Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, όταν έχεις στην αρχική οθόνη τη γραμμή συντομεύσεων με τις 4 συντομεύσεις και με την αναζήτηση, καίει παραπάνω μπαταρία από το να μην έχω καθόλου συντομεύσεις; Οι συντομεύσεις "τρέχουν" από πίσω αυτά τα προγράμματα τα οποία είναι εκεί όπως πχ οι Χάρτες;

 

Και και κάτι άλλο, όταν ξεκλικάρω από τις ρυθμίσεις να μην εμφανίζεται μια συντόμευση, δλδ να έχω τρεις στην αρχική οθόνη, δεν γίνονται 3 παραμένουν 4.

 

Edit: Που θα βρω πληροφορίες για το τι είναι η ενεργή αναμονή;

 

Ευχαριστώ.

 

Οχι,οι συντομευσεις δεν <<τρεχουν>> στο παρασκηνιο.Να τις κανεις απο 4 να φαινονται τρεις δεν γινεται,τουλαχιστον μεχρι να βγει καποιο χακαρισμα.Ενεργη αναμονη,μια ερμηνεια που βρηκα στα γρηγορα:Ενεργή αναμονή: εμφανίστε τις καθημερινές σας δραστηριότητες και συσκέψεις στην αδρανή οθόνη του κινητού σας τηλεφώνου.:google:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι,οι συντομευσεις δεν <<τρεχουν>> στο παρασκηνιο.Να τις κανεις απο 4 να φαινονται τρεις δεν γινεται,τουλαχιστον μεχρι να βγει καποιο χακαρισμα.Ενεργη αναμονη,μια ερμηνεια που βρηκα στα γρηγορα:Ενεργή αναμονή: εμφανίστε τις καθημερινές σας δραστηριότητες και συσκέψεις στην αδρανή οθόνη του κινητού σας τηλεφώνου.:google:

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια βοηθεια.αν χαθουν τα ελληνικα μετα απο μια αναβαθμιση,μπορουμε να τα επαναφερουμε μονοι μας με καποιο τροπο ή πρεπει να παμε στα νοκια shops να μας τα περασουν?αν μπορουμε μονοι μας απο καπου,ας μου πειτε.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

1. Ταχεια κλιση εχει το κινητο ?

2. Εμφανιση εικονας καλουντος εχει ?

3. Αυτοματο κλειδωμα πληκτρολογιου ?

4. Η οθονη αφης αποκρινεται καλα ?

5. Γενικα ειναι ευχρηστο ?

1. Φυσικά και έχει.

2. Βεβαίως και μάλιστα η εικόνα εμφανίζεται σε πλήρη οθόνη.

3. Ναι, κανένα πρόβλημα.

4. Σαν το κινητό που χρησιμοποιείς με την μόνη διαφορά οτι τώρα δεν θα χρησιμοποιείς τα hardware πλήκτρα αλλά την οθόνη αφής. Γενικά, θα το χαρακτήριζα εύχρηστο. Χρειάζεται βέβαια μια περίοδος εκοικείωσης.

Link to comment
Share on other sites

1. Φυσικά και έχει.

2. Βεβαίως και μάλιστα η εικόνα εμφανίζεται σε πλήρη οθόνη.

3. Ναι, κανένα πρόβλημα.

4. Σαν το κινητό που χρησιμοποιείς με την μόνη διαφορά οτι τώρα δεν θα χρησιμοποιείς τα hardware πλήκτρα αλλά την οθόνη αφής. Γενικά, θα το χαρακτήριζα εύχρηστο. Χρειάζεται βέβαια μια περίοδος εκοικείωσης.

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.Απο βδομαδα αν το βρω καπου θα παω να το δω.Σε Nokia shop δεν θα υπαρχει λογικα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν μπορείς να το δεις γιατί τα έχουν κλειστά. Πήγαινε σε Media markt, Πλαίσιο κτλ για να το χειριστείς να δεις πως περίπου λειτουργεί το ανανεωμένο μενού αλλά να δεις και την κατασκευή του.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ προχθές το 5800 από Public και σήμερα το επέστρεψα λόγω καμμένου pixel και κατόπιν αναβάθμισης εμφανίστηκε έλλειψη της ελληνικής γλώσσας.Μίλησα με Αλφα κοπυ και μου είπε τα γνωστά περί εισαγωγής που δεν προοριζόταν για Ελλάδα προφανώς και γι'αυτό σε κάθε αναβάθμιση θα χάνονται τα ελληνικά!

Απλά αναρρωτιέμαι πως γίνεται να μας λένε για εισαγωγή συσκευής που δεν προορίζεται για Ελλάδα όταν αγοράζεις 1 προιόν με τα αναγνωριστικά όλα της εταιρείας ΝΟΚΙΑ, με τα Ελληνικά του εξ αρχής, με το ελληνικό του βιβλιαράκι οδηγιών κλπ.

Και γιατί δεν καλύπτεται από την 2ετή εγγύηση??Εγώ έσκασα 350 ευρώ για ΝΟΚΙΑ και η ίδια μου έκανε τη ζημιά ύστερα από επίσημη αναβάθμιση που λάνσαρε!

Πώς υπήρχαν πριν τα Ελληνικά?Ποιος τα έβαλε??

 

δλδ το παιρνουν πισω?εμενα μου ειπαν στο πλαισιο οτι κακως εκανα την αναβαθμιση μονος μου.αν μπορει να βοηθησει καποιος,θα ημουν υποχρεος.μονο σε νοκια shops μπορω να το κανω ή υπαρχει και αλλος τροπος , μιας και εχουν κλεισει τα μαγαζια τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχην καλησπερα...!Ειμαι και εγω απο σημερα το μεσημερι ενας ευτυχης κατοχος 5800....!

 

Το κινητο το πηρα απο Nokia shop στην Καβαλα...Η συσκευασια ηταν σφραγισμενη με το κλασσικο αυτοκολλητο της Nokia με τα ιριδιζοντα χρωματα...!(το μονο κακο ειναι οτι δεν τους ειχαν στειλει μαζι και τα bt...οποτε και μου ειπαν να περασω απο Δευτερα....παντως με διαβεβαιωασαν οτι θα μου δωσουν...!

 

Το κινητο το πηρα σε κοκκινο χρωμα...!Αρχικα να πω οτι στη Nokia το παιδι με διαβεβαιωσε οτι το κινητο εχει ελληνικο product code...!Αρχικα με επεισε...αλλα μολις ηρθα σπιτι το ξεσφραγισα και το ελενξα καλου κακου...και ναι εχει ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ product code....!Επισης εβαλα και τον κωδικο για το Life-timer και ηταν καθαρο...δεν ειχε ουτε δευτερόλεπτο κλήσης...!

 

Οσο για την σχισμη...εγω προσωπικα δεν την βλεπω...τωρα δεν λεω εχει μια μικρη διαφορα...αλλα ειναι τοσο ανεπεστητη που πραγματικα χωρις να υπερβαλω...αν δεν μου το ειχαν πει δεν θα το προσεχα....!το ακουστικο για αρχη δουλευει καλα(μιλησα μονο 10 λεπτα ομως) στην πορεια θα δειξει...!Wi-fi συνδεεται κανονικα...ΒΤ δεν δοκιμασα γιατι δεν εχω διαθεσιμη συσκευη στο σπιτι(μεχρι το βραδυ θα το δοκιμασω)...Επισης δεν δοκιμασα το GPS(μολις το κανω θα σας ενημερώσω...)...!Οσο για την εκδοση φοραει την 11αρα και δεν εχω κανενε προβλημα μεχρι στιγμης....Να αναφερω ομως οτι δεν εχω εγκαταστησει ουτε μια εφαρμογη....!

 

Βεβαια θα ηθελα να μου πει καποιος φιλος που ξερει...πως μπορω να αδειασω την καρτα μνημης χωρις να χασω τους χαρτες...η καποιο αλλο σημαντικο δεδομενο....(θελω να σβησω ολες αυτες τις φωτο και τα βιντεο)....Ευχαριστω εκ των προτερων....!

 

Συγνωμη για το μεγεθος του post απλως θεωρησα σωστο να σας ενημερωσω....!Ακομα και εγς κουραστηκα...:lol::lol::lol::p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :)

 

Eπελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι. Μετα παρε ολα τα περιεχομενα της καρτας με αντιγραφη κανε format στην καρτα και στειλτα ολα πισω χωρις τις φωτο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σου ευχομε να μην σου παρουσιάσει κανένα πρόβλημα γιατί εγώ τραβάω τα μαλλιά με αυτό το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :)

 

Eπελεξε στο pc σου να φαινονται τα κρυφα αρχεια και οι φακελοι. Μετα παρε ολα τα περιεχομενα της καρτας με αντιγραφη κανε format στην καρτα και στειλτα ολα πισω χωρις τις φωτο.

 

Ευχαριστω πολυ να σε καλα...!

Δηλαδη θα κανω ενα απλο copy+paste απλως μαζι με τα κρυφα και μετα παλι το ιδιο χωρις να γυριζω fotos και videos ε? :)

 

Καλορίζικο και σου ευχομε να μην σου παρουσιάσει κανένα πρόβλημα γιατί εγώ τραβάω τα μαλλιά με αυτό το κινητό...

 

Ευχαριστω ρε συ...να σε καλα...φτου φτου φτου να μην το ματιαξουμε....!Παντως πιστευω οτι και εσυ οταν την βρεις την ακρη θα το ευχαριστηθεις τρελα...!:):)

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις απλως και εγω αν και τα πηγαινω καλα με τα pc για κινητα δεν ξερω πολλα...O φακελος "cities" μεσα στην Memory τι ειναι?γιατι εκτος απο την ελλαδα εχει και αλλες χωρες αν ειναι οι χαρτες....!Μπορω να τα σβησω τα υπολοιπα?αν ειναι για χαρτες εγω μονο της ελλαδας χρειαζομαι....! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να τα σβήσεις. Ή πολύ απλά να φορτώσεις με το maploader οποίους χάρτες θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

καμμια βοηθεια να βαλουμε την ελληνικη γλωσσα στο κινητο,που την χασαμε απο την αναβαθμιση?μονο σε νoκια shops?αν ξερει κανεις να μου πει,θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως.ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να τα σβήσεις. Ή πολύ απλά να φορτώσεις με το maploader οποίους χάρτες θέλεις.

 

Για να μην εχω διαδικασιες μετα θα κρατησω μονο τους ελληνικους....!Ευχαριστω παντως....!:):):)

 

καμμια βοηθεια να βαλουμε την ελληνικη γλωσσα στο κινητο,που την χασαμε απο την αναβαθμιση?μονο σε νoκια shops?αν ξερει κανεις να μου πει,θα το εκτιμουσα ιδιαιτερως.ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Φιλε μου να σου πω την αληθεια δεν ξερω...εγω στην θεση σου θα το πηγαινα σε Nokia Shop....!Οσο για το αν υπαρχει τροπος...ναι υπαρχει μεσω ενως προγραμματος που ονομαζεται Phoenix....!Δεν ξερω παραπανω...δυστυχως :(:(...!Παντως εγω σου ειπα...στην θεση σου θα περιμενα την δευτερα να παω σε ενα Nokia Shop...!:):)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το ειδα και το πηρα απο Mediamarkt στου Ρεντη !!!!!Το εβαλα και φορτιζει.Ποσες ωρες θελει ??? Ξεχασα να παρω καρτα μνημης...Αυτη που εχω στο Ε66 να κανει αραγε ???

 

Μολις το ανοιξω ...θα σας ζαλισω με ρωτησεις !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο ειναι οτι δεν τους ειχαν στειλει μαζι και τα bt...οποτε και μου ειπαν να περασω απο Δευτερα....παντως με διαβεβαιωασαν οτι θα μου δωσουν...!

 

 

τα ποια?δωρακι?ωπ τι παιζει τι ειναι αυτο?:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Πηγα το ειδα και το πηρα απο Mediamarkt στου Ρεντη !!!!!Το εβαλα και φορτιζει.Ποσες ωρες θελει ??? Ξεχασα να παρω καρτα μνημης...Αυτη που εχω στο Ε66 να κανει αραγε ???

 

Μολις το ανοιξω ...θα σας ζαλισω με ρωτησεις !!!!

 

δεν ειχε μεσα 8gb καρτα?μεσα στην συσκευη μαλιστα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχε μεσα 8gb καρτα?μεσα στην συσκευη μαλιστα

 

 

 

Λες ???? Δεν το κοιταξα...Το θεωρησα δεδομενο οτι δεν θα εχει.Μπορω να το κοιταξω τωρα που φορτιζει ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nαι. Σιγουρα ειναι μεσα. Εαν θελεις ανοιξε το πλαϊνο καπακι και δες..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nαι. Σιγουρα ειναι μεσα. Εαν θελεις ανοιξε το πλαϊνο καπακι και δες..

 

Ναι εχει καρτα.Ευχαριστω.Φορτιση 4-5 ωρες ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα το ovi και δεν μπορουσα να συνδεθω με το καλοδιο μετα το εβγαλα και εβαλα το pc suite και παλι τα ιδια εντομεταξι συνδεετε με bluetuth!

Συνδεση με τον υπολογιστη γινετε γιατι μου εμφανιζει το τηλ. στην καρτελα ο υπολογιστης μου !

Ξερει κανεις τι φταει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει καρτα.Ευχαριστω.Φορτιση 4-5 ωρες ????

 

Aν και απο οτι λενε στις καινουριες μπαταριες δεν χρειαζεται!

 

3 πληρες φορτισεις αποφορτισεις.

 

Καλοριζικο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

Καλοριζικο :)

 

Ευχαριστω.Ειναι το πρωτο μου κινητο μετα απο δεκαδες Nokia με οθονη αφης.

 

 

παιδια επειδη ειναι αδυνατον να διαβασω ολεσ τισ σελιδες, ποιο μαγαζι εχει το κοκκινο 5800?

 

 

Θα εχουν απο Τριτη σε Πλαισιο απο οτι μου ειπαν το μεσημερι.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...