Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμένα παιδιά η μπαταρία κρατάει 3 ημέρες...

Με wi-fi συνέχεια ανοιχτό και κανονική χρήση του τηλεφώνου...

 

Ρε παιδια για να καταλαβω.Δηλαδη εχετε φωτεινοτητα full 3g και μπαινεται και συνεχεια wi-fi και σας κραταει 3 μερες?Εμενα αντε να κρατησει το πολυ 1,5μερα χωρις να εχω ανοιξει παιχνιδι και να εχω κανει 1 ωρα το πολυ κλησεις.και εχω κατεβασει και μια μπαρα απο την φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια για να καταλαβω.Δηλαδη εχετε φωτεινοτητα full 3g και μπαινεται και συνεχεια wi-fi και σας κραταει 3 μερες?Εμενα αντε να κρατησει το πολυ 1,5μερα χωρις να εχω ανοιξει παιχνιδι και να εχω κανει 1 ωρα το πολυ κλησεις.και εχω κατεβασει και μια μπαρα απο την φωτεινοτητα.

 

εχει να κανει και με το ποσο καλα εχεις στρωσει την μπαταρια, πληρης αποφορτιση κ.λ.π.

μετα, ειναι και θέμα τύχης να σου κατσει καλή μπαταρια

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

αν την αποφορτίσετε τελίως μερικές φορές θα βελτιωθεί

 

Λοιπον,ακουστε..οταν μου ειρθε το κινητο το φορτισα για 14 ωρες νομιζω.Απο τοτε το αφηνω παντα να κλεινει και μετα το φορτιζω.Αλλα ποτε δεν ειδα 3 μερες ουτε καν 2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ακουστε..οταν μου ειρθε το κινητο το φορτισα για 14 ωρες νομιζω.Απο τοτε το αφηνω παντα να κλεινει και μετα το φορτιζω.Αλλα ποτε δεν ειδα 3 μερες ουτε καν 2
προφανώς έχει να κάνει και με το πόσο μιλάς
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ακουστε..οταν μου ειρθε το κινητο το φορτισα για 14 ωρες νομιζω.Απο τοτε το αφηνω παντα να κλεινει και μετα το φορτιζω.Αλλα ποτε δεν ειδα 3 μερες ουτε καν 2

Σημασια δεν εχει η πρωτη φορτιση να ειναι 14 ωρες. (μα καλα ποσο ανιδεοι μπορει να ειναι οι υπαλληλοι στα καταστηματα και να λενε τετοιες μπαρουφες για τις ωρες φορτισης; Ελεος!)

Υποτιθεται οτι η σειρα ειναι, με το που το παρεις εξαντλεις οση εχει. Επειτα το αφηνεις να φορτισει πληρως (οχι παραπανω-οταν λεει οτι φορτισε-φορτισε!, εξαλλου για μπαταριες λυθιου μιλαμε) και για κανα 2-3 φορες ακομα επαναλαμβανεις αυτον τον κυκλο.. Μετα θα στρωσει!:)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εγώ την έχω στρώσει τελεια. 10 συνεχόμενες φορές περιμενα να σβησει και μετα το φορτιζα τελειως...αλλα η μπαταρια δν κραταει ποτε πανω απο 2 βραδια...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό συνδεδεμένο με USB με τον υπολογιστή.

 

Υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιήσω τον υπολογιστή για επικοινωνία; Δηλαδή, να πάρω τηλέφωνο μέσω του υπολογιστή και να μιλάω/ακούω από τα ηχεία/μικρόφωνο αντίστοιχα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημασια δεν εχει η πρωτη φορτιση να ειναι 14 ωρες. (μα καλα ποσο ανιδεοι μπορει να ειναι οι υπαλληλοι στα καταστηματα και να λενε τετοιες μπαρουφες για τις ωρες φορτισης; Ελεος!)

Υποτιθεται οτι η σειρα ειναι, με το που το παρεις εξαντλεις οση εχει. Επειτα το αφηνεις να φορτισει πληρως (οχι παραπανω-οταν λεει οτι φορτισε-φορτισε!, εξαλλου για μπαταριες λυθιου μιλαμε) και για κανα 2-3 φορες ακομα επαναλαμβανεις αυτον τον κυκλο.. Μετα θα στρωσει!:)

 

Φιλε αμα δεις το προηγουμενο post μου θα δεις οτι μετα απο την πρωτη φορτιση μεχρι τωρα το αφηνω να κλεινει απο μπαταρια και μετα το φορτιζω αλλα και παλι δεν εχω δει 3 μερες ουτε καν 2 οπως ο Ο_ο.

 

προφανώς έχει να κάνει και με το πόσο μιλάς

 

Φιλε μου και εσυ αμα δεις την προηγουμενη σελιδα αναφερω οτι μιλαω το πολυ 1 ωρα..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατάει με χίλια ζώρια από ένα βράδυ μέχρι το επόμενο βράδυ, δηλαδή κάπου στο 15ωρο.. Όμως του αλλάζω τα φώτα...Ακούω καμία ώρα μουσική με μεγάλα ακουστικά που τραβάνε αρκετά από την μπαταρία, μιλάω 4-5 ώρες με ακουστικό BT συνεχώς (το BT είναι συνέχεια ενεργοποιημένο), και αναλόγως κανά μισάωρο νετ, με 3G ή και wifi...Να πω ότι είναι online συνέχεια με 3G, για να παίρνει email, και να στέλνει το ημερολόγιο μου με to mail for exchange...

 

Οπότε υποθέτω ότι δικαιολογείται ότι κρατάει μόνο 15ώρες :lol::lol::lol::lol: ....

 

Βέβαια τώρα που γράφω του κάνω hard reset, γιατί μετά απο κάποια εφαρμογή που του έβαλα άρχισε να κολάει πάρα πολύ και να τα φτίνει :cry::cry::cry:...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει 2-3 φορτίσεις αποφορτίσεις μόλις το είχα πάρει!!

 

Εμένα κρατάει με χίλια ζώρια από ένα βράδυ μέχρι το επόμενο βράδυ, δηλαδή κάπου στο 15ωρο.. Όμως του αλλάζω τα φώτα...Ακούω καμία ώρα μουσική με μεγάλα ακουστικά που τραβάνε αρκετά από την μπαταρία, μιλάω 4-5 ώρες με ακουστικό BT συνεχώς (το BT είναι συνέχεια ενεργοποιημένο), και αναλόγως κανά μισάωρο νετ, με 3G ή και wifi...Να πω ότι είναι online συνέχεια με 3G, για να παίρνει email, και να στέλνει το ημερολόγιο μου με to mail for exchange..

 

Μια χαρά είσαι!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με πάει μία μία που λέγαμε και κάποτε στο στρατό. Με μία φόρτιση που θα κάνω κρατάει 3 ημέρες και η επόμενη το πολύ μια μέρα. Εάν δεν έχει πάθει καμία φρίκη με καμιά εφαρμογή που έχει, νομίζω ότι παίζει και ρόλο η φόρτιση εάν γίνεται με ανοικτό ή κλειστό το τηλέφωνο. Θα το παρατηρήσω γιατί έχω μια εντύπωση ότι όταν είναι κλειστό και φορτίζει μετά η μπαταρία κρατάει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με πάει μία μία που λέγαμε και κάποτε στο στρατό. Με μία φόρτιση που θα κάνω κρατάει 3 ημέρες και η επόμενη το πολύ μια μέρα. Εάν δεν έχει πάθει καμία φρίκη με καμιά εφαρμογή που έχει, νομίζω ότι παίζει και ρόλο η φόρτιση εάν γίνεται με ανοικτό ή κλειστό το τηλέφωνο. Θα το παρατηρήσω γιατί έχω μια εντύπωση ότι όταν είναι κλειστό και φορτίζει μετά η μπαταρία κρατάει περισσότερο.

 

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αν είναι ανοιχτό ή κλειστό το κινητό...Βέβαια δε μπορώ να πω σίγουρα, οπότε δεν εκφράζω άλλο γνώμη!!

 

Κάτι που έχω ακούσει σχετικό είναι ότι (το έχω ακούσει για το πρόγραμμα Garmin mobile XT), ότι μερικά προγράμματα μετά το κλείσιμο τους συνεχίζουν να τρέχουν διεργασίες οι οποίες καταναλώνουν τη μπαταρία στα άψε σβήσε... Οι διεργασίες αυτές φαίνονται όπως ξέρετε οι περισσότεροι μόνο με κάποιο task manager..Οπότε όσοι έχετε πρόβλημα με τη μπαταρία που κρατάει λίγο, ρίχνετε και καμία ματιά σε τι διεργασίες τρέχουν μέσα στο κινητό, στο προσκήνιο του :ninja::ninja:και ρουφάνε σαν κουνούπια το αίμα του (:blink::blink:) ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να καταλαβω.Δηλαδη εχετε φωτεινοτητα full 3g και μπαινεται και συνεχεια wi-fi και σας κραταει 3 μερες?Εμενα αντε να κρατησει το πολυ 1,5μερα χωρις να εχω ανοιξει παιχνιδι και να εχω κανει 1 ωρα το πολυ κλησεις.και εχω κατεβασει και μια μπαρα απο την φωτεινοτητα.

Εγώ έχω την φωτεινότητα μια γραμμή πριν το full, χωρίς το 3G, το wifi το έχω ανοικτό όταν χρειαστεί, συνδεδεμένο πάντα στο b/t με αρκετή μουσική, λίγο gps και κρατάει 3-4 μέρες. Βέβαια όταν το φορτίζω περιμένω να "πεθάνει" πρώτα και μετά.

 

Κάτι που έχω ακούσει σχετικό είναι ότι (το έχω ακούσει για το πρόγραμμα Garmin mobile XT), ότι μερικά προγράμματα μετά το κλείσιμο τους συνεχίζουν να τρέχουν διεργασίες οι οποίες καταναλώνουν τη μπαταρία στα άψε σβήσε... Οι διεργασίες αυτές φαίνονται όπως ξέρετε οι περισσότεροι μόνο με κάποιο task manager..Οπότε όσοι έχετε πρόβλημα με τη μπαταρία που κρατάει λίγο, ρίχνετε και καμία ματιά σε τι διεργασίες τρέχουν μέσα στο κινητό, στο προσκήνιο του :ninja::ninja:και ρουφάνε σαν κουνούπια το αίμα του (:blink::blink:) ...

Πάντα κλείνω ό,τι εφαρμογές είναι ανοικτές

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς ρωτάς. Αν η ερώτηση σου είναι αν μπορούμε να έχουμε ταυτόχρονα πολλές εφαρμογές πλοήγησης, ναι, μπορείς να έχεις όσες θέλεις και να χρησιμοποιείς όποια σε βολεύει.

 

Υπάρχουν τα Ndrive, Sygic, Garmin, Nokia Maps 3, Google Maps. Όποια σε ενδιαφέρει, θα μπεις στο αντίστοιχο θέμα και θα μάθεις πληροφορίες. Χρεώνει μόνο η τελευταία. Οι άλλες μπορούν να χρησιμοποιηθούν χωρίς να χρεώνεσαι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

'Eλεος ρε παιδιά με αυτή τη συσκευή....σήμερα και εντελώς ξαφνικά μόλις ενεργοποιείται το αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου, η οθόνη άρχισε να τα παίζει...βγάζει διάφορα χρώματα σαν παντζούρι που τρεμοπαίζει..απενεργοποιώ τη συσκευή και επανέρχεται μετά από λίγο τα ιδια...έκανα ήδη hard format αλλά η οθόνη εξακολουθεί να μην ανταποκρίνεται..τι να κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Eλεος ρε παιδιά με αυτή τη συσκευή....σήμερα και εντελώς ξαφνικά μόλις ενεργοποιείται το αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου, η οθόνη άρχισε να τα παίζει...βγάζει διάφορα χρώματα σαν παντζούρι που τρεμοπαίζει..απενεργοποιώ τη συσκευή και επανέρχεται μετά από λίγο τα ιδια...έκανα ήδη hard format αλλά η οθόνη εξακολουθεί να μην ανταποκρίνεται..τι να κάνω;

Μάλλον πρέπει να πας σε κάποιο nokia shop ή στα κεντρικά για να το κοιτάξουν. Έχει αναφερθεί και από άλλους κατόχους αλλά δεν θυμάμαι να υπήρχε άλλη λύση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα κατα λάθος μήνυμα sms που δεν το ειχα καν ανοίξει.

Υπάρχει τρόπος να το βρω κάπου ?

 

'Οχι φίλε μου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εψαρμογη που να λειτουργει σαν καδος οπως στον υπολογιστη και να επαναφερουμε διεγραμμενα αρχεια?
Link to comment
Share on other sites

To 5800 απο βονταφον έχει καθόλου αλλαγμένο μενού όπως κάποια άλλα κινητά? (π.χ lg arena?)

 

Όχι έχει το κανονικό μενού των Symbian S60 5th Εdition.

 

@Τeο010 δεν νομίζω πως υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ stendor!

 

 

Το πρόβλημα με το BT εμφανίζεται μόνο σε BT ακουστικά ή και σε οποιαδήποτε ενέργεια BT (πχ μεταφορά αρχείων) ?

 

Θα μπορούσε κάποιος που έχει παρακολουθήσει το τόπικ καιρό να κάνει μια λιστούλα με το πια προβλήματα παραμένουν?

(αν οχι , οκ το καταλαβαίνω..)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το πρόβλημα με τις συχνές αποσυνδέσεις;

Αν ναι, όχι δεν υπάρχει πρόβλημα ως προς την αποστολή αρχείων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...