Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργιος κάτοχος και γω από χθες!

Αγορά από e-shop (Alpha Copy) 329€

Μέχρι στιγμής όλα άψογα, η σχισμή σχεδόν ανύπαρκτη και με το ακουστικό κανένα απολύτως πρόβλημα σε οποιαδήποτε ένταση! Ακούς και σε ακούνε πεντακάθαρα!

Έχω δύο ερωτήσεις:

Ενώ έχει ρυθμίσεις SIP τις οποίες και έβαλα από το λογαριασμό μου στο Nonoh δεν μπορώ να καταλάβω πως κάνουμε κλήση Voip.

Και η δεύτερη αρκετά απλή αλλά εγώ δεν κατάλαβα πως κάνουμε πλοήγηση μέσα σε μια σελίδα στον browser. (Με το Ε51 χρησιμοποιούσα το πολυπλήκτρο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως έκανα ότι είπες , μετέτρεψα το αρχείο, το πέρασα στην κάρτα μνήμης, είδα το εικονίδιο του δίντεο αλλά δεν το παίζει, μου λέει πως υπάρχει αδυναμία αναπαραγωγής του αρχείου...

 

 

Εγώ πάντως ακολούθησα πιστά τα βήματα σου, κατέβασα το πρόγραμμα, έκανα μετατροπή του αρχείου, το πέρασα στην κάρτα μνήμης, είδα το εικονίδιο αλλά μου βγάζει το μήνυμα αδυναμία αναπαραγωγής αρχείου..

 

Εγω πιστευω ειναι ταλαιπωρια η μετατροπη του avi σε mp4,εγω απλως εβαλα το smartmovie στο κινητο (google "SmartMovie v4.0 Touch & Full S60v5 SymbianOS9.4"),και ετσι απλως περναω τα αρχεια avi στο κινητο και παιζει μια χαρα.

Και αν θελω υποτιτλους απλως χρησιμοποιω το subtitles workshop στον υπολογιστη για να μετατρεψω το srt σε .sub (microDVD)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...αν μπορείς να μου δώσεις απευθείας το λινκ για να το κατεβάσω θα σου ήμουν υπόχρεος...

Απευθείας λινκ δεν μπορώ να σου δώσω. Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ποια είναι τα γνωστά μαγαζάκια...

S60 5th Edition Platform FAQ :: Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

 

Ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις σε σχέση με το Garmin, κάνε το στο επίσημο θέμα.

 

 

----------------------------------------

Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο πράγμα αλλά εγώ ακούω ερκετά ιντερνετικά ραδιόφωνα που εκπέμπουν το πρόγραμμα τους με το Real Player χωρίς να κάνω απολύτως.Απλώς το επιλέγω. Επαναλαμβάνω δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα.

Το ίδιο λέμε.

Δεν το έχω ψάξει περισσότερο γι αυτό έδωσα λινκ προς τον τρόπο που αναφέρει άλλο μέλος.

Ακόμα μία ερώτηση παιδιά. Στην σελίδα για την εφταήμερη δωρεάν παροχή της λισάνς πλοήγησης δεν υπάρχει στις επιλογές τηλεφώνου το 5800.

Δεν πειράζει. Μπορείς να επιλέξεις οποιαδήποτε άλλη συσκευή.

 

 

----------------------------------------

Παιδες ειμαι σιγουρος οτι εχει ξαναπαντηθει...αλλα δεν μπορω να ψαχνω τωρα τοσες σελιδες...μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να βγαλω την εικονα που εβαλα καταλαθος ως εικονα κλησης?ε?Ευχαριστω εκ των προτερων...!

Εννοείς την εικόνα που εμφανίζεται πάντα όταν κάνεις ή δέχεσαι κλήση, και όχι την εικόνα καλούντος;

Αν ναι, υπάρχει η σχετική επιλογή στα Θέματα.

 

 

----------------------------------------

Θα ηθελα να ρωτησω ..σχετικα με τ broswer …επειδη θελω να παρω το ι-phone μονο κ μονο..για το πολύ καλο broswer που εχει.κ επειδη δν εχει τυχει να δω το νοκια..μπορει να μου πει καποιος αν είναι συγκρισιμα στο θεμα ιντερνετ ??γιατι από ότι ειδα..το νοκια με καλυπτει καλυτερα κ σε αλλα θεματα κ ειμαι σε διλημα..

Σε γενικές γραμμές ο ίδιος browser είναι, διότι και οι δύο βασίζονται στον ίδιο πύρινα δηλαδή το webkit.

Βεβαία στο iPhone λόγω της multitouch οθόνης τα gestures τον κάνουν πιο εύκολο στη χρήση.

 

 

----------------------------------------

Καινούργιος κάτοχος και γω από χθες!

Αγορά από e-shop (Alpha Copy) 329€

Μέχρι στιγμής όλα άψογα, η σχισμή σχεδόν ανύπαρκτη και με το ακουστικό κανένα απολύτως πρόβλημα σε οποιαδήποτε ένταση! Ακούς και σε ακούνε πεντακάθαρα!

Έχω δύο ερωτήσεις:

Ενώ έχει ρυθμίσεις SIP τις οποίες και έβαλα από το λογαριασμό μου στο Nonoh δεν μπορώ να καταλάβω πως κάνουμε κλήση Voip.

Και η δεύτερη αρκετά απλή αλλά εγώ δεν κατάλαβα πως κάνουμε πλοήγηση μέσα σε μια σελίδα στον browser. (Με το Ε51 χρησιμοποιούσα το πολυπλήκτρο)

Για τις ρυθμίσεις sip, επειδή δεν πρόλαβα να το ψάξω, δεν είναι σαν το E51;

Θυμάμαι με το που έφτιαχνες τις ρυθμίσει στο μενού εμφανιζόταν και η επιλογή Κλήση διαδικτύου.

Εδώ δεν συμβαίνει το ίδιο;

 

Όσο αφορά τον browser, τα πράγματα είναι απλά.

Ο κέρσορας είναι το δάκτυλό σου πλέον. Πατάς όπου εσύ θέλεις με το άγγιγμα του δακτύλου σου στην οθόνη, σέρνεις τη σελίδα πατώντας επάνω στην οθόνη.

Δες εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω ειναι ταλαιπωρια η μετατροπη του avi σε mp4,εγω απλως εβαλα το smartmovie στο κινητο (google "SmartMovie v4.0 Touch & Full S60v5 SymbianOS9.4"),και ετσι απλως περναω τα αρχεια avi στο κινητο και παιζει μια χαρα.

Και αν θελω υποτιτλους απλως χρησιμοποιω το subtitles workshop στον υπολογιστη για να μετατρεψω το srt σε .sub (microDVD)

 

Το SmartMovie το δικιμασες η ετσι το λες?

Γιατι καμια μα καμια εκδοση του δεν παιζει σωστα στο 5800 και δεν το λεω μονο εγω αλλα και αλλοι χιλιαδες χρηστες του internet!

Eκτος αν το εχεις αγοραζμενο τοτε ναι!

Απο τα γνωστα μαγαζακια παιζουν ολα αργα!

Link to comment
Share on other sites

Για S60v5 touch προχτές το "κρέμασαν" στο xxxxxxxxxxxx. Τώρα το βρήκα κι εγώ βάζοντας search το όνομα που μας έδωσε ο φίλος Poloman παραπάνω.

Όποιος έχει χρόνο, ας το δοκιμάσει να μας πει εντυπώσεις.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

kalispera,kai ego tha gino se liges meres katoxos tou kinitou..i erotisi m emena ine gia tin zagg invisible shield...tin exei valei kaneis?aksizei oso lene? mesa sto topic exei ksanananaferthei alli mia fora kai o xristis elege oti kalive ena aisthitira alla nomizo auto exei lithei kai iparxoun tripes...genikotera omos na tin paro?

 

logo tou oti ine afis to kinito dn tha ithela gratzounies kai tetoia,mias kai tha to exo stin tsepi m kai logika tha gratzounizete eukola an dn exei prostasia

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις μεταφορα απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο;

 

δεν δουλεψε ούτε το χύμα στα εισερχόμενα και restore ούτε η μεταφορά από πρόχεια σε εισερχόμενα γίνεται.

εξήγησέ μου αυτο που λες απο τηλέφωνο σε τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Το SmartMovie το δικιμασες η ετσι το λες?

Γιατι καμια μα καμια εκδοση του δεν παιζει σωστα στο 5800 και δεν το λεω μονο εγω αλλα και αλλοι χιλιαδες χρηστες του internet!

Eκτος αν το εχεις αγοραζμενο τοτε ναι!

Απο τα γνωστα μαγαζακια παιζουν ολα αργα!

 

Φιλε εγω εδω και δυο βδομαδες με το smartmovie βλεπω ταινιες,αμα δεν ψαξεις δεν βρισκεις,εγω αυτο ξερω,στο ποστ πιο πανω σου εδωσα μεχρι και τι ακριβως να ψαξεις,μην περιμενεις στο πιατο,απο τα μαγαζακια.

Link to comment
Share on other sites

 

Για τις ρυθμίσεις sip, επειδή δεν πρόλαβα να το ψάξω, δεν είναι σαν το E51;

Θυμάμαι με το που έφτιαχνες τις ρυθμίσει στο μενού εμφανιζόταν και η επιλογή Κλήση διαδικτύου.

Εδώ δεν συμβαίνει το ίδιο;

 

Όσο αφορά τον browser, τα πράγματα είναι απλά.

Ο κέρσορας είναι το δάκτυλό σου πλέον. Πατάς όπου εσύ θέλεις με το άγγιγμα του δακτύλου σου στην οθόνη, σέρνεις τη σελίδα πατώντας επάνω στην οθόνη.

Δες εδώ.

Οι ρυθμίσεις SIP είναι ακριβώς ίδιες με το Ε51 τις πέρασα αλλά μετά δεν βρήκα επιλογή πως χρησιμοποιείς το Voip

Δεν έχει πουθενά επιλογή προεπιλεγμένης κλήσης (πχ. voip, gsm κλπ) και γενικά τίποτα που να μπορεί να ρυθμιστεί ώστε να καλεί μέσω voip.

Στο manual δε γράφει απολύτως τίποτα!

Οι ρυθμίσεις sip βρίσκονται μενού/ρυθμίσεις/συνδεσιμότητα/Ρυθμ. Διαχείρησης

Με τον browser όλα οκ απλά εγώ δεν έβαζα την απαιτούμενη πίεση που χρειάζεται γι αυτό δεν το έβρισκα :O

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και μια ακομη απορια...τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω...και που...για να λαβμανω και να κανω κανονικα βιντεοκληση?ε?Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Πουθενά.

Πας στις Επαφές επιλέγεις την επαφή που θέλεις να καλέσεις και πατάς Επιλογές > Κλήση > Κλήση βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Don’t worry.

Απλά σε ενημερώνει πως υπάρχει διαθέσιμη (όχι ενεργή) σύνδεση πακέτων δεδομένων εκεί που βρίσκεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά.

Πας στις Επαφές επιλέγεις την επαφή που θέλεις να καλέσεις και πατάς Επιλογές > Κλήση > Κλήση βίντεο.

 

Ναι και εγω αυτο κανω...αλλα δεν κανει τιποτα.... :( και επισης ενω απο αλλο κινητο καναμε κανονικα κληση βιντεο...μολις προσπαθησαμε αμεσως μετα να παρουμε εμενα δεν επαιρνε...παπαλα...τιποτα...γιατι το κανει αυτο; :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

ειχε σημα 3G?μπορει απλα να μην ειχε σημα στο σημειο που βρισκοσουν...

 

μα καθομασταν διπλα διπλα...και εκανε κληση σε ενα αλλο παιδι(δεν ξερω που ηταν, καπου μακρια παντως)...και μετα οταν προσπαθησε να κανει σε εμενα παπαλα...!το μονο διαφορετικο ηταν οτι ειχε wind και εγω εχω vodafone(και τα δυο καρτοκινητα)...!Τι συμβαινει τελικα?:blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την εταιρία σου;

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών και ρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος πως έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την εταιρία σου;

Πάρε την εξυπηρέτηση πελατών και ρώτα.

 

Κατσε θελει και ενεργοποιηση?Σε καθε αλλαγη συσκευης?η γενικα?και αν ναι πως γινεται αυτη η ενεργοποιηση?Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Μια για πάντα.

Πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν φτιαξω και αυτο με την video κληση ειμαι jet...!Σημερα εκανα και πλοηγηση με το gps(κλειδωσε γρηγορα θα ελεγα...εκανε ενα λεπτακι περιπου) και ειμαστε τελεια...!Δεν εχω κανενα παραπονο απο την συσκευη...αντε να βγει και η καινουργια εκδοση firm. να λυθουν και μερικα ακομα bugs και ολα τελεια...να βγει και καμια νεα εφαρμογη...!Αντε ολα καλα παντως απο εμενα...!:):):):):D:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκανα και πλοηγηση με το gps(κλειδωσε γρηγορα θα ελεγα...εκανε ενα λεπτακι περιπου) και ειμαστε τελεια...!

 

Πως σας κλειδώνει εσάς τόσο γρήγορα η συσκευή..δε μπορώ να το καταλάβω!

Εμένα θέλει 15+ λεπτά στην καλύτερη. Τι να πώ!!:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εδω και δυο βδομαδες με το smartmovie βλεπω ταινιες,αμα δεν ψαξεις δεν βρισκεις,εγω αυτο ξερω,στο ποστ πιο πανω σου εδωσα μεχρι και τι ακριβως να ψαξεις,μην περιμενεις στο πιατο,απο τα μαγαζακια.

Οτι παιζει ναι αλλα καμια εκδοση απο εκει μεσα δεν παιζει σωστα (τις δοκιμασα ολες!)ολες παιζουν σε αργη κινηση!

Δεν υπαρχει ουτε ενας που να λεει οτι παιζει σωστα και ερχεσε εσυ και λες οτι βρηκες αυτην που παιζει!

Aκομη και στο επισημο φορουμ τις lonely cat games http://www.lonelycatgames.eu/forum/viewtopic.php?t=6564

ζηταει συγνωμη ο admin του site και παραδεχετε οτι η v4.0 εχει προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Πως σας κλειδώνει εσάς τόσο γρήγορα η συσκευή..δε μπορώ να το καταλάβω!

Εμένα θέλει 15+ λεπτά στην καλύτερη. Τι να πώ!!:worry:

 

Δεν έχεις ενεργοποιημένο το a-gps? Εάν και σε χρεώνει λίγο καλό είναι να το έχεις ενεργοποιημένο γιατί κλειδώνει πιο γρήγορα. Στο σπίτι μέσα κλειδώνει δορυφόρους μέσα σε 10-15 δευτερόλεπτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες για την καινουργια version αναβαθμησης εχετε ακουσει αν ηρθε εδω γιατι ειδα ενα σχετικο post εδω πριν απο μερικες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμη τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...