Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξαναφτιαξα κωδικους, χαρτες τους ξεκλειδωνει αλλα μενει στην αναζητηση σηματος.

ειναι μια κοκκινη γραμμη στη μπαρα του σηματος δορυφορων.

και το εχω να βλεπει ουρανο 30 λεπτα.

(με το imsi δεν φτιαχνουμε κωδικους?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eνεργοποιησε το a-gps και ξανα προσπαθησε.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eνεργοποιησε το a-gps και ξανα προσπαθησε.. :)

 

δεν τα ειχα απενεργοποιησει ποτε, αν το ειχαν απο την αρχη ενεργοποιημενο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις εαν ειναι ενεργοποιημενο η οχι!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις εαν ειναι ενεργοποιημενο η οχι!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

 

στο σασιο δεν παει ετσι το μενου. "Μενού > Εργαλεία > Ρυθμίσεις > Γενικές > Εντοπισμός θέσης "

υπαρχει το "υπηρεσιες εντοπισμου θεσης'-και μετα πας στα εξης:

googlemaps, τοποθεσια, wisepilot.

πηγα στο "τοποθεσια" και μετα ενεργοποιησα (εκτος του εσωτερικου)και το gps βαση δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζα οτι στο satio ειναι διαφορετικη η διαδρομη :O

 

Ψαξε και δες εαν υπαρχει η επιλογη: Υποβοηθουμενο GPS εαν δεν μπορεις να την βρεις ρωτησε στο επισημο θεμα της συσκευης σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζα οτι στο satio ειναι διαφορετικη η διαδρομη :O

 

Ψαξε και δες εαν υπαρχει η επιλογη: Υποβοηθουμενο GPS εαν δεν μπορεις να την βρεις ρωτησε στο επισημο θεμα της συσκευης σου..

 

οκ, υπαρχει το "gps βαση δικτυου" το οποιο ενεργποιησα αλλα και παλι δεν βρισκει τιποτα. η πλακα ειναι οτι αυτο συνεβη αφου αλλαξα καρτα και απο voda πηγα wind.

πριν δουλευε μια χαρα το gps.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το Nokia 5800 εχω κανει ολη την διαδικασια εγκαταστασεις του Garmin κ το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω περασμενο χαρτη της ελλαδος,γιατι δε μπορω να βρω εναν , κ γιατι επισης δε ξερω πως να τον περασω μεσα. Σας παρακαλω αν μπορειτε να μου στειλεται PM Για βοηθεια γιατι ταλεπωρουμε 2μερες τωρα...

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα με το χαρτι αλλα καταλαβα οτι ειχα μια παλια εκδοση,εκανα setup την καινουργια κ το garmin τωρα δεν ανοιγει καν! :( σας παρακαλω βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...εχω μεγαλο προβλημα...το κινητο στην εκκινηση κολλαει με την καρτα μνημης επομενως πρεπει να την κανω format.το κακο ειναι ομως οτι εχω περασει το garmin εδω και πολυ καιρο και δεν εχω τα αρχεια για να το ξαναπερασω μετα το φορματ υπαρχει περιπτωση πριν κανω φορματ με καποιο τροπο να σωσω τα αρχεια του γκαρμιν και να τα ξαναπερασω μετα το φορματ(σιρρυ για το μηκος του μνμ)...ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...εχω μεγαλο προβλημα...το κινητο στην εκκινηση κολλαει με την καρτα μνημης επομενως πρεπει να την κανω format.το κακο ειναι ομως οτι εχω περασει το garmin εδω και πολυ καιρο και δεν εχω τα αρχεια για να το ξαναπερασω μετα το φορματ υπαρχει περιπτωση πριν κανω φορματ με καποιο τροπο να σωσω τα αρχεια του γκαρμιν και να τα ξαναπερασω μετα το φορματ(σιρρυ για το μηκος του μνμ)...ευχαριστω πολυ.

Nαι με κάποιον card reader θα κάνεις ένα copy/paste όλο τον φάκελο garmin κάπου στο pc σου και μετα μπορείς να το επαναφέρεις και δεν θα χρειαστεί να κάνεις ξανά τα αρχεία unl.

Βέβαια πρέπει να προσέξεις οτι θα χαθούν τα αρχεία που βρήσκονται στον φάκελο private resource κτλ αλλά αυτά μπορείς εύκολα να τα ξαναβρεις.

Link to comment
Share on other sites

Nαι με κάποιον card reader θα κάνεις ένα copy/paste όλο τον φάκελο garmin κάπου στο pc σου και μετα μπορείς να το επαναφέρεις και δεν θα χρειαστεί να κάνεις ξανά τα αρχεία unl.

Βέβαια πρέπει να προσέξεις οτι θα χαθούν τα αρχεία που βρήσκονται στον φάκελο private resource κτλ αλλά αυτά μπορείς εύκολα να τα ξαναβρεις.

 

 

τα αρχεια αυτα θα ειναι απαραιτητα για το garmin ή οχι;αυτο ειναι το προβλημα

Edited by mike_armodios
Link to comment
Share on other sites

τα αρχεια αυτα θα ειναι απαραιτητα για το garmin ή πχι;αυτο ειναι ο προβλημα

Ναι είναι απαραίτητα αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να βρεις που ακριβώς είναι στην κάρτα σου. Αν είναι θα δω τα path απο το pc Μου και θα σου πω.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα την βοηθεια σας οσον αφορα την ενεργοποιηση του χαρτη auto drive hellas 1.90 στο nokia 5800.Εχω κανει ολες τις παραπανω διαδικασιες αλλα μου βγαζει 3 επιλογες

1)αγορα&εναρξη

2)εισαγωγη κλειδιου προιοντος

3) Σ

Τι κανω λαθος?Καθε σας βοηθεια θα ηταν πολυτιμη

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Αν έχεις κάνει σωστά την διαδικασία που αναφέρεται στον οδηγό της πρώτης σελίδας τότε θα έπρεπε όλα να ήταν εντάξει.

Για να καταλάβω καλύτερα,έχεις ενεργοποιήσει το garmin στην συσκευή σου αλλά δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις τον χάρτη;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που ενεργοποίησες το garmin θα ενεργοποιήσεις και τον χάρτη.Το map id του χάρτη που θες να ενεργοποιήσεις είναι το 822.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν μπορω να βγαλω ακρη.ΔΕν πειραζει ευχαριστω για την βοηθεια

Μα δεν θέλει κάτι το ιδιαίτερο εφόσον έχεις ήδη κάνει τη διαδικασία για να ξεκλειδώσεις το gps.

Τρέχεις την γεννήτρια, βάζεις το mapid και σου δίνει κωδικό για το unl του χάρτη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Παιζει καποιο ρολο ποια εκδοση χαρτη χρησιμοποιουμε με το αναλογο garmin?Πχ εχω βαλει την εκδοση 5.0.30 με μοναδικο χαρτη τον Autodrivehellas 1.80.Το ολο μου προβλημα ειναι που δεν ξεκλειδωνει ο χαρτης.Εαν καποιος μπορει να με βοηθησει με pm θα ηταν οτι καλυτερο να μην κουραζω και τους αλλους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Φυσιολογικά δεν παίζει κάποιο ρόλο.Διάβασε προσεκτικά τον οδηγό της πρώτης σελίδας και θα την βρείς την άκρη.Αν έχεις ενεργοποιήσει το garmin τότε η ενεργοποίηση των χαρτών είναι παιχνιδάκι.Να σημειώσω ότι το map id του χάρτη που θες να ενεργοποιήσεις είναι το 822.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε impreza_sti.Παιζει καποιο ρολο που δεν εχω εγκαταστησει το virtual key?Απ'οτι ειχα διαβασει δεν κρινεται απαραιτητο για την ενεργοποιηση.
Link to comment
Share on other sites

Απο την .30 δεν χρειαζεται.. δοκιμασε να βαλεις νεο κωδικο στο .unl και εαν δεν καταφερεις κατι ενημερωσε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα με 2,3 διαφορετικους κωδικους αλλα τιποτα.Παιζει καποιο ρολο που το αρχειο .img στο κινητο εμφανιζεται σε ενα κυκλο μπλε με ερωτιματικο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...