Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα βρηκα λυση , εκανα unsign την εφαρμογη και μετα sign με τα δικα μου certificate και δουλεψε μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μεγάλο μπέρδεμα ρε παιδιά ολα αυτα. Για να κάνω signed αυτο το freeware led φανάρι, γράφει να το κάνω sign απτο site symbiansigned.com είναι και αυτός ένας δωρεάν τρόπος να υπογραφεις προγράμματα? με το να δώσω το serial number μου δεν κινδυνευω? είναι ασφαλές να δίνεις δηλαδή το ΙΜΕΙ νούμερο σου?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

μεγάλο μπέρδεμα ρε παιδιά ολα αυτα. Για να κάνω signed αυτο το freeware led φανάρι, γράφει να το κάνω sign απτο site symbiansigned.com είναι και αυτός ένας δωρεάν τρόπος να υπογραφεις προγράμματα? με το να δώσω το serial number μου δεν κινδυνευω? είναι ασφαλές να δίνεις δηλαδή το ΙΜΕΙ νούμερο σου?

Ακολούθησε τους οδηγούς του πρώτου πόστ και συγκεκριμένα του opda και άσε τι λέει εκεί.;)

Δώσε το ΙΜΕΙ σου δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.:)

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο μπέρδεμα ρε παιδιά ολα αυτα. Για να κάνω signed αυτο το freeware led φανάρι, γράφει να το κάνω sign απτο site symbiansigned.com είναι και αυτός ένας δωρεάν τρόπος να υπογραφεις προγράμματα? με το να δώσω το serial number μου δεν κινδυνευω? είναι ασφαλές να δίνεις δηλαδή το ΙΜΕΙ νούμερο σου?

 

Το συγκεκριμένο freeware δίνεται και υπογεγραμμένο πάντως! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο παντως στα παιδια του opda. Εχουν γινει συνεπεστατοι και ιδιαιτερα γρηγοροι. Σημερα μου εξεδωσαν πιστοποιητικο για ενα 5800 σε μολις 2 ωρες! Συγχαρητηρια τους!!! :clap:

 

όντως, εχουν γινει σφαιρατοι!

και σε μενα μου δοθηκε το πιστοποιητικο σε ενα 2ωρο περιπου.

εχω παρει πιστοποιητικα για 2 5800 και 1 Ν97, με το 1ο να ερχεται μεσα σε μολις 6 ωρες!

πραγματι δεν παιζονται τα παιδια.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω sign εφαρμογές με τον ήδιο τρόπο που τις έκανα παλιά δηλαδή έχωντας πιστοποιητικά από το OPDA, και βάζοντάστα στο sissigner, αλλά μετά την εγκατάσταση του νέου filmware V40.0.005 είναι αδύνατον. Υ.Γ: Το PC μου έχει Windows7. Ελπίζω να μην ειμαι off topic:help:, ευχαριστώ εκ΄των προτέρων ! ! !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω sign εφαρμογές με τον ήδιο τρόπο που τις έκανα παλιά δηλαδή έχωντας πιστοποιητικά από το OPDA, και βάζοντάστα στο sissigner, αλλά μετά την εγκατάσταση του νέου filmware V40.0.005 είναι αδύνατον. Υ.Γ: Το PC μου έχει Windows7. Ελπίζω να μην ειμαι off topic:help:, ευχαριστώ εκ΄των προτέρων ! ! !!

 

To sissigner είναι πρόγραμμα για pc, σωστά;

Άρα δε μπορεί να έχει σχέση η αναβάθμιση του κινητού σου με το ότι δε λειτουργεί πλέον το συγκεκριμένο πρόγραμμα. :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Μάλον δεν καταλαβες .Ενώ πριν το κινιτό μου δεχόταν υπογεγραμένες εφαρμογές απο το sissigner μετά την αναβάθμιση δεν τισ δεχεται.Επίσις με μια γρήγορη ματιά στο net ειδα ότι και αλοι έχουν το ήγδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το SE satio και ενω εχω δωσει το σωστο ΙΜΕΙ κ ακολουθω την διαδικασια για sign εξακολουθει να μου βγαζει στο κινητο σφαλμα πιστοποιητικου?? γτ γινεται αυτο??Καμια ιδεα?? ευχαριστω..!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Δοκίμασα τα κόλπα με την υπογραφή από το isign.imobile και κατέβασα το signtool. Ακολουθησα τις οδηγίες τρέχοντας την εφαρμογή που ήθελα να υπογράψω. Αφού το έκανα, έριξα την εφαρμογή μέσα στην κάρτα μνήμης και την έτρεξα. Την ξεκίνησε κανονικά δείχνοντάς μου ότι αυτή είναι μια εφαρμογή για εξίλιξη και μπορεί να δημιουργηθούν σοβαρά προβλήματα.Συνέχεια? Ναι του είπα, αλλά μετά μου έγραψε. Η εφαρμογή είναι αδύνατο να προχωρήσει (κάτι τέτοιο) και να εγκαταστήσω λέει το βασικό πακέτο πρώτα.

Τι παίζει? (Το quickoffice πήγα να εγκαταστήσω)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μια νέα εφαρμογή από το OPDA που σου επιτρέπει να ζητήσεις και να κατεβάσεις πιστοποιητικά κατευθείαν από το κινητό σου. Είναι στα Αγγλικά και είναι δωρεάν.

 

XStevedore.V1.02.S60V3V5 EN translation by Hoden

 

http://img685.imageshack.us/img685/151/screenshot0005j.jpg

 

;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μια νέα εφαρμογή από το OPDA που σου επιτρέπει να ζητήσεις και να κατεβάσεις πιστοποιητικά κατευθείαν από το κινητό σου. Είναι στα Αγγλικά και είναι δωρεάν.

 

XStevedore.V1.02.S60V3V5 EN translation by Hoden

 

http://img685.imageshack.us/img685/151/screenshot0005j.jpg

 

;)

Ναι αλλά δεν τρέχει στο τηλέφωνο ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Δοκίμασα τα κόλπα με την υπογραφή από το isign.imobile και κατέβασα το signtool. Ακολουθησα τις οδηγίες τρέχοντας την εφαρμογή που ήθελα να υπογράψω. Αφού το έκανα, έριξα την εφαρμογή μέσα στην κάρτα μνήμης και την έτρεξα. Την ξεκίνησε κανονικά δείχνοντάς μου ότι αυτή είναι μια εφαρμογή για εξίλιξη και μπορεί να δημιουργηθούν σοβαρά προβλήματα.Συνέχεια? Ναι του είπα, αλλά μετά μου έγραψε. Η εφαρμογή είναι αδύνατο να προχωρήσει (κάτι τέτοιο) και να εγκαταστήσω λέει το βασικό πακέτο πρώτα.

Τι παίζει? (Το quickoffice πήγα να εγκαταστήσω)

 

Αυτό είναι θέμα της εφαρμογής..

Από εκεί που το κατέβασες πρέπει να είχε και ένα βασικό πακέτο (έτσι λέγεται) που πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτο.. (Στο quickoffice το είχα συναντήσει και εγώ..)

Μόλις το βάλεις αυτό θα μπει και η εφαρμογή κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει στην εξής περίπτωση: Ενώ έχω έτοιμα τα cer και key από opda μόλις πατάω για να κατέβουν στο κινητό και να τα αποθηκεύσω, μου τα ανοίγει και βλέπω το κείμενο, αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο.:blink::help:
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατησεις για να κατεβουν υπαρχει η επιλογη αποθηκευση ?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν μου δίνει κάποια επιλογή για αποθήκευση (έχω δοκιμάσει όλα τα μενού) απλά πατώντας πάνω στη συντόμευση cer ή key μου ανοίγει τα αρχεία ως κείμενα και μετά δε μπορώ να κάνω τίποτα παρά μόνο να τα βλέπω....:knife:
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν μου δίνει κάποια επιλογή για αποθήκευση (έχω δοκιμάσει όλα τα μενού) απλά πατώντας πάνω στη συντόμευση cer ή key μου ανοίγει τα αρχεία ως κείμενα και μετά δε μπορώ να κάνω τίποτα παρά μόνο να τα βλέπω....:knife:

Ποιόν browser χρησιμοποιείς? Δοκίμασε κάποιον άλλο εναλλακτικό.;)

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι με opera λειτούργησε !!!! Πάω να εγκαταστήσω καμιά 500ασαριά εφαρμογές τώρα:ninja: Άπειρα ΤΗΧ για την βοήθεια:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο τρόπο για να κάνω sigh σε unsigh εφαρμογές στο NOKIA 5800 μιας και λένε ότι το καινούργιο filmware V40.0.005 είναι unhackable ;:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχήει για το V40.0.005

Το να βγάλεις πιστοποιητικό είναι άσχετο με το Hack. Βγάλε πιστοποιητικό με τον τρόπο που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος έτσι ώστε να μπορείς να υπογράφεις τις εφαρμογές και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το να βγάλεις πιστοποιητικό είναι άσχετο με το Hack. Βγάλε πιστοποιητικό με τον τρόπο που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του θέματος έτσι ώστε να μπορείς να υπογράφεις τις εφαρμογές και μετά να τις κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου.
Προσπαθώ να κάνω τισ εφαρμογές sign με τον τρόπο που το έκανα παλιά δηλαδή με key και cer από το OPDA και χρησιμοποιώντας το SISSigner αλλά τίποτα. Μήπως φταίει ότι πρόσφατα έβαλα Windows7 ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω τισ εφαρμογές sign με τον τρόπο που το έκανα παλιά δηλαδή με key και cer από το OPDA και χρησιμοποιώντας το SISSigner αλλά τίποτα. Μήπως φταίει ότι πρόσφατα έβαλα Windows7 ;

Το πιστοποιητικό που έχεις το έβγαλες τώρα που πήρες το 5800 ή είναι από άλλη παλιότερη σου συσκευή?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω τισ εφαρμογές sign με τον τρόπο που το έκανα παλιά δηλαδή με key και cer από το OPDA και χρησιμοποιώντας το SISSigner αλλά τίποτα. Μήπως φταίει ότι πρόσφατα έβαλα Windows7 ;

 

Εγώ με Windows 7 χρησιμοποιώ το SIS Contents και είμαι πολύ ευχαριστημένη! :google: ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...