Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανήσυχης δεν χαλάει από υπερφόρτωση διότι με το που φορτίζει πλήρως σταματά η παροχή ρεύματος στη μπαταρία.

Όπως καταλαβαίνεις δεν έχει νόημα να συνεχίσεις να το έχεις συνδεδεμένο με τον φορτιστή εφόσον ολοκληρωθεί η φόρτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβως! Το αν αξιζει ειναι ρισκο στο τι θα σου τυχει! Itchrist δ ξερω γιατι ειναι το δικο σου στο service συνεχεια αλλα και εγω θα το ειχα μετανιωσει σε αυτη την περιπτωση..Ομως εγω το πηρα μολις...12 ευρω λογω επιδοτησης και δε το εχω μετανιωσει καθολου καθως ουτε και προβληματα μου εχει βγαλει!

Μια απο τα ίδια. Το κινητό με έχει βολέψει απίστευτα, σε βαθμό που δεν περίμενα σε καμία περίπτωση.

 

Αλήθεια Σταύρο, γιατί το στέλνεις συνέχεια στο service;

 

Καλησπέρα παιδιά.

μετά απο πολύ καιρό και έπειτα απο την νέα αναβάθμιση μέσω FOTA αυτή τη στιγμή προσπαθώ να δημιουργίσω ένα backUp μέσω του Content Copier για εδω και μισή ώρα για 2η φορά έχει κολήσει στο 73%.

Αυτό οφείλεται κατά 90% στην δημιουργία του backup των ρυθμίσεων της συσκευής. Γι' αυτό και λέω συνέχεια οτι καλό είναι όταν κάνουμε αντίγραφο φορμάτ και επαναφορά, να μην περιλαμβάνουμε τις ρυθμίσεις γιατί τα όποια προβλήματα/κολλήματα υπάρχουν, θα διατηρηθούν και μετά το φορμάτ/αναβάθμιση.

 

Αυτό το ήξερα θεωρητικά αλλά δεν μου είχε τύχει. Στο 5800 μου με την 20, πήγα να κρατήσω αντίγραφο και μου πέταγε σφάλμα. Μόλις του όρισα να κρατήσει μόνο επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο αλλά όχι ρυθμίσεις, η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά.

Αλλαγη product code στο 5800

Ευχαριστούμε για τον οδηγό. :up:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρησα κατι αλλο και απο οτι ειδα δεν το εχει αναφερει κανεις για την 21.μου δειχνει παντα οτι εχω σημα απο gsm.οταν παω στην συνδεσιμοτητα το γυριζει σε 3g και μενει εκει μεχρι να κανω επαννεκινηση.καμια φορα παει και σε 3,5g αλλα ποτε δεν μου δειχνει οτι ειμαι σε gsm.δεν μου φαινεται πολυ λογικο καθως δεν γινεται την μια να εχω στο δωματιο gsm και μετα μολις ανοιξω την συνδεσιμοτητα να εχω ξαφνικα 3,5g δικτυο!
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις στην διπλή λειτουργία; Δεν το έχω παρατηρήσει και ούτε πρόκειται γιατί δεν το ρυθμίζω ποτέ στο αυτόματο. Μόνο στο 3G και μόνο σε ειδικές περιπτώσεις το γυρνάω προσωρινά στο UMTS. Πιο πολύ για θέμα αυτονομίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μολις σημερα το πρωι αγορασα και εγω το 5800. Αρκετα καλο το τηλεφωνο, πανω κατω οπως το περιμενα. Ομως εχω ενα αρκετα σημαντικο προβλημα. Η συσκευη κολλαει του θανατα. Δεν υπαρχει στιγμη που να το παρω στα χερια μου και να μην πεταξει ασπρη οθονη με τα χερακια και να επαννεκινησει απο την αρχη. Τελευταιο τερτιπι ειναι με το που με καλουνε και το σηκωνω να σβηνει μονο του! Περασα το τελευταιο λογισμικο απο την εφαρμογη της Nokia, εκανα format, εκανα ξανα format την καρτα μνημης αλλαξα sim αλλα παλι τα ιδια. Καμια ιδεα πρωτου παρω τον δρομο για το κοντινο Nokia shop? Eυχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αφαιρεσει το Sygic,εκανα update το f/w ξανακανω εγκατασταση το Sygic αλλα κατα την εκκινηση πεταει errors:Unexpected error και disk error.Εκανα hard,soft reset εβαλα και το python, αλλα τιποτα.Με την προηγουμενη εκδοση δουλευε αψογα.

 

Λετε να φταιει το update?

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μολις σημερα το πρωι αγορασα και εγω το 5800. Αρκετα καλο το τηλεφωνο, πανω κατω οπως το περιμενα. Ομως εχω ενα αρκετα σημαντικο προβλημα. Η συσκευη κολλαει του θανατα. Δεν υπαρχει στιγμη που να το παρω στα χερια μου και να μην πεταξει ασπρη οθονη με τα χερακια και να επαννεκινησει απο την αρχη. Τελευταιο τερτιπι ειναι με το που με καλουνε και το σηκωνω να σβηνει μονο του! Περασα το τελευταιο λογισμικο απο την εφαρμογη της Nokia, εκανα format, εκανα ξανα format την καρτα μνημης αλλαξα sim αλλα παλι τα ιδια. Καμια ιδεα πρωτου παρω τον δρομο για το κοντινο Nokia shop? Eυχαριστω!

 

Αναβαθμιση σε V21 και βλεπεις φιλε μου

 

Ειχα αφαιρεσει το Sygic,εκανα update το f/w ξανακανω εγκατασταση το Sygic αλλα κατα την εκκινηση πεταει errors:Unexpected error και disk error.Εκανα hard,soft reset εβαλα και το python, αλλα τιποτα.Με την προηγουμενη εκδοση δουλευε αψογα.

 

Λετε να φταιει το update?

Καμια ιδεα?

 

πηγαινε στο θεμα του SYgic και θα δεις οτι υπαρχει ενα προβλημα μεταξυ paython και Sygic.\

Πρεπει να βαλεις μια ειδικη εκδοση του python για να φορτωνει κανονικα το sygic

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μολις σημερα το πρωι αγορασα και εγω το 5800. Αρκετα καλο το τηλεφωνο, πανω κατω οπως το περιμενα. Ομως εχω ενα αρκετα σημαντικο προβλημα. Η συσκευη κολλαει του θανατα. Δεν υπαρχει στιγμη που να το παρω στα χερια μου και να μην πεταξει ασπρη οθονη με τα χερακια και να επαννεκινησει απο την αρχη. Τελευταιο τερτιπι ειναι με το που με καλουνε και το σηκωνω να σβηνει μονο του! Περασα το τελευταιο λογισμικο απο την εφαρμογη της Nokia, εκανα format, εκανα ξανα format την καρτα μνημης αλλαξα sim αλλα παλι τα ιδια. Καμια ιδεα πρωτου παρω τον δρομο για το κοντινο Nokia shop? Eυχαριστω!

Λειτούργησε το για λίγο χωρίς κάρτα μνήμης.

 

ΥΓ: chalk αφου αναφέρει πως έκανε αναβάθμιση.:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μολις σημερα το πρωι αγορασα και εγω το 5800. Αρκετα καλο το τηλεφωνο, πανω κατω οπως το περιμενα. Ομως εχω ενα αρκετα σημαντικο προβλημα. Η συσκευη κολλαει του θανατα. Δεν υπαρχει στιγμη που να το παρω στα χερια μου και να μην πεταξει ασπρη οθονη με τα χερακια και να επαννεκινησει απο την αρχη. Τελευταιο τερτιπι ειναι με το που με καλουνε και το σηκωνω να σβηνει μονο του! Περασα το τελευταιο λογισμικο απο την εφαρμογη της Nokia, εκανα format, εκανα ξανα format την καρτα μνημης αλλαξα sim αλλα παλι τα ιδια. Καμια ιδεα πρωτου παρω τον δρομο για το κοντινο Nokia shop? Eυχαριστω!

 

 

Αφου εκανες και αναβαθμιση ,μαλλον επεσες σε ελαττωματικη συσκευη.

Θα προτεινα οτι αφου το πηρες και σημερα ,να το πας για επιστροφη..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λειτούργησε το για λίγο χωρίς κάρτα μνήμης.

 

ΥΓ: chalk αφου αναφέρει πως έκανε αναβάθμιση.:O

 

Εχεις δικιο δεν το ειδα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μετα την αναβαθμιση , δεν εχει αλλαξει τιποτα στο θεμα ωρας.

Συνεχιζει τα ιδια , απ'οτι εχω παρακολουθησει.

Μαλιστα αν συνεχισει ετσι σκεφτομαι να το αφησω , και να γιορτασω το 2010 ξανα τον ερχομο του 2009.:lol::lol::lol::lol:

Με τον ρυθμο που παει πισω , καπως ετσι το βλεπω μαθηματικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την αγορά πρόβλημα. το παίρνω απο vodafon και πάω να περάσω κατευθίαν την τελευταία ανβάθμιση. ακολουθώ κανονικά τις οδηγίες αλλά στο τέλος μου βγάζει πως χάθηκε η σύνδεση με το κινητό και μου βγάζει στο κινητό μια λευκή οθόνη. το αφήνω για κανένα 10 λεπτο να δω τι θα κάνει και πάλι το απόλυτο λευκό. το αποσυνδέω απο τη usb τίποτα. το κλείνω απο το κουμπί τίποτα. βάζω τη μπαταρία, κλείνει, αλλά μετέπειτα δεν ξαναάνοιξε ποτέ! τι το ήθελα και το αγόρα. πίσω στη vodafon αύριο και απαίτηση για αλλαγή!

 

υγ. έχει συμβεί αυτό σε κανένα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει σπάνια. Είσαι άτυχος. Το τηλέφωνο δεν έχει τίποτα. Επανέρχεται εύκολα. Δεν αποκλείεται βέβαια να σου δώσουν και καινούριο.

 

Γιατί δεν το αναβάθμισες μέσω FOTA; Είναι πολύ πιο εύκολο, γρήγορο και ασφαλές.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μετα την αναβαθμιση , δεν εχει αλλαξει τιποτα στο θεμα ωρας.

Συνεχιζει τα ιδια , απ'οτι εχω παρακολουθησει.

Μαλιστα αν συνεχισει ετσι σκεφτομαι να το αφησω , και να γιορτασω το 2010 ξανα τον ερχομο του 2009.:lol::lol::lol::lol:

Με τον ρυθμο που παει πισω , καπως ετσι το βλεπω μαθηματικα.

 

 

Δοκίμασε το FreeTimeBox http://blogen.junnikokuki.com/2009/01/freetimebox-v105-released-symbian-signed-version/

 

Συγχρονίζεις την ώρα με κάποιο NTP Server πχ

 

ntp.forthnet.gr

ntp.ntua.gr

clock.auth.gr

 

με το wireless του adsl router σου ή απο WAP

 

Πριν τρείς ημέρες που συγχρνισα την ώρα δεν έχει χάσει ούτε ένα δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω την αναβαθμιση μεσω nsu και ομολογω οτι εχει γινει αισθητα πιο γρηγορο..Μεσα στον Μαιο περιμενουμε να ανοιξει και το Ovi Store της Nokia,οπου θα ειναι γεματο με παιχνιδια και εφαρμογες:DΟσο πανε τα πραγματα καλυτερευουν για την συσκευη μας!

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

131mb είναι το update μέσω nsu , θυμάται κανείς πόσο ήταν από fota? Γιατί κάνω επανεγκατάσταση (μπας κ στρώσει το #@^μενο vodaf.menu) και βλέπω οτι παίρνει αρκετή παραπάνω ώρα.

 

 

Λυπαμαι που στο λεω αλλα εγω μολις εχθες εκανα αναβαθμιση στην Alpha Copy την 21 και το προβλημα με το #@^μενο vodaf.menu δεν διορθωθηκε γιαννης κολλιας δηλαδη αντε να δουμε ποτε θα το διορθωσουν

Link to comment
Share on other sites

εχει φαει κανενος το κινητο καμια καλη τουμπα μεχρι στιγμης να μας πει αν εζησε και με τι σημαδια?δυστυχως οσο και να το προσεξω καποια στιγμη θα πεσει κατω αν κρινω και απο τα προηγουμενα κινητα και ειναι κριμα γιατι του εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια του συγκεκριμενου:(
Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που στο λεω αλλα εγω μολις εχθες εκανα αναβαθμιση στην Alpha Copy την 21 και το προβλημα με το #@^μενο vodaf.menu δεν διορθωθηκε γιαννης κολλιας δηλαδη αντε να δουμε ποτε θα το διορθωσουν

Πολλά παιδιά αναφέρουν οτι διορθώθηκε. Κάνε ένα φορματ μήπως και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

εχει φαει κανενος το κινητο καμια καλη τουμπα μεχρι στιγμης να μας πει αν εζησε και με τι σημαδια?δυστυχως οσο και να το προσεξω καποια στιγμη θα πεσει κατω αν κρινω και απο τα προηγουμενα κινητα και ειναι κριμα γιατι του εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια του συγκεκριμενου:(

 

Να το έχεις στη θήκη

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι που στο λέω αλλά εγω μόλις εχθές έκανα αναβάθμιση στην Alpha Copy την 21 και το πρόβλημα με το #@^μενο vodaf.menu δεν διορθώθηκε γιαννης κολλιας δηλαδή άντε να δούμε ποτέ θα το διορθώσουν

 

Πρέπει να πατήσεις το "εντάξει" στην εκκίνηση και θα δεις ότι δουλεύει κανονικά. Σκέφτομαι μήπως αν έβαζα ένα πρόγραμμα να ελέγχει τις startup λειτουργίες που φορτώνουν και μπλοκάριζα αυτό το παραθυράκι (εάν φαίνεται) ίσως το έστρωνε.

 

εχει φαει κανενος το κινητο καμια καλη τουμπα μεχρι στιγμης να μας πει αν εζησε και με τι σημαδια?δυστυχως οσο και να το προσεξω καποια στιγμη θα πεσει κατω αν κρινω και απο τα προηγουμενα κινητα και ειναι κριμα γιατι του εχω μια ιδιαιτερη συμπαθεια του συγκεκριμενου:(

 

Προσωπικά μόνο οι τσαμπουκάδες στην οθόνη με χαλάνε στα κινητά και επειδή η οθόνη στο συγκεκριμένο αξίζει μια παραπάνω προστασία παρήγγειλα clear protector, υπάρχει κ σε fullbody κάλυψη αλλά κάνουν το κινητό να γυαλίζει και δεν μ'αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί αλλά με αναζήτηση δεν μπόρεσα να το βρω...

 

έχω κάνει μια χαζομάρα και στις ρυθμίσεις των e-mail στα Εισερχόμενα e-mail έχω βάλει σαν σημείο πρόσβασης σε χρήση το ασύρματο του σπιτιού μου...

 

το πρόβλημα είναι πως όταν πηγαίνω στο γραφείο δεν μου βγάζει την επιλογή για να βρω άλλα ασύρματα και ψάχνει πάλι του σπιτιού... πρέπει κάθε φορά που πηγαίνω σε νέο σημείο να συνδέομαι στο Internet (για να αποθηκευτεί το σημείο στο κινητό) και έπειτα να πηγαίνω στις ρυθμίσεις των e-mail και να βάζω σαν νέο σημείο πρόσβασης εκείνο...

 

Στις υπόλοιπες επιλογές δεν μου έχει κάτι σαν Easy WiLan ή οτιδήποτε άλλο, το προεπιλ. σύνδεση δεν δουλεύει

 

καμιά βοήθεια;;

 

ΥΓ: έσβησα και τον λογαριασμό του e-mail και τον ξαναέφτιαξα αλλά τίποτα.. reset δεν θέλω να κάνω γιατί έχω πολλά πράγματα μέσα και επίσης δεν είναι σίγουρο πως θα δουλέψει...

 

Παιδιά μήπως μπορείτε να απαντήσετε και σε αυτό;

Ευχαριστώ

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω εαν ειναι ιδεα μου,αλλα εχω την εντυπωση οτι η ισχυς των ηχειων ,αυξηθηκε.

 

Το έχουν αναφέρει και άλλοι, όπως επίσης ότι αυξήθηκε και ελάχιστα η ένταση από τα ακουστικά. Δεν αποκλείεται. Πάντως είναι από τα πιο ποιοτικά που εχω ακούσει τόσο από τα ηχεία όσο και από τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί αλλά με αναζήτηση δεν μπόρεσα να το βρω...

έχω κάνει μια χαζομάρα και στις ρυθμίσεις των e-mail στα Εισερχόμενα e-mail έχω βάλει σαν σημείο πρόσβασης σε χρήση το ασύρματο του σπιτιού μου...

το πρόβλημα είναι πως όταν πηγαίνω στο γραφείο δεν μου βγάζει την επιλογή για να βρω άλλα ασύρματα και ψάχνει πάλι του σπιτιού... πρέπει κάθε φορά που πηγαίνω σε νέο σημείο να συνδέομαι στο Internet (για να αποθηκευτεί το σημείο στο κινητό) και έπειτα να πηγαίνω στις ρυθμίσεις των e-mail και να βάζω σαν νέο σημείο πρόσβασης εκείνο...

Στις υπόλοιπες επιλογές δεν μου έχει κάτι σαν Easy WiLan ή οτιδήποτε άλλο, το προεπιλ. σύνδεση δεν δουλεύει

καμιά βοήθεια;;

ΥΓ: έσβησα και τον λογαριασμό του e-mail και τον ξαναέφτιαξα αλλά τίποτα.. reset δεν θέλω να κάνω γιατί έχω πολλά πράγματα μέσα και επίσης δεν είναι σίγουρο πως θα δουλέψει...

 

Παιδιά μήπως μπορείτε να απαντήσετε και σε αυτό;

Ευχαριστώ

Πήγαινε στο email που έχεις φτιάξει πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις email > Ρυθμίσεις σύνδεσης > Εισερχόμενα > Σημείο πρόσβασης σε χρήση και επέλεξε το Προεπιλεγμένη σύνδεση. Έτσι θα σου βγάζει παραθυράκι με με ποιές επιλογές μπορείς να συνδεθείς. Εγώ έχω 2 λογαριασμούς email το έχω ρυθμίσει έτσι κ λειτουργεί κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο email που έχεις φτιάξει πάτα Επιλογές > Ρυθμίσεις email > Ρυθμίσεις σύνδεσης > Εισερχόμενα > Σημείο πρόσβασης σε χρήση και επέλεξε το Προεπιλεγμένη σύνδεση. Έτσι θα σου βγάζει παραθυράκι με με ποιές επιλογές μπορείς να συνδεθείς. Εγώ έχω 2 λογαριασμούς email το έχω ρυθμίσει έτσι κ λειτουργεί κανονικά.

 

Απο οτι καταλαβαινω εννοει πως απο την στιγμη που εχει 2 ασυρματα, ενα σπιτι και ενα στο γραφειο θελει να τα βρισκει αυτοματα χωρις να πρεπει να τα παταει αυτος καθε φορα. Αυτο το ειχα ρωτησει και εγω παλιοτερα και δεν νομιζω οτι υπαρχει λυση.

Η απουσια αυτοματης συνδεσης σε available δικτυα ουσιαστικα σου μηδενιζει την επιλογη για αυτοματη ληψη των e-mail αφου μπορεις να τα λαμβανεις αυτοματα μονο στο σπιτι σου για παραδειγμα και σε ολα τα αλλα μερη δεν μπορεις και πρεπει να πηγαινεις στις ρυθμισεις να το αλλαζεις το σημειο προσβασης σε προεπιλεγμενη.Γιατι με προεπιλεγμενη δεν παιζει η αυτοματη ληψη.

 

Στο iphone για παραδειγμα εχω παρατηρησει οτι βρισκει αυτοματα καποιο δικτυο οπου και αν εισαι και τσεκαρει απο αυτο τα mail χωρις να σε μπλεκει.Κατι τετοιο θα θελαμε και μεις

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...