Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να βάλω το 5.00.60 σε ενα 5800XpressMusic και ενω έχω βάλει πάνω απο 10 unlock codes που παίρνω απο το ****** 1.3 απο το ΙΜΕΙ της συσκευής, δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω το GPS και με ρωτάει συνέχεια για το Bluetooth! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??? Τί κάνω λάθος?:angry::angry::angry:

Να συμπληρώσω ότι είναι ήδη εγκατεστημένο το Ndrive. Μήπως αυτό είναι ο λόγος που δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το εσωτερικο GPS?

Edited by ilioncafe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθω να βάλω το 5.00.60 σε ενα 5800XpressMusic και ενω έχω βάλει πάνω απο 10 unlock codes που παίρνω απο το ****** 1.3 απο το ΙΜΕΙ της συσκευής, δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω το GPS και με ρωτάει συνέχεια για το Bluetooth! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??? Τί κάνω λάθος?:angry::angry::angry:

Να συμπληρώσω ότι είναι ήδη εγκατεστημένο το Ndrive. Μήπως αυτό είναι ο λόγος που δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το εσωτερικο GPS?

Καταρχήν δοκίμασε με το 1.5 ξεκλειδωτήρι.

έπειτα δοκίμασε με τον κωδικό που δίνει το garmin μέσα στο info και όχι με το ΙΜΕΙ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βάλω το 5.00.60 σε ενα 5800XpressMusic και ενω έχω βάλει πάνω απο 10 unlock codes που παίρνω απο το ****** 1.3 απο το ΙΜΕΙ της συσκευής, δεν μπορώ με τίποτα να ξεκλειδώσω το GPS και με ρωτάει συνέχεια για το Bluetooth! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??? Τί κάνω λάθος?:angry::angry::angry:

Να συμπληρώσω ότι είναι ήδη εγκατεστημένο το Ndrive. Μήπως αυτό είναι ο λόγος που δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το εσωτερικο GPS?

 

Σ ενα φιλαρακι που το ειχαμε βαλει παλια, γυρισαμε την οθονη στα πλαγια γιατι αλλοιως δεν φαινονταν ολος ο αριθμος για να το ξεκλειδωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, το Garmin Maps Mobile™ XT 5.00.60 από πού μπορώ να το κατεβάσω; και αν ο οδηγός εγκατάστασης από την πρώτη σελίδα ισχύει και για αυτή την νέα έκδοση του Garmin;

Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις γνώσεις που προσφέρετε σε αρχάριους όπως εμένα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ.:)

Ο οδηγός της πρώτης σελίδας ισχύει.Η 5.00.60 είναι "ανεπίσημη" έκδοση,έχει βγει για Ασιατική χώρα και "τροποποιήθηκε" για Ευρώπη,οπότε δεν νομίζω να μπορέσεις να βρεις κάτι μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα.

Να υπενθυμίσω ότι μέσα από τις σελίδες του φόρουμ απαγορεύεται η αναφορά και η δημοσίευση "παράνομου" περιεχομένου.

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ ήμαστε.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Ευχαριστώ για την απάντηση impreza_sti και η σύσταση σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο!

Εδώ και 1 χρόνο σε Νοκια Ν95 έχω την εκδοση Garmin 5.00.(40). Τώρα εχω το vivaz αν μπορώ να περάσω ίσως την 5.00.(50)θα είναι φαντάζομαι περισσότερο ενημερωμένο με νέους χάρτες.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω εδω και αρκετο καιρο αν γινεται να περασω διαδρομη οχι ΑΡΙs που εχω σε αρχειο kml απο google earth Edited by kentavros321
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προχθες πηρα το Χ6 και περασα το garmin ολα μια χαρα... εκτος του οτι δεν μπορω να μετακινησω τον χαρτη για να ψαξω καποιο δρομο στη περιοχη οπου βρισκομαι.. αυτο το κανει μονο σε μενα; η ειναι γενικο... ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Προσπαθώ να εγκαταστήσω την έκδοση garmin 5.00.(50) στο κινητό μου samsung i890 με έκδοση λογισμικού I8910HX-V8 και μόλις πατάω εγκατάση στο αρχείο garminmobileXT.sis μου λέει πως δεν είναι συμβατο, παρόλα αυτά ακομα και αν συνεχίσω μόλις επιλέγω γλώσσα Ελληνικά δεν πατιέται το κουμπι επόμενο. Το ίδιο συμβαίνει και με τις εκδόσεις 40 και 30 που δοκίμασα. Τι λέτε να φταίει? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση στο παρόν θέμα βλέπω ότι η .50 λειτουργεί κανονικά στην συσκευή σου.. δοκίμασε να το κάνεις εγκατάσταση επιλέγοντας την αγγλική γλώσσα και την αλλάζεις μετά..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gianpithio το δοκιμασα και αυτο! Αλλα δυστυχως το κουμπι επομενο ή next για τα αγγλικα δεν πατιόταν. Ειναι πολυ περιεργο και υποψιαζομαι οτι ισως το firmware που εχω να μην ειναι συμβατο με το garmin
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την 5.00.60 και πές μας..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο υπάρχει και .60 που μπορείς να την περάσεις απευθείας..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα και την standalone εκανα κανονικα copy τα αρχεια στην καρτα μνημης μετα εκτελεσα την εφαρμογη και μολις μου εβγαλε την πρωτη οθονη που ειναι μαυρη και γραφει garminxt με πεταει εξω ουτε καν να φτασει στην επιλογη γλωσσας :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προχθες πηρα το Χ6 και περασα το garmin ολα μια χαρα... εκτος του οτι δεν μπορω να μετακινησω τον χαρτη για να ψαξω καποιο δρομο στη περιοχη οπου βρισκομαι.. αυτο το κανει μονο σε μενα; η ειναι γενικο... ευχαριστω.

 

Η λυση ειναι να κανεις διπλο κλικ πανω στο οχημα και θα σου εμφανισει το χαρτη με δυνατοτητα μετακινησης σε αλλες κατευθυνσεις

pappao
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοκιμασα και την standalone εκανα κανονικα copy τα αρχεια στην καρτα μνημης μετα εκτελεσα την εφαρμογη και μολις μου εβγαλε την πρωτη οθονη που ειναι μαυρη και γραφει garminxt με πεταει εξω ουτε καν να φτασει στην επιλογη γλωσσας :(

 

Διέγραψε το αρχείο gmsup.ini από τον φάκελο Garmin/Apps.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα!Στο παρελθον ειχα εγκατεστημενο το Garmin αλλα μου κολλαγε συνεχως(5800)!Ειχα ψαξει παλαιοτερα στο φορουμ και ειχα δει οτι κολλαει και σε αλλους.Τωρα δεν εχω δει καποια σχετικη αναφορα.Εχει αλλαξει κατι στο Garmin ή κολλαει ακομα;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα ταλαιπωρηθεί απ τα κολλήματα κατά την πλοήγηση και δεν ξαναασχολήθηκα με αυτό. Έβαλα το Sygic και είναι πολύ καλό.
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχετε επιλεγμένο μόνο τον χάρτη που χρησιμοποιείται οι άλλοι δεν φαίνονται και καθυστερούν το garmin. Απλά μπορεί να είναι τα πράγματα λίγο καλύτερα.. :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την Modded version που κυκλοφορεί 6.χχ και έχει ελαφρύνει αρκετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να έχετε επιλεγμένο μόνο τον χάρτη που χρησιμοποιείται οι άλλοι δεν φαίνονται και καθυστερούν το garmin. Απλά μπορεί να είναι τα πράγματα λίγο καλύτερα.. :O

 

 

Το ειχα κανει και αυτο αλλα τιποτα!Και ειναι ασχημο να κολλαει ειδικα την ωρα της πλοηγησης,μια φορα ημουν βουλιαγμενης και επειδη δεν ηξερα που ακριβως βρισκεται το νουμερο ειχα βαλει πλοηγηση(Garmin) για να μη το περασω και ....καταλαβαινετε τι εγινε,τελειωσε η βουλιαγμενης:lol::lol::lol:!Με λιγα λογια αν σου κολλησει σε ευθεια θα το καταλαβεις στο τελος!:( Επομενως μακρια,τουλαχιστον για το 5800 που δεν το ''σηκωνει''.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την Modded version που κυκλοφορεί 6.χχ και έχει ελαφρύνει αρκετά.

 

Θέλεις να γίνεις λίγο πιο σαφής?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

There is no new version of GarminXt .Garmin is no longer supporting symbian. Last Official version was 5.00.50. Taiwan team of Garmin subsidiary made an update for asian market known as v5.00.60. That's it. This "so called version" is "HOME MADE". This SIS file was modified by some hacker not by Garmin. Just look at the creation time. It seems familiar, isn't it? Garmin never made an "unsigned" version. I know everybody wish a new version, i wish too, but this isn't. Some enthusiasts reported that this "version" browse faster the map but still freezing if you do it fast. I think it could be a simple illusion... Not a single new feature, no JCV feature, nothing, and it's quite normal because it isn't official. If someone want to use it, do it on your own risk, be my guest. I will let this thread for now, just to not irritate the enthusiasts . Don't want you to say you can find it on other websites and not here. All new "versions" that will follow, will be merged with this one. This info also added to the first post.

..........

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...