Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρωτα εμφανίζονται wmp ,Active sync ,windows live messenger ,Acrobat και μετά κατά αλφαβητική σειρά μου τα εμφανίζει .Πρώτα αυτα που ειναι με λατινικούς χαρακτηρες και μετά με ελληνικούς.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eίχε μέσα ένα.Για ανταλλακτικό για παν ενδεχόμενο θελω να βρω

 

Παιδιά αν έχεις χρησιμοποιήσει screen protector απο brando αυτό που έχει η συσκευή σου φαίνεται άχρηστο..εγώ δεν θα το κυκλοφορήσω μέχρι να έρθει http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=03141&dept_id=039&cat_id=1024

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έρεθι ποτέ στην Ελλάδα, καλύτερα αγόρασέ το από το link που παρέθεσες.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Μου ηρθε τελικα η συσκευη ολα καλα, αλλα......

Μπηκα στο φορουμ της ACE και καπακια διαβασα αυτο το ποστ http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=10127

Η συσκευη μου λοιπον δεν εχει καμια προυποθεση απο αυτες που αναγραφονται στο ποστ...αλλα ! Ολα μεσα στο κουτι ειναι με Ελληνικα. Ελληνικο βιβλιο οδηγιων, Ελληνικα Windows cd(2) , κατι καρτουλες , και το warranty card που ειναι ενα φυλλαδιο με ολες τις γλωσσες + Ελληνικα.

Ακομα τα Χαρακτηριστικα της συσκευης και του κουτιου αναγραφονται ολα στα Ελληνικα πανω στο κουτι το οποιο βεβαιως ηταν και σφραγισμενο.

Οταν πηγα να το παραλαβω δεν ειδα λογοτυπο της ACE και εγινε η σχετικη ερωτηση στην υπαλληλο που μου το παρεδωσε και μου απαντησε πως φυσικα και ειναι γνησιο και με εγγυηση!

Μπορει καποιος φιλος που το εχει παραλαβει απο Wind(ολοι πιστευω) να μου πει τι παιζει? αν ειναι γνησιο και ολα καλα η αν εχει αντιμετωπισει καποιο προβλημα? δεν θελω να το ανοιξω και μετα να μου πουν δεν στο αλλαζουμε. εχω κανει και ερωτηση στην ACE αλλα μαλλον θα παρω απαντηση απο Δευτερα.

 

Υ.Γ. Ο αδερφος μου κατοχος και αυτος HTC κοιταξε το ποστ και ουτε στη συσκευη του υπαρχουν αυτα που ζηταει η ACE, αλλα σε προβλημα που ειχε πριν λιγο καιρο επρεπε να γινει ελενχος αν η συσκευη ηταν γνησια για να γινει η επισκευη. και οντως και εγινε χωρις ομως να εχει καμια σχεση η συσκευη με το ποστ! παιζει το ποστ να ..... μην ειναι και τοσο stadar?:ninja:

 

Πρωτο μου WM και καταλαβαίνετε........:O

...OMERTA...
Link to comment
Share on other sites

@tatos επειδή η wind το έφερε πρώτη κατ' αποκλειστικότητα αν θυμάμαι καλά, δεν ξέρω αν είναι συσκευή της ACE. O ποιό απλός τρόπος να μάθεις αν προέρχεται από την ACE είναι να τους πάρεις τηλ. και να δώσεις το IMEΙ, έτσι θα σου πουν άμεσα.

 

Ούτως ή άλλως εφόσον η συσκευή είναι αγορασμένη εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης θα σε καλύπτει η εγγύηση.

 

Εφόσον έχεις ανοίξει ήδη την συσκευασία γιατί διστάζεις να ανοίξεις και το κινητό;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

@tatos

Ο τι αναφέρεις ισχύει και σε μένα και φαντάζομαι σε όλους όσους προμηθεύτηκαν το κινητό από Wind.Το λογισμικό μέσα είναι πλήρως εξελληνισμένο και δεν βρίσκω το λόγο γιατί δεν το άνοιξες.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα εμφανίζονται wmp ,Active sync ,windows live messenger ,Acrobat και μετά κατά αλφαβητική σειρά μου τα εμφανίζει .Πρώτα αυτα που ειναι με λατινικούς χαρακτηρες και μετά με ελληνικούς.

 

Βασικα εμενα πρωτα εμφανιζονται το tasks, wmp, games, picture&videos, internet sharing, active sync, windows live, messenger και μετα πανε κατα αλφαβητικη σειρα.... Οσο γι αυτο που λες για λατινικους και ελληνικους χαρακτηρες δεν το καταλαβαινω γιατι κανενα προγραμμα δεν γραφεται στα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν το παρω και εγω ρωτησα την Ace και μου ειπε οτι ειναι δικο τους απλα για 1 μηνα θα εχει την αποκλειστικοτητα η Wind.

Οποτε ειναι Ελληνικο μη φοβαστε και χαρητε το γιατι εινα καλο το κινητακι!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

@varvag

Αλμπουμ,Αναζητηση ,Διαχειριστης Sim,Βοηθεια,Ενισχυση μπασου,Εργασιες,Καμερα,Κοινη χρηση Ιντερνετ κτλ κτλ..κα Ολα αυτά σε μενα ειναι γραμμενα στα ελληνικά......Γιατι σε σενα τα εμφανιζει στα Αγγλικα δεν εχεις Ελληνικά WM?

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

@varvag

Αλμπουμ,Αναζητηση ,Διαχειριστης Sim,Βοηθεια,Ενισχυση μπασου,Εργασιες,Καμερα,Κοινη χρηση Ιντερνετ κτλ κτλ..κα Ολα αυτά σε μενα ειναι γραμμενα στα ελληνικά......Γιατι σε σενα τα εμφανιζει στα Αγγλικα δεν εχεις Ελληνικά WM?

 

Οχι δεν εχω ελληνικο και γι αυτο μου κανει εντυπωση.... Δεν θελω να κανω και hard reset γι αυτο το πραγμα γιατι ολα ειναι οκ εκτος απ αυτο το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

Προφανως καποια προγραμματα που ειναι του λειτουργικου μπαινουν πρωτα και μετά ακολουθουν όλα τα άλλα.Σε μενα η σειρά παει WMP,Active Sync,Windows Live,Messenger και μετα Αλφαβητικα πρωτα τα Αγγλικά και μετα Ελληνικά
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Προφανως καποια προγραμματα που ειναι του λειτουργικου μπαινουν πρωτα και μετά ακολουθουν όλα τα άλλα.Σε μενα η σειρά παει WMP,Active Sync,Windows Live,Messenger και μετα Αλφαβητικα πρωτα τα Αγγλικά και μετα Ελληνικά

 

ok ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα αλλα εχω απογοητευθει πληρως απο θεμα μπαταριας ....

ειναι δυνατον να μου κρατα 40-48 ωρες ??????????

καλα καλα ουτε 2 μερες δεν μου παει και φτανει τελευταια γραμμη και αναβοσβηνει πορτοκαλι λαμπακι....παρατηρησατε κατι παρομοιο ?

 

οσο για την ace hellas στην σελιδα της λεει τα παρακατω.............

 

"Πως θα διακρίνετε τις συσκευές με γνήσιο λογισμικό από αυτές που έχουν πειρατικό λογισμικο

 

Εξωτερικό κουτί:

α. Οι συσκευές της ACE-Hellas αναγράφουν τα περιεχόμενα της συσκευασίας στα Ελληνικά, ενώ στο μπροστινό μέρος της συσκευής αναγράφεται το http://www.htc.com.gr (αντί για http://www.htc.com).

β. Οι συσκευές της ACE-Hellas αναγράφουν τις πληροφορίες του εισαγωγέα - όπως επιβάλεται από την Ελληνική νομοθεσία

γ. Οι συσκευές της ACE-Hellas έχουν Part Number (P/N): 99HJE101 - οποιοδήποτε άλλο P/N δεν είναι της ACE-Hellas

 

Συσκευή:

α. Κάτω από το καπάκι της μπαταρίας αναγράφεται το Part Number (P/N): 99HEJ101 - οποιοδήποτε άλλο P/N δεν είναι της ACE-Hellas

β. Κάτω από το καπάκι της μπαταρίας αναγράφεται το IMEI - θα πρέπει να μας καλέσετε στο 2106068688 για να επιβεβαιώσουμε το IMEI

 

 

Τι να κάνετε σε περίπτωση που σας προμηθεύσανε συσκευή με πειρατικό λογισμικό

 

Θα πρέπει να απευθυνθείτε στο κατάστημα που αγοράσατε τη συσκευή και να απαιτήσετε αντικατάσταση με συσκευή η οποία φέρει τα σήματα γνησιότητας της ACE-Hellas.

Σε περίπτωση που το κατάστημα αρνηθεί, θα πρέπει να προχωρήσετε σε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές (δείτε το: http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=9986)

 

 

H ACE-Hellas είναι στη διάθεσή σας για ότι χρειαστείτε.

 

στο δικο μου δεν ισχυει τιποτα απο τα παραπανω.δεν ξερω τι εχει κανει η wind.δεν με νοιαζει κιολας αφου υπαρχει εφ΄ορου ζωης εγγυηση....ετσι δεν λενε ?

 

τωρα λιγο αυτα ,λιγο εκεινο με τα νουμερα 7και 8 του imei που και καλα σου δειχνουν τι παιζει με την κατασκευη του τηλεφωνου,(δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και αν ειναι αξιοπιστο αυτο εμενα παντως μου εδειξε χωρα κατασκευης αραπια και ποιοτητα κατασκευης καθολου καλη )λιγο το οτι τηλεφωνο 500 ευρω το παιρνεις τσαμπα....ολα αυτα στο συνολο καπως με κανουν επιφυλακτικο γιαυτα που μας λενε

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα αλλα εχω απογοητευθει πληρως απο θεμα μπαταριας ....

ειναι δυνατον να μου κρατα 40-48 ωρες ??????????

καλα καλα ουτε 2 μερες δεν μου παει και φτανει τελευταια γραμμη και αναβοσβηνει πορτοκαλι λαμπακι....παρατηρησατε κατι παρομοιο ?

 

Εγω παλι ειμαι υπερευχαριστημενος απο την μπαταρια. Το φορτισα τεταρτη απογευμα και την εβγαλε μεχρι παρασκευη βραδυ, χτες δηλαδη που την ξαναφορτισα και και απο σημερα το πρωι με λιγο gps και αρκετα τηλεφωνα εχει πεσει μονο μια γραμμη και ηταν μολις η δευτερη φορα που το φορτισα...

 

Οσο για την κατασκευη δεν ειναι και πολυ ποιοτικη αλλα ολα δουλευουν μια χαρα και εγω προσωπικα βαζω στα συν της συσκευης το μεγεθος της.Εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος...:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ολα καλα αλλα εχω απογοητευθει πληρως απο θεμα μπαταριας ....

ειναι δυνατον να μου κρατα 40-48 ωρες ??????????

καλα καλα ουτε 2 μερες δεν μου παει και φτανει τελευταια γραμμη και αναβοσβηνει πορτοκαλι λαμπακι....παρατηρησατε κατι παρομοιο ?

 

 

Οντως, η μπαταρια του ειναι αισχος! Κριμα γιατι ειναι πολυ καλο κινητο αλλα σε αυτο τον τομεα....αντε γεια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχουμε πει 100αδες φορές ότι τα PPC ΔΕΝ διαρκούν πολύ. Τα περισσότερα έτσι είναι. Να είστε ευχαριστημένη με τις 2 μέρες.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εσεις που εχετε παραπονο πειτε μας και για τι χρηση μιλατε για να καταλαβουμε αν οι 2 μερες ειναι λιγο η πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ νορμαλ χρηση,10 κλησεις των 2-3 λεπτων το 2ημερο.

και με λιγο παιξιμο του μενου του.

 

Βεβαια δεν ειχα ποτε μου windows mobile και δεν γνωριζα αυτο που ειπε παραπανω ο

andreas_ku990.....εγω εμαθα τοσα χρονια με symbian και σκεφτομαι να γυρισω παλι εκει....

 

δεν ειναι δουλεια αυτη καθε 2 μερες να φορτιζεις το κινητο.ετσι πιστευω

Link to comment
Share on other sites

και εγω, με την ιδια ακριβως χρηση το sonyericsson κρατουσε 4,5 ημερες.

ειμαι επαγγελματιας και δεν ειναι δουλεια αυτη να τρεχω με εναν φορτιστη στο χερι.

ειναι το πρωτο ppc που παιρνω και απογοητευτικα παρα πολυ.

και το xperia ppc ειναι, με windows mobile και αυτο, αλλα εχει 800 ωρες αναμονη !!!

Link to comment
Share on other sites

με βαση αυτα που λετε θα ελεγα οτι ειναι λιγο χειροτερη απο τον μεσο ορο των wm η αποδοση της μπαταριας.

καλα το ειπε ο αντρεας μην συγκρινετε ανομοια πραγματα.

δωστε τους μια ευκαιρια μαθετε το τι μπορουν να σας προσφερουν (αν το χρειαζεστε βεβαια,δηλ.gps,internet και αλλα) και αν δεν σας κανουν τοτε γυρνατε σε symbian η οτι αλλο εκτιματε περισοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κατα την γνωμη μου 2 μερες ειναι νορμαλ για ppc,δηλαδη μεσα στις 2 μερες δεν θα βρεθουμε καποια στιγμη στο σπιτι μας η στο pc μας;απλα το φορτιζουμε
Link to comment
Share on other sites

και αν παμε μια εκδρομη 3μερο στο βουνο τα ξεχναμε ολα :)

 

χειμερινη διαβιωση ας πουμε?:p

πλακα κανω.

οπου και να πας ενα μινι usb φορτιστη θα πρεπει να τον παρεις μαζι...

εστω εναν φορτιστη αυτοκινητου για να πας σωστα με το gps σου βρε αδερφε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...