Jump to content

[Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές


proper_evolution
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

 

θα ήθελα κάποια βοήθεια στο εξής:έχω ένα se C903 της cosmote. Έκανα debranding, άλλαξα και το theme αλλά δεν ξέρω πώς γίνεται να αλλάξω τη λειτουργία του πλήκτρου που βρίσκεται πάνω από το πλήκτρο τερματισμού κλήσης. Όταν το πατάω ανοίγει το cosmote my view και θέλω να το επαναφέρω στην κανονική λειτουργία της se(contacts ή οτιδήποτε άλλο). Αυτό γίνεται μέσω του a2uploader ή με κάποιο άλλο τρόπο?

 

Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει με αυτό????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 670
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σωστά, τώρα πρόσεξα ότι έχεις το W518. Το debrand δεν έχει σχέση με το ξεκλείδωμα. Θα το πας σε κάποιο κατάστημα να στα κάνουν και τα δυο. :)

 

Πήγα σε 3 κεντρικά μαγαζιά της Πάτρας σήμερα και δεν μπορούσαν να μου το φτιάξουν, επειδή το μοντέλο δεν έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις να το κάνω μόνος μου??? PLZZZ?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει με αυτό????

Έχει ακόμα το myview εικονίδιο στην οθόνη πάνω από αυτό το softkey;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

πηρα προσφατα ενα w902 και θελω να το κανω δεμπραντ. ειναι κοσμοτε. αρχικα εκανα το απντειτ απο το σιτε της ερικσον και δεν εγινε ντεμπραντ. εκανα τη διαδικασια που περιγραφεται στην 1η σελιδα αλλα εγω για καπιο λογο (μαλον λογο του απντειτ) ημουν ηδη adriatic. παλι δεν εγινε ντεπρραντ. καμια ιδεα??? επισης αυτο το καπουτσιν ξερετε τι ειναι? (OfftopiC)
Link to comment
Share on other sites

yeshyo θερμή παράκληση να μην γράφεις αγγλικές λέξεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Το κείμενό σου γίνεται δυσανάγνωστο και κουραστικό. Συνιστώ να τις γράφεις είτε με αγγλικούς χαρακτήρες είτε με την Ελληνική τους μετάφραση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οντως.. συγνωμη.. αν καποιος μπορει να μου δωσει λυση για το debrand ευχαριστως να το δοκιμασω. επισης εκανα τη βλακεια να κλεισω το notepad με τον κωδικο του τηλεφωνου που επρεπε να συμπληροσουμε, και μετα δοκιμασα τη μεθοδο (χωρις να γινει debrand, Οι κωδικοι ομως αλλαξαν.) να υποθεσω οτι δεν υπαρχει τροπος ανακτησης του?
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει τί έχεις κάνει... Αν ο κωδικός σου είναι 1201-0083 τότε είσαι ΟΚ.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει τί έχεις κάνει... Αν ο κωδικός σου είναι 1201-0083 τότε είσαι ΟΚ.

 

αυτος ειναι ο κωδικος που δειχνει τωρα (τον κανονικο του δυστιχως ειμαι μ...ς και δε τον κρατησα) αλλα ειναι ακομα ΚΟΣΜΟΤΕ MY VIEW...

 

να ρωτησω: στην αποδειξη γραφει πανω το ιμει. μπορω να βρω τον οριτζιναλ κωδικο μου μεσω αυτου?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορώ να στο πω εγώ αν θες, αλλά το ότι είναι ακόμα myview σημαίνει ότι δεν έκανες update μέσω του SEUS....
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μπορώ να στο πω εγώ αν θες, αλλά το ότι είναι ακόμα myview σημαίνει ότι δεν έκανες update μέσω του SEUS....

 

eνταξει λειτουργισε μια χαρα... με τη 2η :) ευχαριστω πολυ!!! αν μπορεις στειλε μου και ενα μυνηματακι τον αυθεντικο του κωδικο μηπως και χρειαστω ποτε σερβις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεσφράγισα το καινούριο μου C905 και κατευθείαν έγινε debrand με

την διαδικασία του 1ου post :)

Δεν έχω παρά να ευχαριστήσω τα μέγιστα τους συντελεστές μας :clap:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου ελεγε 1201-0083 κ τωρα δεν το γραφει αλα ειναι cosmote που θελω να το παω για service δεν παιζει ρολο που λεει αλο κωδικο μεσα?
Link to comment
Share on other sites

Θα περάσεις το λογισμικό της έκδοσης Cosmote και μετά θα το πας..
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Με το debrand μπορείς να απαλλαγείς από το customization των διάφορων εταιριών κινητής τηλεφωνίας (πχ Vodafone Line, Cosmote MyView, Wind+). Στο Κ750 δεν γίνεται με τον τρόπο που περιγράφεται σε αυτό το topic.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω ένα c905 Vodafone live και το έκανα debrand και πετυχε!!!!το συνιστώ ανεπιφύλακτα,keep going man!!!!!!!!;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
στο δικο μου πως γινεται να γραφει adriatic αλλά να εχει ακομα το my view? w705

 

+1

 

το ίδιο αντιμετωπίζω κι εγώ.

 

Γενικά θέλω να προχωρήσω σε debrand γιατί μου φαίνεται οτι το menu εμφανίζει καθυστέρηση στην απόκριση.

Link to comment
Share on other sites

@Deadly_Sin,@crussifier: Για δοκιμαστε αυτο το αρχειο customize upgrade.Το ιδιο εχω περασει και εγω και ολα κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το yari, δυστυχώς με cosmote menu. Θέλω να το βγάλω.

Στην προσαρμογή όμως γράφει το 8ψήφιο νούμερο με τη σωστή μορφή, αλλά από κάτω ADRIATIC, όχι COSMOTE ή κάτι άλλο; τι συμβαίνει;

 

Επίσης ποιον κωδικό πρέπει να βάλω; Τον 1201-0083 ή τον 1209-4776;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το yari, δυστυχώς με cosmote menu. Θέλω να το βγάλω.

Στην προσαρμογή όμως γράφει το 8ψήφιο νούμερο με τη σωστή μορφή, αλλά από κάτω ADRIATIC, όχι COSMOTE ή κάτι άλλο; τι συμβαίνει;

 

Επίσης ποιον κωδικό πρέπει να βάλω; Τον 1201-0083 ή τον 1209-4776;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

ADRIATIC ειναι το λογισμικο και νομιζω το COSMOTE δεν φαινεται εκει.Φαινεται μονο στο αρχειο προσαρμογης CDA αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Αν πας να δημιουργησεις ομως το αρχειο customize_upgrade.xml με το προγραμα που εχω ποσταρει σε προηγουμενο ποστ τοτε ναι φαινεται τι προσαρμογη θελεις να εφαρμοσεις.Τωρα ομως το Yari δεν ξερω αν ειναι συμβατο.Λογικα θα ειναι αλλα αν ξερεις τι πλατφορμα ειναι θα με βοηθουσες(πχ db2020,A2(db3150 ή db3210 στην προκειμενη περιπτωση κια απο εδω και περα μιας και τα db2020 ειναι πιο παλια μοντελα)).Στην περιπτωση που υποστηριζεται μπορει να μην υπαρχουν ακομα τα αρχεια προσαρμογης για αυτο το τηλεφωνο.Ουτε ξερω αν θα υποστηριζεται και απο το A2 Uploader αλλα λογικα ναι εφοσον θα ανηκει σε μια απο τις δυο πλατφορμες.

Link to comment
Share on other sites

ADRIATIC ειναι το λογισμικο και νομιζω το COSMOTE δεν φαινεται εκει.Φαινεται μονο στο αρχειο προσαρμογης CDA αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.Αν πας να δημιουργησεις ομως το αρχειο customize_upgrade.xml με το προγραμα που εχω ποσταρει σε προηγουμενο ποστ τοτε ναι φαινεται τι προσαρμογη θελεις να εφαρμοσεις.Τωρα ομως το Yari δεν ξερω αν ειναι συμβατο.Λογικα θα ειναι αλλα αν ξερεις τι πλατφορμα ειναι θα με βοηθουσες(πχ db2020,A2(db3150 ή db3210 στην προκειμενη περιπτωση κια απο εδω και περα μιας και τα db2020 ειναι πιο παλια μοντελα)).Στην περιπτωση που υποστηριζεται μπορει να μην υπαρχουν ακομα τα αρχεια προσαρμογης για αυτο το τηλεφωνο.Ουτε ξερω αν θα υποστηριζεται και απο το A2 Uploader αλλα λογικα ναι εφοσον θα ανηκει σε μια απο τις δυο πλατφορμες.

 

Καλημέρα

ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά μου είπαν ότι δεν γίνεται με τις πληροφορίες αυτού του θέματος και το έκανα επιτυχώς debrand μέσω του davinciteam.

Η πλατφόρμα του είναι η db3350

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια για ολες τις πληροφοριες και την βοηθεια..

Μολις ενα W595 απεκτησε ταυτοτητα

Ευχαριστω ,καλη Πρωτοχρονια

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

παιδια για το W995 (απο Αγγλικο σε Ελληνικο) βαζω αυτο τον κωδικο 1209-4776

και ακολουθω τον οδηγο στην πρωτη σελιδα?

Βάζω τον παραπάνω κωδικό και αυτά τα αρχεία W995_R1EA028_FS_ADRIATIC_RED53.fbn και W995_R1EA028_MAIN_GENERIC_HI_RED53.mbn . Κάνω κανονικά την διαδικασία αλλά δεν μου βγάζει το menu στα ελληνικά !!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος :( Πριν περάσω το customize αρχείο αν το ανοίξω μου βγ΄ζει στα ελληνικά ότι το τηλέφωνο έχει σφάλμα...Κάνω την αναβάθμιση αλλά δεν μου έχει τα ελληνικά μέσα :blink: Plz βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Αν βάζετε τον κωδικό δεν σας χρειάζονται τα αρχεία. Σας χρειάζεται απλά το A2 Uploader και το SEUS.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...