Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Ακομα ένας με το πρόβλημα στην σχισμη :( Δεν ξερω,ξενερωσα ασχημα αλλά σκέφτομαι να το πάω πίσω αύριο . Του το ξεκαθαρισα ότι σε περίπτωση που την έχει θα χρησημοποιήσω την δυνατότητα αντικατάστασης (a.k.a DOA). Τώρα βέβαια με αυτά που λέει ο φίλος παραπάνω με κάνει να το ξανασκεφτώ .Απλά δεν θέλω μετα από μια βδομάδα να τρέχω και για το πρόβλημα με το ακουστικό που σίγουρα θα το εμφανίσει μιας και έχει "αέρα" και δεν εφάπτεται καλά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περαν της σχισμής ουδεν το μεμπτο... ελπιζω μονο μην προκυψει τιποτα με το ηχειο...

κατα τ' αλλα αρκετα ικανοποιημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρθρο του MR σχετικο με τα προβληματα του 5800

 

http://www.mobile-review.com/articles/2009/5800-brak.shtml

 

(χρειαζεται μεταφραση)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

na zitisw prokatavolika syggnwmi gia ta greeklish alla dn mporw na mw apo to pc k to 5800 otan grafw me ellinika ta vgazei me koutakia :s↲

Apofasisa meta apo arketo diavasma na to paw se nokia shop tin triti gia to akoustiko arxika gia na dw me to imei an einai paragwgis fevrouariou, alla epeidi to kovw xlwmo tha epixeirisw na tous pw na m to epidiorthwsoun peirazontas tis epafes i na m to antikatastisoun me afto twn newn ekdosewn. Kalytera na trexw twra p mporw para afou to pathw. Elpizw na to ftiaksoun efoson einai apodekto provlima. Mipws to exei epixeirisei kaneis afto? Eixe apotelesma?

Link to comment
Share on other sites

na zitisw prokatavolika syggnwmi gia ta greeklish alla dn mporw na mw apo to pc k to 5800 otan grafw me ellinika ta vgazei me koutakia :s↲

Apofasisa meta apo arketo diavasma na to paw se nokia shop tin triti gia to akoustiko arxika gia na dw me to imei an einai paragwgis fevrouariou, alla epeidi to kovw xlwmo tha epixeirisw na tous pw na m to epidiorthwsoun peirazontas tis epafes i na m to antikatastisoun me afto twn newn ekdosewn. Kalytera na trexw twra p mporw para afou to pathw. Elpizw na to ftiaksoun efoson einai apodekto provlima. Mipws to exei epixeirisei kaneis afto? Eixe apotelesma?

Δηλαδη οι νεες εκδοσεις δεν εχουν το προβλημα με τη σχισμη??Ρωταω γιατι το περιμενω απο εβδομαδα και λογικα θα ειναι παραγωγης Φεβρουαριου...Μακαρι να φανω τυχερος!!Επισης παιζει ρολο το χρωμα??Δηλαδη τα μπλε εμφανιζουν τη σχισμη συχνοτερα απο τα κοκκινα η και το αντιστροφο??Εγω το περιμενω σε κοκκινο...
Link to comment
Share on other sites

Για τη σχισμη δεν ξερω αλλα για το ακουστικο απο οσα εχω διαβασει μπορεις να εισαι σιγουρος! Τωρα για το χρωμα μαλλον ειναι το ιδιο σε ολα, απλα εχουν διατεθει περισσοτερα μπλε κ μας φαινεται αυτο!

 

 

Υ.Σ: Αρχιζω να εχω σε μεγαλυτερη εκτιμιση τον opera mini απο τον δικο του browser! Το προβλημα με τα ελληνικα λυθηκε! :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος να μου πει,συμφωνα με τον αριθμο IMEI του κινητου,απο ποιον και περα ειναι παραγωγης Φεβρουαριου η πρεπει να παω σε ενα nokia shop??Συγνωμη αν σας βαζω σε κοπο,αλλα σας ρωταω ,γιατι οι υπαλληλοι των καταστηματων nokia shop της Λαρισας ειναι λιγο στον κοσμο τους...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι τι ειναι αυτη η σχισμη ρε παιδια εγω το εχω και δε μπορεσα να εντοπισω τιποτα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2664994#post2664994 :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

Μετα κ απο αυτο θα παω ααανετα να το κοιταξω... Τουλαχιστον κερδισα εναν μηνα απο αυτον που περιμενα... γιατι ηξερα οτι ειναι οκ μονο τα μετα φεβρουαριου μοντελα! Οποτε μπορω να ελπιζω!

Link to comment
Share on other sites

αναφερετε συγκεκριμενα σε οσους προεβηκαν στην αγορα της συσκευης πριν το γεναρη του 2009 και συγκεκριμενα στις 21 του μηνος.οσοι εχουν ανησυχησει αναφερεται οτι μπορουν να πανε να το ελεγξουν κ αν διαπιστω8ει κατι μπορουν να το αντικαταστησουν χωρις χρηματικο αντιτιμο.
Link to comment
Share on other sites

βασικά το πρόβλημα με το ακουστικό -για τους γρήγορους αγοραστές- σίγουρα θα εμφανιστεί, κ γώ στην αρχή δε το είχα, μετα απο 10 ώρες ομιλίας μου εμφανίστηκε.

το πήγα σήμερα και μου λέν σε 2 μέρες να περάσω, για υπόθεση 5 λεπτών, και έμεινα με τη ΣΙΜ στο χέρι, πήρα wind και πήρα ένα εφεδρικό nokia 1680 :)

 

το περίεργο ήταν βέβαια πως στη νοκια εδώ καλαμαριά, δέ γνωρίζαν κάν για κάποιο τέτοιο πρόβλημα, 2 μέρες είναι υπερβολή !

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

βασικά το πρόβλημα με το ακουστικό -για τους γρήγορους αγοραστές- σίγουρα θα εμφανιστεί, κ γώ στην αρχή δε το είχα, μετα απο 10 ώρες ομιλίας μου εμφανίστηκε.

το πήγα σήμερα και μου λέν σε 2 μέρες να περάσω, για υπόθεση 5 λεπτών, και έμεινα με τη ΣΙΜ στο χέρι, πήρα wind και πήρα ένα εφεδρικό nokia 1680 :)

 

το περίεργο ήταν βέβαια πως στη νοκια εδώ καλαμαριά, δέ γνωρίζαν κάν για κάποιο τέτοιο πρόβλημα, 2 μέρες είναι υπερβολή !

 

Ιωνος Δραγουμη που ειχα παει το κινητο για αναβαθμιση μου ειχε πει ο τεχνικος οτι γινεται επιτοπου.Απο εκει και περα ειναι στα κεφια του καθενος και στο αν υπαρχει και για ποσες ωρες τεχνικος διαθεσιμος.Γιατι παιζει καποιοι να μην εχουν καν τα απαραιτητα εργαλεια στο καταστημα τους οποτε ο συνεργατης να ειναι αλλου η να στελνουν κεντρικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή διαδικασία είναι να αντικατασταθεί το μεγαφωνάκι με άλλο, άλλου κατασκευαστή που δεν έχει το πρόβλημα. Η λύση των 5 λεπτών (που την έκανα και μονος μου) ίσως λύνει το πρόβλημα ίσως όχι. Απλά αυξάνει την πίεση των επαφών του εξαρτήματος (σημαντικά βέβαια) πάνω στην πλακέτα.

Αν το nokia shop δεν έχει το ανταλλακτικό, ή θα το στείλει στα κεντρικά της AC ή θα παραγγείλει το ανταλλακτικό να του έρθει.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι εληξε και η δικη μου περιπετεια με το συγκεκριμενο θεμα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2714361#post2714361

Link to comment
Share on other sites

Ιωνος Δραγουμη που ειχα παει το κινητο για αναβαθμιση μου ειχε πει ο τεχνικος οτι γινεται επιτοπου.Απο εκει και περα ειναι στα κεφια του καθενος και στο αν υπαρχει και για ποσες ωρες τεχνικος διαθεσιμος.Γιατι παιζει καποιοι να μην εχουν καν τα απαραιτητα εργαλεια στο καταστημα τους οποτε ο συνεργατης να ειναι αλλου η να στελνουν κεντρικα.

 

και τελικά ναί, τους πήρα σήμερα τηλεφωνο καθως αυριο φευγω για 4ήμερο γερμανία κ μου λέει δυστυχώς το πρόβλημά σας ανοίκει σε ανώτερο κλιμάκιο και πρέπει να σταλθεί στα κεντρικά... έλεος !

ούτε κάν μια αντικατάσταση ρε παιδιά ; εγω αγόρασα συσκευή για να τηλεφωνό, τί φταίω να μείνω "εκτός κόσμου" για βδομάδες όπως πάει... ουυυυφ!

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

το πηρα χθες.περα απο την σχισμη.παω σημερα να περασω κατι μεσω usb και αναβοσβηνε το κινητο.το ξαναβγαζω και μετα μου αναβοσβηνε σε κατασταση μαζικης αποθηκευσης.το παρουσιασε σε κανενα αλλον?ξερει κανεις πως λυνεται αυτο το προβλημα?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το εχω 24 ορες στα χερια μου και δεν εχει κανει κατι στραβο.....αυτη ι σχησμη που λετε που ειναι??? δεν διαβασα ολο το τοπικ
Link to comment
Share on other sites

το εχω 24 ορες στα χερια μου και δεν εχει κανει κατι στραβο.....αυτη ι σχησμη που λετε που ειναι??? δεν διαβασα ολο το τοπικ

Μια σελιδα πιο πισω εχει δωθει απαντηση,και αν καποιος βαριεται να ψαξει υπαρχει και η αναζητηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα χθες.περα απο την σχισμη.παω σημερα να περασω κατι μεσω usb και αναβοσβηνε το κινητο.το ξαναβγαζω και μετα μου αναβοσβηνε σε κατασταση μαζικης αποθηκευσης.το παρουσιασε σε κανενα αλλον?ξερει κανεις πως λυνεται αυτο το προβλημα?ευχαριστω

Έκανε επανεκκίνηση δηλαδή ή αναβόσβηνε απλά η οθόνη?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...