Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)]Garmin Maps Mobile™ XT


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορεις να ονομασεις τους χαρτες:

 

GMAPPROM

GMAPSUP2

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα.Θελω να περασω αλλους δυο χαρτες απο Ιταλια και Ελβετια στο Garmin αλλα εχουν την ιδια ονομασια (gmapsupp).Πως μπορω να τους βαλω;

 

Στην πρώτη σελίδα αναφέρει ποια ονόματα αναγνωρίζει το Garmin

 

GMAPSUPP.IMG

GMAPSUP2.IMG

GMAPPROM.IMG

GMAPBMAP.IMG (αυτός είναι ο ενσωματωμένος χάρτης)

 

Διάλεξε κάποιο που δε χρησιμοποιείς

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Θελω να περασω αλλους δυο χαρτες απο Ιταλια και Ελβετια στο Garmin αλλα εχουν την ιδια ονομασια (gmapsupp).Πως μπορω να τους βαλω;

 

Αν εκανες εναν κοπο να διαβασεις προσεκτικα την πρωτη σελιδα θα εβλεπες ποια ονοματα αναγνωριζει το προγραμμα για τους χαρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

τον κωδικό για τους χάρτες τον βάζουμε μέσα στο συμπιεσμενο φάκελο που κατεβάζουμε;

 

Δεν μεταφερουμε κανενα συμπιεσμενο φακελο στο κινητο.Αποσυμπιεζουμε στο pc και μεταφερουμε τους 4 φακελους χυμα στην καρτα.Μεσα στον φακελο garmin που ειναι στο κινητο βαζουμε τους χαρτες και τα unl αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφερουμε κανενα συμπιεσμενο φακελο στο κινητο.Αποσυμπιεζουμε στο pc και μεταφερουμε τους 4 φακελους χυμα στην καρτα.Μεσα στον φακελο garmin που ειναι στο κινητο βαζουμε τους χαρτες και τα unl αρχεια.

 

κανένας βρε παιδιά δεν κάνει τον κόπο να διαβάζει τα προηγούμενα ποστ;

ολο τα ιδια ρωτάτε, που έχουν απαντηθεί εκτεταμένα πιο πάνω!

αφιερώστε και λίγο χρόνο στην μελέτη και αν υπάρχει κάτι που δεν έχει αναφερθεί η δεν καταλαβαίνουμε, τότε ρωτάτε και μετά χαράς να βοηθάμε όλοι. όταν ρωτάμε τα ιδια και τα ίδια, γεμίζουμε άσκοπα το θέμα και είναι δύσκολο μετά κάποιος νιόφερτος να ψάξει τόσες σελίδες να βρει αυτό που ζητάει.;)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφερουμε κανενα συμπιεσμενο φακελο στο κινητο.Αποσυμπιεζουμε στο pc και μεταφερουμε τους 4 φακελους χυμα στην καρτα.Μεσα στον φακελο garmin που ειναι στο κινητο βαζουμε τους χαρτες και τα unl αρχεια.

 

προσπαθώ να τα αποσυμπιέσω αλλά δεν γίνεται ίσως έχουν πρόβλημα τα αρχεία

ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να τα αποσυμπιέσω αλλά δεν γίνεται ίσως έχουν πρόβλημα τα αρχεία

 

στην πρωτη σελιδα λεει απο που τα κατεβαζουμε .Αν εχουν προβλημα ξανακατεβασε τους.

Link to comment
Share on other sites

Να σας θυμiσω και το παρακατω:

 

Αν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με οποιονδήποτε χρήστη, ώστε να λάβετε διευκρινήσεις σχετικά με κάποιο μήνυμά τους ή να ζητήσετε πληροφορίες για οτιδήποτε, μπορείτε να το κάνετε απευθείας χρησιμοποιώντας τα προσωπικά μηνύματα. Δεν πρέπει να κοινοποιείτε δημόσια την πρόθεσή σας για προσωπική επικοινωνία, ούτε όμως και οι αποδέκτες των προσωπικών μηνυμάτων αυτών δεν θα πρέπει να κοινοποιούν στους υπόλοιπους για το γεγονός ότι δέχθηκαν / έστειλαν / προώθησαν PM.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

FAQ: Πληροφορίες για τα Προσωπικά Μηνύματα (PM)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να τα αποσυμπιέσω αλλά δεν γίνεται ίσως έχουν πρόβλημα τα αρχεία

 

σε μερικους χαρτες οταν δεν δινετε το id map δεν χρειαζετε unl!

ετσι για να μην μπερδευεστε!

 

τον κωδικό για τους χάρτες τον βάζουμε μέσα στο συμπιεσμενο φάκελο που κατεβάζουμε;

 

κυκλοφορει χαρτης στο διαδικτυο 5 in1 AutoDriveHellas 1.60gr & Greek Anavasis 3.92 & Cyprus v8 & Bluechart Atlantic 2008 & Tides-Marines που δεν χρειαζετε unl μετατροπες και τετοια τον περνατε στον φακελο garmin και τελειωσε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει κανεις αλλα οταν βαζεις να μεταβεις καπου, η αποσταση που σου βγαζει ειναι μικροτερη απο την πραγματικη. Οταν ομως πας στις λεπτομερειες πορειας σου βγαζει την σωστη αποσταση. Γιατι το κανει αυτο; Ξερεις κανεις καποια λυση; Επισης μπορει το Garmin αντι να δειχνει πορεια κατω δεξια να δειχνει ποσα Km απομενουν;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγκατέστησα το garmin στο κινητό αλλά όταν πάω να το ανοίξω δείχνει μόνο το logo του garmin και μετά με πετάει έξω. Εχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγκατέστησα το garmin στο κινητό αλλά όταν πάω να το ανοίξω δείχνει μόνο το logo του garmin και μετά με πετάει έξω. Εχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ.

 

Ακολουθησες τις οδηγιες;Τα πραγματα ειναι πολυ απλα.Διαβασε προσεκτικα την πρωτη σελιδα,κανε και μια αναζητηση μερικες σελιδες πισω και ολα θα πανε καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εγκατέστησα το garmin στο κινητό αλλά όταν πάω να το ανοίξω δείχνει μόνο το logo του garmin και μετά με πετάει έξω. Εχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ.

 

Στην κάρτα μνήμης που θα το περάσεις, αντέγραψε τους φακέλους χύμα, δηλαδή Ε:\Garmin, Ε:\private, Ε:\Resource, Ε:\sys και Ε:\GarminMobileXT.sis

 

 

Παιδιά θέλω να σας ευχαριστήσω για τον οδηγό, είστε άπαιχτοι.

 

Ήθελα να ρωτήσω κάτι, έχω βάλει τους Autodrive 1.60, Anavasis 3.9.2, Bluechart 2008 και πηγαίνω στα settings του Garmin και είναι όλοι τσεκαρισμένοι, δηλαδή δουλεύουν παράλληλα ή πρέπει να τσεκάρω μόνο αυτόν που θέλω να έχω εκείνη τη στιγμή; Ρωτάω γιατί έβαλα διευθύνσεις Ωρωπού (επαρχία) και δεν τις είχε. Τί γίνεται;

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι, έχω βάλει τους Autodrive 1.60, Anavasis 3.9.2, Bluechart 2008 και πηγαίνω στα settings του Garmin και είναι όλοι τσεκαρισμένοι, δηλαδή δουλεύουν παράλληλα ή πρέπει να τσεκάρω μόνο αυτόν που θέλω να έχω εκείνη τη στιγμή; Ρωτάω γιατί έβαλα διευθύνσεις Ωρωπού (επαρχία) και δεν τις είχε. Τί γίνεται;

 

Εχε τσεκαρισμενο μονο αυτον που θες να δουλεψεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ο Autodrive σκεπαζει τον Αναβαση με αποτελεσμα στα σημεια που εχουν και οι 2 καλυψη εσυ να βλεπεις μονο τον Autodrive. Το καλυτερο ειναι να επιλεγεις τον καθε χαρτη ξεχωριστα αναλογα με την περιπτωση ,δοκιμασε και τους 2 και δες πιος σε βολευει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να το ξαναπούμε άλλη μια φορά...

Όταν θα είναι να περάσετε τους φακέλους του Garmin να ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΞΕΤΕ το pc suite αλλά την μεταφορά δεδομένων (ακριβώς από κάτω από το pc suite) για να μπορέσετε να περάσετε τους φακέλους Private και Resource...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εχε τσεκαρισμενο μονο αυτον που θες να δουλεψεις.

 

Ο Autodrive σκεπαζει τον Αναβαση με αποτελεσμα στα σημεια που εχουν και οι 2 καλυψη εσυ να βλεπεις μονο τον Autodrive. Το καλυτερο ειναι να επιλεγεις τον καθε χαρτη ξεχωριστα αναλογα με την περιπτωση ,δοκιμασε και τους 2 και δες πιος σε βολευει..

 

 

Παιδιά ευχαριστώ πολύ, πάω να.. πλοηγηθώ:)

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το πρόβλημα του κολλήματος όταν κάνεις περιήγηση στο χάρτη. Βέβαια, είναι πολύ κουραστικό να ψάχνεις σε 37 σελίδες, και να διαπιστώνεις πως το 90% των ερωτήσεων, έχει να κάνει με το ότι κάποιοι δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν προσεκτικά τις πολύ σωστές, περιεκτικές και απλές στην εφαρμογή οδηγίες, που έχουν αναρτήσει κάποια παιδιά στην πρώτη σελίδα, τους οποίους και ευχαριστούμε τα μέγιστα.

 

Ενημερωτικά, δεν είναι θέμα χάρτη, γιατί μου το έκανε και με τον 1.40 που είχα βάλει αρχικά, και με τον 3 σε 1 που έχω τώρα. Επίσης, η ίδια εγκατάσταση έχει γίνει από εμένα με τον ίδιο τρόπο σε Ν82, και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης, φίλος μου που το έχει βάλει επίσης σε 5800, έχει το ίδιο πρόβλημα. Τονίζω, πως το πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιαστεί στην πλοήγηση. Συμβαίνει όταν είσαι στο χάρτη και περιηγείσαι, καθώς επίσης και σε κάποιες φάσεις όταν παίζεις με το μενού. Π.χ., ήθελα να αλλάξω ελαφρώς τη διεύθυνση οικίας. Οταν πας εργαλεία, διαχείριση δεδομένων, προσωπικές θέσεις, αρχικό σημείο, και πας να κάνεις αλλαγή θέσης, επιλέγοντας "χρήση τρέχουσας θέσης", 9 στις 10 κολλάει! Χρειάστηκε να διαγράψω την αρχική θέση και να τη ξαναπεράσω για να μην κολλήσει...

 

Αν κάποιος έχει λύση στο πρόβλημα, είναι ευπρόσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ το πρόβλημα του κολλήματος όταν κάνεις περιήγηση στο χάρτη. Βέβαια, είναι πολύ κουραστικό να ψάχνεις σε 37 σελίδες, και να διαπιστώνεις πως το 90% των ερωτήσεων, έχει να κάνει με το ότι κάποιοι δεν μπαίνουν στον κόπο να διαβάσουν προσεκτικά τις πολύ σωστές, περιεκτικές και απλές στην εφαρμογή οδηγίες, που έχουν αναρτήσει κάποια παιδιά στην πρώτη σελίδα, τους οποίους και ευχαριστούμε τα μέγιστα.

 

Ενημερωτικά, δεν είναι θέμα χάρτη, γιατί μου το έκανε και με τον 1.40 που είχα βάλει αρχικά, και με τον 3 σε 1 που έχω τώρα. Επίσης, η ίδια εγκατάσταση έχει γίνει από εμένα με τον ίδιο τρόπο σε Ν82, και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Επίσης, φίλος μου που το έχει βάλει επίσης σε 5800, έχει το ίδιο πρόβλημα. Τονίζω, πως το πρόβλημα μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιαστεί στην πλοήγηση. Συμβαίνει όταν είσαι στο χάρτη και περιηγείσαι, καθώς επίσης και σε κάποιες φάσεις όταν παίζεις με το μενού. Π.χ., ήθελα να αλλάξω ελαφρώς τη διεύθυνση οικίας. Οταν πας εργαλεία, διαχείριση δεδομένων, προσωπικές θέσεις, αρχικό σημείο, και πας να κάνεις αλλαγή θέσης, επιλέγοντας "χρήση τρέχουσας θέσης", 9 στις 10 κολλάει! Χρειάστηκε να διαγράψω την αρχική θέση και να τη ξαναπεράσω για να μην κολλήσει...

 

Αν κάποιος έχει λύση στο πρόβλημα, είναι ευπρόσδεκτη...

ΔΔΔΔ

 

 

 

δυστυχως το εχουν ολοι αυτο το προβλημα.Λυση προς το παρον δεν εχει αναφερθει

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού του Garmin, που είναι η επιλογή που διαλέγουμε το τι χάρτη θα χρησιμοποιούμε? Δε μπορώ να το βρω.

Εγώ έχω βάλει ένα χάρτη που λέγεται 3 σε 1. Τι σημαίνει ότι είναι 3 χάρτες σε έναν ταυτόχρονα?? ή περιέχει 3 χάρτες. Και κάτι άλλο, αυτός ο χάρτης από ποια εταιρία είναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, προσπαθώ να ακολουθήσω τις οδηγίες αλλά το κινητό αρνείται πεισματικά να δεχτεί να γραφτούν στην μνήμη του 3 φάκελοι. Δοκίμασα πολλους τρόπους αλλά πραγματικά δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση.

 

Αφορά αρχεία του garmin... όποιος έχει ασχοληθεί λίγο παραπάνω plz στείλτε prv msg...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα, προσπαθώ να ακολουθήσω τις οδηγίες αλλά το κινητό αρνείται πεισματικά να δεχτεί να γραφτούν στην μνήμη του 3 φάκελοι. Δοκίμασα πολλους τρόπους αλλά πραγματικά δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση.

 

Αφορά αρχεία του garmin... όποιος έχει ασχοληθεί λίγο παραπάνω plz στείλτε prv msg...

 

Εχεις συνδεθει με το pc suite ή με "μαζικη μεταφορα δεδομενων";Το 2ο ειναι το σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Το μαζική μεταφορά απλά δεν δουλέυει!! Έκανα απόπειρα με card reader, αλλά κάτι έχει πάθει και δεν δουλέυει... Δεν ξέρω τι άλλη κίνηση να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...