Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει βαλει κανενας το c2z? Ηθελα να δοκιμασω το 'κολπο' με την βελτιωση της καμερας και τελικα κατεληξα με hard format!:(

 

Κατι πηγε στραβα οταν ενερηοποιησα το patche και τελικα αρχισε και κολλαγε παντου! Αρχικα εκανα επαναφ. εργ. ρυθμ. αλλα τιποτα..

Υστερα πηγα να πατησω *#7370# αλλα....δεν εμφανιζε το πληκτρολογιο!

Οι συντομευσεις ειχαν εξαφανιστει, τα πληκτρα δεν επιαναν και γενικα ενα χαος!

Τελικα μολις εβαλα στην οθονη τις συντομευσεις των επαφων, τοτε λειτουργησε το εικονικο πληκτρολογιο και μπορεσα να κανω hard format..

 

Ευτυχως με εσωσε το N95 μου και με την 'μεταφορα' επανεφερα τα παντα..(επαφες,ημερολογιο,sms/mms,σημειωσεις)..Βεβαια πρεπει να ξαναπερασω αρκετες εφαρμογες..:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Χθες άλλαξα Modem και προσπάθησα να μπω στο Internet αλλά ενώ αναγνωρίζει όλα τα ασύρματα modem και ενώ πριν την αλλαγή το χρησιμοποιούσα κανονικά, τώρα μετά την αλλαγή και ενώ το βλέπει και πάει να κάνει σύνδεση, 1ον δεν μου ζητάει τον νέο κωδικό και 2ον δεν κάνει σύνδεση σε κανένα από το ξεκλείδωτα modem's!

Τι μπορώ να κάνω για να καταργήσω την σύνδεση και να την περάσω από την αρχή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες το πήρα κι εγω επιτέλους και θα ήθελα λίγη βοήθεια με καποια βασικα πράγματα που δεν τα κατάφερα.Καταρχάς έχω περάσει κατι τραγούδια από το pc αλλα αυτά εμφανίζονται μόνο στη διαχείριση αρχείων.Μηπως ξέρετε πως μπορω να τα κάνω να εμφανίζονται και στην Εκθεση και στη μουσική?Επίσης δικιά μου λίστα αναπαραγωγης πώς μπορώ να φτιάξω γιατι ειναι σπαστικο να τελειωνει ενα τραγουδια και μετα να πρεπει να διαλεξω αλλο χειροκίνητα.Ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες το πήρα κι εγω επιτέλους και θα ήθελα λίγη βοήθεια με καποια βασικα πράγματα που δεν τα κατάφερα.Καταρχάς έχω περάσει κατι τραγούδια από το pc αλλα αυτά εμφανίζονται μόνο στη διαχείριση αρχείων.Μηπως ξέρετε πως μπορω να τα κάνω να εμφανίζονται και στην Εκθεση και στη μουσική?Επίσης δικιά μου λίστα αναπαραγωγης πώς μπορώ να φτιάξω γιατι ειναι σπαστικο να τελειωνει ενα τραγουδια και μετα να πρεπει να διαλεξω αλλο χειροκίνητα.Ευχαριστω!:)

 

Καλοριζικο! για την μουσικη θα πας επιλογες/ανανεωση βιβλιοθηκης

 

Για λιστες αναπαραγωγης θα πας...λιστες αναπαραγωγης/επιλογες/Νεα λιστα αναπαραγ.

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου.Α και κατι τελευταίο.Τις επαφες απο το παλιο μου sony ericsson υπάρχει καποιος τρόπος να τις περάσω στο 5800 ή μονο χειροκίνητα και πληροφοριακα πόση ώρα κάνει να φορτίσει πλήρως η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου.Α και κατι τελευταίο.Τις επαφες απο το παλιο μου sony ericsson υπάρχει καποιος τρόπος να τις περάσω στο 5800 ή μονο χειροκίνητα και πληροφοριακα πόση ώρα κάνει να φορτίσει πλήρως η μπαταρία?

 

1)Επαφες μεσω outlook (φτιαχνεις περνας) ή bluetooth (στελνεις μια μια και τις φτιαχνεις απο το κινητο)

2)κανενα δυωρο σκαρτο.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Ψάχνω να βρω πληροφορίες για το Phone torch, σε προηγούμενα posts αναφερεται πως πρέπει να ψάξω στις εφαρμογες για symbian s5, αλλα δυστυχως δεν μπορώ να βρω κατι..

μπορειτε να μου δώσετε ένα link?

 

 

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εψαξες καλα οριστε:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2721817#post2721817

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εψαξες καλα οριστε:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2721817#post2721817

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Tαπεινή μου βέβαια γνώμη είναι ότι οι search algorithms του site δεν "παίζουν" πάντα καλά, συχνά τα αποτελέσματα δεν ανταποκρίνονται στα αντιστοιχα keywords... με αποτέλεσμα να αυξάνεται κατά πολύ ο απαιτούμενος χρόνος για search και η διαδικασία τότε παύει να είναι trivial και φυσικά user friendly :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες άλλαξα Modem και προσπάθησα να μπω στο Internet αλλά ενώ αναγνωρίζει όλα τα ασύρματα modem και ενώ πριν την αλλαγή το χρησιμοποιούσα κανονικά, τώρα μετά την αλλαγή και ενώ το βλέπει και πάει να κάνει σύνδεση, 1ον δεν μου ζητάει τον νέο κωδικό και 2ον δεν κάνει σύνδεση σε κανένα από το ξεκλείδωτα modem's!

Τι μπορώ να κάνω για να καταργήσω την σύνδεση και να την περάσω από την αρχή;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1. Nαι τοσο απλα..

 

2. [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογες Symbian OS v9.4 & v9.5:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

 

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Παιχνιδια Symbian OS v9.4 & v9.5:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219842

 

3. Τα συγκεκριμενα παιχνιδια ειναι flash games αρα δεν χρειαζονται ουτε εγκατασταση. Δεν υπαρχει προβλημα μπορεις να κανεις εγκατασταση οσες εφαρμογες και παιχνιδια θελεις. Δες και το παρακατω link ειναι σχετικο με την ερωτηση σου:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2756691#post2756691

 

Για αρχη καλο θα ειναι να διαβασεις το: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

 

Καλη αναγνωση..

 

1. Nαι, ακριβώς.

 

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, διάβασε και το S60 5th Edition Platform FAQ

 

2. [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

 

3. Θέμα ιών δεν υπάρχει για το κινητό. Κίνδυνος, όχι δεν υπάρχει. Αν σου τύχει το οτιδήποτε κάνεις ένα φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα και είσαι έτοιμος. Πάντα να έχεις αντίγραφο των δεδομένων σου και δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

 

Ευχαριστώ παιδιά!! Να στε καλά.

Αχρίαστο να ναι :p αλλά πως γίνεται format σε κινητό και κάρτα;

Επίσης ψάχνωντας στο forum που αφορά τα παιχνίδια και εφαρμογές και διαβάζοντας τι είναι τα πιστοποιητικά κτλ κτλ... έπεσα πάνω σε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2394415#post2394415 και σε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2536804#post2536804 και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) τί σημαίνει freeware?

2) ποιος από τους δύο τρόπους είναι ο πιο κατάλληλος για το nokia 5800?

3) Η πραγματοποίηση του (δλδ. να χακάρουμε την συσκευή) σημαίνει ότι ξεμπερδεύουμε με τα πιστοποιητικά όταν εκκινείται το CapsOff? γιατί αν ναι είναι φοβεροοοοοο :)

4) Οι δύο ποιο σημαντικές ερωτήσεις :P Είναι ασφαλές και τσάμπα?

 

Ευχαριστω και πάλι

Link to comment
Share on other sites

@ Harris

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Συνδεσιμότητα -Προορσισμοί - Διαδίκτιο Βρες το δίκτιο σου και διέγραψέ το

Προσπάθησε να ξανασυνδεθείς και πες μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!! Να στε καλά. Κάτι τελευταίο: Αχρίαστο να ναι :p αλλά πως γίνεται format σε κινητό και κάρτα;

Μόλις διαβάσεις το S60 5th Edition Platform FAQ θα δεις πως γίνεται το φορμάτ στο κινητό. Για να κάνεις φορματ στην κάρτα θα πας στο εικονίδιο Διαχ. αρχείων > Κάρτα Μνήμης > Επιλογές > Επιλογές κάρτας μνήμης > Μορφοποιήση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!! Να στε καλά. Κάτι τελευταίο: Αχρίαστο να ναι :p αλλά πως γίνεται format σε κινητό και κάρτα;

Αναφέρεται στο FAQ πως κάνεις format στο κινητό.

Στη κάρτα θα πας στη Διαχείριση αρχείων, θα μπεις μέσα στη κάρτα (ώστε να βλέπεις τους φακέλους της) και θα πατήσεις Επιλογές > Επιλογές κάρτας μνήμης > Μορφοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σημερα wind για την αναβαθμιση , αλλα δυστυχως ειναι πολυ μικρη η αναβαθμιση μου , και πρεπει να δωσω και 240ευρω επιπλεον.:(

Τεσπα.Τι να κανω?Να τα δωσω?Τι λετε?

Τουλαχιστον μην κλαιω μετα τα λεφτακια μου.

Να εχω ενα κινητο μοντερνο , συγχρονο χωρις προβληματα.

Ξερω ξερω τα εχουμε ξαναπει , αλλα καταλαβαινεται τωρα....

Και το εχει και ετοιμοπαραδοτο και σε μπλε που το θελω.......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις ένα κινητό μοντέρνο-σύγχρονο ok, αλλά χωρίς προβλήματα δεν το νομίζω.

Τα έχουμε πει τόσες φορές...

Εάν υποθέσουμε πως δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα με το hardware, σίγουρα τα αρκετά bugs του software και ανεξήγητα και ξαφνικά προβληματάκια το καθιστούν ένα κινητό σύγχρονο-μοντέρνο με προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαβάσεις το S60 5th Edition Platform FAQ θα δεις πως γίνεται το φορμάτ στο κινητό. Για να κάνεις φορματ στην κάρτα θα πας στο εικονίδιο Διαχ. αρχείων > Κάρτα Μνήμης > Επιλογές > Επιλογές κάρτας μνήμης > Μορφοποιήση.

 

Αναφέρεται στο FAQ πως κάνεις format στο κινητό.

Στη κάρτα θα πας στη Διαχείριση αρχείων, θα μπεις μέσα στη κάρτα (ώστε να βλέπεις τους φακέλους της) και θα πατήσεις Επιλογές > Επιλογές κάρτας μνήμης > Μορφοποίηση.

 

Για το format τις συσκευής δεν ξέρω σε ποια από τις δύο κατηγορίες ανήκει το 5800, μήπως ξέρετε να με βοηθήσετε;

Οι ερωτήσεις που αφορούν το χακαρισμα της συσκευής μπορούν να απαντηθούν ή κακώς τις έκανα;

Link to comment
Share on other sites

Tί σημαίνει freeware?

Είναι οι εφαρμογές που δίνονται δωρεάν πο την εταιρία που τις αναπτύσει. ΑΥτές οι εφαρμογές επιτρέπεται να δίνονται και μέσα απο το φόρουμ του Myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα.Τι να κανω?Να τα δωσω?Τι λετε?

Τουλαχιστον μην κλαιω μετα τα λεφτακια μου.

 

 

Πριν καποιες μερες ειχα ακριβως την ιδια απορια.Τελικα πηγα και το πηρα.Χαιρομαι που δωσα τα γκαφρα μου,ουτε μια στιγμη δεν τα κλαψα και το χω λιωσει το κινητακι.Οτι καλυτερο εχουν κρατησει τα χερια μου.(iphone,omnia και το f480).Πατα και μια ΕΔΩ για να μην γινομαι κουραστικος και καμαρωσε το στα 4 καλυτερα κινητα του ηλιακου συστηματος!

Link to comment
Share on other sites

Για το format τις συσκευής δεν ξέρω σε ποια από τις δύο κατηγορίες ανήκει το 5800, μήπως ξέρετε να με βοηθήσετε;

Οι ερωτήσεις που αφορούν το χακαρισμα της συσκευής μπορούν να απαντηθούν ή κακώς τις έκανα;

 

Τι σε ποια κατηγορία...;

Πιο σαφές ποστ δεν γίνεται.

Πως κάνω format στο κινητό;

 

 

Αν το κινητό σας έχει αρχίσει να παρουσιάζει σοβαρά προβλήματα λειτουργίας, το λειτουργικό σύστημα «κολλάει» συχνά ή εμφανίζει αδικαιολόγητα σφάλματα, ίσως η λύση του format είναι μονόδρομος.

Υπάρχουν δύο είδη format:

 

  • Soft format (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων): πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7780#.
    Επαναφέρει τις αρχικές ρυθμίσεις που είχε το κινητό όταν το αγοράσατε. Δεν επηρεάζει τα δεδομένα σας.

 

  • Hard format: πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370#.
    Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης. Ως εκ τούτου κρατήστε πρώτα ένα back-up των σημαντικών σας δεδομένων από τη μνήμη του τηλεφώνου (επαφές, μηνύματα, ημερολόγιο κλπ).

Ευχαριστώ παιδιά!! Να στε καλά.

Αχρίαστο να ναι :p αλλά πως γίνεται format σε κινητό και κάρτα;

Επίσης ψάχνωντας στο forum που αφορά τα παιχνίδια και εφαρμογές και διαβάζοντας τι είναι τα πιστοποιητικά κτλ κτλ... έπεσα πάνω σε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2394415#post2394415 και σε αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2536804#post2536804 και θέλω να ρωτήσω τα εξής:

1) τί σημαίνει freeware?

2) ποιος από τους δύο τρόπους είναι ο πιο κατάλληλος για το nokia 5800?

3) Η πραγματοποίηση του (δλδ. να χακάρουμε την συσκευή) σημαίνει ότι ξεμπερδεύουμε με τα πιστοποιητικά όταν εκκινείται το CapsOff? γιατί αν ναι είναι φοβεροοοοοο :)

4) Οι δύο ποιο σημαντικές ερωτήσεις :P Είναι ασφαλές και τσάμπα?

 

Ευχαριστω και πάλι

Πωωω, τα έχεις μπερδέψει...

Ό,τι έχει σχέση με το 5800 βρίσκεται στην ενότητα Nokia S60 (5th Edition) και όχι Nokia S60 (3rd Edition)!

Τώρα όσο αφορά τα υπόλοιπα:

1) Freeware ονομάζεται το δωρεάν λογισμικό, κοινώς οι τσάμπα εφαρμογές- προγράμματα.

2) Ο τρόπος για το 5800 είναι αυτός: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2671799#post2671799

3) Ναι, και αυτό.

4) Ναι είναι ασφαλές και δωρεάν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ itchrist!

Ουσιαστικά, εκτός του ότι μπορεί να δεις κρυφά αρχεία, αποτρέπεις τον έλεγχο του λογισμικού και κατ'επέκταση του πιθανού μπλοκαρίσματος unsigned εφαρμογών. Με λίγα λόγια αντί να κάνουμε μία μία signed τις unsigned εφαρμογές προκειμένου να τις εγκαταστήσουμε, αποτρέπουμε εξ'αρχης τον έλεγχο. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...