Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, μετά από τόσες μέρες αγνιας για το τι έχει το κινητό, σήμερα πείρα τηλέφωνο στην νοκια και που είπαν ότι έφυγε για εξωτερικό και σε 10 εργάσιμες θα είναι πίσω... Εγώ το είχα δώσει μέσο Vodafone, πόσο λέτε να καθυστερήσει μέχρι να έρθει στα χέρια μου?

 

Αν σκεφτείς ότι εγώ το έστειλα 6/2 για το ακουστικό στη vodafone και το πήρα 6/3 μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται..:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια απορία βρε πίδες, πώς βάζω εικόνα να φαίνεται όταν παίζει μουσικό κομμάτι?

 

EDIT

Οκ το βρήκα

 

Πες μας και εμάς.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι εγώ το έστειλα 6/2 για το ακουστικό στη vodafone και το πήρα 6/3 μπορείς να καταλάβεις τι γίνεται..:p

 

καλυτερα να το πηγαινετε κατ ευθειαν σε nokia shop και κατα προτιμηση σε καποιο κεντρικο για να γλιτωνετε πολλες μερες!!!

 

μεχρι να τα στειλει η vodafone... καλο καλοκαιρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...καποιοι που ειχαν προβλημα με τα δωρεαν ασυρματα δικτυα που τους εβγαζε καμια αποκριση πυλης...τελικα βγαλανε ακρη?γιατι μου το εκανε και εμενα εχθες...και δεν μπορεσα να βγαλω ακρη...ρωταω πιο πολυ...γιατι την επομενη εβδομαδα θα φυγω για 7ημερη στην Βαρκελωνη και θελω να ειναι πληρως λειτουργικο...θα μου αρεσει να κανω τα παντα απο το κινητο απο το να παρω εξτρα Laptop οπως θα κανουν πολυ συμμαθητες μου...!:):):):)

 

Εγω θα το βαζω στην τσεπουλα και ειμαι κυριος...!:D:D:D

 

Εγω το εψαξα στο forum της ΝΟΚΙΑ και ειδα πολλους με το ιδιο προβλημα οχι μονο με 5800 αλλα και με αλλες συσκευες ΝΟΚΙΑ(Ν82 Ν96 Ν95...).Λυση δεν βρηκα πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εψαξα στο forum της ΝΟΚΙΑ και ειδα πολλους με το ιδιο προβλημα οχι μονο με 5800 αλλα και με αλλες συσκευες ΝΟΚΙΑ(Ν82 Ν96 Ν95...).Λυση δεν βρηκα πουθενα.

 

Ναι ε...?και δηλαδη δεν θα μπορω να εκμεταλευτω πληρως αυτη μου την δυνατοτητα????:(:(:(:(:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι n-gage compatible η συσκευη?Αν οχι μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο?Αν και παλι οχι υπαρχουν τιποτα αξιόλογα παιχνιδακια για το εν λογω κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι n-gage compatible η συσκευη?Αν οχι μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο?Αν και παλι οχι υπαρχουν τιποτα αξιόλογα παιχνιδακια για το εν λογω κινητο?

 

Οχι δεν ειναι ,και αγνωστο αν θα γινει και ποτε compatible .

 

Για παιχνιδακια ,στο αναλογο θεμα ......

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για 1η φορα σε συσκευη(5800) και καρτα sandisk (16Gb )

χαθηκαν τα δεδομενα μου απο την καρτα , περιπου 10Gb :(

Αντε παλι να τα περναω απο την αρχη ..:cry:

 

Αδελφε με περηφανεια σου δηλωνω οτι σε ξεπερασα.:yahoo:Πριν απο λιγο αρχισα να περναω <<μεταλλικα>> βιντεο.Παλιες παιδικες αγαπες.:baby:Ειχα σχεδον 2 ωρες που κατεβαζα,μετατροπη,περασμα στο τελεφωνο.Ξαφνικα βλεπω ενα μηνυμα,αν θυμαμαι καλα ελεγε αποτυχημενη εγγραφη,τελος παντων.Κατι ελεγε για επαναληψη,κατι για απορριψη,παντως ειμαι σιγουρος οτι ηθελε να πει πως την π@@@@@@α.:dash:Κολλησε το συμπαν.Πηγα να κανω επαννεκινηση με το restart.Αμ δε.Κολλησε και επανηρθε μετα απο 3-4 λεπτα.Ρυθμιση ωρας, ημερομηνιας και φυσικα ολα χαμενα.:up::clap:Η καρτα ουτε που φαινεται οτι υπαρχει.Το καλυτερο;Την βαζω στο card reader και οχι μονο δεν την βλεπει ο υπολογιστης,αλλα κολλαει το συμπαν και εκει.:lol:Ητανε μια καρτα,μια ωραια καρτα!!!!!!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αδελφε με περηφανεια σου δηλωνω οτι σε ξεπερασα.:yahoo:Πριν απο λιγο αρχισα να περναω <<μεταλλικα>> βιντεο.Παλιες παιδικες αγαπες.:baby:Ειχα σχεδον 2 ωρες που κατεβαζα,μετατροπη,περασμα στο τελεφωνο.Ξαφνικα βλεπω ενα μηνυμα,αν θυμαμαι καλα ελεγε αποτυχημενη εγγραφη,τελος παντων.Κατι ελεγε για επαναληψη,κατι για απορριψη,παντως ειμαι σιγουρος οτι ηθελε να πει πως την π@@@@@@α.:dash:Κολλησε το συμπαν.Πηγα να κανω επαννεκινηση με το restart.Αμ δε.Κολλησε και επανηρθε μετα απο 3-4 λεπτα.Ρυθμιση ωρας, ημερομηνιας και φυσικα ολα χαμενα.:up::clap:Η καρτα ουτε που φαινεται οτι υπαρχει.Το καλυτερο;Την βαζω στο card reader και οχι μονο δεν την βλεπει ο υπολογιστης,αλλα κολλαει το συμπαν και εκει.:lol:Ητανε μια καρτα,μια ωραια καρτα!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Παιδιά επειδή αυτό δεν νομίζω οτι μπορεί να φτιαχτεί η μονή λύση είναι class 4(την οποία πάρα πολύ δύσκολα θα βρεις..) κάρτα.... δυστυχώς όσοι πήρανε class 2 (μαζί και εγώ) την πατήσαμε..

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με τις καρτες αφορα μονο οσους αγορασαν 16gb καρτα class2 η και την μαμισια οχταρα που περιεχεται στη συκευασια?
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με τις καρτες αφορα μονο οσους αγορασαν 16gb καρτα class2 η και την μαμισια οχταρα που περιεχεται στη συκευασια?

 

Δεν ξέρω αν έχουν πρόβλημα και κάρτες μικρότερου μεγέθους class2 αλλά αν προσέξατε, η 8gb που παρέχει η νοκια μαζί με το κινητό είναι class 4...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορει να μου πει καποιος αν λυθηκε τελικα το προβλημα με της invisibleSHIELD με τον αισθητηρα γιατι στην φωτο που εχουν στο site η zagg απο οτι βλεπω καλυπτει τον αισθητηρα αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του και αν ειναι ευκολο ας ποσταρη μια φωτο της μεμβρανη για του λογου το αληθες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορει να μου πει καποιος αν λυθηκε τελικα το προβλημα με της invisibleSHIELD με τον αισθητηρα γιατι στην φωτο που εχουν στο site η zagg απο οτι βλεπω καλυπτει τον αισθητηρα αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του και αν ειναι ευκολο ας ποσταρη μια φωτο της μεμβρανη για του λογου το αληθες

 

Ναι το έχουν διορθώσει. Σε εμένα μου έχει έρθει καινούρια χωρίς το πρόβλημα στον αισθητήρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε...?και δηλαδη δεν θα μπορω να εκμεταλευτω πληρως αυτη μου την δυνατοτητα????:(:(:(:(:ninja::ninja::ninja:

 

Εγω στην Ιταλια 3 μερες δεν μπορεσα να συνδεθω πουθενα εκτος απο δικτυα με χρεωση.Το περιεργο ειναι οτι δεν εχει αναφερθει απο πολλους στο forum αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στην Ιταλια 3 μερες δεν μπορεσα να συνδεθω πουθενα εκτος απο δικτυα με χρεωση.Το περιεργο ειναι οτι δεν εχει αναφερθει απο πολλους στο forum αυτο το προβλημα.

 

Τωρα ξενερωσα...!:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μπορει να μου πει καποιος αν λυθηκε τελικα το προβλημα με της invisibleSHIELD με τον αισθητηρα γιατι στην φωτο που εχουν στο site η zagg απο οτι βλεπω καλυπτει τον αισθητηρα αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του και αν ειναι ευκολο ας ποσταρη μια φωτο της μεμβρανη για του λογου το αληθες

 

Ολα ενταξει με την inv Sh. εχω την εχω βαλει 20 μερες τωρα . Κανενα προβλημα με τις τρυπες στους αισθητηρες, ειναι οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

σ'εμένα συνδέεται κανονικά στο δίκτυο της δουλειάς, ακόμα και σε ενα φαγάδικο που βρέθηκα στην Κόρινθο συνδέθηκα, μόνο στο σπίτι μου δεν μπορούσε να συνδεθεί (D-Link DSL-G624T).Αρα είναι θέμα router.Του έριξα κι εγώ ένα firmware(στο router) απο routertech.org και ήρθε στα ίσια του , τωρα συνδέεται κανονικά, χώρια που βελτιωθηκε και η ταχύτητα του router.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν μερικές μέρες το 5800 και είδα ότι δεν έχει κάποιον επεξεργαστή κειμένου, pdf ή zip αρχείων. Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει free το QuickOffice ή κάποιο άλλο πρόγραμμα και που μπορώ να τα βρώ;
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια version ειναι η 11??

η μπαταρια πανω κατω ποσο κραταει??

 

Εχει και ν.20 η μπαταρια να σου πω την αληθεια σε εμενα με σκληρη χρηση δεν εχει αντεξει ποτε πανω απο 2 μερες(και 2 με το ζορι)...!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ρωτήσω....

Πόσο κρατάει η μπαταρία με χρηση καθημερινή(περίπου): 1 ωρα συνομιλίας απλή, 4-5 μηνύματα, μισή ώρα wi-fi, 5-6 φωτογραφίες, μισή ωρα παιχνίδια, 1 ώρα FM και λίγη χρήση εφαρμογών... (GPS σπάνια χρήση και θα είναι στον φορτιστή του αυτοκινήτου)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ρωτήσω....

Πόσο κρατάει η μπαταρία με χρηση καθημερινή(περίπου): 1 ωρα συνομιλίας απλή, 4-5 μηνύματα, μισή ώρα wi-fi, 5-6 φωτογραφίες, μισή ωρα παιχνίδια, 1 ώρα FM και λίγη χρήση εφαρμογών... (GPS σπάνια χρήση και θα είναι στον φορτιστή του αυτοκινήτου)

 

μιαμιση μερα...

και αν αφαιρεσεις το wifi απο το προγραμμα σου 2 μερες σιγουρα!

αν και δεν ξερω ακριβως για χρηση fm, παντως για mp3 εχει παρα πολυ καλη αυτονομια!!! (για 2-3 ωρες καθημερινα που κανω δεν το επηρεαζει σχεδον καθολου συγκριτικα με gps και wifi).

Link to comment
Share on other sites

Τραβάει τόσο πολύ το wi-fi ε...?

Βασικά θα μπαίνω μόνο αν δεν είμαι σπίτι και θέλω να δω κάτι εμπειγόντως...

Το fm θα τραβάει σίγουρα κάτι παραπάνω απο τα mp3 αλλά άλλο ειναι να ακούς τα mp3 σου και άλλο να βάζεις Σερβετά στον imagine κάθε πρωί....(τρελό γέλιο...!!!)

 

Αυτο στην φωτογραφία τι είναι...???

Δεν κατάλαβα.....(ίσως θα έπρεπε αλλά ειναι και 2 το βράδυ και δεν λειτουργώ κανονικα)

http://gallery.techarena.in/data/614/medium/Nokia-5800-express-music-memory-sim-card.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...