Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά το συγκεκριμένο μήνυμα αναφέρεται στην μνήμα ram και όχι στην c ή στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης.Είναι λίγο "βαρύ" σαν πρόγραμμα,οπότε έλεγξε πόση διαθέσιμη μνήμη έχεις κατά την πλοήγηση.

 

Με το Garmin ανοιχτό στο παρασκήνιο να κάνει προσομοίωση πορείας, έχω την εξής Ram: 105820/105844 έναντι 120000 περίπου όταν το Garmin είναι απενεργοποιημένο.

 

Μου βγάζει το σφάλμα που ανέφερα όταν είναι να υπολογίσει πάρα πολλά χιλιόμετρα. Για αποστάσεις εντός της Ελλάδας δουλεύει μια χαρά.

 

Δηλαδή στους υπόλοιπους υπολογίζει τη διαδρομή για Ιταλία π.χ. κανονικά χωρίς πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η έκδοση 1.99Τ είναι η πρώτη έκδοση του AutoDrive Hellas που υποστηρίζει πλήρως δεδομένα κίνησης. Οι χρήστες συσκευών Garmin (nuvi 12xx, 13xx, 14xx και 37xx) αφού προμηθευτούν τον δέκτη GTM 35 μπορούν να βλέπουν στην οθόνη της συσκευής τους πληροφορίες για κίνηση και καθυστερήσεις πάνω στην πορεία τους. Επιπλέον όταν υπάρχει έντονη κυκλοφοριακή συμφόριση η συσκευή μπορεί να υπολογίσει μία εναλλακτική πορεία. Τα δεδομένα κίνησης της έκδοσης 1.99T αφορούν την Αττική (εκτός της Αττικής οδού).

 

Η υπηρεσία Garmin Traffic είναι δωρεάν και δεν έχει συνδρομή!

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί να δουλέψει στα κινητά μας?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

To Garmin που περνάμε στα S60 5th edition είναι η ίδια έκδοση με αυτή για κινητά χωρίς οθόνη αφής (S60 3rd edition) ή είναι διαφορετική και απλά έχει το ίδιο όνομα;
Link to comment
Share on other sites

To Garmin που περνάμε στα S60 5th edition είναι η ίδια έκδοση με αυτή για κινητά χωρίς οθόνη αφής (S60 3rd edition) ή είναι διαφορετική και απλά έχει το ίδιο όνομα;

Το ίδιο είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και τώρα πείτε μου τι να περάσω, garmin, sygic, ndrive ή κάτι άλλο;

SYGIC.

Περισσότερες ρυθμίσεις και καλύτερη απόκριση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

SYGIC.

Περισσότερες ρυθμίσεις και καλύτερη απόκριση.

 

Μάλλον θα περάσω sygic και garmin μαζί. Απλά ακόμα δεν έχω βρει την τελεταία έκδοση του sygic(mobile 10 v8.1).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα περάσω sygic και garmin μαζί. Απλά ακόμα δεν έχω βρει την τελεταία έκδοση του sygic(mobile 10 v8.1).

Όπως αναφέρω και στην υπογραφή μου, τελευταία έκδοση είναι η 8.24.

Περισσότερα αν χρειάζεσαι στο σχετικό θέμα του SYGIC.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θα σας ταλαιπωρήσω μάλλον λίγο γιατί πρώτον δεν ξέρω πολύ καλά τι πρέπει να κάνω και δεύτερον δεν είμαι σίγουρος για το αν εδώ είναι η κατάλληλη ενότητα ν'αναφερθώ.Όπως και να έχει σας ευχαριστώ,κάθε διόρθωση και κάθε συμβουλή δεκτή.

Προ λίγων ημερών αγόρασα το nokia C5-03.Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε να μάθω ποια έκδοση του Garmin Mobile XT πρέπει ν'αποκτήσω,πως θα την αποκτήσω και λογικά πως θα την εγκαταστήσω.Γίνομαι λίγο υπερβολικός αλλά είχα το Garmin σε nokia 6110 navigator και μου άρεσε πάρα πολύ,με βοήθησε αρκετά και έχω ακόμα το αρχείο αν αυτό χρησιμεύει κάπου.Επειδή από το Google και τα διάφορα Forums δεν έβγαλα άκρη και χαώθηκα σε πληροφορίες είπα να ζητήσω τη βοήθεια σας.

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.

Εφόσον έχεις δουλέψει το συγκεκριμένο πρόγραμμα σε άλλα συσκευή symbian δεν αλλάζει κάτι στον τρόπο λειτουργίας-εγκατάστασης.Υπάρχει και οδηγός στην πρώτη σελίδα αν κολλήσεις κάπου.

Επειδή μέσα από τις σελίδες του forum δεν μπορούν να δοθούν πληροφορίες για την απόκτηση τέτοιων αρχείων θα πρέπει να τα βρεις με αναζήτηση στο διαδίκτυο.Ψάξε για την έκδοση 5.00.60 και χάρτες Autodrive 1.99,Anavasis 4.50.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες,ελπίζώ να τα καταφέρω και συγγνώμη για τη λάθος θέση του μηνύματος.

 

οπω λεει ο impreza βρες την εκδοση που σου λεει αλλα για χαρτες υπαρχουν πολλα ειδη (μεχρι και 7σε 1 ποε εχω περασμενω στο ν8). δες τι σε βολευει και επελεξε

Link to comment
Share on other sites

Από τα αρχεία που αντιγράφουμε στην αρχή στην κάρτα μνήμης και αφού γίνει η εγκατάσταση του Garmin, μετά τα χρειαζόμαστε όλα ή μπορούμε να διαγράψουμε ορισμένα;
Link to comment
Share on other sites

Από τα αρχεία που αντιγράφουμε στην αρχή στην κάρτα μνήμης και αφού γίνει η εγκατάσταση του Garmin, μετά τα χρειαζόμαστε όλα ή μπορούμε να διαγράψουμε ορισμένα;

 

δεν υπαρχει λογος να σβησεις κατι. δεν πιανουν και τοσο χωρο. αν σβησεις κατι δεν θα λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μου συμβαινει το εξης.μερικες φορες ανοιγω το γκαρμιν και το προγραμμα με πεταει στις αρχικες ρυθμισεις<γλωσσα κτλ>και στην 5.50 και στην 5.60 το ιδιο.τι λετε να συμβαινει?εχω το ν8.ευχαριστω εκ των προτερων......
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου συμβαινει το εξης.μερικες φορες ανοιγω το γκαρμιν και το προγραμμα με πεταει στις αρχικες ρυθμισεις<γλωσσα κτλ>και στην 5.50 και στην 5.60 το ιδιο.τι λετε να συμβαινει?εχω το ν8.ευχαριστω εκ των προτερων......

 

δουλεευει κανονικα? κατι εχεις σβησει μαλλον και πρεπει να εχει χασει και το ξεκλειδωμα του

Link to comment
Share on other sites

δουλευει.απλως οταν το παθαινει αυτο με παει στις ρυθμισεις που εμφανιζονται μετα το ξεκλειδωμα......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω στο κινητό μου Ν95-8Gb την έκδοση 5.00.60s60.9 και ενω δούλευε κανονικά εδώ και ένα μήνα περίπου όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει συνέχεια "αναζήτηση δορυφόρου" και δεν γίνεται τίποτα όση ώρα και να το αφήσω να ψάχνει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω στο κινητό μου Ν95-8Gb την έκδοση 5.00.60s60.9 και ενω δούλευε κανονικά εδώ και ένα μήνα περίπου όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει συνέχεια "αναζήτηση δορυφόρου" και δεν γίνεται τίποτα όση ώρα και να το αφήσω να ψάχνει. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Θα πρέπει να διαγράψεις τα δεδομένα του GPS (όπως έκαναν εδώ σε ένα satio) και φυσικά θα γλυτώσεις το format το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει στα nokia. Εάν θυμάμαι καλά η συσκευή σου είναι χακαρισμένη κάνε μια βόλτα με τον x-plore στο κατάλογο C:\Private\... δες εάν βρεις κάτι σχετικό για το gps και διέγραψε το : Ανατομία του Symbian OS. Με ελάχιστο ψάξιμο στο google δεν βρήκα κάτι ίσως να βρεις εσύ :O

Edited by stendor
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε καινουργια εκδοση του χαρτη της ευρωπης ειναι ο Garmin City Navigator Europe NT Map 2011.40 Unlocked (.img) FULL.Εγω εχω στο n8 το Garmin 5.00.60 με το πακετο σε χαρτες τον 6in1 Autodrive 1.99el-NT2011.30GR-Anav4.50-GeoQ7.1- Bluechart 2008.5 GR-CY.Αξιζει να βαλω τον ΝΤ2011.40 και να δουλευω μονον αυτον γυρω στα 2gb ειναι,εχει κατι καλυτερο ουσιαστικο απο τον NT2011.30 η να μεινω οπως ειμαι???Γενικα με ενδιαφερει η ευρωπη σιγουρα μιας και θα παω σε εναν μηνα περιπου βελγιο και περιξ αλλα κυριως η ελλαδα εδω ειναι αυτη που με νοιαζει και δουλευω ποιο πολυ!!!Τι λετε αξιζει η αλλαγη η οχι???;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να διαγράψεις τα δεδομένα του GPS (όπως έκαναν εδώ σε ένα satio) και φυσικά θα γλυτώσεις το format το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει στα nokia. Εάν θυμάμαι καλά η συσκευή σου είναι χακαρισμένη κάνε μια βόλτα με τον x-plore στο κατάλογο C:\Private\... δες εάν βρεις κάτι σχετικό για το gps και διέγραψε το : Ανατομία του Symbian OS. Με ελάχιστο ψάξιμο στο google δεν βρήκα κάτι ίσως να βρεις εσύ :O

Γιάννη δοκίμασα να διαγράψω τα δεδομένα GPS αλλά δεν γίνεται τίποτα με τη μέθοδο που κάνουν για τα satio. Στο φάκελο C:\Private δεν υπάρχει τίποτα. Επίσης δεν βλέπω κάποιο φάκελο GPS οπότε μάλλον κάπως αλλιώς θα πρέπει να ενεργήσω. Αν έχει τύχει σε κάποιον θα ήταν χρήσιμη η συμβουλή του! (Ο σύνδεσμος "Ανατομία του Symbian OS" δεν δουλεύει)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια sos χρειαζομαι αμεση βοηθεια. πριν απο κανα 2 χρονια εγκατεστησα το προγραμμα για πλοηγηση και τωρα επειδη παμε διακοπες θελω να μαθω 3 πραγματα.

1) αν εχει βγει καινουργια εκδοση και αν ναι ποια ειναι (δεν ζηταω που θα την βρω)

2) αν μπορω να αντικαταστησω τα παλια αρχεια με τα νεα η πρεπει να κανω διαγραφη και ολη τη διαδικασια απο την αρχη

3) ο οδηγος συνεχιζει να ειναι ο ιδιος και για το νεο λογιστικο παντα;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εάν θυμάμαι καλά το είχαμε συζητήσει πριν από μερικούς μήνες και η απάντηση ήταν Όχι
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Χαίρετε διαβάζω διαβάζω και τελικά άκρη δεν έβγαλα και έτσι αποφάσισα να γράψω .. εγώ είχα το Samsung i560v όπου είχε δώρο την καρτουλα με το Garmin mobil xt και επειδή απ ότι έχω δει το Garmin είναι πιο καλό θέλω να ρωτήσω αν αυτό γίνετε να το περάσω στο nokia c5-03 που έχω τώρα και πως γίνετε αυτό ….??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...