Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που θέλω να απενεργοποιήσω τον χαιρετισμό της vodafone, γίνεται? ;)

Να τον απενεργοποιήσεις καθόλου δεν γίνεται. :) Δοκίμασε να βάλεις κάποια εικόνα ή κείμενο την ώρα της έναρξης μήπως και λυθεί το κόλλημα με την εκκίνηση.

 

εγώ θέλω να απενεργοποιήσω μόνο τον ήχο εκκίνησης, γίνεται;

Δεν γίνεται αυτό. Θα πρέπει ν' απενεργοποιηθούν και οι υπόλοιποι ήχοι προειδοποιήσεων.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα ήθελα να προσθέσω μια φωτογραφία ως εικόνα κλίσης για μια μόνο επαφή αλλά κατα λάθος την όρισα ως γενική εικόνα κλίσης..πως μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήθελα να προσθέσω μια φωτογραφία ως εικόνα κλίσης για μια μόνο επαφή αλλά κατα λάθος την όρισα ως γενική εικόνα κλίσης..πως μπορώ να το απενεργοποιήσω αυτό;

Πήγαινε Ρυθμίσεις > Προσωπικό > Θέματα > Εικόνα κλήσης και επέλεξε "Καμία".

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να τον απενεργοποιήσεις καθόλου δεν γίνεται. :) Δοκίμασε να βάλεις κάποια εικόνα ή κείμενο την ώρα της έναρξης μήπως και λυθεί το κόλλημα με την εκκίνηση.

..

 

Το κόλλημα δεν ξεκολάει ούτε με την εικόνα, ούτε με το κείμενο... πάλι καλά που ανοίγει με το πάτημα του μεσαίου πλήκτρου!

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ολη μερα σημερα στη δουλεια παιζω με το κινητο εχω φαει τη μιση μπαταρια με το gps και το wifi και δεν εχω εντοπισει κανενα μα κανενα προβλημα.. σφαιρα το κινητο..

 

το μονο "προβλημα" που δε ξερω καν αν ειναι προβλημα, παρακαλω ας το επιβεβαιωσει καποιος ειναι οτι μετα που εβαλα την 20 εχω την εντυπωση οτι δε λειτουργει σωστα το φλας.. τι εννοω.. με την 11 νομιζω οτι οταν εβαλα καποια στιγμη το φλας στο ενεργοποιημενο, ηταν μονιμα αναμμενο και την στιγμη που εβγαζες φωτο γινοταν πιο εντονο.. αντιστοιχα στο αυτοματο αναβε μονο οταν εβγαζες φωτο.. τωρα με την 20, στο ενεργοποιημενο αναβει μονο οταν παταω να βγαλει φωτο και στο αυτοματο αναβει μονο κοκκινο οταν παταω να βγαλω φωτο και οταν ειναι σκοταδι (το εκλεισα στην παλαμι μου για να το δοκιμασω) αναβει στην αρχη το φλας αλλα μολις βγαζω φωτο σβηνει και αναβει το κοκκινο με αποτελεσμα να βγαινει μαυρη :P

εχει κανεις παρομιο προβλημα?

 

για την σχισμη δεν αναφερομαι καν, ειναι ηδη πολυ-πολυσυζητημενο θεμα :P

Link to comment
Share on other sites

εγώ θέλω να απενεργοποιήσω μόνο τον ήχο εκκίνησης, γίνεται;

Παντως μεχρι τωρα σε ολα τα Νοkia , γινεται να απενεργοποιησεις τον ηχο εκκινησης Η και το αντιθετο απο τους ηχους.

Καμια σχεση με αθορυβο Η ηχοι προειδοποιησης.

Δεν νομιζω να μην γινεται και στο συγκεκριμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω απο που μπορω να κατεβασω τα Ελληνικα στο λεξικο και δεν τα καταφερνω.Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει
Link to comment
Share on other sites

Παντως μεχρι τωρα σε ολα τα Νοkia , γινεται να απενεργοποιησεις τον ηχο εκκινησης Η και το αντιθετο απο τους ηχους.

Καμια σχεση με αθορυβο Η ηχοι προειδοποιησης.

Δεν νομιζω να μην γινεται και στο συγκεκριμενο.

Σε κανένα nokia με S60 δεν υπάρχει επιλογή που να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς τον ήχο εκκίνησης. Αυτό γίνεται μόνο αν απενεργοποιήσεις τους Ήχους Προειδοποίησης.

Υπήρχε κάποιο κόλπο μέσω του hack για τα S60 3rd Edition κινητά αλλά κάτι τέτοιο δεν υπάρχει για το 5800.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βρω απο που μπορω να κατεβασω τα Ελληνικα στο λεξικο και δεν τα καταφερνω.Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει

 

μεσα απο την εφαρμογη πατας γλωσσες->ληψη γλωσσων

 

χτες το μεσημερι εχοντας την 11 ειμαι για καφε με ενα φιλο κ βαζουμε το 5800 και το c905 διπλα για να δουμε κλειδωμα gps.εξω καθομασταν καλος καιρος οι συσκευες βλεπαν ουρανο εμενα εκανε κανα 8λεπτο το δικο του 10 λεπτο.οτι να ναι.βαζω το απογευμα την 20 το βραδυ πριν βγω το βαζω στο αυτοκινητο το ανοιγω μεσα σε 32sec εν κινηση μου κλειδωσε στιγμα.το ανοιγω τωρα στο μπαλκονι παλι να βλεπει ουρανο στα8ερο εχει κανα 5 λεπτο κ ακομα περιμενω.οτι να ναι ομως

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου έφυγε η ένδειξη της Vodafone και η ημερομηνία από την αρχική οθόνη και δεν επανήλθε ούτε μετά από reset ξέρει κανείς πώς μπορώ να τα επαναφέρω;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω εγω εψαχνα απο το ιντερνετ να βρω.

Για το GPS το ιδιο παρατηρω και εγω.Μερικες φορες βρισκει σημα και μεσα στο σπιτι και αλλες φορες στο αυτοκινητο περιμενω αρκετα λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα...μάλλον ηλίθιο, αλλά έχω κολλήσει...λοιπον...έχ επιλέξει σαν home screen to shortcuts bar, έχω επιλέξει να αλλάξω τις συντομέυσεις εκεί αλλά κατα λάθος έβγαλα και την συνόμευση ποθ σε πάει απο την αρχική οθόνη στο μενού κατ'ευθειαν...κ έτσι μπαίνω μονο απο το λευκό κουμπί κάτω....πως μπορώ να το επαναφέρω? δεν το βρίσκω πουθενά!!

Ευχαριστώ

 

Και άτι ακόμα...εχει βγεί κανένα 3d theme για το κινητό? έχω ωρεί αρκετά θεματάκια, όχι όμως 3d..

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα...μάλλον ηλίθιο, αλλά έχω κολλήσει...λοιπον...έχ επιλέξει σαν home screen to shortcuts bar, έχω επιλέξει να αλλάξω τις συντομέυσεις εκεί αλλά κατα λάθος έβγαλα και την συνόμευση ποθ σε πάει απο την αρχική οθόνη στο μενού κατ'ευθειαν...κ έτσι μπαίνω μονο απο το λευκό κουμπί κάτω....πως μπορώ να το επαναφέρω? δεν το βρίσκω πουθενά!!

Ευχαριστώ

Θα πας Ρυθμίσεις > Προσωπικό> Αρχική Οθόνη > Συντομεύσεις και εκεί θα επιλέξεις ποια από τις 4 συντομεύσεις θα σε βάζει στο μενού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ό,τι έχεις χάσει το πως ενεργοποιούμε την Γραμμή συντομεύσεων? Αν εννοείς αυτό, πήγαινε Ρυθμίσεις Προσωπικό > Αρχική Οθόνη > Θέμα αρχικής οθόνης και επιλέγεις την Γραμμη συντομεύσεων.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ό,τι έχεις χάσει το πως ενεργοποιούμε την Γραμμή συντομεύσεων? Αν εννοείς αυτό, πήγαινε Ρυθμίσεις Προσωπικό > Αρχική Οθόνη > Θέμα αρχικής οθόνης και επιλέγεις την Γραμμη συντομεύσεων.

Eχω χάσει το συγκεκριμένο εικονίδιο που σε πάει απο την αρχική οθόνη στο μενού.

 

Eχω χάσει το συγκεκριμένο εικονίδιο που σε πάει απο την αρχική οθόνη στο μενού.

το εικονίδιο δηλαδή που κάνει την δουλειά του λευκού κουμπιού κάτω.

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνω...την συγκεκριμένη συντόμευση έχω χάσει...

 

Ρυθμίσεις > Προσωπικό> Αρχική Οθόνη > Συντομεύσεις > Συντομευση 1 (πχ) > Εφαρμογες > Mενου

 

Δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Προσωπικό> Αρχική Οθόνη > Συντομεύσεις > Συντομευση 1 (πχ) > Εφαρμογες > Mενου

 

Δεν υπαρχει?

Πω Πω πρέπει να σας έχω ζαλίσει, συγνώμη...... αλλά δεν υπάρχει....ένα-ένα τα έχω ψάξει...δεν το βρίσκω, που αλλού μπορεί να είναι? η μάλλον τι μπορεί να έγινε?

 

Πω Πω πρέπει να σας έχω ζαλίσει, συγνώμη...... αλλά δεν υπάρχει....ένα-ένα τα έχω ψάξει...δεν το βρίσκω, που αλλού μπορεί να είναι? η μάλλον τι μπορεί να έγινε?

Τέλοσπάντων...τι να κάνουμε? Δεν βρίσκεται πουθενά. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Σχετικά με 3D μενού υπάρχει κατι?

Και κάτι ακόμα, πως μπορώ να φέρω μπροστά στην αρχική οθόνη(πέραν των 4 συντομεύσεων) και άλλες εφαρμογές?(έχω δει βιντάκια κ φωτογραφίες που κάτω απο τισ συντομεύσεις, με μικρά γράμματα -οχι εικονίδια-έχουν τα εισερχόμενα sms τους, τα emails...etc)

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να έχεις τέτοιες συντομεύσεις. Μόνο τα κινητά της σειράς Ε έχουν κάτι τέτοιο.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει στις επιλογές το Μενού. Δοκιμάσε ξανα Ρυθμίσεις > Προσωπικό> Αρχική Οθόνη > Συντομεύσεις > Συντομευση (1, 2, 3, 4) > Εφαρμογές > Mενού. Τα έχει εκεί όλα με αλφαβιτική σειρά. Η επιλογή Μενού είναι μετά την επιλογή Μεταφορά και πριν την επιλογή Μητρώο.

 

Δεν υπάρχουν 3d θέματα για το 5800. Ίσουν βγουν αργότερα θέματα τα οπποία θα έχουν 3d ειονίδια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Οχι, υπάρχει σε όλα..μέχρι στιγμής και σε ότι έχει κυκλοφορήσει τούλάχιστον στην Ελλάδα. Η διαφορά είναι ότι σε κάποιους αυτή η σχισμή είναι πραγματικά μεγαλη η έχει τάσεις για κατι τέτοιο...σε άλλους σχεδόν δεν φαίνεται καν.( Σε μένα πχ....χαχα!!)

 

Δεν γίνεται να έχεις τέτοιες συντομεύσεις. Μόνο τα κινητά της σειράς Ε έχουν κάτι τέτοιο.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει στις επιλογές το Μενού. Δοκιμάσε ξανα Ρυθμίσεις > Προσωπικό> Αρχική Οθόνη > Συντομεύσεις > Συντομευση (1, 2, 3, 4) > Εφαρμογές > Mενού. Τα έχει εκεί όλα με αλφαβιτική σειρά. Η επιλογή Μενού είναι μετά την επιλογή Μεταφορά και πριν την επιλογή Μητρώο.

 

Δεν υπάρχουν 3d θέματα για το 5800. Ίσουν βγουν αργότερα θέματα τα οπποία θα έχουν 3d ειονίδια.

Ειμαι χαζός...δεν εξηγείται αλλιώς.....το βρήκα, Ευχαριστώ πολύ! ( το είχα αναφέρει απο την αρχή οτι ήταν κάπως..ηλίθιο!) Ευχαριστώωωωω!!

 

 

Χρησιμοποιησε την τροποποιηση μηνυματος.

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα σε vodafone της Λαρισας και μου ειπανε τελη του μηνα θα φερουνε καινουρια κομματια. αντε να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ηρακλειο Κρητης πάντως multirama και plaisio φέρνουν συνεχώς μπλε και κόκκινο χρώμα.

Εκανα κράτηση απο multirama και τη Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Μήπως έχεται καμιά πληροφόρηση πότε θα το φέρει πάλι ο Γερμανός;

Γιατί έχω επιδότηση από cosmote και είναι κρίμα να την χάσω...

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ικανοποιημένοι απο την ποιοτητα κατασκευής του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...