Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους..ο δικό μου πρόβλημα είναι ότι από τότε που το πήγα για αλλαγή ακουστικού, κάτι έγινε και δεν μου περνάει καμία εφαρμογή ούτε θέμα ούτε κάτι άλλο..μου βγάζει συνέχεια το μήνυμα 'Κατεστραμένο αρχείο".έχω την τελευταία έκδοση και στην διαχείρηση εφαρμογών, ρυθμ.εγκατάστ. είναι όλα εντάξει.εγκατάσταση λογισμικού όλα, έλεγχος πιστοπ.σε σύνδ. απενεργοποιημένος... τι να φταίει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία είναι η λύση.

Hard format.

 

ΥΓ: Αν δεν ξέρεις πώς να το κάνεις, συμβουλέψου το S60 FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια να κανεις και format στην καρτα μνημης μεσα απο την συσκευη σου !
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά, το είχα κάνει το hard reset πριν τέσσερις μέρες αλλά αυτή τη φορά το κινητό επανήλθε. Ο επιμένων νικά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα bluetooth της i-tech, το οποίο και χρησιμοποιούσα από το προηγούμενό μου κινητό. Όταν κάποιος με έπαιρνε τηλέφωνο, στο ακουστικό, ακουγόταν ένα μπιπ μπικ, ως ηχητικό μήνυμα κλήσης.

 

Τώρα όμως με το 5800, αντί για αυτό, ακούγεται κανονικά η μουσική της κλήσης. Από την μία, αυτό είναι ευχάριστο, αλλά από την άλλη, το μπλεδόντι μου ξαφνικά, αδειάζει μέσα σε μια μέρα (ενώ πριν λίγες μέρες, άντεχε πολύ περισσότερο).:worry:

 

Δεν ξέρω αν φταίει αυτό ή κάτι άλλο, αλλά για να το καρατσεκάρω, θα μπορούσα με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω αυτή την δυνατότητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ότι ήχος κλήσης έχει επιλεγεί για το ενεργό σου θέμα, αυτός θα χτυπάει και στο ακουστικό σου. Αν το θέσεις στο αθόρυβο, τότε και στο ακουστικό δεν θα ακούς το παραμικρό ήχο σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ότι ήχος κλήσης έχει επιλεγεί για το ενεργό σου θέμα, αυτός θα χτυπάει και στο ακουστικό σου. Αν το θέσεις στο αθόρυβο, τότε και στο ακουστικό δεν θα ακούς το παραμικρό ήχο σε περίπτωση εισερχόμενης κλήσης.

Α, ωραία. Κάθε μέρα θα φορτίζω το μπλεδόντι μου... άντε καλά...:confused:

 

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σχετικά με το GPS καλό είναι να κάνεις μια βόλτα από εδώ,εδώ και εδώ. Καλό είναι να κάνεις μια "βόλτα" από εκεί και να βγάλεις μόνος σου τα συμπεράσματα.

 

Δε λειτουργεί καμιά σελίδα :confused:

Με το GPS παιδιά δε χρεώνεσαι, αφού συνδέεται με δορυφόρο. Am i right? :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργεί καμιά σελίδα :confused:

Με το GPS παιδιά δε χρεώνεσαι, αφού συνδέεται με δορυφόρο. Am i right? :)

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Να το παρω...να μην το παρω...να το παρω...να μην το παρω.Εχω ψιλομπερδευτει και δεν μπορω να αποφασισω...Το μονο σιγουρο παντως ειναι πως το επομενο μου κινητο πρεπει να πληρει τα εξης : touchscreen-accelerometer-gps-wifi-με την καμια WindowsMobile...

Εγώ θα σου έλεγα πάντως να μην το πάρεις... καλύτερα ρίξε λίγο τις απαιτήσεις σου ή δες μια πιο ακριβή λύση... ή να το πάρεις αν είσαι σε έτοιμος να ρισκάρεις - παίξεις, γιατί είναι κάτι διαφορετικό στα λεφτά του ή να μην το πάρεις γιατί όπως φαίνεται έχει αρκετό ρίσκο... :p

Δεν είναι πάντως απλά το φτηνό κινητό με όλα τα features. η ευκαιρία...

Συμπερασματικά είναι σαν να είναι ένα πείραμα... πόσο θες να παίξεις σε αυτό... ποια είναι η ανοχή σου στα στραβά που ίσως συναντήσεις... μην αρχίσεις να φωνάζεις για τη σχισμή:X γιατί θα έχει... κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

 

Eυχαριστώ, το είχα ξεχάσει:)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή πουλάει δεκάδες κομμάτια μόνο στην ελληνική αγορά. Εδώ, δυστυχώς, διαβάζεις κυρίως προβλήματα των χρηστών αφού, αυτός είναι και ο σκοπός του φόρουμ, να βοηθάει όσους αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την συσκευή τους.

 

Από φίλους μου, 5 άτομα έχουν πάρει την συσκευή και κανένας τους δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα. Μόλις έρθει η ώρα της επίδότησης (ευτυχώς πλησιάζει), δεν θα το σκεφτώ ούτε λεπτό και θα αποχτήσω το 5800. Άλλωστε, με την αγορά νέου προιόντος, είτε αυτό είναι ηλεκτρική συσκευή, είτε αυτοκίνητο, ή οτιδήποτε άλλο, είναι καθαρά θέμα τύχης αν θα σου κάτσει προβληματικό προιόν.

 

Να μην το σκεφτεσαι καθολου.Δεν θα το μετανιωσεις....

 

σε λιγο ανοιγει η αγορα...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο ανοιγει η αγορα...:shifty:

 

Παρτο φιλε ειναι πολυ καλο το κινητο και εγω ειχα μια επιφύλαξη αλλα τελικα δεν το μετανοιωσα καθολου:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στο topic με τα αξεσουάρ; :)

 

Αν γνωριζει καποιος θα σου απαντησει .

Δεν ειναι ολοι online 24/24 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

και εγω προτεινω να το αγορασεις.ειναι σχεδον σα να εχεις ενα laptop δεν ειναι απλα κινητο.εγω στη δουλεια εχουμε wifi router. μπαινω με τον broswer της νοκια,κανω download το τορρεντ που θελω και μετα με το symtorrent κατεβαζω και μια ταινια μεχρι να φυγω απο τη δουλεια. αυτα τα κολπα δεν τα κανεις με αλλο κινητο.δε εχω μετανιωσει που το πηρα ουτε για ενα λεπτο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

...Συμπερασματικά είναι σαν να είναι ένα πείραμα... πόσο θες να παίξεις σε αυτό... ποια είναι η ανοχή σου στα στραβά που ίσως συναντήσεις... μην αρχίσεις να φωνάζεις για τη σχισμή:X γιατί θα έχει... κλπ.

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου! Αρκετά από αυτά που διάβασα εδώ μέσα με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να το αποκλείσω τελικά. Οι πολλές "αναβαθμίσεις" που έφτιαχναν 1 και χαλούσαν 10 με προβλημάτισαν πολύ (και πολύ hard reser ρε γ......). Ίσως να κάνω βέβαια και λάθος και να το μετανιώσω, αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή! :lol:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω το προτιμω και ειχα αρκετα windows mobile κινητα,ο καθενας οτι πιστευει,εμενα μεχρι τωρα δεν ειχε κανενα προβλημα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος το εχω χακαρει και τρεχω τις εφαρμογες που θελω και βλεπω και τα video μου .Πιστευω οτι για την τιμη του το κινητο κανει αυτα που υποσχεται και ειναι αρκετα ανωτερο απο iphone σε αρκετα σημεια(ειχα iphone μολις κυκλοφορησε ) απλα μου αρεσει γιατι δεν εχει περιορισμους στις δυνατοτητες του και λογικα οσο πιο πολυ εξελισεται το firmware τοσο πιο γρηγορο θα γινεται

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Οι πολλές "αναβαθμίσεις" που έφτιαχναν 1 και χαλούσαν 10 με προβλημάτισαν πολύ

Αυτό που το διάβασες; Το αντίθετο θα έλεγα. Οι αναβαθμίσεις φτιάξαν πολλά απο τα αρχικα προβλήματα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου! Αρκετά από αυτά που διάβασα εδώ μέσα με έκαναν να αλλάξω γνώμη και να το αποκλείσω τελικά. Οι πολλές "αναβαθμίσεις" που έφτιαχναν 1 και χαλούσαν 10 με προβλημάτισαν πολύ (και πολύ hard reser ρε γ......). Ίσως να κάνω βέβαια και λάθος και να το μετανιώσω, αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή! :lol:

 

Αυτό που το είδες γα τις αναβαθμίσεις ?

 

Παιδιά το τηλέφωνο είναι μια χαρά

 

Μην πάτε να σκάσετε 500 ευρώ για τα ίδια και χειρότερα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, η αποψη του καθενος ειναι υποκειμενικη αφου ρόλο για την διαμορφωση της παιζει η χρηση για την οποια το ζητα ο καθενας και σε συγκριση με το τι ειχε πριν.

Αντικειμενικα αποτελει μια πολυ καλη mainstream λυση για να εχεις λιγο απ'ολα και να "συμφερει".Συμφωνεις με τη Nokia οτι θα γίνεις ενα πειραματοζωο για την καινουργια γραμμη παραγωγης στην Ουγγαρια και την καινουργια πλατφορμα λογισμικου και αυτη σου κανει δωρο δυνατοτητες και "εξοπλισμο" σε ενα δελεαστικο πακετο.Κατα την αποψη μου ειναι ενα πολυ καλο κινητο για ηλικιες 15-25 ( αν και θα επρεπε απο 18 να μπορεις να αγοραζεις κινητο :P ) αφου ειναι πολυ καλο στην αναπαραγωγη μουσικης βιντεο εχεις και τη δυνατοτητα να παιξεις με το gps και σερφαρεις και στο ιντερνετ.Οποτε ειναι και πολυ δελεαστικο για κοριτσια και φανταρους....

Για μενα που ειχα το Ν-95-2 και μονο το "σοκ" του να κατεβασω το pdf reader σε trial zipmanager και Quickoffice ηταν το πρωτο αρνητικο.Τα πλαστικα τα γνωστα ισως λιγο πιο ερασιτεχνικα κολλημενα.Το μεγαλυτερο μειον ομως ειναι νομιζω η επεξεργαστικη ισχυς.Οταν ειχα το Ν95-2 ηξερα οτι ηταν "διπλοπυρηνο" αλλα ελεγα σιγα...Τωρα καταλαβαινω οτι οντως ηταν...3D acceleration εκαναν το κινητο απιστευτα ευχρηστο και λειτουργικο...Ομως περισσοτερο θελω το κινητο για να σερφαρω οποτε το 5800 ειναι πολυ καλυτερο.Γενικα δεν ειμαι ικανοποιημενος, ισως γιατι δε βρηκα και κατι διαφορετικο στην 5th edition ( εχω symbian απο το 7650) οποτε μου ηταν ολα πολυ γνωριμα.Ο κολλητος μου που ειχε LG KS20 θεωρει το 5800 κορυφαιο κινητο.Ειπα ειναι τι εχεις και τι θελεις...οποτε συνιστω σε οσους ρωτουν και ξαναρωτουν να εντοπισουν τις πραγματικες τους αναγκες να κανουν ενα search στο gsmarena ακριβως με οτι θελουν, να εντοπισουν τα κινητα να παιξουν μαζι τους στο πλαισιο και οποιο τους καθησει καλυτερα να το παρουν χωρις να βασιζονται στην αποψη του καθε περιεργου η "ξερολα " που θα το βγαλει σκαρτο ουτε και του αδιαφορου που θα σου πει οτι ειναι το καλυτερο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά λάθος διατύπωση δικιά μου! Αυτό που ήθελα να πω ακριβώς ήταν το εξής:

όταν πρωτοκυκλοφόρησε το κινητό είχε πάνω την ν10 και είχαν ακουστεί από τους χρήστες τα προβλήματα για το ακουστικό και την σχισμή. Μετά από λίγο καιρό είχε βγεί η ν11 (σχετικά γρήγορα αν θυμάμαι καλά) και άρχισαν να ανεφέρονται μερικά ακόμα προβλήματα και με την ν20 έχουν ακουστεί ακόμα περισσότερο. Δεν ξέρω αν ευθύνονται οι εκδόσεις-αναβαθμίσεις ή όχι, απλώς εκεί που ήθελα να καταλήξω είναι οτι γίνονται συχνά αναφορές σε διάφορα προβλήματα. Και οτι ακούγεται συχνά οτι πρέπει να γίνουν reset και format. Σε προηγούμενο post μου είχα αναφέρει οτι είχα εντυπωσιαστεί από το κινητό με την επαφή του που είχα, αλλά αυτό το θέμα με ανησύχησε και με έκανε να το αποκλείσω. Ούτως ή άλλως δεν είμαι και ο πλέον αρμόδιος για να πω αν είναι καλό ένα κινητό ή όχι, αλλά όντας άσχετος πιστεύω οτι οι ανησυχίες μου είναι περισσότερες από ένα εμπειρότερο που ξέρει πως να τις αντιμετωπίσει.

Link to comment
Share on other sites

EΡΩΤΗΣΗ:

 

Όταν βάζω "Θέμα αρχικής οθόνης"--->γραμμή επαφών,

βγαίνουν 4 κενά κουτάκια στην αρχική οθόνη.

 

Δε βγαίνει το ανθρωπάκι με το "+" από πάνω για να προσθέσω επαφή.

Στην αρχή γινόνταν, τώρα όχι.

Γνωρίζετε γιατί;:blink:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...