Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουριος εδω στο φορουμ και πριν λιγες μερες πηρα και εγω απο την wind το lolite και εχω καποιες αποριες αν καποιος μπορει να μου τις λυσει...

1)Στο εγχειριδιο αναφερει οτι στο κιτ αυτοκινητου ενεργοποιηται το navi panel. Με αυτο εννοει την βαση που δινει μεσα στο κουτι γιατι οσες φορες και να το εχω τοποθετησει εκει δεν μπορεσα να δω το navi panel. Χρειαζεται καποια ρυθμιση? (Εχω ενεργοποιησει την ρυθμιση για το κιτ αυτοκινητου)

 

Για το συγκεκριμενο γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Να ρωτησω και κατι αλλο, γνωριζει κανεις αν υπαρχουν και ναυτικοι χαρτες για το lolite?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδεια .. να κανω και εγω ια ερωτησουλα ?

εχει κανεισ προβλημα με αποσυνδεσεις sto bluetooth ? να παιζει ρολο που ειναι για 2 τηλεφωνα ??

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή στη ρύθμιση για το καρκιτ θα πρέπει να εμφανίζεται. Εκτός και αν έχεις αποδεσμεύσει τα πλήκτρα footprints, navigation, και οπότε δεν τρέχουν τα services μέσω των οποιων ενεργοποιείται το navipanel.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω και κατι αλλο, γνωριζει κανεις αν υπαρχουν και ναυτικοι χαρτες για το lolite?

 

Είχα δει παλαιότερα κάποιους ναυτικούς χάρτες. Εάν εξακολουθούν να υπάρχουν, λογικά θα παίζουν και στη δικιά σου συσκευή. Κάνε μια αναζήτηση στο net.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει την αντίστοιχη επιλογή στη ρύθμιση για το καρκιτ θα πρέπει να εμφανίζεται. Εκτός και αν έχεις αποδεσμεύσει τα πλήκτρα footprints, navigation, και οπότε δεν τρέχουν τα services μέσω των οποιων ενεργοποιείται το navipanel.

 

Ενεργοποιημενη ειναι η ρυθμιση για το καρκιτ και δεν εχω αποδεσμευσει τα συγκεκριμενα πληκτρα(Ετσι νομιζω δηλαδη, οταν τα παταω μου ενφανιζουν τα συγκεκριμενα προγραμματα). Μου κανει εντυπωση το οτι το μονο που κανει η βαση οταν το τοποθετω ειναι απλα να παταει το κουμπι της ενεργοποιησης και απενεργοποιησης του τηλεφωνου, δηλαδη την ενεργεια που κανω και με το χερι για να ενεργοποιησω η να απενεργοποιησω την οθονη. Λογικα δεν θα επρεπε να υπαρχει και κατι αλλο για να καταλαβαινει το τηλεφωνο οτι τοποθετειται σε καρκιτ? Μηπως η βαση που ειχε μεσα στην συσκευασια ειναι απλα για στηριξη του τηλεφωνου και τιποτα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιημενη ειναι η ρυθμιση για το καρκιτ και δεν εχω αποδεσμευσει τα συγκεκριμενα πληκτρα(Ετσι νομιζω δηλαδη, οταν τα παταω μου ενφανιζουν τα συγκεκριμενα προγραμματα). Μου κανει εντυπωση το οτι το μονο που κανει η βαση οταν το τοποθετω ειναι απλα να παταει το κουμπι της ενεργοποιησης και απενεργοποιησης του τηλεφωνου, δηλαδη την ενεργεια που κανω και με το χερι για να ενεργοποιησω η να απενεργοποιησω την οθονη. Λογικα δεν θα επρεπε να υπαρχει και κατι αλλο για να καταλαβαινει το τηλεφωνο οτι τοποθετειται σε καρκιτ? Μηπως η βαση που ειχε μεσα στην συσκευασια ειναι απλα για στηριξη του τηλεφωνου και τιποτα παραπανω?

 

Εμενα οταν μπαινει πανω στη βαση ανοιγει ενα παραθυρο με μπλε φοντο που εχει 6η 8 παραθυρα το ενα θυμαμαι λεει τηλεφωνο το αλλο λποηγηση ενα αλλο και καλα να σε παει σπιτι κατω δεξια εχει ενα μενου που μεσα εχει επιλογη για τσεκαρισμα αν θεσ να ανοιγει αυτο το ολο στυλ πλοηγησης . (αυτο γινετε οταν το βαζεις στη θηκη μαζι με μια προτροπη να σε συνδεσει με το bluetooth που εχεσ επιλεξει για το αυτο κινητο ( δυστηχως την βαση την εχω στο αμαξι να σου πω ακριβωσ τι λεει

Link to comment
Share on other sites

Με τη βάση που υπάρχει λειτουργεί το καρκιτ και το navipanel. Ίσως δεν το τοποθετείς σωστά ή από κάποιο πρόγραμμα που εγκατέστησες δημιουργήθηκε πρόβλημα με τα κουμπιά. Μπορεί τέλος να είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευης συσκευής. Εγώ θα πρότεινα να κάνεις αφού πάρεις ένα αντίγραφο ασφαλείας, ένα hard reset (ή clear storage) και να ξαναδοκιμάσεις. Αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα ίαως να πρέπει να απευθυνθείς στο service.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν μπαινει πανω στη βαση ανοιγει ενα παραθυρο με μπλε φοντο που εχει 6η 8 παραθυρα το ενα θυμαμαι λεει τηλεφωνο το αλλο λποηγηση ενα αλλο και καλα να σε παει σπιτι κατω δεξια εχει ενα μενου που μεσα εχει επιλογη για τσεκαρισμα αν θεσ να ανοιγει αυτο το ολο στυλ πλοηγησης . (αυτο γινετε οταν το βαζεις στη θηκη μαζι με μια προτροπη να σε συνδεσει με το bluetooth που εχεσ επιλεξει για το αυτο κινητο ( δυστηχως την βαση την εχω στο αμαξι να σου πω ακριβωσ τι λεει

 

Εμενα το μονο που κανει ειναι να ενεργοποιει απλα την οθονη, ναι το εχω δει το navi panel αλλα μονο στο εγχειριδιο :p

Link to comment
Share on other sites

Με τη βάση που υπάρχει λειτουργεί το καρκιτ και το navipanel. Ίσως δεν το τοποθετείς σωστά ή από κάποιο πρόγραμμα που εγκατέστησες δημιουργήθηκε πρόβλημα με τα κουμπιά. Μπορεί τέλος να είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευης συσκευής. Εγώ θα πρότεινα να κάνεις αφού πάρεις ένα αντίγραφο ασφαλείας, ένα hard reset (ή clear storage) και να ξαναδοκιμάσεις. Αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα ίαως να πρέπει να απευθυνθείς στο service.

 

Οταν το δοκιμαζα δεν ειχα βαλει κανενα προγραμμα στο κινητο, και απλα ενεργοπποιουσε την οθονη. Θα δοκιμασω αυτα που μου λες και θα δουμε, ελπιζω να λειτουργησει! Σε ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

Τελικα τα καταφερα και ενεργοποιησα το navi panel, το εβαζα αναποδα στην βαση :p:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε να προτεινεται καποιο προγραμμα για ναυτικους και ορειβατικους (off road) χαρτες?

 

Το Garmin παιζει στο htc?

Link to comment
Share on other sites

Παντως η βαση τα σπαει απο ποιοτητα.

την εχω βαλει στο Vstrom aki μου ,εκανα κ ταξιδακι αφοβα. πιο πολυ φοβαμαι το τζαμακι απο το στροφομετρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και φαντάζομαι χρησιμοποείς και ένα bluetooth για να ακούς τις οδηγίες μέσα στο κράνος!
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

βασικα για μεγιστη λειτουργικοτητα βρηκα αυτο

http://www.rueger-helmets.de/

(Klapphelme bluetooth)

κρανακι σπαστο με ενσωματομενο μπλεδοντι, για να ακουσ μουσικουλα, και το navigation και τυχον καμια κληση που θα σε κανει σταματησεισ να βγαλεισ γαντια κρανοσ να καθηστερεισ κ την υπολποπη παρεα, Η ασυρματη επικοινωνία με αλλο κρανοσ(οδηγόσ, συνεπιβατης Ή μηχανη σε μηχανη).

Link to comment
Share on other sites

το επικοινωνια με το συνεπιβατη ξεχαστετο.

σαν να μη το ειπα. γιατι ενασ λογοσ που αγαπαμε τη μηχανη ειναι?

Οτι δεν ακουμε το τι λεει ο συνεπιβατησ γυναικα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και φαντάζομαι χρησιμοποείς και ένα bluetooth για να ακούς τις οδηγίες μέσα στο κράνος!

 

Αυτο που λες ειναι σιγουρο ? γιατι εμενα δεν ακουγεται στο δοντι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το επικοινωνια με το συνεπιβατη ξεχαστετο.

σαν να μη το ειπα. γιατι ενασ λογοσ που αγαπαμε τη μηχανη ειναι?

Οτι δεν ακουμε το τι λεει ο συνεπιβατησ γυναικα.

 

Είναι και αυτό μία άποψη... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδεια λυστε μου μια απορια γιατι σε ορισμενα εχω βρει λυσει σε αλλα οχι τον ηχο του μυνηματος απο που τον αλλαζουμε ? παω στους ηχους και δεν το βρισκω ? τι στο καλο τυφλοσ ειμαι ???

και κατι ακομα υπαρχει μια ενοτητα που καποιοι χρηστεσ δειχνουν το today screen .. ειναι δηλαδη εφικτο και στο δικο μας ppc να υπαρχει συντομευση για το δοντι να μπαινει αμεσοτερα ? και αν ναι πως ???? ευχαριστω παιδια

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις τον ήχο για τα μηνύματα πηγαίνεις Ρυθμίσεις->Προσωπικά->Ήχοι και Ειδοποιήσεις

και πηγάινεις στη δεύτερη καρτέλα "Ειδοποιήσεις". Στο πρώτο πεδίο πάτας στο βελάκι και από τη λίστα επιλέγεις τον ήχο μηνυμάτων, μετά στο 3ο πεδίο μπορείς να επιλέξεις τον ήχο που θέλεις από τους διαθέσιμους.

Όσον αφορά την today screen, εξαρτάται ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς και αν έχει ή επιτρέπει αυτή τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο την μερα που πηρα το Lolite αντιμετωπιαω το εξης προβλημα. Δεν ξερω πως και γιατι αλλα ορισμενες φορες ενω ο ηχος κλησης ακουγεται κανονικα δεν εχω καθολου ηχο στα μηνυματα, βιντεο και μουσικη. Το παραξενο ειναι οτι οταν βαζω τα hands free ο ηχος ακουγεται κανονικα στα ακουστικα. Εκανα ενα σοφτ ρεσετ. Γνωριζει κανεις γιατι και πως μπορω να το λυσω?
Link to comment
Share on other sites

Τι προγράμματα έβαλες τελευταία?? Μόλις το πήρες έκανες soft reset? Ίσως να έκανε το πρόβλημα κάποιο πρόγραμμα. Αν όχι τότε hard reset
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ειναι σιγουρο ? γιατι εμενα δεν ακουγεται στο δοντι

 

εξαρταται απο τo bluetooth. αν ειναι τεχνολογιας Α2DP. ωστε να μπορεισ να ακουσ εκτοσ απο τισ κλησεισ, πηγέσ οπωσ μουσικη η το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις τον ήχο για τα μηνύματα πηγαίνεις Ρυθμίσεις->Προσωπικά->Ήχοι και Ειδοποιήσεις

και πηγάινεις στη δεύτερη καρτέλα "Ειδοποιήσεις". Στο πρώτο πεδίο πάτας στο βελάκι και από τη λίστα επιλέγεις τον ήχο μηνυμάτων, μετά στο 3ο πεδίο μπορείς να επιλέξεις τον ήχο που θέλεις από τους διαθέσιμους.

Όσον αφορά την today screen, εξαρτάται ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς και αν έχει ή επιτρέπει αυτή τη λειτουργία.

 

εκει παω και εγω αλλα δεν εχει επιλογη ληψη sms μονο επιλογη ηχου δημιουργιασ sms .

αυτο με το short cut εννοω που σε καποια ενοτητα καποιοι χρηστεσ βαζουν στην οθονη διαφορες λειτουργιες και ελεγα μηπως καπωσ να μπαινει και στο δικο μασ για να μπαινεισ αμεσα στο bluetooth

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...