Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο θειος μου εχει το 5800 .ολα καλα .απλα χθες φανηκε ενα καμμενο pixel στην οθονη.το εστειλε αμεσως σε νοκια σοπ για επισκευη.εχει κανεις καμια ιδεα ια το χρονοεπισκευης?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπολόγισε περίπου 10 εργάσιμες μέρες.

Για ένα μόνο καμένο pixel, δεν νομίζω να αντικαταστήσουν την οθόνη στα πλαίσια της εγγύησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα έχει να κάνει με τη Μουσική...πριν αρχίσει ένα κομμάτι ακούγεται για ένα κλάσμα του δευτερολέπτου το τέλος του προηγούμενου κάτι που είναι ιδιαίτερα σπαστικό όταν έχω επιλέξει ένα κομμάτι για ήχο κλίσης..δεν ξέρω αν το παρουσιάζει και σε σας..μήπως έχει να κάνει με το γεγονός ότι έχω κρατήσει την μαμίσια κάρτα; Αναφορικά με το ακουστικό κάποιες φορές μου κάνει καποια νουμεράκια και κάποιες όχι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε περίπου 10 εργάσιμες μέρες.

Για ένα μόνο καμένο pixel, δεν νομίζω να αντικαταστήσουν την οθόνη στα πλαίσια της εγγύησης.

ενταξει αλλα το καμμενο pixel επισκευαζεται με αλλον τροπο πλην αλλαγης της οθονης?δεν το εχω ξανακουσει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω, αλλά και δεν νομίζω...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, δοκιμασα τα παντα. Ουτε update ξανα με την 20, ουτε αλλαγες μνημων, οyτε επαναφορα... τπτ. Τα μηνυματα δεν ανοιγουν..

Ενα ΝΟΚΙΑ shop μπορει να κανει κατι παραπανω?

π.χ. να επαναφερει την 11 και μετα να ξαναβαλω την 20?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω, αλλά και δεν νομίζω...

 

παντως το κινητο κακα τα ψεμματα υστερα και απο την τελευταια αναβαθμιση ειναι υπερπληρες και ακρως λειτουργικο τουλαχιστον το δικο μου δουλευει αριστα χωρις καποιο προβλημα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Άξιζε πραγματικά η αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τα καμένα px οφείλωντε σε ελατωματικά τρανζίστορ συνήθως που οδηγούν το κάθε px. Το να αλλάξει κάπιος τρανζίστορ είναι σαν να θέλει να πιασει τη γη και να την κάνει να γυρίζει ανάποδα, δηλαδή αδύνατο. Η μόνη λύση είναι να αλλάξει την οθόνη.

 

Εμένα το GPS πριν λίγο που δοκίμασα δεν έπαιξε, θα δω και αύριο τι θα κάνει, πάντως απ ότι φένεται είναι πρόβλημα software.

 

Σχετικά με την αλλαγή του τρανζίστορ και τον λόγο που δεν γίνετε να αλλαχτεί, τα συγκεκριμένα τρανζίστορ (όπως και αρκετά εκατομύρια μέσα στο pc σας) κατασκεβάζοντε με μία περίεργη μορφή. Δεν έχουν την κλασική μορφή των τρανζίστορ όπως πολοί τα ξέρουν, αλλά κατασκεβάζοντε αρκετά εκατομύρια σε ένα μικρό χώρο απλά βάζοντας κάπια υλικά τα οποία δημιουργούν τα τρανζίστορ όπως επίσης αντιστάσεις πυκνωτές κλπ. Αυτά και στο σύνολο τους πολλές φορές δεν φένοντε εύκολα με γυμνό μάτι οπότε για να τα αλλάξουμε δεν είναι κάτι το εύκολο. Ακόμα, για να αλλάξουμε κάπιο ολοκληρομένο λόγο των τεχνολογιών επιφανειακής στήρηξης (τα οποία είναι κατασκεβασμένα για να απετούν λίγο χώρο και να κολιούντε εύκολά με ρομπότ) είναι επίσης κάτι δύσκολο γιατί μπορεί να καταστρέψουμε την πλακέτα-στις περιπτόσεις πάντα που τα ποδαράκια είναι στο πλάι και όχι κάτω όπως συμβένει στις περισότερες περιπτόσεις. Άρα αποκλείετε η οποιαδήποτε αλλαγή σε τέτοιο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να βαλω μουσικη και δε μπορω. τα μεταφερω με το nokia music και ενω τα βλεπω στη καρτα μνημης απο τον υπολογιστη δε φαινονται οταν παω να τα βρω απο το τηλεφωνο. τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνω αναβάθμιση τα έβρισκα μόνο μέσω του filemanager, τώρα τα έχει προσθέσει κανονικά και στη μουσική.

Έβαλες το καινούριο firmware?

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνω αναβάθμιση τα έβρισκα μόνο μέσω του filemanager, τώρα τα έχει προσθέσει κανονικά και στη μουσική.

Έβαλες το καινούριο firmware?

 

το εχω βαλει. :confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να βαλω μουσικη και δε μπορω. τα μεταφερω με το nokia music και ενω τα βλεπω στη καρτα μνημης απο τον υπολογιστη δε φαινονται οταν παω να τα βρω απο το τηλεφωνο.

 

Διέγραψε τα από την κάρτα μνήμης και μεταφέρε τα μέσω της μαζικής αποθήκευσης στην κάρτα σου.

 

Έχεις κάνει πότε φορμάτ στην κάρτα; Αν όχι, καλό είναι να κανείς. Μπορεί να οφείλεται και στην κάρτα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να βαλω μουσικη και δε μπορω. τα μεταφερω με το nokia music και ενω τα βλεπω στη καρτα μνημης απο τον υπολογιστη δε φαινονται οταν παω να τα βρω απο το τηλεφωνο. τι κανω λαθος?

Έκανες ανανέωση στην μουσική βιβλιοθήκη??

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ίσως, αλλά το NSS δεν αναγνωρίζει το 5800 για να το κάνουν.

Απ όσο γνωρίζω δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αλλάζει κανείς το product code εκτός του Nemesis Service Suite.

 

μηπως λεω μηπως αλλαξαν και το product code περνωντας την αναβαθμιση και εβαλαν το ελληνικο?:happy:

 

Καλημέρα.

Οπως εχω ξαναπει καποια στιγμη, υπαρχουν μεγαλες

πιθανοτητες,

οτι το product code αλλαζεται αυτοματα μεσω phoenix,

εφοσων αναβαθμισεις .

Επιπλεον υπαρχει ξεχωριστη επιλογη, για αλλαγη του product code.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800 XpressMusic software version 20.0.012 released - 09 February 2009

 

This software release speeds up your phone with faster touch-screen input. In addition, this update brings faster internet data download times and new camcorder features such as second camera support allowing users to take multiple pictures one after another without needing to repress the picture taking button. Also included is "Geo-tagging", enabling you to add location information to your pictures. Other improvements include: improved e-mail experience, Application Updates feature and better in-device search experience.

 

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/news

 

This software release is available through the Nokia Software Updater: http://www.nokia.com/softwareupdates.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος της φωτογραφικής?

 

Οταν το κινητο ειναι σε αθορυβο προφιλ η καμερα δεν εχει ηχο:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί ο ήχος της φωτογραφικής?

Θα πρέπει να Απενεργοποιήσεις τους Ήχους Προειδοποιήσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα,

ενδιαφέρομαι για το κινητό και αφού διάβασα γύρω στις 50 σελίδες δεν έβγαλα ακόμη άκρη.

 

Τελικά με τι σχισμή έχει πρόβλημα;

 

Έχω επιδότηση από Cosmote και στον Γερμανό της γειτονιάς μου είπαν πως το περιμένουν σήμερα.

Το κινητό αξίζει τα 200€ που χρειάζονται παραπάνω ή να τη βγάλω με ένα LG Cookie που το παίρνω με 50 ευρουλάκια;

Ξέρω είναι δύο διαφορετικά εντελώς κινητά αλλά με ενδιαφέρει αρκετά το touch screen και η μπαταρία.

 

Το WiFi πολύ καλό πρόσθετο, δουλεύει καλά; Με ποιό browser;

Μου είπαν από Γερμανό πως δεν έχει ενσωματωμένους χάρτες, τι γίνεται εκεί;

 

Να το πάρω; Ευχαριστώ

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χθες ξημερώματα πέρασα και εγώ την 20,όλα καλά αλλα ο αισθητηρας φωτός για τισ κλήσεις απενεργοποιήθηκε μόνος του και τώρα δεν κάνει τίποτα δεν απενεργοποιεί την οθόνη οταν βαζω το τηλ. στο αυτι μου η οταν τον καλυπτω με το χερι.Την περασα 3 φορές μήπως δεν εκατσε καλα αλλα τίποτα και εκανα hard reset με *#7370#.

Καμια σκέψη για βοήθεια η πρέπει να παω σε nokia shop?????????

Link to comment
Share on other sites

Στην 20 απενεργοποιει την αφη κατα τις κλησεις και οχι την οθονη.

καλυτερα ετσι πιστευω

Δεν εχει παθει τιποτα το κινητο σου μια χαρα ειναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...