Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η θέση των ηχείων και η βάση που δήνει παίζουν σημασία στην ποιότητα του ήχου, γιατί δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά οταν το έχετε στη βάση πάνω σε κάπιο τραπέζι ή γραφείο με τα ηχεία να κοιτούν κάτω τότε η ποιότητα και λιγάκι η ένταση ανεβένει προφανώς λόγω ανακλάσεων, και αλαγής της κατευθυντηκότητας των ηχείων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστά. Το ίδιο ακριβώς συνέβαινε και στην περίπτωση του Ε90. Όταν το τοποθετούσες σε ξύλινη η γενικότερα σκληρή επιφάνεια, η απόδοση ήταν απίστευτη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ούτε απο FOTA είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση. Τι θα κάνουμε; Εν τω μεταξύ ακούω κάπου μία ώρα μουσική και ραδιόφωνο, έπαιζα πάλι με το τζι πι ες μήπως κλειδώσει πριν, και δεν έχει πέσει η μπαταρία καθόλου απ όταν το φόρτισα, είναι στο φουλ. Βέβαια δεν ακούω στην πλήρη ισχύ αλλά την έχω κάπως χαμηλωμένη αφού δεν αντέχετε η ένταση στο φουλ.

 

Κι εμένα ρε παιδιά ούτε απο FOTA ούτε απο OVI δεν αναβαθμίζεται.

Δεν μπορεί κανείς που το έχει κάνει να μας πεί πως μπορούμε κι εμείς να το κάνουμε αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ρε παιδιά ούτε απο FOTA ούτε απο OVI δεν αναβαθμίζεται.

Δεν μπορεί κανείς που το έχει κάνει να μας πεί πως μπορούμε κι εμείς να το κάνουμε αναβάθμιση;

 

Έχουμε πει ότι μάλλον ετοιμάζουν καινούρια αναβάθμιση. Γι' αυτό υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

@feructer

Το εφερε ο Γερμανος?

 

ναι το εφερε.βασικα το εχει προσφορα στοκοσμοτε 150 κ 180 μαζι με αλλες συσκευες στη μιση τιμη.η προσφορα ισχυει απο 25/1-4/2.αλλα στις26 που πηγα δεν το ειχαν διαθεσιμο ουτε στουσ καταλογους στα κεντρικα.

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η v11.0.008

βελτιωσεις ειναι αυτες....

- Homepage is not defined for Vodafone Live!

- Last word disappears when selecting receiver in SMS

- My Nokia: phone displays “#” in front of Application name.

- During Back-Up & Restore operation, calendar entries are not restored

- Operator menu link within Welcome application

- Invalid message pops up before playing the file received via Bluetooth.

- Input Method, VKB just display number when selecting a WLAN access point which contains a password.

- Chinese box HWR control buttons and FS HWR control bar are too small.

- Unable to add image to Contact bar from Gallery when there is about 5 GB of data in memory card

- In Arabic UI, in calendar, the arrows on the top are reversed in week view and day view

- UI-rotation is too sensitive

- Search: Google search service is missing in Search.

- Contact could not display when switch numbers in Singtel 2-in-1 SIM card

- Maps: Wrong layout of the strings in the Maps search and favorites views

- Could not send new email if user name and password is not pre-defined

- Phone drops from service when both A5/3 +GEA3 used simultaneously with WLAN

- The Messaging application crashes a lot specially when replying or trying to send SMS you have to remove battery to be able to use the device again

- License Manager for Maps is not integrated to SW

- 5.0 Touch: Phonebook crashing when adding detail: Birthday, Anniversary

- Web screen is messed up

- Non stop Music Player “Library update”

- Clock, Alarm is inactive when phone is power off.

- APN Configuration Settings Update to be used for the Setting Wizard

- Ex-Factory settings are wrong

- UE unable to open Setting Wizard

- StartUpSettings version updated.

- Phone lost correct time during power off

- USSD - “Call Control Send USSD” command

- UE drops from 3G, then cannot sync to 3G cells

- Browser: Flash objects causes problems while browsing

drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η v11.0.008

βελτιωσεις ειναι αυτες....

 

Thanks!

Εδω και καιρο εχει κυκλοφορησει.

Το changelog Εχει δωθει σε προηγουμενες σελιδες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η v11.0.008

βελτιωσεις ειναι αυτες....

- Homepage is not defined for Vodafone Live!

- Last word disappears when selecting receiver in SMS

- My Nokia: phone displays “#” in front of Application name.

- During Back-Up & Restore operation, calendar entries are not restored

- Operator menu link within Welcome application

- Invalid message pops up before playing the file received via Bluetooth.

- Input Method, VKB just display number when selecting a WLAN access point which contains a password.

- Chinese box HWR control buttons and FS HWR control bar are too small.

- Unable to add image to Contact bar from Gallery when there is about 5 GB of data in memory card

- In Arabic UI, in calendar, the arrows on the top are reversed in week view and day view

- UI-rotation is too sensitive

- Search: Google search service is missing in Search.

- Contact could not display when switch numbers in Singtel 2-in-1 SIM card

- Maps: Wrong layout of the strings in the Maps search and favorites views

- Could not send new email if user name and password is not pre-defined

- Phone drops from service when both A5/3 +GEA3 used simultaneously with WLAN

- The Messaging application crashes a lot specially when replying or trying to send SMS you have to remove battery to be able to use the device again

- License Manager for Maps is not integrated to SW

- 5.0 Touch: Phonebook crashing when adding detail: Birthday, Anniversary

- Web screen is messed up

- Non stop Music Player “Library update”

- Clock, Alarm is inactive when phone is power off.

- APN Configuration Settings Update to be used for the Setting Wizard

- Ex-Factory settings are wrong

- UE unable to open Setting Wizard

- StartUpSettings version updated.

- Phone lost correct time during power off

- USSD - “Call Control Send USSD” command

- UE drops from 3G, then cannot sync to 3G cells

- Browser: Flash objects causes problems while browsing

 

Εδω και καιρό....άντε να δούμε πότε θα βγει καινούργια μπας και δούμε άσπρη μέρα στην κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρείς μέρες μου παρουσιάστηκε κι εμένα το πρόβλημα με το ακουστικό..διακοπές και αυξομοιώσεις στην ένταση .εγώ ακούω δυνατά τον συνομιλιτή μου αλλά με διακοπές ενώ εκείνος με ακούει πολύ βαθιά..τελικά αντιμετωπίζεται σε κατάστημα Nokia η να περιμένω κάποια αναβάθμιση λογισμικού πέραν της 11;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα στο software, αλλά στο hardware.

Πήγαινε σε ένα Nokia Shop, θα σου το φτιάξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και τρείς μέρες μου παρουσιάστηκε κι εμένα το πρόβλημα με το ακουστικό..διακοπές και αυξομοιώσεις στην ένταση .εγώ ακούω δυνατά τον συνομιλιτή μου αλλά με διακοπές ενώ εκείνος με ακούει πολύ βαθιά..τελικά αντιμετωπίζεται σε κατάστημα Nokia η να περιμένω κάποια αναβάθμιση λογισμικού πέραν της 11;

 

Το θέμα είναι Hardware και σύμφωνα με τα λεγόμενα εδώ αντιμετωπίζεται με μια επίσκεψη σε Nokia κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και οι φωτο για το πως θα σου το διορθωσουν!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά έχω και τη σχισμή επάνω δεξιά και το πρόβλημα με το ακουστικό αλλά και το αριστερό μέρος τρίζει άσχημα... το πήρα από Nokia Βέροιας και θα ζητήσω αντικατάσταση. Χαλάστηκα πολύ με το γεγονός και δεν δέχομαι να έχω κινητό 1 μέρας και να πάει αμέσως για service. Θεωρώ πως ακόμη κι αν μου φτιάξουν το ακουστικό, δύσκολα θα κλείσει το τμήμα της σχισμής γιατί μάλλον φταίει το καλούπι του αλλά επίσης το θεωρώ απίθανο να μην μείνει σκόνη στην οθόνη μετά την επισκευή...

 

Βάσει νομοθεσίας, από τη στιγμή που η συσκευή δεν έχει τη διαφημιζόμενη ποιότητα και εμφανίζει πολλαπλά προβλήματα και από τη στιγμή που τους ενημέρωσα την ίδια μέρα για το ζήτημα, πιστεύω πως τελικά θα γίνει η αντικατάσταση. Μάλιστα έχω σοβαρές αμφιβολίες για το αν πετύχω καλό κομμάτι. Οι πιθανότητες φαίνεται να είναι 50-50.

 

Πλέον το έχω στο κουτί του και περιμένω τη Δευτέρα για περισσότερα περί αντικατάστασης. Μάλιστα, σκέφτομαι να μη ζητήσω αντικατάσταση με άλλο κομμάτι αλλά να δώσω κάτι επιπλέον και να πάρω το Ν79 (εγγυημένα πράγματα... ;))

Link to comment
Share on other sites

Μην παίρνεις και όρκο.....το έχω συγκρίνει με ένα china ενός φίλου μου και του ρίχνει αρκετά...Εγω να πω την αλήθεια τα περίμενα ποιο δυνατά

 

Όπως το γράφει ο mirrorofsorrow, η ποιότητα στην μεγαλύτερη ένταση είναι φοβερή, ούτε τριξίματα ούτε παραμορφώσεις.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Τι windows mobile, xperia & iphone!!! Το 5800 όχι μόνο έχει τέλεια Ελληνικά όπως όλα τα ΝΟΚΙΑ, αλλά υποστηρίζει και χειρόγραφο με το πενάκι στα Ελληνικά, αρκεί από τις ρυθμήσεις να καταχωρήσεις τον δικό σου τρόπο γραφής για κάθε γράμμα.
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και οι φωτο για το πως θα σου το διορθωσουν!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2666752#post2666752

Ok παιδιά κατάλαβα, ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα, ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μπλε έχεις φίλε?

 

Νομίζω πως το πρόβλημα με τη σχισμή είναι άσχετο με το χρώμα γιατί οφείλεται στο πάμω πλαστικο (πρόσοψη), το οποίο είναι ίδιο για όλα τα χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

@ Panos277

 

Πρόκειται για το μήνυμα κλειδώματος.

Είναι χαρακτηριστικό που υπήρχε μόνο στα Eseries στο παρελθόν.

 

Με λίγα λόγια αν επιλέξεις "Ναι", εμφανίζεται ένα παράθυρο όπου εισάγεις το περιεχόμενο ενός μηνύματος (sms) που επιθυμείς να κλειδώνει τη συσκευή σου όταν λάβεις μήνυμα με το εν λόγω περιεχόμενο.

 

Παράδειγμα:

Αν εισάγεις ως επιθυμητό περιεχόμενο τη φράση "myphone.gr", και το στείλεις στη συσκευή, αυτομάτως με το που θα παραδοθεί το μήνυμα, η συσκευή θα κλειδώσει με τον κωδικό ασφαλείας. Δε χρειάζεται καν να το ανοίξεις για να το διαβάσεις.

Δοκίμασε το.

 

καλησπερα..τι εννοεις με αυτο οτι βαζεις ενα κωδικο κ κλειδωνουν τα μηνυματα??:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..τι εννοεις με αυτο οτι βαζεις ενα κωδικο κ κλειδωνουν τα μηνυματα??:O

 

Εστω οτι το κινητο σου κλαπηκε. Μπορεις να στειλεις ενα μηνυμα στο κινητο σου που κλαπηκε με συγεκριμενο περιεχομενο που εχεις ορισει πιο πριν, και αυτοματα το κινητο σου κλειδωνει και το κανει αχρηστο γι'αυτον που το πηρε..

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι το κινητο σου κλαπηκε. Μπορεις να στειλεις ενα μηνυμα στο κινητο σου που κλαπηκε με συγεκριμενο περιεχομενο που εχεις ορισει πιο πριν, και αυτοματα το κινητο σου κλειδωνει και το κανει αχρηστο γι'αυτον που το πηρε..

 

αααααα...καλο!! ευχαριστω!!!!!το συγκεκριμενο τηλ τι λεει ειναι καλο???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το πρόβλημα με τη σχισμή είναι άσχετο με το χρώμα γιατί οφείλεται στο πάμω πλαστικο (πρόσοψη), το οποίο είναι ίδιο για όλα τα χρώματα...

 

Κάποια βίδα φαίνεται να μην έχει μπει ή να έχουν ξεχάσει να προβλέψουν βίδα εκεί. Μικρό το κακό, πρέπει να πας γυρεύοντας για να το βρεις. Σαν συσκευή είναι πολύ καλά στημένη, φιλική. Είχα καιρό να δουλέψω σ60 (είχα 4 χρόνια uiq) και εξεπλάγην με την ευχρηστία που έχουν πετύχει οι τύποι. Είναι συσκευή που την κουμαντάρεις με το ένα χέρι κυριολεκτικά, χρήσιμο όταν με το άλλο θες να δουλέψεις κάτι άλλο. Πιστεύω πως θα το πάρουν πολλοί επαγγελματίες αλλά και φανατικοι του ιντερνετ που θέλουν να σερφάρουν κι από το .. κρεβάτι.

 

Σε κόκκινο-μαύρο είναι μούρλια, αν το βρήτε μην το χάσετε.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας ευτυχισμένος κάτοχος του 5800! Εκπληκτικο κινητό!Αυτό το μήνυμα το γράφω από το ίδιο το κίνητο με το χειρόγραφο τρόπο,πραγματικά πολύ εύχρηστο! Θα γράψω κι άλλα μόλις πάω σπίτι! Τρομερό κινητό!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας ευτυχισμένος κάτοχος του 5800! Εκπληκτικο κινητό!Αυτό το μήνυμα το γράφω από το ίδιο το κίνητο με το χειρόγραφο τρόπο,πραγματικά πολύ εύχρηστο! Θα γράψω κι άλλα μόλις πάω σπίτι! Τρομερό κινητό!!!

 

τι εννοεις το γραφεις απο το ιδιο το κινητο??μπορεις να μου πεις μερικα χαρακτηριστικα του τηλ?συν κ αρνητικα...pleaseeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...