Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να κανω αναβαθμιση μεσω fota πρεπει να βγαλω sim και καρτα μνημης η οχι??? ευχαριστω

Δεν υπάρχει λόγος να τα βγάλεις. Όπως είναι το τηλέφωνο κάνε αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειχα ενα προβλημα με συνεχη κρασαρισματα του internet explorer στο 5800,και για την ωρα το ελυσα επιλεγοντας στις ρυθμισεις να εμφανιζει εικονες και οχι flash αρχεια.ειδα οτι και αλλοι εχουν αναφερει το ιδιο προβλημα οποτε προτεινω να δοκιμασετε αυτη τη ρυθμιση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Συνεχίζουμε να έχουμε μεγάλο πρόβλημα με τις επαφές προσπαθόντας να τις περάσουμε στον υπολογιστή με διάφορους τρόπους. Το πρόβλημά μας είναι ότι στον υπολογιστή περνάει μόνο 1 τηλέφωνο απο κάθε επαφή με όλους τους τρόπους που δοκιμάσαμε.

Σημείωση: Το κάνει και με νέες επαφές που δημιουργούμε.

 

Συγχρονισμός: Περνάει τα πάντα (address, name, σημιώσεις) αλλά μόνο 1 τηλέφωνο

PC suite εξαγωγή σε .xls: Περνάει τα πάντα (address, name, σημιώσεις) αλλά μόνο 1 τηλέφωνο

PC suite εξαγωγή σε .txt: Περνάει τα πάντα (address, name, σημιώσεις) αλλά μόνο 1 τηλέφωνο

Αποθήκευση απο το τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης σαν επαγγελματικές κάρτες: Περνάει τα πάντα (address, name, σημιώσεις) αλλά μόνο 1 τηλέφωνο

To περίεργο στο τελευταίο είναι (και παράδοξο) ότι αν αποθηκεύσω μία επαφή σαν επαγγελματική κάρτα στην κάρτα μνήμης και την επαναφέρω στο τηλέφωνο τα βλέπει όλα κανονικά.

 

Έτσι μέχρι στιγμής μπορώ μονάχα να κάνω backup τον τηλεφωνικό κατάλογο και επαναφορά του (ναι τα βγάζει κανονικά στο τηλέφωνο μετά).

Συγχρονισμός ή κάτι τέτοιο δεν απλά δεν.

 

Κάποια ιδέα? Κάποιος που να το έχει δοκιμάζει και να βλέπει πάνω απο 1 τηλέφωνο στον υπολογιστή?

Υπόψιν ότι το δοκιμάσαμε σε 3 διαφορετικά pc με διαφορετικά office (αν και το pc suite με εξαγωγή σε .xls ή .txt βλέπει τα ίδια οπότε είναι εντελώς άσχετο ο υπολογιστής και τα office).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@GnF ριξε μια ματια στο παρακατω link:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307340#post2307340

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@GnF ριξε μια ματια στο παρακατω link:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307340#post2307340

 

Μα εγώ δεν θέλω ούτε μηνύματα/mms , ούτε photo/video

 

Nokia Lifeblog is a Multimedia diary and website administration tool that automatically collects all the photos, videos, and sound clips that the user creates on the mobile phone, text messages and MMS messages that were sent and received. It also allows the user to create text and audio notes. It organizes all the contents in a Timeline and renders the diary searchable via its contents and via automatically and manually created metadata, including time, location, tags, descriptions, filenames, sender and recipient information.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_Lifeblog

 

 

Τον τηλεφωνικό κατάλογο προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό με κάποιο τρόπο με το pc ή έστω να τον βλέπω.

 

Δοκίμασα το άλλο. Έφτιαξα μία επαφή στον υπολογιστή και την πέρασα στο τηλέφωνο. Απο τους 3 τηλεφωνικούς αριθμούς που είχε μέσα το τηλέφωνο δείχνει.....έναν.

 

ότι νά ναι και όπου νά ναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει το Lifeblog απλα σου το προτεινα γιατι αφου κανει ολα τα αλλα μπορει να εχει κατι και για τις επαφες.

 

Σιγουρα ο αλλος τροπος που σου ειχα πει δεν αποθηκευει ολους τους τηλεφωνικους αριθμους?

 

http://img268.imageshack.us/img268/6098/dit.th.png

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει το Lifeblog απλα σου το προτεινα γιατι αφου κανει ολα τα αλλα μπορει να εχει κατι και για τις επαφες.

 

Σιγουρα ο αλλος τροπος που σου ειχα πει δεν αποθηκευει ολους τους τηλεφωνικους αριθμους?

 

http://img268.imageshack.us/img268/6098/dit.th.png

 

Μα το περίεργο είναι ότι τους αποθηκεύει (αφού αν σβήσω την επαφή και την επαναφέρω απο την κάρτα μνήμης είναι κανονική). Αλλά δεν μπορώ να δώ πάνω απο 1 τηλέφωνο σε κάθε επαφή σε κανένα υπολογιστή.

Και είναι περίεργο που μου κάνει με όλους τους τρόπους το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να ανοιξεις τις επαφες με το notepad
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία μου κρατάει περίπου 3 ημέρες.

 

Α και κάτι άλλο ρε παιδιά: Υπάρχει κάποια βάση στήριξης για το κινητό για να το έχω στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου;Του εμπορίου δεν κάνει καμία...:blink:

 

Aν κανεις μια αναζητηση στο ebay θα βρεις σιγουρα.Εγω πηρα μια που ειχε και φορτιστη αυτοκινητου μαζι και ταιριαζει γαντι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να τα βγάλεις. Όπως είναι το τηλέφωνο κάνε αναβάθμιση.

 

παιδια εκανα και εγω αναβαθμιση κανονικα τη v21 αλλα το προβλημα με το #ενταξει#λογω καρτας sim vodafone στην αρχη δεν ληθηκε ετσι θα βαλω και εγω μια εικονα στην εκκινηση ευχαριτω για το ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

Aν κανεις μια αναζητηση στο ebay θα βρεις σιγουρα.Εγω πηρα μια που ειχε και φορτιστη αυτοκινητου μαζι και ταιριαζει γαντι.

 

Eγώ πήρα μία από Πακιστανό σε φανάρι και ταιριάζει διότι προσαρμόζεται όπως το θες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανενα καταστημα που να το εχει με την κοκκινη ρηγα? Το ψαχνει φιλος. Ρωτησε σε βονταφον (μονο μπλε) και γερμανο(μαυρη).
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανενα καταστημα που να το εχει με την κοκκινη ρηγα? Το ψαχνει φιλος. Ρωτησε σε βονταφον (μονο μπλε) και γερμανο(μαυρη).

Υπάρχει στο Eshop. Επίσης μπορείς να ρωτήσεις και σε nokia shop αν έχουν το κόκκινο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο Eshop. Επίσης μπορείς να ρωτήσεις και σε nokia shop αν έχουν το κόκκινο.

οπως επισης και σε καταστηματα γουιντ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσουμε καλύτερα το πληκτρολόγιο ή να αλλάζουμε γλώσσες γιατί έχει καταντήσει βαρετό να πατάς 3~4 κουμπιά κάθε φορά;

 

Για παράδειγμα στα μηνύματα και γενικά όταν γράφεις κείμενο βολεύει αφάνταστα το αλφαριθμητικό με Τ9, όταν όμως σερφάρεις βολεύει το QWERTY με αγγλική, όταν όμως θέλεις να γράψεις κάτι σε ένα φόρουμ, άντε πάλι να αλλάζεις γλώσσα, άντε να αλλάζεις πληκτρολόγιο. Επίσης πολλές φορές που θέλω να απαντήσω σε ένα μήνυμα SMS και έχω αφήσει το πληκτρολόγιο σε QWERTY αγγλικής πρέπει πρώτα να αλλάξω και πληκτρολόγιο και γλώσσα γιατι και δε βολεύει να έχεις το κινητό ξάπλα γιατί θέλεις και τα δύο χέρια και γιατι δεν έχω Τ9.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε ας πούμε στα μηνύματα το Χ πληκτρολόγιο και στο browsing το Υ;

Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτο που περιγράφεις το έχω παρατηρήσει και εγώ, πολύ σπαστικό όλη την ώρα αλλάζω γλώσσα γραφής...
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πήρα μία από Πακιστανό σε φανάρι και ταιριάζει διότι προσαρμόζεται όπως το θες! ;)

εγω την πήρα νηγηριανό(!):p και όντως είναι μια χαρά με 3 ευρουλάκια:lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσουμε καλύτερα το πληκτρολόγιο ή να αλλάζουμε γλώσσες γιατί έχει καταντήσει βαρετό να πατάς 3~4 κουμπιά κάθε φορά;

 

Για παράδειγμα στα μηνύματα και γενικά όταν γράφεις κείμενο βολεύει αφάνταστα το αλφαριθμητικό με Τ9, όταν όμως σερφάρεις βολεύει το QWERTY με αγγλική, όταν όμως θέλεις να γράψεις κάτι σε ένα φόρουμ, άντε πάλι να αλλάζεις γλώσσα, άντε να αλλάζεις πληκτρολόγιο. Επίσης πολλές φορές που θέλω να απαντήσω σε ένα μήνυμα SMS και έχω αφήσει το πληκτρολόγιο σε QWERTY αγγλικής πρέπει πρώτα να αλλάξω και πληκτρολόγιο και γλώσσα γιατι και δε βολεύει να έχεις το κινητό ξάπλα γιατί θέλεις και τα δύο χέρια και γιατι δεν έχω Τ9.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ορίσουμε ας πούμε στα μηνύματα το Χ πληκτρολόγιο και στο browsing το Υ;

Οντως αυτο που περιγράφεις το έχω παρατηρήσει και εγώ, πολύ σπαστικό όλη την ώρα αλλάζω γλώσσα γραφής...

Όχι, δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα, αν και θα ήταν αφάνταστα πρακτικό αυτό!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους θα ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση που κολληση το κινητο αν βγαλεις κανα δυο φορες την μπαταρια παιζει να υπαρξει προβλημα??? μου εχει κολληση κανα δυο φορες και δεν ξεκολλαγε μεχρι που εβγαλα την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσουμε καλύτερα το πληκτρολόγιο ή να αλλάζουμε γλώσσες γιατί έχει καταντήσει βαρετό να πατάς 3~4 κουμπιά κάθε φορά;

Συμφωνώ. Έχω λιώσει να αλλάζω γλώσσες κάθε φορά που συντάσσω ένα κείμενο (πάρα πολύ συχνά δηλαδή). Ελπίζω σε επόμενη αναβάθμιση να προσθέσουν κάποια συντόμευση αλλαγής γλώσσας μεταξύ 2 προεπιλεγμένων, πχ αγγλικά - ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους παιδιά!Πήρα και γω το κινητό πριν μια βδομάδα και είναι τέλειο!το αναβάθμησα και στην v.21 Ενα μικρο προβληματάκι μονο μ εχει προκύψει και θα ήθελα την βοήθεια σας.Με το που έβαλα την sim μεσα, μου έβγαζε ενα μικρο σηματάκι μηνύματος πάνω δεξια στην οθόνη.οταν πατούσα πανω, μου έβγαζε το μήνυμα: ''μνήμη SIM πλήρης'' χωρις να έχω γεμίσει την Sim μου.Μπορεί κάποιος να μου πεί τι συμβαίνει? και αν ξέρετε πως θα το σβήσω.

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...