Jump to content

Sony Ericsson C903


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή την στιγμή το χω μπροστά μου. ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ ολκής, ειδικά το πίσω καπάκι που έχει και το κάλυμμα της κάμερας. Το πληκτρολόγιο δίνει πολύ «φθηνή» αίσθηση και γενικά όλο το τηλέφωνο μου δίνει εντύπωση Nokia N-series.

 

Παραδόξως, το slider μου κάνει καλύτερη εντύπωση σε σχέση με το C905 και τουλάχιστον στο τηλέφωνο που έχω μπροστά μου δεν έχει τζόγο. Επίσης, ούτε αυτό έχει κάμερα για βιντεοκλήσεις (μην έχουμε πάλι τα ίδια με το C905, ε :p).

 

Μιας και τώρα δεν είμαι στο PC μου, θα ανεβάσω αύριο και photos τραβηγμένες με την κάμερά του ώστε να πάρετε και μια γεύση. Σαν πρώτη εντύπωση πάντως, το C903 δεν με κέρδισε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΡΑ ολκής, ειδικά το πίσω καπάκι που έχει και το κάλυμμα της κάμερας. Το πληκτρολόγιο δίνει πολύ «φθηνή» αίσθηση και γενικά όλο το τηλέφωνο μου δίνει εντύπωση Nokia N-series.

 

Είπα κι εγώ!Νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος ιδιότροπος εδώ μέσα που μου θύμιζε κινέζικο παιχνίδι!Απορούσα πως το έβρισκαν οι υπόλοιποι καλό! :p

 

Υ.Γ. 1:Το design είναι πάρα πολύ όμορφο!Τα υλικά είναι χάλια!Για να μην παρεξηγούμαστε!

 

Υ.Γ. 2:Η Νόκια σύμφωνα με έναν senior manager της θα αρχίσει σιγά-σιγά να χρησιμοποιεί τα υλικά κατασκευής των Ε series στην N series!Άσχετο,αλλά με την ευκαιρία :p Οπότε,μπορεί να δουμε και ποιοτικά N series!

Link to comment
Share on other sites

Όπως υποσχέθηκα, ορίστε και μερικές photos τραβηγμένες με το C903:

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450371/DSC00010.jpg.html

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450372/DSC00011.jpg.html

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450373/DSC00012.jpg.html

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450374/DSC00015.jpg.html

 

EDIT: Και μερικές live photos του C903. Μιλάμε για πολύ πλαστικούρα, δεν ξέρω αν γίνεται αντιληπτό από τις photos. Επαναλαμβάνω πάντως, το slider είναι καλό, καλύτερο από του C905 για μένα.

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450408/kdk_0031.jpg.html

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450409/kdk_0034.jpg.html

 

http://www.turboimagehost.com/p/1450410/kdk_0038.jpg.html

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,είναι όλες τους κουνημένες!Πώς να βγουν συμπερασματα; :p

 

Για την πλαστικούρα συμφωνώ κι επαυξάνω!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,είναι όλες τους κουνημένες!Πώς να βγουν συμπερασματα; :p

 

Για την πλαστικούρα συμφωνώ κι επαυξάνω!

 

Εχμ, δεν είναι κουνημένες... Θολές ναι, κουνημένες όχι. Και είναι θολές γιατί πολύ απλά το κινητάκι δεν τα πάει καλά με συνθήκες χαμηλού φωτισμού και ιδιαίτερα αν ανάψει και το led flash που έχει. Δες π.χ. την photo με το ZN5, κοίτα πόσο «κουνημένο» φαίνεται το κινητό και πως φαίνεται το κουτάκι της Coca Cola (Zero παρακαλώ) από πίσω. Τα ίδια ισχύουν και με την photo με το πληκτρολόγιο. Κοίτα και τις γύρω λεπτομέρειες και θα καταλάβεις. ;)

 

Όσο απίστευτο και αν σου φαίνεται, είναι τόσο κουνημένες όσο και οι υπόλοιπες που κατά καιρούς έχω ανεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Το κινητό υπάρχει στο νέο κατάλογο της Wind στα 327 Ευρώ σε μαύρο και σε ασημί με μωβ (!) πλήκτρολόγιο με βάση τη φωτογραφία. Βέβαια πιθανότατα ακόμα δεν έιναι διαθέσιμο αλλά προφανώς μέσα στον Ιούνιο θα εμφανιστεί.:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το κινητό υπάρχει στο νέο κατάλογο της Wind στα 327 Ευρώ σε μαύρο και σε ασημί με μωβ (!) πλήκτρολόγιο με βάση τη φωτογραφία. Βέβαια πιθανότατα ακόμα δεν έιναι διαθέσιμο αλλά προφανώς μέσα στον Ιούνιο θα εμφανιστεί.:)

 

και στον καταλογο του Γερμανου, 326 ευρω.το συγκολιστικοτερο όλων, εχει sar 0.55 !!απιστευτο για καινουριο se...http://www.sonyericsson.com/cws/download/1/632/683/1243412231/C903__SAR_ROW_R1a_Multilingual.pdf

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μάλλον θα το αγοράσω σε καμιά εβδομάδα ( με το c510 που έχω δεν τα πάω καλα.), τελικά δεν μου φαίνεται και πολύ πλάστικό από μερικές φωτογραφιες που είδα.. θα πάω κάποια στιγμή να το δω και από κοντά
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το πηρα προχθές απο Vodafone! (Ευτυχως δεν ειναι vodafone live...)

 

Το κινητακι ειναι μια χαρα! Πολυ καλαισθητο, σχετικά απλο, γρηγορο, compact και με αρκετα καλη φωτογραφικη! Κυριως απευθύνεται σε οσους θέλουν κατι απλο! Α! Εχει και πολυ χαμηλο SAR!

 

Στα αρνητικά : Τιμη στα 330....

Γεμίζει δαχτυλίες γιατι ειναι σαν μαυρη λακα

Για wifi και internet δεν ειναι....

Τέλος για ακουστικα θελει τα δικά του ή την προσαρμογή απο τα δικα του.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προχθές απο Vodafone! (Ευτυχως δεν ειναι vodafone live...)

 

Το κινητακι ειναι μια χαρα! Πολυ καλαισθητο, σχετικά απλο, γρηγορο, compact και με αρκετα καλη φωτογραφικη! Κυριως απευθύνεται σε οσους θέλουν κατι απλο! Α! Εχει και πολυ χαμηλο SAR!

 

Στα αρνητικά : Τιμη στα 330....

Γεμίζει δαχτυλίες γιατι ειναι σαν μαυρη λακα

Για wifi και internet δεν ειναι....

Τέλος για ακουστικα θελει τα δικά του ή την προσαρμογή απο τα δικα του.

Μεγεια σου :D

Ξεκιναμε...Η τιμη του ειναι απαγορευτικη γι'αυτα που προσφερει :down:

επισης wi-fi δεν εχει.εγω προσωπικα γι'αυτα που προσφερει και σε αυτη την τιμη θα επαιρνα..αλλο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μεγεια σου :D

Ξεκιναμε...Η τιμη του ειναι απαγορευτικη γι'αυτα που προσφερει :down:

επισης wi-fi δεν εχει.εγω προσωπικα γι'αυτα που προσφερει και σε αυτη την τιμη θα επαιρνα..αλλο κινητο.

 

Value for money δεν ειναι, αλλα ειναι ενα βολικο απλο κινητο....Για δευτερο μια χαρα ειναι! :)

Link to comment
Share on other sites

Value for money δεν ειναι, αλλα ειναι ενα βολικο απλο κινητο....Για δευτερο μια χαρα ειναι! :)

για 2ρο κινητο σε αυτα τα χρηματα το θεωρω κοροιδια..:whistle:

 

μπορεις να επιλεξεις φθηνοτερο κινητο και με καλυτερα χαρακτηριστικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για 2ρο κινητο σε αυτα τα χρηματα το θεωρω κοροιδια..:whistle:

 

μπορεις να επιλεξεις φθηνοτερο κινητο και με καλυτερα χαρακτηριστικα.

 

Ας ειναι καλα η μεγαλη επιδοτηση που ειχα αλλιως..... (Το 5800 που εχω πολυ πιο πληρες κινητο στα ιδια χρηματα....Μονο σε καμερα χανει, αλλα δεν θα επελεγα ποτε ενα κινητο απο ενα αλλο μονο για την καμερα...)

....Το κακο ηταν πως ηταν μονο απο ιδιοκτητο vodaf κατάστημα και οι επιλογες ειναι αρκετα περιορισμενες σε σχεση με το τι παιζει στην αγορα......

Link to comment
Share on other sites

Ας ειναι καλα η μεγαλη επιδοτηση που ειχα αλλιως..... (Το 5800 που εχω πολυ πιο πληρες κινητο στα ιδια χρηματα....Μονο σε καμερα χανει, αλλα δεν θα επελεγα ποτε ενα κινητο απο ενα αλλο μονο για την καμερα...)

....Το κακο ηταν πως ηταν μονο απο ιδιοκτητο vodaf κατάστημα και οι επιλογες ειναι αρκετα περιορισμενες σε σχεση με το τι παιζει στην αγορα......

 

Καλησπέρα ,

δώσε τα φώτα σου περί του κινητού [c903], γιατί είμαι στην φάση επιδότησης και είμαι σχεδόν ετοιμος!

 

Να σου αναφέρω πως έχω το c905 και είμαι καμένος, πολλά προβλήματα, άλλα διορθώθηκαν και άλλα όχι...γενικά πολύ νταλαβέρι με το service είχα και απογοητεύτηκα!

 

Αυτό σου έχει βγάλει κανά πρόβλημα?

Εγώ θα το πάρω μέσω cosmote που σημαίνει θα έχει το Myview, ¨οπως και εσύ με το vodafone live, αξίζει? ή να δώσω κάτι παραπάνω και να κάνω την επιδότηση μου μέσω ΠΛΑΙΣΙΟΥ που θα το πάρω καθαρό...???:worry:

 

Δώσε τα φώτα σου!

 

Περιμένω νέα σου

 

Thanks!

:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κι εγω το C903 εδώ και 2 εβδομάδες χωρις να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα. Κάνω τις αναβαθμίσεις απροβλημάτιστα και χωρις κολλήματα. Έχει πολύ καλή κάμερα για την κατηγορία του. Βγάζει καλές και καθαρές φωτογραφίες την ημέρα (αν δεν χρησιμοποιήσεις το zoom) ενώ στις νυχτερινές φωτογραφίες τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά εξαιτίας του flash. Η οθόνητου είναι η γνωστή οθόνη της SE, που έχει και καλή απόδοση στον ήλιο.

Το ηχείο του είναι πολύ καλό (ακούγεται σε ανοιχτό χώρο με φασαρία) και το ακουστικό του είναι καλό με καθαρό και δυνατό ήχο.

Στα μείον ότι δεν έχει wi-fi, αφήνει δαχτυλιές όπως προανέφερε κάποιος (στο άσπρο δεν αφήνει!!!) και ίσως είναι τσιμπημένη η τιμή του.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω κι εγω το C903 εδώ και 2 εβδομάδες χωρις να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα. Κάνω τις αναβαθμίσεις απροβλημάτιστα και χωρις κολλήματα. Έχει πολύ καλή κάμερα για την κατηγορία του. Βγάζει καλές και καθαρές φωτογραφίες την ημέρα (αν δεν χρησιμοποιήσεις το zoom) ενώ στις νυχτερινές φωτογραφίες τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά εξαιτίας του flash. Η οθόνητου είναι η γνωστή οθόνη της SE, που έχει και καλή απόδοση στον ήλιο.

Το ηχείο του είναι πολύ καλό (ακούγεται σε ανοιχτό χώρο με φασαρία) και το ακουστικό του είναι καλό με καθαρό και δυνατό ήχο.

Στα μείον ότι δεν έχει wi-fi, αφήνει δαχτυλιές όπως προανέφερε κάποιος (στο άσπρο δεν αφήνει!!!) και ίσως είναι τσιμπημένη η τιμή του.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Σε ευχαριστώ ΠΟΛΥ για την απάντησή σου!

Μια ερώτηση όμως:

Εσενα είναι branded???

Δηλαδή έχει εγκατεστημένο το vodafone live[ αν πρόκειται για vodafone],myview[ αν cosmote], ή το αντίστοιχο της wind???

Σου κάνει αυτό πιο δύσκολη τη χρήση του?

Για παράδειγμα: σου Δεσμεύει ένα ΚΥΡΙΟ πλήκτρο για αυτό το σκοπό μόνο???

 

Και τέλος, έχει κυκλοφορήσει και σε άλλα χρώματα???

Εγώ ξέρω μόνο για το μαύρο, που τα έχει το ΠΛΑΙΣΙΟ και τα καταστήματα της Cosmote???

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι unbranded από το Πλαίσιο, οπότε δεν έχει δεσμευμένο κάποιο πλήκτρο ή εικονίδο στιο μενού.

Το έχω σε άσπρο με μπλε-μωβ πληκτρολόγιο, γι΄αυτό σου είπα ότι δεν αφήνει δαχτυλιές.

Πάντως για να επανέλθω στο branded-unbranded και έχοντας εμπειρία με ένα branded W910i απο Wind, δεν μου έκανε απαραίτητα δυσκολότερη την χρήση του, απλά ήταν ενοχλητικό αισθητικά, γιατί δεν έχω συνηθίσει σε branded UΙ.

Link to comment
Share on other sites

280 € κοστιζει στο Ελλαδισταν... Το πηρα απο EBay.co.uk 180 € . Εμενα καλό μου φαίνεται για τα λεφτα του...

Για GR menu τι να κάνω ??? Οι αναβαθμίσεις έχουν γλώσσες ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς,μέσω αναβαθμίσεων δε γίνεται να περαστούν τα ελληνικά.

 

Στα SE τηλέφωνα,υπάρχει ένα συγκεκριμένο πακέτο γλωσσών εγκατεστημένο στο λειτουργικό,ανάλογα την περιοχή όπου κυκλοφορεί το τηλέφωνο.Για να έχεις τα ελληνικά,πρέπει να περάσεις το customization ADRIATIC.

 

Εφόσον έχεις πιστωτική(αφού λες πως αγόρασες από ebay),είναι μια πολύ απλή διαδικασία να περάσεις τα ελληνικά.Κοστίζει 10 ευρώ και μπορείς να το κάνεις απ'το σπίτι.Μπες στο davinciteam.eu,αγόρασε 1 μονάδα(10 ευρώ)για De-branding,κατέβασε τον DaVinci client απ'το ίδιο site και πέρνα το λογισμικό R1FA035 ADRIATIC.

Η πληρωμή γίνεται μέσω paypal και στο e-mail που θα δηλώσεις θα έρθουν το username και το password που πρέπει να εισάγεις στον DaVinci client για να γίνει η διαδικασία.

 

Προσοχή όμως:διαγράφονται τα πάντα απ'το τηλέφωνο!!

Για αντίγραφα ασφαλείας,κατέβασε το MyPhoneExplorer απ'το http://www.fjsoft.at/en/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

ξεπέρασα τους προβληματισμούς μου και είμαι πλέον κάτοχος του c903!

Θα είμαι απόλυτα ειλικρινής:

Ενθουσιασμένος ΔΕΝ είμαι!

Πολύ "πλαστική" η αίσθησή του..

Τα menu του, δεν είναι όπως αυτά που μας έχει συνηθίσει η SE, τα έχει συρρικνώσει πολύ, πολλές κατηγορίες μαζί, ΕΙΔΙΚΑ στις ρυθμίσεις, πετάει ένα: ΓΕΝΙΚΕΣ και τα έχει όλα μέσα..:wacko:

Έχει δώσει έμφαση στο gps του, κακώς κατ' εμέ, θα μπορούσε να είναι πιο προσεγμένη η κάμερά του, που το δοκίμασα βράδυ και ΟΥΤΕ αυτή με ενθουσίασε...:(

 

Έχει και ενα καλό μέχρι στιγμής, το Slide του είναι πιο ευχάριστο από αυτό του c905!

 

Σας λέω και πάλι για να μην θεωρηθώ εμπαθής, δε το έχω δουλέψει ακόμα, είναι σπίτι και φορτίζει, τώρα στη δουλειά μου έχω το "σκυλί" k810i!:D

 

ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ-ΠΡΟΣΔΟΚΩ να μην έχει τα άπειρα προβλήματα του "μεγάλου του αδερφού", c905:worry:

 

Όπως και να'χει, εδώ θα' μαστε θα σας ενημερώσω για περεταίρω...;)

 

Καλησπέρα σε όλο τον κόσμο,

είμαι κάτοχος όπως προείπα του c903 εδώ και μια εβδομάδα...

Τα συμπεράσματα...Μ Ε Τ Ρ Ι Α...

Του αναγνωρίζω την καλούτσικη μπαταρία...[κρατάει σχεδόν 3 μέρες...]...ΑΛΛά, τα πρώτα ουσιαστικά προβληματάκια...σκασανε μύτη!

Δηλαδή:

ξαφνικά, "χάνει" την κάρτα μνήμης..., το κλείνω και το ξανανοίγω για να το προσπεράσω αυτό το θέμα...έχω μια μικρή ελπίδα να έφταιγε το γεγονός μήπως και δεν "κούμπωνε" καλά...λέω, μήπως...να δούμε και θα σας ενημερώσω...

 

Άλλος με c903 να "σύρει" τον χορόοοοοοοο????

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μ' αρέσει πολύ κι ας αφήνει δαχτυλιές...( το πήρα μαύρο)

Είναι εύχρηστο και μπορεί να φαίνονται ψεύτικα τα πλαστικά αλλά δεν είναι !

Έφαγε μια τούμπα και δεν έπαθε τίποτα...:lol:

Το μόνο θέμα που έχω είναι οτι δεν μου αντιγράφει στη M2 (2GB) μιξαρισμενο mp3 55MB 192kbps ενω το ξεφτιλισμένο W200 το έκανε copy κανονικά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C903

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...