Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@manoula_2008: ο αριθμός σου είναι 315073

 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν έχει εμφανιστεί ακόμα στο site ενώ υπάρχουν προηγούμενοι και επόμενοι αριθμοί. Πρέπει να ανησυχώ ή έχει ξαναπαρατηρηθεί και θα το βάλουν αργότερα;

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ. Δεν έχει εμφανιστεί ακόμα στο site ενώ υπάρχουν προηγούμενοι και επόμενοι αριθμοί. Πρέπει να ανησυχώ ή έχει ξαναπαρατηρηθεί και θα το βάλουν αργότερα;

 

Kατεβασε το απο Eδω

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι είναι θέμα χρόνου να τελειώσει αυτή η ιστορία με τα επονομαζόμενα 'πιστοποιητικά'. Κάποιος θα φτιάξει έναν installer, ειτε από τη μεριά του κινητού, είτε από τη μεριά του pc και τα προγράμματα θα μπαίνουν 'έτσι'. Απλά 'έτσι'.

 

Θεωρώ δε ότι το όποιο 'κλείδωμα' (όσο παρακάμψιμο να είναι ή να γίνει) είναι στρατηγικό λάθος που η οικογένεια Symbian θα το πληρώσει αργά ή γρήγορα, αν συνεχίσει σ'αυτό το δρόμο λίγο ακόμη..

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η συγκεκριμενη πολιτικη τις nokia ειναι λαθος και εχει χασει αρκετους υποψηφιους αγοραστες.

 

Υπαργουν διαφορα κολπακια (ελπιζω συντομα και για τα 5th Edition) που επιτρεπουν να γινει απευθειας η εγκατασταση των unsigned εφαρμογων.

 

Εαν θελεις διαβασε τα παρακατω μπορει να σε ενδιαφερουν :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2567280#post2567280

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εάν το Symbian βγει open source και δώσει η Νόκια και τα libs για τα διάφορα (παλιά και πιθανό τρέχοντα) τηλέφωνά της, τότε τίποτα δεν εμποδίζει την ανάπτυξη custom διανομών (κατά το παράδειγμα π.χ. των WRT ή των Dreambox). Σε κείνη την περίπτωση - κυριολεκτικά μιλώντας - θα γεμίσει ο τόπος Νόκια τηλέφωνα. Κάτι τέτοιο έβλεπε μάλλον από παλιά η Νόκια για να κλείνει με την εξαγορά της Symbian και την άλλη μέρα να σπεύδει να τη "χαρίσει" στο χώρο του Open Source.

 

Στρατηγικά αν το δεις δεν είναι κακή κίνηση. Η Νόκια ξέρει να κάνει καλά κινητά. Με τη διάδοση των Smarthphones, αναγκάστηκε να μπει βαθύτερα στη μπίζνα του software, κάτι που ίσως να μην ήταν και τόσο άμεσα συνδεμένο με το προφίλ της. Τώρα θα ξαναγυρίσει στα τηλέφωνα (hardware) με κράχτη και πλεονέκτημα το δωρεάν λειτουργικό που ο καθένας θα μπορεί να κόψει και να ράψει στα μέτρα του. Μάλλον ιδιοφυής κίνηση, θα έλεγα, εκ μέρους τους.

 

Και για να κλείσω επιστρέφοντας στο παρόν θέμα, προφανώς αυτή η κίνηση θα εξαλείψει κάθε τύπο 'κλειδώματος' ή λοιπού εσκεμμένου 'περιορισμού' που είχε κωδικοποιήσει η Symbian (όσο ήταν ακόμα 'Symbian'). Καθόλου άσχημα 'προσεχώς' δηλαδή.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ ένα πιστοποιητικό αν είναι εύκολο... ΙΜΕΙ : 354183022867978

 

@alexx: ο αριθμός σου είναι 319196

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, συγνωμη, εχω γραψει το ΙΜΕΙ μου κ εχω παραλαβει κωδικο,εδω και τρεις μερες και μπαινω καθημερινα στους ρωσους, ο κωδικος που παλεραβα ειναι: 315693 και μου φαινεται οτι τον πηδηξαν... δεν υπαρχει πουθενα...

αυτο ειναι το τελευταιο λινκ:

 

310376-311075.zip - 16,97 KB

Файл скачен или просмотрен 293 раз.

 

 

315701-316425.zip - 17,3 KB

Файл скачен или просмотрен 207 раз.

 

 

316426-317225.zip - 17,1 KB

Файл скачен или просмотрен 165 раз.

 

 

318451-318875.zip - 12,33 KB

Файл скачен или просмотрен 34 раз.

 

 

317476-318450.zip - 17,5 KB

Файл скачен или просмотрен 11 раз.

 

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα με τον deekon22. O κωδικος μου ειναι ο 313259 και δεν τον βρησκω σε καμοια ομαδα. Οποτε βαλαντη, αν σου ειναι ευκολο.. ;)
Link to comment
Share on other sites

@sakis890 κατεβασε το αρχειο απο Eδω
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασε το απο Eδω

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα πιστοποιητικό για 354183023494053; Merci!!!

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να προσπαθούσα και εγώ να το κάνω signed;

ΙΜΕΙ: 354183022892364

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρακαλω θα ηθελα ενα πιστοποιητικο για το 354183024495422

Σας ευχαριστώ πολυ!

:)

 

 

Οταν παραλάβω τον αρίθμό, μπορείτε επίσης να μου εξηγήσετε τι κάνω με τον αριθμό που θα πάρω?

 

με εκτίμηση,

Link to comment
Share on other sites

Οταν παραλάβω τον αρίθμό, μπορείτε επίσης να μου εξηγήσετε τι κάνω με τον αριθμό που θα πάρω?

 

με εκτίμηση,

Το αναφέρει στη πρώτη σελίδα...

 

O gianpithio αφού έχει αυτό τον αριθμό θα πρέπει να περιμένει περίπου 48 ώρες μέχρι να προσθέσουν το πιστοποιητικό του στην σελίδα:http://forum.allnokia.ru/viewtopic.php?t=37456

 

Όταν θα ετοιμάσουν το πιστοποιητικό του, θα ανεβάσουν στην σελίδα ένα αρχείο με το όνομα 157381-158850:

Από την στιγμή που ο αριθμός του gianpithio είναι 158714 και είναι ανάμεσα στους αριθμούς του αρχείου θα κατεβάσει το αρχείο του στον υπολογιστή και θα ακολουθήσει τις παρακάτω οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα ένα πιστοποιητικό για το Nokia 5800 με

ΙΜΕΙ 354183023372283.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πιστοποιητικό για ΙΜΕΙ: 354183024986560.

 

Ευχαριστώ!!!!!

 

@LupusGr o αριθμος σου ειναι 319693

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να προσπαθούσα και εγώ να το κάνω signed;

ΙΜΕΙ: 354183022892364

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

@ostvarivanje ο αριθμος σου ειναι:319965

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα πιστοποιητικό για το IMEI:354183023375328.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

@laonikos: ο αριθμός σου είναι 320290

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Παρακαλω θα ηθελα ενα πιστοποιητικο για το 354183024495422

Σας ευχαριστώ πολυ!

:)

 

@backdoor o αριθμος σου ειναι 320315

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...