Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως, το κάλυμα πίσω δεν είναι έτσι όπως είναι στις φωτογραφίες....

 

Δεν νομιζω να εχει καποιος απο εδω πισω καλυμα οπως στις φωτογραφιες..

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρωτότυπη η συσκευή του eldar. Σε πολλές περιπτώσεις βλέπουμε τέτοιες αλλαγές λίγο πριν η συσκευή βγει στην παραγωγή. Άποψή μου, το καπάκι των δικών μας, είναι πολύ πιο ωραίο.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το e-shop το κινητάκι και ελέγχοντας την έκδοση λογισμικού απογοητεύτηκα. Έχει την 20.0.012 που εκδόθηκε στις 26.01.09. Αυτό σημαίνει ότι το κινητό που αγόρασα είναι από από τα πρώτα που κυκλοφόρησαν? Κατά τ'άλλα είναι τέλειο! Μου αρέσει πολύ!

Καλορίζικο.

Και τι σημασία έχει...

Μην ανησυχείς.

 

Να αγνοήσω το γεγονός της έκδοσης και να εγκαταστήσω τη νεότερη? Θα υπάρχει άλλο πρόβλημα?

Ναι, φυσικά να κάνεις αναβάθμιση.

Στο FAQ αναφέρει πως το κάνεις.

 

Α και κάτι άλλο.. Αν μπορείτε πείτε μου σας παρακαλώ μια εφαρμογή που να ελέγχει τις εξερχόμενες κλησεις (με ενδιαφέρει η διάρκεια για συγκεκριμένα νούμερα λόγω οικογενειακού πακέτου). Βρήκα το advanced call manager αλλά είναι μόνο για εισερχόμενες απ'ό,τι διάβασα. Και σας παρακαλώ μη με παραπέμψετε στο θέμα με τις εφαρμογές.. Έχω και μωρό παιδί και δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα.. Ήδη πασχίζω να διαβάσω κάποια πράγματα σχετικά με το series60.. Ευχαριστώ πολύ!

Ό,τι έχει σχέση με εφαρμογές, στο αντίστοιχο θέμα.

Μια αναζήτηση αρκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Και τι σημασία έχει...

Μην ανησυχείς.

 

 

Ναι, φυσικά να κάνεις αναβάθμιση.

Στο FAQ αναφέρει πως το κάνεις.

 

 

Ό,τι έχει σχέση με εφαρμογές, στο αντίστοιχο θέμα.

Μια αναζήτηση αρκεί.

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Διάβασα το θέμα για το s60 και όντως είναι πολύ κατατοπιστικό. Έκανα και αναβάθμιση πολύ εύκολα και γρήγορα μέσα από το κινητό (με τη μέθοδο FOTA που περιγράφέται στο άλλο θέμα). Φοβήθηκα να το αναβαθμίσω μέσω pcsuite γιατί μάλλον το κινητό μου είναι παραεισαγωγής (έλεγξα το product number και είναι διαφορετικό από αυτά που αναφέρατε). Όλα είναι μια χαρά μέχρι στιγμής και είμαι πολύ ενθουσιασμένη από την επιλογή μου... Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

εχω στο κινητο μου (5800) τη version 20,0,012... ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχει κατι καλυτερο. απλα θελω να ρωτησω. πρεπει να το κανω μεσα απο το προγραμμα της νοκια? η εχετε κανει καποια καλη παντεντα εσεις εδω??? :D:wink::wink::wink::shifty:
Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά μιλάς για το πως θα περάσεις την αναβάθμιση v21.0.025.

Θα διαβάσεις τον παρακάτω οδηγό:

Πως κάνω αναβάθμιση λογισμικού;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

με συμφερει ετσι? να βαλω την καινουργια εκδοση σε σχεση με αυτην που εχω!!

 

απο 20σε 21!

Yparxoun 10 eidi anthrwpwn panw sti gi...autoi pou katalavainoun to diadiko sistima kai....autoi pou den to katalavainoun....:D
Link to comment
Share on other sites

με συμφερει ετσι? να βαλω την καινουργια εκδοση σε σχεση με αυτην που εχω!!

 

απο 20σε 21!

 

Προχωρησε αφοβα.Εχει αρκετες βελτιωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

 

τα φωτα σας αν μπορειτε παρακαλω..:)

 

1. το μεσαιο λευκο κουμπι για το μενου αναβοσβηνει μονο του σε ακυρες στιγμες συνεχεια ακομα και οταν το εχω κλειδωμενο.ξερετε κατι γι αυτο?

2. περασα χθες πεντε(5) φωτογραφιες ολες κι ολες απο το pc μου στην καρτα μνημης και οταν παω να τις ανοιξω, καποιες δεν τις ανοιγει ή αργει πολυ και μου εμφανιζει "μνημη πληρης.κλειστε καποιες εφαρμογες και ξαναδοκιμαστε".κατα τ'αλλα η καρτα ειναι αδεια σχεδον.φταιει γι αυτο η προβληματικη καρτα μνημης της nokia οπως εχετε ξανααναφερει?

3.επειδη εχω vodafon συσκευη οπως εχω ξαναπει, σε οτιδιποτε παω να ανοιξω που απαιτει συνδεση στο net (browser,χαρτες), μου εμφανιζει ως προεπιλογη την vodafone.μπορω να το αλλαξω καπως και απλα να ψαχνει για wifi μονο?

4.επειδη ακομα δεν εχω ασχοληθει πολυ και δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη, ουτε καποιο gps (garmin κλπ), οι χαρτες της nokia που εχει μεσα κανουν την ιδια δουλεια?δουλευει ως gps κανονικο δηλαδη?επισης το "τοποθεσια" που εχει στις εφαρμογες ειναι αλλο πραγμα?

 

αυτα προς το παρον και ευχαριστω

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

1. Είναι bug της τελευταίας έκδοσης. Κλείσε και ξανα-άνοιξε την οθόνη και θα σταματήσει να αναβοσβήνει.

4. Με τους χάρτες της Νόκια θα βλέπεις απλά πού βρίσκεσαι αλλά δε θα έχεις πλοήγηση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι

 

τα φωτα σας αν μπορειτε παρακαλω..:)

 

1. το μεσαιο λευκο κουμπι για το μενου αναβοσβηνει μονο του σε ακυρες στιγμες συνεχεια ακομα και οταν το εχω κλειδωμενο.ξερετε κατι γι αυτο?

Normal είναι αυτό.

Ονομάζεται Φωτισμός ειδοποίησης.

Επιλογές υπάρχουν στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο.

 

 

2. περασα χθες πεντε(5) φωτογραφιες ολες κι ολες απο το pc μου στην καρτα μνημης και οταν παω να τις ανοιξω, καποιες δεν τις ανοιγει ή αργει πολυ και μου εμφανιζει "μνημη πληρης.κλειστε καποιες εφαρμογες και ξαναδοκιμαστε".κατα τ'αλλα η καρτα ειναι αδεια σχεδον.φταιει γι αυτο η προβληματικη καρτα μνημης της nokia οπως εχετε ξανααναφερει?

Κάνε μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης!

Πάντα χρειάζεται όταν πρόκειται να χρησιμοποιήσουμε οποιοδήποτε είδος αποθήκευσης.

Πληροφορίες θα βρεις στο S60 5th Edition Platform FAQ.

 

 

3.επειδη εχω vodafon συσκευη οπως εχω ξαναπει, σε οτιδιποτε παω να ανοιξω που απαιτει συνδεση στο net (browser,χαρτες), μου εμφανιζει ως προεπιλογη την vodafone.μπορω να το αλλαξω καπως και απλα να ψαχνει για wifi μονο?

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Προορισμοί > Επιλογές > Προεπιλεγμένη σύνδεση > Ερώτηση πάντα, ώστε να επιλέγεις εσύ με ποιο τρόπο θέλεις να συνδέεσαι κάθε φορά.

 

 

4.επειδη ακομα δεν εχω ασχοληθει πολυ και δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη, ουτε καποιο gps (garmin κλπ), οι χαρτες της nokia που εχει μεσα κανουν την ιδια δουλεια?δουλευει ως gps κανονικο δηλαδη?επισης το "τοποθεσια" που εχει στις εφαρμογες ειναι αλλο πραγμα?

 

αυτα προς το παρον και ευχαριστω

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Normal είναι αυτό.

Ονομάζεται Φωτισμός ειδοποίησης.

Επιλογές υπάρχουν στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο.

 

Το μεσαίο άσπρο φωτάκι αναβοσβήνει όταν έχεις μήνυμα ή χαμένη κλήση. Μόλις δεις το μηνυμα και ξανακλειδώσεις την οθόνη, συνεχίζει να αναβοσβήνει. Αν την ξεκλειδώσεις και την ξανακλειδώσεις, σταματάει. Είναι ένα μικρό bug της τελευταίας έκδοσης (21).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Normal

Κάνε μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης!

Πάντα χρειάζεται όταν πρόκειται να χρησιμοποιήσουμε οποιοδήποτε είδος αποθήκευσης.

 

ερωτηση: οι φακελοι που εχει μεσα η καρτα μνημης, τους χρειαζομαι ολους?δηλαδη υπαρχουν αρκετοι που ειναι κενοι (nokia,installs,data κλπ) και αλλοι με κατι αρχεια που δεν γνωριζω (system, private κλπ). τα χρειαζομαι ολα αυτα, να τα κανω αντιγραφη στο pc να μην τα χασω δηλαδη?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: οι φακελοι που εχει μεσα η καρτα μνημης, τους χρειαζομαι ολους?δηλαδη υπαρχουν αρκετοι που ειναι κενοι (nokia,installs,data κλπ) και αλλοι με κατι αρχεια που δεν γνωριζω (system, private κλπ). τα χρειαζομαι ολα αυτα, να τα κανω αντιγραφη στο pc να μην τα χασω δηλαδη?

 

Οτι χρειαζεται για την λειτουργεια του τηλεφωνου-καρτας δεν χανεται με το φορματ αυτης.Αυτος ειναι και ο σκοπος του,εκτος απο τον καθαρισμο.Για αυτο πρεπει οταν παρουμε μια καινουργια μνημη να την κανουμε φορματ.Εννοειτε οτι μαζι με την καρτα φορματ και στο τηλεφωνο.Υ.Γ. Γιαννη ουτε ραντεβου να ειχαμε!Τα μεγαλα πνευματα συναντιονται!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανα δημιουργηθουν απο μονοι τους μπορεις να προχωρησεις..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανα δημιουργηθουν απο μονοι τους μπορεις να προχωρησεις..

 

οι φάκελλοι θα ξαναδημιουργηθούν από μόνοι τους, αλλά όχι το περιεχόμενο. Όπως π.χ. οι χάρτες οι οποίοι θα πρέπει να ξανακατέβουν και να φορτωθούν στην κάρτα μνήμης, ή κάποια θέματα (αν έχεις φορτώσει κάποια - εκτός από τα μητρικά).

Link to comment
Share on other sites

Το μεσαίο άσπρο φωτάκι αναβοσβήνει όταν έχεις μήνυμα ή χαμένη κλήση. Μόλις δεις το μηνυμα και ξανακλειδώσεις την οθόνη, συνεχίζει να αναβοσβήνει. Αν την ξεκλειδώσεις και την ξανακλειδώσεις, σταματάει. Είναι ένα μικρό bug της τελευταίας έκδοσης (21).

Ναι το γνωρίζω αυτό.

Αυτό που εννοούσα πως είναι λογικό είναι το αργό άναμμα-σβήσιμο του εν λόγω πλήκτρου, δηλαδή την αναπνοή που ονομάζαμε παλιότερα.

Όταν υπάρχει ένα συμβάν απλά αναβοσβήνει γρηγορότερα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

με συμφερει ετσι? να βαλω την καινουργια εκδοση σε σχεση με αυτην που εχω!!

 

απο 20σε 21!

Όχι απλά σε συμφέρει, επιβάλλεται. Φέρει πολλές βελτιώσεις. Θα το αναβαθμίσεις με την μέθοδο FOTA. Δες εδώ.

Επειδη εχω vodafon συσκευη οπως εχω ξαναπει, σε οτιδιποτε παω να ανοιξω που απαιτει συνδεση στο net (browser,χαρτες), μου εμφανιζει ως προεπιλογη την vodafone.μπορω να το αλλαξω καπως και απλα να ψαχνει για wifi μονο;

Κάνε και αυτό:

Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Προορισμοί - Διαδίκτυο - και θέσε το οικιακό σου δίκτυο ως προτεραιότητα 1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο unistore έχει το 5800 με 260 ευρώ αλλά έκδοση firmware την 20.0.012

Είναι αυτό με τη σχισμή;

Απ´οσο ξέρω, ολες οι παρτίδες έχουν την εν λόγω σχισμη, άλλες μεγαλύτερη, άλλες μικρότερη.. Πάντως αν ενδιαφέρεσαι για το κινητό, καλύτερα να μην το πάρεις από κει γιατί το κατάστημα είναι αμφιβόλου «ποιοτητος»!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

 

Notice to mods!: Γραφω με greeklish MONO οταν ειμαι σε PC χωρις ελληνικα ή για καποιο αλλο σοβαρο λογο. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έγραψα ένα μήνυμα sms και πήγα να το στείλω σε μια επαφή. Όμως στην επαφή είχα 2 κινητά καταχωρημένα και εγώ ήθελα να το στείλω στο δεύτερο. Επιλογή δε βγάζει να επιλέξεις ποιο από τα 2 και το μήνυμα πήγε στο πρώτο κινητό. Δε βρήκα κάποια επιλογή και σημείωσα το νούμερο και το ξανά έστειλα πληκτρολογώντας το χωρίς να επιλέξω επαφή τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου βγάλει επιλογή για την επιλογή του αριθμού που θέλεις να στείλεις σημαίνει πως έχεις ορίσει προεπιλογές στη συγκεκριμένη επαφή.

Πήγαινε στις Επαφές, στη συγκεκριμένη επαφή, άνοιξέ τη και πάτα Επιλογές > Προεπιλογές. Αν έχεις ορίσει στο "Αριθμός SMS" κάποιο συγκεκριμένο αριθμό, βγάλε τον!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου βγάλει επιλογή για την επιλογή του αριθμού που θέλεις να στείλεις σημαίνει πως έχεις ορίσει προεπιλογές στη συγκεκριμένη επαφή.

Πήγαινε στις Επαφές, στη συγκεκριμένη επαφή, άνοιξέ τη και πάτα Επιλογές > Προεπιλογές. Αν έχεις ορίσει στο "Αριθμός SMS" κάποιο συγκεκριμένο αριθμό, βγάλε τον!

 

Σωστός, ευχαριστώ να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

 

Μια ερώτηση έχω..

Τα προγράμματα της Nokia (PC Suite, Map Loader, Map Updater, Software Updater) κάνουν εγκατάσταση του Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...