Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

stendor ευχαριστω για την προταση. μου αρεσε και το bh-104 :)

 

οσο για το zagg, δεν χαραζει με τιποτα.

αν καποιος καταφερει και το "διαλυσει", το στελνει πισω και του δινουν καινουργιο. το καλυτερο protector παιδες.

Αν θέλω να αφαιρέσω την μπαταρία του τηλεφώνου πρέπει να βγαλω πρώτα τη ζελατίνα της zagg;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια από τις παρακάτω θήκες προτείνετε για το X6; Θέλω να μπορεί να λειτουργεί το τηλέφωνο χωρίς να βγαίνει από την θήκη (αν και μ' άρεσε πολύ η Krusell |Orbit) αλλά δεν ξέρω αν αυτού του είδους οι θήκες προστατεύουν ικανοποιητικά την οθόνη σε περίπτωση πτώσης. Την βοήθειά σας και την εμπειρία σας παρακαλώ!

 

 

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0462755&catid=100501

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0462531&catid=100501

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=42724

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=40123

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα πηρα θηκη σιλικονης Νοκια για το κινητο που εχω.

να σου πω την αληθεια οτι την περιμενα πιο σφιχτη.εχει καλη εφαρμογη και εχω αμεση επαφη με τα κουμπια (κλειδωματος-καμερα-πενακι).

για 6 ευρο που εδωσα να την παρω,ειναι μια καλη επιλογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να αφαιρέσω την μπαταρία του τηλεφώνου πρέπει να βγαλω πρώτα τη ζελατίνα της zagg;

 

 

Οχι δεν τειθετε θεμα με την zagg.

Eπιλεγεις ειτε μονο μπροστα να καλυπτει ειτε μπρος και πισω στο καπακι. Αρα ανοιγει ανετα το καπακι.

Εκλεισα ενα χρονο και κατι με την zagg και ειμαι υπερευχαριστημενος για την αγορα μου, η οθονη ειναι σαν καινουργια. :happy:

Edited by kwstas1984
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω η θηκη λεει τιποτα για το X6? Σκεφτομαι να την παρω πακετο με αυτο εδω το screen protector και τον τον κλασικο φορτιστη αυτοκινητου και τη ζελατινα γιατι χωρις θηκη δε θα την παλεψει πολυ το τηλεφωνο. Ειχα βρει και απ το πλαισιο αυτη τη θηκη αλλα φοβαμαι οτι θα καλυπτει πανω τους αισθητηρες φωτος που εχει το τηλεφωνο και δε θα δουλευει σωστα. Καμια γνωμη ? Thanks.
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρω αυτί τη θήκη για Ν97μινι είναι ενδιαφέρον πάντως

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=30938

 

μήπως ξέρετε άμα αυτό το μαγαζάκι έχει και καταστήματα στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε άμα αυτό το μαγαζάκι έχει και καταστήματα στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Μάλλον δεν έχει μπορείς να το δεις στα αριστερά σου εκεί που γράφει πληροφορίες > καταστήματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει μπορείς να το δεις στα αριστερά σου εκεί που γράφει πληροφορίες > καταστήματα.

 

έστειλα ένα email

 

να βλέπεις κρίση :lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Eγω σου προτεινω την πρωτη. Την case mate.

Tην εχω μαζι με την zagg και θεωρω οτι ειναι αριστος συνδοιασμος. 2 φορες που καταλαθος μου επεσε το κινητο, το προστατεψε και δεν εμφανισε ουτε γρατζουνια. Ειναι και πολυ διακριτικη θηκη επισης, αισθηση αφης σαν το καπακι του κινητου, δεν προσφερει ουτε βαρος ουτε ογκο επιπλεον. Καλυτερα ομως να την παρεις απο το ebay. Την δικια μου την ειχα παρει πολυ φτηνα. 4-5 ευρω 2 θηκες case mate.

Link to comment
Share on other sites

Eγω σου προτεινω την πρωτη. Την case mate.

Tην εχω μαζι με την zagg και θεωρω οτι ειναι αριστος συνδοιασμος. 2 φορες που καταλαθος μου επεσε το κινητο, το προστατεψε και δεν εμφανισε ουτε γρατζουνια. Ειναι και πολυ διακριτικη θηκη επισης, αισθηση αφης σαν το καπακι του κινητου, δεν προσφερει ουτε βαρος ουτε ογκο επιπλεον. Καλυτερα ομως να την παρεις απο το ebay. Την δικια μου την ειχα παρει πολυ φτηνα. 4-5 ευρω 2 θηκες case mate.

 

Και γω προς την πρώτη προσανατολίζομαι φίλε Κώστα.

Μεμβράνη, λέω να πάρω αυτή (από ebay δεν με κόφτει πως να ψωνίσω γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ) και έχω μερικές απορίες.

1) Την οθόνη του Χ6 την καλύπτει ή δεν πρέπει να την καλύψει; Ρωτάω γιατί σε ένα βιντεάκι είδα να χρησιμοποιείται μια κολλώδης ουσία. Αυτή η ουσία δεν επηρεάζει την λειτουργία της οθόνης; Στο play247 ισχυρίζονατι πως ''Δεν επηρεάζει καθόλου την οθόνη και τα πλήκτρα αφής'' όπως γράφουν χαρακτηριστικά. Ισχύει;

2) Κάνει για όλα τα κινητά ή θα πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένα μια για το Χ6 μου; Για ένα Ε52 ενός φίλου θα πρέπει να πάρω άλλη δηλαδή;

3) Για πτώσεις από το ύψος της τσέπης του παντελονιού, θα χρειαστώ και έξτρα θήκη ή κάνει δουλειά η μεμβράνη;

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εδω η θηκη λεει τιποτα για το X6? Σκεφτομαι να την παρω πακετο με αυτο εδω το screen protector και τον τον κλασικο φορτιστη αυτοκινητου και τη ζελατινα γιατι χωρις θηκη δε θα την παλεψει πολυ το τηλεφωνο. Ειχα βρει και απ το πλαισιο αυτη τη θηκη αλλα φοβαμαι οτι θα καλυπτει πανω τους αισθητηρες φωτος που εχει το τηλεφωνο και δε θα δουλευει σωστα. Καμια γνωμη ? Thanks.

 

 

Την θήκη (Cellular Silicon Θήκη Nokia X6 που έχει το πλαίσιο) από την Nokia την πήρα 5 ευρώ, το πλαίσιο την έχει 12,90 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μία βάση αυτοκινήτου για το Nokia X6, να κολλάει στο τζάμι. Η Nokia δίνει την CR-120 αποκλειστικά για το Χ6 αλλά από προηγούμενη εμπειρία μου με συναφείς βάσεις, είναι αρκετά σφιχτή και δύσκολα μπαίνει-βγαίνει το κινητό. Προοπτικά, με αρκετή χρήση νομίζω πως θα αρχίσει να τρώει το χρώμα του κινητού στα πλαϊνά.

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή τη βάση να μας πει εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα σταμάτησε να λειτουργεί το ακουστικό από το 5800 μου και πρίν λίγο παράγγειλα ένα άλλο. Θα σας ενημερώσω όταν το δοκιμάσω.. :)

 

http://cgi.ebay.com/Ringer-Loud-speaker-Buzzer-Nokia-E71-E66-5800-N85-/300376296377?cmd=ViewItem&pt=UK_Mobiles_Accessories_RL&hash=item45efd28bb9

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και γω προς την πρώτη προσανατολίζομαι φίλε Κώστα.

Μεμβράνη, λέω να πάρω αυτή (από ebay δεν με κόφτει πως να ψωνίσω γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ) και έχω μερικές απορίες.

1) Την οθόνη του Χ6 την καλύπτει ή δεν πρέπει να την καλύψει; Ρωτάω γιατί σε ένα βιντεάκι είδα να χρησιμοποιείται μια κολλώδης ουσία. Αυτή η ουσία δεν επηρεάζει την λειτουργία της οθόνης; Στο play247 ισχυρίζονατι πως ''Δεν επηρεάζει καθόλου την οθόνη και τα πλήκτρα αφής'' όπως γράφουν χαρακτηριστικά. Ισχύει;

2) Κάνει για όλα τα κινητά ή θα πρέπει να ζητήσω συγκεκριμένα μια για το Χ6 μου; Για ένα Ε52 ενός φίλου θα πρέπει να πάρω άλλη δηλαδή;

3) Για πτώσεις από το ύψος της τσέπης του παντελονιού, θα χρειαστώ και έξτρα θήκη ή κάνει δουλειά η μεμβράνη;

 

 

1) Θα την καλυψει την οθονη και οπου εχει κουμπια, sensors κλπ θα ειναι κομμενη η zagg. Μονο καθαρη οθονη πιανει δηλαδη και τιποτα αλλο.

Η κολλωδης ουσια ειναι αντιστατικο υγρο, οπου το ψεκαζεις πανω στην ζελατινα και μετα στο κινητο. Ετσι δεν θα πιασει σκονη οταν βαζεις την ζελατινα. Εχει πολυ αναλυτικες οδηγιες μεσα στο κουτι.

2) Για καθε ενα κινητο, ξεχωριστη zagg. Αλλη οθονη το ενα κινητο, αλλη το αλλο, διαφορετικα σημεια με κουμπια κλπ. Αν αγορασεις 2 ζελατινες απο το site του zagg, σου κανουν εκπτωση και επισης θα σου βαλουν και εκπτωτικη καρτουλα 5$ για μελλοντικη αγορα.

3) Η μεμβρανη κανει αριστη δουλεια οσο αφορα τις γρατζουνιες. Η case mate "αγκαλιαζει" το κινητο και οταν πεσει, εχει μια μικρη ασφαλεια. Αλλα παρολα αυτα εξαρταται απο το ειδος της πτωσης και απο την τυχη σου εκεινη την μερα.

 

Εξαιρετικες επιλογες εχεις κανει και με το κινητο και με τα υπολοιπα που θες να αγορασεις. Μεγια μεγια :happy:

 

@gianpithio ασχημα νεα. Θα το κολλησεις μονος σου?

Edited by kwstas1984
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την μεμβράνη Zagg invisibleSHIELD για το Χ6 μου και θέλω την βοήθειά σας όσον αφορά την τοποθέτηση. Έχω δει το βιντεάκι αλλά επειδή δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για κάποια πράγματα και δεν θέλω να πετάξω στο τέλος 30 ευρώ (τόσο κόστισε με τα έξοδα) θα σας γράψω τι έχω καταλάβει και όσοι ξέρουν ας μου πουν αν όλα είναι εντάξει. Μη μου πείτε για τις οδηγίες γιατί είναι στα Αγγλικά και γω με τα Αγγλικά είμαι μαλωμένος!:p

 

1 Πλένουμε τα χέρια μας για να φύγουν τυχόν βρωμιές.

2 Καθαρίζουμε το κινητό (σβηστό) με το πανάκι που έχει μέσα η συσκευασία.

3 Ανοίγουμε την συσκευασία με το σφουγγαράκι που περιέχει το ειδικό υγρό)

4 Ανοίγουμε την συσκευασία με τις μεμβράνες.

5 Παίρνουμε την (μπροστινή; την πίσω; δεν διευκρινίζεται κάπου ποια πρέπει να τοποθετηθει πρώτη) μεμβράνη και την ακουμπάμε με το πίσω μέρος σε μια επιφάνεια καθαρή, ώστε να μπορέσουμε να υγράνουμε με το σφουγγαράκι την πλευρά που θα κολλήσει πάνω στην συσκευή μας.

6 Αφού την υγράνουμε, την τοποθετούμε στο κινητό και προσέχουμε να ''καθίσει'' όπως ακριβώς πρέπει (αυτό δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος) και αρχίζουμε να την ''χτενίζουμε με την κάρτα ώστε να κολλήσει καλά και να εξαφανιστούν οι φυσαλίδες που ενδεχομένως υπάρχουν. Κάνουμε το ίδιο και από την άλλη πλευρά με το δεύτερο μισό της μεμβράνης. Αν η μεμβράνη δεν κολλάει καλά, την βγάζουμε και περιμένουμε λίγη ώρα (αλήθεια, πόση ώρα χρειάζεται για να στεγνώσει; ) να στεγνώσει το υγρό και την ξανατοποθετούμε.

7 Τελειώνουμε με την βοήθεια της κάρτας και του πανιού τα πλαϊνά της μεμβράνης, σκουπίζουμε με το πανάκι το κινητό, και είμαστε έτοιμοι!

 

 

Ξέρω ότι ακούγομαι λιγάκι υπερβολικός, αλλά δεν θέλω να πετάξω έτσι απλά 30 ευρώ. Μήπως έχω ξεχάσει κάτι; Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ή να κάνω; Θα ήθελα την βοήθεια όσων την έχουν τοποθετήσει. Ευχαριστώ.

 

 

edit: Κώστα ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και τις ευχές.

Edited by akanthithos
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα akanthithos,

 

καλα κανεις και ρωτας γιατι μια φορα την βαζεις και ησυχαζεις επειτα. :)

 

το βιντεακι εδω τα εξηγει πολυ ωραια και ειναι απο την ιδια την εταιρεια που δινει την zagg.

 

προσωπικα σε μενα, σε 2 κινητα, δεν μου εμφανισε ουτε μια φουσκα.

 

θελει κοντα στην μια μερα για να στεγνωσει τελειως και να μην εχεις κανενα προβλημα (στεγνωνει και σε λιγοτερο χρονο αλλα καλυτερα να πιασει καλα).

Edited by kwstas1984
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν πολύ πιο δύσκολο απ' ότι φανταζόμουν. Η μεμβράνη κολούσε συνέχεια στα χέρια μου,

την έβρεχα, την κολλούσα, την ξανα έβγαζα και την ξανα έβρεχα, :lol: για να μην τα πολυλογώ,

η μεμβράνη μπήκε αλλά φαίνεται ταλαιπωρημένη. Και δεν με χαλάει καθόλου η ταλαιπωρημένη

όψη της πάνω στα πλαστικά μέρη του κινητού, όσο η όψη της πάνω στην οθόνη.:( Μήπως θα στρώσει με τον καιρό;

Edited by akanthithos
Link to comment
Share on other sites

Την επομενη μερα στρωνει. Προσοχη με τον αερα. Ελπιζω να χτενισες καλα και να μην αφησες καμια φουσκιτσα μικρη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά.. δεν φεύγουν οι φουσκίτσες; Είχα την εντύπωση πως με τον καιρό φεύγουν.:confused: Το μόνο κακό είναι ότι σε 2-3 σημεία κράτησε κόκους από..και γω δεν ξέρω τι! Υποψιάζομαι πως είναι από το σφουγγαράκι.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, δεν είμαι σίγουρος. Πάντως δεν μ' αρέσει στην όψη το κομμάτι που καλύπτει την οθόνη. Μάλλον το ταλαιπώρησα πολύ πριν το βάλω. Θα το αφήσω μερικές μέρες μήπως και στρώσει. Αν όχι, με βλέπω να παίρνω καινούργια μεμβράνη για την οθόνη.:dash:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε screen protector ποιά βάλατε?

Δεν θα ήθελα να βάλω κάποια που πρεπει να ψεκάσεις σπρεϊ κτλ πάνω όπως της Zagg.

 

Εγώ εχω βρει αυτό εδώ ebay που λέει ότι είναι και ultra clear, αλλά δεν μου αρέσει λίγο που πάνω δεξιά το κόβει ετσι απότομα, δε ξέρω πως θα φαίνεται στο κινητό. Καταλαβαίνω οτι το κανει για τους αισθητήρες αλλά είναι λίγο αποτομο. Εσεις τι λέτε?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Όλα έτσι είναι πάνω-κάτω. Αφήνουν τους αισθητήρες ακάλυπτους γιατί αλλιώς υπάρχει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω για screen protector αλλα δεν ξερω πια ειναι καλη. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω για την Zagg που αναφερεται στα πιο πανω post ειναι αν ισχυει οτι το δαχτυλο κολλαει λιγο οπως το σερνεις στην οθονη γιατι κατι τετοιο διαβασα για την συγκεκριμενη. Εχω παρει για θηκη τη silicone cover cc-1001 της Νοκια για αυτο χρειαζομαι μονο screen protector, βρηκα την Zagg στην ελλαδα αλλα Full body. Μηπως να παρω μια απλη?? και αυτες καλη δουλεια δεν κανουν?? Ξεχασα να αναφερω οτι τυπικα εχω το Νοκια Χ6 και λεω τυπικα γιατι δεν εχει αξιωθει ακομη ο Γερμανος εδω και 3 εβδομαδες που το εχω παραγγειλει να μου το φερει ετσι αρχισα και εγω να αγοραζω πρωτα τα παρελκομενα!!! :confused: Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...