλέψεις να στο αλλάξουν..

Link to comment
Share on other sites

σημερα εφαγε και το πρωτο του κολλημα.

πηγαινοντας να κανω μια κληση, δεν ανταποκρινοταν και επρεπε να πατησω το κοκκινο πληκτρο για να παω στην αρχικη οθονη.

ευχομαι να ειναι η πρωτη και η τελευταια φορα που συμβαινει. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Κράτα αντίγραφο μέσω pc suite αλλά και από το κινητό (από το μενού διαχείριση δεδομένων - αντίγραφο ασφαλείας) αλλά σε κανένα μην επιλέξεις τις ρυθμίσεις. Κάνε φορμάτ σε κάρτα και τηλέφωνο και θα στρώσει. Δες εδώ.

Κράτησα αντίγραφο όπως μου είπες (τις ρυθμίσεις τις επέλεξα μεν στην αρχική αντιγραφή γιατί δεν κατάλαβα τις οδηγίες σου, αλλά όχι στην επαναφορά των δεδομένων μετά το φορμά). Δυστυχώς δε βλέπω να στρώνει τελείως. Πριν λίγο πάλι έκλεισε μόνο του..Φταίει το ότι επέλεξα τις ρυθμίσεις στν αντιγραφή ή είναι κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Στο back up που κράτησες (είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο) συμπεριέλαβες και τις ρυθμίσεις;

Έκανες hard format και μετά επανέφερες ένα από τα δύο back up (αν έκανες και με τους δύο τρόπους) συμπεριλαμβάνοντας τις ρυθμίσεις κατά την επαναφορά;

Μέχρι εδώ σωστά;

 

Αν ναι, τότε κάνε ξανά hard format καθώς και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης και κατά την επαναφορά του back up μην επιλέξεις να επαναφέρει και τις ρυθμίσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λογικά είναι μέσα στην εγγύηση..

Οπότε να το παλέψεις να στο αλλάξουν..

 

Το πήγα τελικά και πήρε τηλ να ρωτήσει εαν υπάρχουν και άλλα περιστατικά σαν το δικό μου αλλά δεν υπάρχουν και δεν το καλύπτει η εγγύηση μου λέει. Μου λέει ίσως να είναι δική μου υπαιτιότητα αν το έχω πιάσει με τίποτα που αλλοιώνει το χρώμα αλλα δεν θυμάμαι να έχω κάνει τιποτα τέτοιο. Καινούριο έχει 8 ευρώ.

Λέω να το πάρω να τελειώνω και θα του κάνω εξήγηση πως αν μου ξαναγίνει έτσι θα μου το αλλάξει free.

 

Πάντως όλο το πίσω καπάκι είναι "κάπως" στην αφή του.

Link to comment
Share on other sites

Στο back up που κράτησες (είτε με τον έναν είτε με τον άλλον τρόπο) συμπεριέλαβες και τις ρυθμίσεις;

Έκανες hard format και μετά επανέφερες ένα από τα δύο back up (αν έκανες και με τους δύο τρόπους) συμπεριλαμβάνοντας τις ρυθμίσεις κατά την επαναφορά;

Μέχρι εδώ σωστά;

 

Αν ναι, τότε κάνε ξανά hard format καθώς και μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης και κατά την επαναφορά του back up μην επιλέξεις να επαναφέρει και τις ρυθμίσεις!

Όχι, λάθος. Ναι, συμπεριέλαβα όντως τις ρυθμίσεις στο backup, αλλά όταν έκανα την επαναφορά δε τις συμπεριέλαβα. Θα το δοκιμάσω πάλι χωρίς να συμπεριλάβω τις ρυθμίσεις ούτε στο backup, αν και κάτι μου λέει ότι δε θα αλλάξει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...