Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το Νοκια 5800 και θέλω να μου λύσετε μία απορία! Μπορεί να λειτουργήσει σαν navigator? Δέχεται ας πούμε ένα πρόγραμμα σαν το ndrive?

 

Ναι υπάρχουν τα Sygic, Garmin, Ovi Maps 3 και το ΝDrive. Υπάρχουν και αντίστοιχα θέματα για το καθένα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά! Γιατί τις πρώτες ημέρες που έμπαινα στο ιντερνετ με wifi απο το κινητό μου έδεχνε και τα βιντεακια του youtube ενω πλέον όχι;;;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πείραξες τις ρυθμίσεις στον browser;

 

Ιστός - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Σελίδα - Φόρτωση υλικού - μόνο κείμενο ή εικόνες (όχι flash). Η ρύθμιση πρέπει να είναι στο Όλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο "όλα" είναι! Παρατήρησα ότι είχα κάνει εγκατάσταση το adobe flashlite. Το εβγαλα και όταν πάω να ανοίξω τη σελίδα που θέλω που έχει ενσωματωμένο βιντεακι youtube λέει υπάρχουν ενημερωσεις για το adobe flash lite τις κατεβάζω και πάλι τίποτα!Δοκιμασα και χωρις να το κατεβασω αλλά τίποτα..Δείχνει το "Δείτε το βίτεο" και παρακάτω ή τίποτα ή τις παραπάνω λέξεις πολλές φορές!!

 

Αν μπω στη σελίδα του youtube τα βιντεο παιζουν..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Παρατήρησα ότι στο eshop το μπλε και το κόκκινο δίνουν δώρο ένα bluetooth handsfree, και η αξία τους είναι 308€. Ενώ το μαύρο που δεν δίνουν κάτι άλλο η αξία του είναι 314€. Επίσης από ότι είδα στο Internet το μαύρο είναι το μοναδικό που έρχεται με τον ειδικό κωδικό για χρήση της υπηρησίας ComeWithMusic...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. Παρατήρησα ότι στο eshop το μπλε και το κόκκινο δίνουν δώρο ένα bluetooth handsfree, και η αξία τους είναι 308€. Ενώ το μαύρο που δεν δίνουν κάτι άλλο η αξία του είναι 314€. Επίσης από ότι είδα στο Internet το μαύρο είναι το μοναδικό που έρχεται με τον ειδικό κωδικό για χρήση της υπηρησίας ComeWithMusic...

 

Δεν βλεπω να λεει κατι τετοιο για το μαυρο.Και δεν υπαρχει λογος μια και η υπηρεσια αυτη δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στην χωρα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να δωσω το 5800 να παω για innov8...το ειδα απο κοντα και μου αρεσε πιο πολυ.ρε παιδια του 5800 η οθονη ειναι 3,2??γιατι μενα του innov φαινεται πιο μεγαλη ενω ειναι 2,8?επειδη ειναι μακροστενη του 5800?
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω να λεει κατι τετοιο για το μαυρο.Και δεν υπαρχει λογος μια και η υπηρεσια αυτη δεν ειναι ακομα διαθεσιμη στην χωρα μας.

 

Το είδα στην εφαρμογή Nokia Music...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στην εφαρμογή Nokia Music...

 

http://imageshack.gr/files/2bcm28i6sp0g27t4r9jj_thumb.jpg .Για καποιες αλλες χωρες ναι,για Ελλαδα δεν ειναι διαθεσιμη αυτη η υπηρεσια ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπω στη σελίδα του youtube τα βιντεο παιζουν..

Κάνε μια επανεκκίνηση στην συσκευή σου μήπως και στρώσει.

 

Από το μενού Ενημέρωση Εφαρμογών, έκανες την ενημέρωση στο Adobe Flashlite 3.1;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στην συσκευή σου μήπως και στρώσει.

 

Από το μενού Ενημέρωση Εφαρμογών, έκανες την ενημέρωση στο Adobe Flashlite 3.1;

 

Το έκανα και επανέκκινηση αλλα τίποτα. Ναι απο εκεί το είχα κάνει ενημέρωση..Παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και να σβησεις τα δεδομενα περιηγησης απο τον ιστο:Επιλογες-Σβησ.Δεδομ.Εμπιστευτ.-Ολα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Μέσω κάποιου κωδικού ή απο το μενου;Χάνω δεδομένα; Πχ. τις επαφες!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χάνεις. Απλά επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Διαχείριση Τηλεφώνου - Εργοστασιακές ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά. Κάποιος είχε πει μερικές μέρες πιο πριν ότι το κινητό μπορεί να βγάλει καλύτερες νυχτερινές φωτογραφίες αν βγάλεις το καπάκι.

 

Μέχρι τώρα αυτό που παρατηρούσα στις νυχτερινές φωτογραφίες είναι ότι το πιο εκνευριστικό από όλα ήταν ένα ξάσπρισμα της εικόνας από τη μεριά του φλας. Φαίνεται ότι το φως από το led διαχέεται στο προστατευτικό τζαμάκι δημιουργώντας αυτό το αποτέλεσμα.

 

Βγάζοντας το καπάκι, αυτό το φαινόμενο εκμηδενίζεται. Μπορεί η φωτογραφία να μην είναι η σούπερ νυχτερινή φωτογραφία αλλά τουλάχιστον είναι ομοιόμορφα φωτισμένη και όχι όπως πριν με την άσπρη ομίχλη στο κάτω μέρος.

Βέβαια το να βγάζεις και να βάζεις το καπάκι δεν είναι λύση. Θα μπορούσε όμως να αποτελέσει λύση ανάγκης.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

οταν λαμβανω ενα τραγουδι πχ mp3 μεσω bt κλικαρω πανω στο μηνυμα αρχιζει να το παιζει και στις επιλογες βγαζει αποθηκευση.οταν το παταω μου το αποθηκευει κατευθειαν στην "μουσικη βιβλιοθηκη" χωρις να μου δινει την δυνατοτητα(οπως στις φωτογραφιες που λαμβανω) να αποθηκευω τα τραγουδια στην μνημη του κινητου.γιατι ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χάνεις. Απλά επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Διαχείριση Τηλεφώνου - Εργοστασιακές ρυθμίσεις

 

Έκανα και επαναφορά αλλά πάι τίποτα είτε έχω εγκατεστημένο το adobe flash lite είτε όχι το βιντεακι δεν παίζει!Ενω στη σελίδα του youtube παίζει!!Το adobe το εκανα εγκατάσταση από τις ενημερώσεις αφού όταν πάω να ανοιξω τη σελιδα με το βιντεο δεν μου λέει ότι χρειάζεται το flash lite! στη θέση του βιντεο έχει είτε άσπρη εικόνα είτε γκρ εικόνα με το σήμα του flash και ενα "9" κάτω του!!

 

Παίζει ρόλο κανενα προγραμματάκι απο αυτά που έβαλα;( accuweather, y-browser,ndrive κ κάτι παιχνιδάκια)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω το 5800 περιπου 1 εβδομαδα και εχω καποιες αποριες

 

εχω το τηλ ρυθμισμενο να κλειδωνει αυτοματα μετα απο ενα λεπτο και θελω να απενεργοποιητε αυτοματα οταν χρησημοποιω το gps με το garmin που εχω περασει γινεται?

 

στην εξοδο minijack που εχει μπορω να το συνδεσω απευθειας με καποιο hi-fi ή με το ραδιο-cd του αυτοκινητου για να ακουω τα mp3 με ενα απλο καλωδιο minijack? ή πρεπει να βαλω και το χειριστειριο των ακουστικων ενδοιαμεσα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη βελτίωση της φωτογραφίας μέσω ενός αρχείου .txt το δοκίμασε κανένας; Λειτουργεί;

 

Για πιο αρχειο txt εννοεις??

 

στην εξοδο minijack που εχει μπορω να το συνδεσω απευθειας με καποιο hi-fi ή με το ραδιο-cd του αυτοκινητου για να ακουω τα mp3 με ενα απλο καλωδιο minijack? ή πρεπει να βαλω και το χειριστειριο των ακουστικων ενδοιαμεσα?

 

Μπορεις να το συνδεσεις κατευθειαν..Οταν συνδεεις καλωδιο Minijack κατευθειαν σου βγαζει διαφορες επιλογες.(οπως ακουστικα,εξοδος ηχου,εξοδος tv,βαση μουσικης)

Link to comment
Share on other sites

Για πιο αρχειο txt εννοεις??

 

Πριν λιγες μερες ειχε βγει ενα text το οποιο υποτιθεται αν το βαλεις σε καποιο φακελο στο C:\private βελτιωνονται οι φωτογραφιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες ειχε βγει ενα text το οποιο υποτιθεται αν το βαλεις σε καποιο φακελο στο C:\private βελτιωνονται οι φωτογραφιες.

 

Το εχεις δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...