Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αντί να χαίρεσαι, ρωτάς...;:p

 

xaxaxa οχι απλα απορω ολα τα κινιτα ιδια δεν φτιαχνονται ? το αλονου στι φοτο μπενει ολο το νυχι μεσα :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

xaxaxa οχι ρε απλα απορω ολα τα κινιτα ιδια δεν φτιαχνονται ? το αλονου στι φοτο μπενει ολο το νυχι μεσα :O

 

Έχει λεπτό νύχι μάλλον.....

Link to comment
Share on other sites

οντως ηταν απλο,κατεβασα το language pack των vista. οσον αφορα το τηλεφωνο λεει οτι εχει το language set 7 και εχει μεσα γερμανικα,ελληνικα,σλοβενικα,ουγγρικα και πολωνικα,οποτε πιστευω οτι εχει γερμανικο product code που εχει και ελληνικα.αποδειξη πιστευω ειναι και το οτι το νοκια μαπς μου εμφανιζει οτι εχω 3μηνη αδεια χρησης για γερμανια-αυστρια-ελβετια(δυστυχως)

 

Άρα σε όλα τα "Γερμανικά" δεν χάνονται τα ελληνικά με τις αναβαθμίσεις? Ας το επιβεβαιώσει κάποιος

 

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Αν χακάρεις το κινητό ή βάλεις μέσα μη πιστοπποιημένες εφαρμογές μήπως χάνεις την εγγύηση για το software?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έχω το πρόβλημα με τις διακοπέσ στον ήχο του ακουστικού...επείδη είναι δύσκολο να ανατρέξω σε προηγούμενες σελίδες...μπορεί κάποιος να πει την λύση στο πρόβλημα αυτό???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...έχω το πρόβλημα με τις διακοπέσ στον ήχο του ακουστικού...επείδη είναι δύσκολο να ανατρέξω σε προηγούμενες σελίδες...μπορεί κάποιος να πει την λύση στο πρόβλημα αυτό???

 

Το ακουστικό το αλλάζουν σε Nokia Shop εντελώς δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μπορει να χρησιμοποιειθει και σαν φακος???

γιατι στο βιντεο δε βρισκω πως αναβουν τα φλασ απο μαγαζι που το ειδα.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Άρα σε όλα τα "Γερμανικά" δεν χάνονται τα ελληνικά με τις αναβαθμίσεις? Ας το επιβεβαιώσει κάποιος

 

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Αν χακάρεις το κινητό ή βάλεις μέσα μη πιστοπποιημένες εφαρμογές μήπως χάνεις την εγγύηση για το software?

 

φιλε,αν ειναι οντως γερμανικο,και τωρα δεν σε καλυπτει η alphacopy στο software.και το δικο μου γερμανικο ηταν.ζητησα χαρτι απο την alphacopy,μου το εδωσαν και το γραφει μεσα.καλυπτει την διεθνη εγγυηση της nokia εκτος απο την εγκατασταση των γλωσσων.

Link to comment
Share on other sites

Μετα από το service στο ακουστικό φτιάξανε και την γωνία με την σχισμή αλλά πλέον εμφανίστικε σχισμή σε άλλες δύο γωνίες και από τι φένετε το κινητό δεν κουμπώνει καλά. Τώρα τι κάνω το ξαναπάω πίσω η το αφήνω όπως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό το αλλάζουν σε Nokia Shop εντελώς δωρεάν!

Αγόρασα το αγαπημένο μας κινητάκι από κατάστημα της Vodafone και δυο μήνες μετά, το ακουστικό όχι μόνο κάνει τα γνωστά χρατς χρουτς , όχι μόνο αυξομοιώνεται η ένταση, αλλά συμβαίνει και να μην ακούω καθόλου τον συνομιλητή μου..αν δεν επιλέξω την λύση του να το πάω σε Nokia Shop και απευθυνθώ στο κατάστημα Vodafone, δικαιούμαι μήπως αντικατάσταση συσκευής μιας και θα το ήθελα και σε κόκκινο; Παίζει κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το αγαπημένο μας κινητάκι από κατάστημα της Vodafone και δυο μήνες μετά, το ακουστικό όχι μόνο κάνει τα γνωστά χρατς χρουτς , όχι μόνο αυξομοιώνεται η ένταση, αλλά συμβαίνει και να μην ακούω καθόλου τον συνομιλητή μου..αν δεν επιλέξω την λύση του να το πάω σε Nokia Shop και απευθυνθώ στο κατάστημα Vodafone, δικαιούμαι μήπως αντικατάσταση συσκευής μιας και θα το ήθελα και σε κόκκινο; Παίζει κάτι τέτοιο;

 

Αντικατάσταση δικαιούσαι τις πρώτες 7 ημέρες της αγοράς. Μην ανησυχείς όμως και εμένα το έκανε μετά από ενάμισυ μήνα, το πήγα σε NOKIA SHOP και σε δύο ημέρες το παρέλαβα με καινούργιο ακουστικό και όλα ήταν ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση δικαιούσαι τις πρώτες 7 ημέρες της αγοράς. Μην ανησυχείς όμως και εμένα το έκανε μετά από ενάμισυ μήνα, το πήγα σε NOKIA SHOP και σε δύο ημέρες το παρέλαβα με καινούργιο ακουστικό και όλα ήταν ΟΚ!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, άρα θα το πάω κι εγω εκει κι ελπίζω να μην μου το αργήσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας επειδη προκειται να το παρω αυτην την εβδομαδα θα ηθελα να ξερω αμα θα χρειαστει να το κανω αναβαθμισει η οχι μιας και ειναι καινουριες η παρτιδες. επισης ποιος ειναι ο ελληνικος κωδικος?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα περί θηκών και screen protectors μεταφέρθηκαν στο ΣΩΣΤΟ θέμα!

Συνέχεια εκεί!

 

 

Αξεσουάρ (memory cards, card readers & άλλα)

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

=========================================================

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Άρα σε όλα τα "Γερμανικά" δεν χάνονται τα ελληνικά με τις αναβαθμίσεις? Ας το επιβεβαιώσει κάποιος

 

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Αν χακάρεις το κινητό ή βάλεις μέσα μη πιστοπποιημένες εφαρμογές μήπως χάνεις την εγγύηση για το software?

Ποιος το είπε αυτό.

Προφανώς για να μην χάσουν τα ελληνικά, είχαν αλλάξει ήδη το product code από το μαγαζί.

 

 

το κινητο μπορει να χρησιμοποιειθει και σαν φακος???

γιατι στο βιντεο δε βρισκω πως αναβουν τα φλασ απο μαγαζι που το ειδα.

ευχαριστω.

Μπορεί μετά τη εγκατάσταση της απαραίτητης εφαρμογής.

Η εφαρμογή ονομάζεται PhoneTorch v.1.0.3.

Περισσότερα στο αντίστοιχο θέμα των εφαρμογών!

 

 

Μετα από το service στο ακουστικό φτιάξανε και την γωνία με την σχισμή αλλά πλέον εμφανίστικε σχισμή σε άλλες δύο γωνίες και από τι φένετε το κινητό δεν κουμπώνει καλά. Τώρα τι κάνω το ξαναπάω πίσω η το αφήνω όπως είναι?

Πήγαινε το στο Nokia Shop και πες τους να σφίξουν λίγο τις βίδες.

 

 

γεια σας επειδη προκειται να το παρω αυτην την εβδομαδα θα ηθελα να ξερω αμα θα χρειαστει να το κανω αναβαθμισει η οχι μιας και ειναι καινουριες η παρτιδες. επισης ποιος ειναι ο ελληνικος κωδικος?ευχαριστω

Αν δεν έχει την 20 απλά κάνεις αναβάθμιση...

Τα ελληνικά product codes είναι τα 0559395(Blue) / 0559299(Red).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

φιλε,αν ειναι οντως γερμανικο,και τωρα δεν σε καλυπτει η alphacopy στο software.και το δικο μου γερμανικο ηταν.ζητησα χαρτι απο την alphacopy,μου το εδωσαν και το γραφει μεσα.καλυπτει την διεθνη εγγυηση της nokia εκτος απο την εγκατασταση των γλωσσων.

 

Αν σου έδωσαν γραπτώς ότι καλύπτει την διεθνη εγγυηση της nokia εκτος απο την εγκατασταση των γλωσσών, αυτό δεν σημαίνει ότι ισχύει η εγγύηση και για software? Software δεν είναι μόνο η εγκατάσταση γλωσσών.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος αυτοί σου κάνουν δωρεάν αναβάθμιση + υποστήριξη ελληνικών.

Το ερώτημα που εξακολουθεί να είναι αναπάντητο είναι το εξής:

χάνονται ή όχι τα ελληνικά σε περίπτωση αναβάθμισης στο "γερμανικό"?

 

Επίσης μια άλλη ερώτηση. Αν υποθέσουμε ότι χάνονται και δεν το πας στην Nokia αλλά στην vodafone και ζητήσεις κάλυψη, τι θα σου πουν?

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι θα σου πουν και στη Nokia, διότι πολύ απλά και αυτοί στη Nokia θα το στείλουν.

 

Τα πακέτα γλωσσών είναι τα ακόλουθα:

* EURO1: English, French, German, Italian, Spanish, Portuguese

* EURO2: English, French, German, Turkish, Dutch, Italian

* EURO3: English, Czech, Slovakian, German, Polish, Hungarian

* Scandinavia: English, Finnish, Swedish, Norwegian, Icelandic, Danish

* Baltic: English, German, Estonian, Russian, Latvian, Lithuanian

* Russia: English, German, Ukrainian, Russian, Romanian, Bulgarian, Hungarian

* Balkans: English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek

* Arabic: English, Arabic, French, Farsi, Urdu

* Hebrew: English, Hebrew, Arabian, Russian, Romanian, Spanish

* Africa: English, Portuguese, German, Italian, French

 

Οπότε όσοι δεν έχαναν τα ελληνικά είχαν αλλαγμένο το product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

για σας..μεσα απρηλιου ειναι η επιδοτηση μου και θα το χτυπησω σχεδον σιγουρα..εχω διαβασει σχεδον ολο το topic και μου φαινεται οτι το κινητακι στρωνει σιγα-σιγα..στην αρχη του topic υπαρχει μεγαλη απογοητευση:p αλλα με τις νεες παρτιδες μαλλον στρωνει το πραγμα::)..τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

για σας..μεσα απρηλιου ειναι η επιδοτηση μου και θα το χτυπησω σχεδον σιγουρα..εχω διαβασει σχεδον ολο το topic και μου φαινεται οτι το κινητακι στρωνει σιγα-σιγα..στην αρχη του topic υπαρχει μεγαλη απογοητευση:p αλλα με τις νεες παρτιδες μαλλον στρωνει το πραγμα::)..τι λετε?

 

για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο. αν φτιαξει λιγο και η καμερα(ετσι λεγεται με την νεα αναβαθμιση) θα ειναι ακομη καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι θα σου πουν και στη Nokia, διότι πολύ απλά και αυτοί στη Nokia θα το στείλουν.

 

Τα πακέτα γλωσσών είναι τα ακόλουθα:

* EURO1: English, French, German, Italian, Spanish, Portuguese

* EURO2: English, French, German, Turkish, Dutch, Italian

* EURO3: English, Czech, Slovakian, German, Polish, Hungarian

* Scandinavia: English, Finnish, Swedish, Norwegian, Icelandic, Danish

* Baltic: English, German, Estonian, Russian, Latvian, Lithuanian

* Russia: English, German, Ukrainian, Russian, Romanian, Bulgarian, Hungarian

* Balkans: English, German, Croatian, Slovenian, Serbian, Greek

* Arabic: English, Arabic, French, Farsi, Urdu

* Hebrew: English, Hebrew, Arabian, Russian, Romanian, Spanish

* Africa: English, Portuguese, German, Italian, French

 

Οπότε όσοι δεν έχαναν τα ελληνικά είχαν αλλαγμένο το product code.

 

ετσι ειναι.εγω εχω το EYRO2.εκανα την αναβαθμιση,χαθηκαν τα ελληνικα και εμειναν οι 6 γλωσσες.το θεμα ειναι η κοροιδια ορισμενων καταστηματων,στο βωμο του ευκολου χρηματος,να στο αποκρυπτουν.αυτο ειναι απατη.εγω εχω κανει καταγγελια στο καταστημα και θα σας ειδοποιησω οταν εχω νεα.οποτε καλο ειναι να προσεχετε κατα την αγορα του κινητου.εξαλλου οι τιμες στην alphacopy ειναι περιπου οι ιδιες και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το πήρα απο cosmote με courier.. μου είπε η κοπέλα οτι εχουν πολύ λίγα κομμάτια.. μάλιστα πήρα 2 και για την sister.. πήρα alphacopy.. ΟΚ.. ελληνικό. δεν έχει μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.. μπλέ είναι και με firmware 20. η σχισμή...θα αστιεύστε φυσικά..αν δε το διάβαζα εδώ δε θα το κατλάβαινα.. απλά μή βάζεται το νύχι σας εκέι .-

πάντως το κινητό δεν υπάρχει.. :) (που λεέι και η TV)

 

Ξέρει κανέείς αν δουλεύει το 5800 με το cosmote 2in1.. γιατί δεν είναι στη λίστα της cosmote.. ίσως δε το έχουν δοκιμάσει ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου πως όλα το S60 λειτουργούν με 2in1, δεν νομίζω πως το 5800 θα κάνει την διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το εύχομαι!! αλλα τι να πώ αν δεν το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος... αν δε δουλέψει θα μου κοστίσει 14 ευρώ η 2in1, 14Χ2 για να ξαναβγάλω τις δύο κάρτες..άσε που μπορεί και το what's up να χαθεί..
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις κανεις αν υπαρχει δυνατοτητα απο την επεξεργασια φωτο να κανω ζουμ

μια φωτο και να την αποθηκευσω.

Link to comment
Share on other sites

Το αποχαιρέτησα για κάνα μήνα και βάλε, για διόρθωση του ακουστικού. :angry:

 

Επ' ευκαιρίας ανέφερα και την οθόνη που αλλάζει χρώματα μερικές φορές αλλά αν την κοιτάξουν για κάνα πεντάλεπτο και δεν το κάνει εκείνη την ώρα, πολύ φοβάμαι ότι θα την τσεκάρουν ως ΟΚ και θα γυρίσει όπως πήγε. :rocket:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

η σχισμή...θα αστιεύστε φυσικά..αν δε το διάβαζα εδώ δε θα το κατλάβαινα.. απλά μή βάζεται το νύχι σας εκέι .-

Ρε παιδια τι ειναι αυτη η σχισμη?:O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...