Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορω να περασω τις επαφες απο το παλιο μου Νοκια σε αυτο?

Με το pc suite γινεται η στο 5800 εχει αντικατασταθει απο το ovi και ειναι ασυμβατα?

Φυσικά και είναι απόλυτα συμβατό με το PC Suite.

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Δεν έχω εγκαταστήσει το OVI.

 

 

Τελικα αυτη τη ''σχισμη'' την αναγνωριζει η Νοκια ως ελαττωμα και κανει αντικατασταση?

Τόσες φορές το έχουμε πει βρε παιδιά, δεν την αναγνωρίζει ως πρόβλημα, όλες οι συσκευές την έχουνε.

 

 

Το πρωτο βημα με την εξικοιωση μαζι του περασε οποτε προχωραμε στο tuning. :lol:

Αν καποιος εχει την ορεξη ας προτινει καποια must apps για το συγκεκριμενο κινητο.

Ρίξε μια ματιά στο επίσημο θέμα των εφαρμογών.

Θα σε διαφωτίσει αρκετά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τόσες φορές το έχουμε πει βρε παιδιά, δεν την αναγνωρίζει ως πρόβλημα, όλες οι συσκευές την έχουνε.

 

α) Δεν έχουμε πει αυτό που γράφεις. Απλά έχουμε επανειλλημένα αναφέρει το πρόβλημα

 

β) ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑ και είτε θα μου φτιάξουν το κινητό, είτε θα μου κάνουν αλλαγή με κάποιο που δεν παρουσιάζει το ελάττωμα. Όποιος δέχεται να έχει ελαττωματικό κινητό επειδή η ελληνική αντιπροσωπεία κάνει την πάπια, είναι κορόϊδο. Από τη σχισμή αυτή εισέρχεται σκόνη στο κινητό παραπάνω από τα προβλεπόμενα. Σε βάθος χρόνου λοιπόν, μπορεί άνετα να προκληθούν δυσλειτουργίες. Τότε η εγγύηση δε θα ισχύει, γιατί θα έχει φάει και 1-2 πεσιματάκια και θα σου πουν ότι χάλασε επειδή σου έπεσε.

 

γ) Αντικατάσταση όλων των ελαττωματικών 5800 ΤΩΡΑ

 

Υ.Γ. Έχω στείλει fax στη Nokia και περιμένω απάντηση. Θα έχουμε πολύ άσχημα ξεμπερδέματα, αλλά τι να κάνω εφόσον έμπλεξα με απατεώνες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

α) Δεν έχουμε πει αυτό που γράφεις. Απλά έχουμε επανειλλημένα αναφέρει το πρόβλημα

 

β) ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑ και είτε θα μου φτιάξουν το κινητό, είτε θα μου κάνουν αλλαγή με κάποιο που δεν παρουσιάζει το ελάττωμα. Όποιος δέχεται να έχει ελαττωματικό κινητό επειδή η ελληνική αντιπροσωπεία κάνει την πάπια, είναι κορόϊδο. Από τη σχισμή αυτή εισέρχεται σκόνη στο κινητό παραπάνω από τα προβλεπόμενα. Σε βάθος χρόνου λοιπόν, μπορεί άνετα να προκληθούν δυσλειτουργίες. Τότε η εγγύηση δε θα ισχύει, γιατί θα έχει φάει και 1-2 πεσιματάκια και θα σου πουν ότι χάλασε επειδή σου έπεσε.

 

γ) Αντικατάσταση όλων των ελαττωματικών 5800 ΤΩΡΑ

 

Υ.Γ. Έχω στείλει fax στη Nokia και περιμένω απάντηση. Θα έχουμε πολύ άσχημα ξεμπερδέματα, αλλά τι να κάνω εφόσον έμπλεξα με απατεώνες.

 

φιλε,κανε και μια αναφορα στη γενικη γραμματεια καταναλωτη,στο τηλεφωνο 1520.δεν χανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε, και αν στο αντικαταστήσουν πες μου το μαγαζί να πάω και εγώ.

 

Επειδή έχω αγοράσει από Πλαίσιο, ούτως ή άλλως θα κάνω αντικατάσταση την Τρίτη (το έχουν δεχτεί ήδη).

 

Απλά, επειδή έχω σοβαρές πιθανότητες και το νέο κινητό που θα πάρω να έχει το ίδιο ελάττωμα, έχω ήδη κινηθεί εναντίον της ελληνικής αντιπροσωπείας, στην οποία πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να καταφύγω ώστε να δοθεί λύση στο πρόβλημα.

 

 

 

φιλε,κανε και μια αναφορα στη γενικη γραμματεια καταναλωτη,στο τηλεφωνο 1520.δεν χανεις τιποτα.

 

Αν διαβάσεις το fax που τους έστειλα (κάνε κλικ στο link παραπάνω) θα δεις ότι στο τέλος του fax αναφέρω:

 

Θα περιμένω μια απάντηση μέχρι την Τρίτη 24-3-09. Αν δεν τη λάβω και μάλιστα σε βαθμό που να ικανοποιεί τα δικαιώματά μου, θα προβώ σε άμεση ενημέρωση του δικηγόρου μου (δε με ενδιαφέρει πόσα χρόνια θα πάρει ο δικαστικός αγώνας – το δίκιο μου τελικά θα το βρω), της nokia Europe, του ΙΝΚΑ και όποιου άλλου οργανισμού ή υπηρεσίας κρίνω απαραίτητο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Μπενω στα Δεδομένα GPS πατάω Θέση και βγαζει ενα πινακα με όνομα Ισχύς σήματος απο το 1 έως το 32 φορτονουν 2-3 γραμμές και μετά μένει εκεί γιατί?

Δεν βγάζει στα δεδομενα τιποτα πχ μήκος ακρίβεια υψομ κ.α

 

Έχω 3G κάλυψη ήμουν και σε άυλη!

 

 

Και διάβασα και το S60 5th Edition Platform FAQ

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

@gdp77 Προσεχουμε λιγο πως μιλαμε ...:!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αγοράσει από Πλαίσιο, ούτως ή άλλως θα κάνω αντικατάσταση την Τρίτη (το έχουν δεχτεί ήδη).

 

Απλά, επειδή έχω σοβαρές πιθανότητες και το νέο κινητό που θα πάρω να έχει το ίδιο ελάττωμα, έχω ήδη κινηθεί εναντίον της ελληνικής αντιπροσωπείας, στην οποία πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να καταφύγω ώστε να δοθεί λύση στο πρόβλημα.

 

 

 

 

 

Αν διαβάσεις το fax που τους έστειλα (κάνε κλικ στο link παραπάνω) θα δεις ότι στο τέλος του fax αναφέρω:

 

ευχομαι να στο αλλαξει το πλαισιο.ισως εχουν βαλει μυαλο μετα την καταγγελια που τους εχω κανει.παντως εμενα που ηταν παραλληλης εισαγωγης και χαθηκαν τα ελληνικα δεν μου το αλλαξαν.απλα περιμενω την αποφαση της νομαρχιας που εχει παει η υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι δεν σε καταλαβαίνω gdp77. Το πρόβλημα είναι γνωστό ότι υπάρχει. Το νετ σε βοήθησε να το πληροφορηθείς. Γιατί το πήρες;
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να στο αλλαξει το πλαισιο

 

Δεν τίθεται θέμα. Μου έχουν ήδη κρατήσει ένα κόκκινο (μπας και είμαι πιο τυχερός)

 

Eγώ πάλι δεν σε καταλαβαίνω gdp77. Το πρόβλημα είναι γνωστό ότι υπάρχει. Το νετ σε βοήθησε να το πληροφορηθείς. Γιατί το πήρες;

 

1) Γνώριζα για το θέμα στο ακουστικό, όχι για τη σχισμή (πού να το έβρισκα σε 250+ σελίδες thread

 

2) Ακόμα και για το θέμα με το ακουστικό, ήξερα ότι τα ποσοστά παρουσίασης του προβλήματος είχαν πέσει πολύ μετά τις πρώτες παραλαβές (εγώ π.χ. αγόρασα στη δεύτερη παραλαβή του Πλαισίου)

 

3) Για τα χρήματα που έδωσα, το Nokia 5800 δεν έχει ανταγωνισμό.

 

4) Οπότε, δεδομένου του 3, πάλι θα το αγόραζα υποθέτοντας (λάθος προφανώς) ότι το πρόβλημα της σχισμής θα διορθωνόταν εύκολα σε οποιοδήποτε service.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα. Μου έχουν ήδη κρατήσει ένα κόκκινο (μπας και είμαι πιο τυχερός)

 

 

 

1) Γνώριζα για το θέμα στο ακουστικό, όχι για τη σχισμή (πού να το έβρισκα σε 250+ σελίδες thread

 

2) Ακόμα και για το θέμα με το ακουστικό, ήξερα ότι τα ποσοστά παρουσίασης του προβλήματος είχαν πέσει πολύ μετά τις πρώτες παραλαβές (εγώ π.χ. αγόρασα στη δεύτερη παραλαβή του Πλαισίου)

 

3) Για τα χρήματα που έδωσα, το Nokia 5800 δεν έχει ανταγωνισμό.

 

4) Οπότε, δεδομένου του 3, πάλι θα το αγόραζα υποθέτοντας (λάθος προφανώς) ότι το πρόβλημα της σχισμής θα διορθωνόταν εύκολα σε οποιοδήποτε service.

φιλε,μεγαλη προσοχη για το κοκκινο απο το πλαισιο.μην την πατησεις οπως και εγω και σου δωσουν μη ελληνικο,χωρις να στο πουν.επιτοπου τηλεφωνο στη alphacopy με το ΙΜΕΙ που αναγραφεται εξω στο κουτι για επαληθευση.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι απόλυτα συμβατό με το PC Suite.

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Δεν έχω εγκαταστήσει το OVI.

 

 

.

 

μήπως το δικό μου πρόβλημα που δεν κατεβάζει τις επαφές από το Outlook έχει να κάνει με αυτό; δηλαδή χρησιμοποιώ το OVI που βρήσκα στο cd εγκατάστασης, μήπως αυτό έχει θέμα; να δοκιμάσω με το pc suite;

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Κανεις ρε παιδια δεν εχει το ιδιο προβλημα με εμενα....:(

 

<<Κλειδωσε>> εστω και μια φορα η συσκευη σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

<<Κλειδωσε>> εστω και μια φορα η συσκευη σου;

Τη ενοεις φιλε κλείδωσε?

Δεν ξέρω τη εννοείς χθες το πήρα το κινητό!:p

Link to comment
Share on other sites

Τη ενοεις φιλε κλείδωσε?

Δεν ξέρω τη εννοείς χθες το πήρα το κινητό!:p

 

Πρεπει να κλειδωσει το σημα των δορυφορων,θα σου δειξει το στιγμα σου και το υψομετρο που εισαι.Αλλαζουν χρωμα οι μπαρες οταν γινει αυτο (νομιζω δηλαδη γιατι δεν εχω 5800).

Link to comment
Share on other sites

Τη ενοεις φιλε κλείδωσε?

Δεν ξέρω τη εννοείς χθες το πήρα το κινητό!:p

 

Την πρωτη φορα που θα ανοιξεις το gps θα πρεπει να περιμενεις μερικα λεπτα.Καλο ειναι να εισαι σε ανοιχτο χωρο για να γινει πιο γρηγορα η διαδικασια.Μολις <<κλειδωσει>> θα σου βγαλει στιγμα και θα γινουν καποιες μπαρες μπλε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Απο την χθες εως σημερα το ιδιο πραγμα κανει,τιποτα δεν με λεει..

Πως ξεκλειδωνη?

Να το παω σε nokia shop?

 

τι; Δεν σου δώσανε μαζί κλειδιά;:p

 

Ρε συ θωμά τι να ξεκλειδώσει....όταν πιάνει δορυφόρους τους κλειδώνει για να έχεις ένα σωστό στίγμα. Δεν ξεκλειδώνει ....απλά το κλείνεις κ τέλος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει καποιος να το παρει απο τα διαφορα e-shops και ναμην ειναι σιγουρος για ποια βερσιον εχει αγορασει,ενω μπορει να το παρει απο τον γερμανο που ολα του τα 5800 ειναι η 20.0.12.

το λεω γιατι το εμαθα οταν το πηρα και γω.

Link to comment
Share on other sites

ποσοι ωρα καθομουν στην αυλη και τιποτα δεν εκανε ειχε και υγρασια αχαχα.......

Τη να κανω δεν ξερω...............

Αυτο κανει και μετά λεει σταμάτησε να λειτουργεί και η γραμμες μια ειναι δυο η τρεις η μια.....

http://imageshack.gr/files/3yv0kg2x0czeqzmj0bzw_thumb.jpg

 

Και τελος λεει δεν διαθέτετε δεδομένα δορυφόρου.........M.....S :(

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει καποιος να το παρει απο τα διαφορα e-shops και ναμην ειναι σιγουρος για ποια βερσιον εχει αγορασει,ενω μπορει να το παρει απο τον γερμανο που ολα του τα 5800 ειναι η 20.0.12.

το λεω γιατι το εμαθα οταν το πηρα και γω.

 

σωστη η παρατηρηση.μπορειτε ομως και απο την alphacopy, την επισημη αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...