Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αν ξαναρωτάω κάτι ίδιο.. Αλλά κατέβασα το key και το certificate για το κινητό μου από το hττp://www.s60certkey.com (που έκανε 24 ωρίτσες) βάζω την εφαρμογή που είναι unsigned στο φάκελο SignSIS μετονομάζω τα cert,key,application σε xyz και το καθένα με τη σωστή κατάληξη τρέχω το .bat που χρειάζεται κάθε φορά αλλά δεν παίρνω τίποτα!

 

Και κάτι ακόμη. Αυτά τα cert , key μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για κάθε εφαρμογή, παιχνίδι unsigned; 'Η κάθε φορά πρέπει να βγάζω καινούρια;

Mετονόμασες την εφαρμογή σε xyz.sis ή xyz.sisx?

Kάποιο λάθος στις μετονομασίες έχει γίνει.

 

Οχι δεν χρειάζεται να βγάζεις κάθε φορά.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mετονόμασες την εφαρμογή σε xyz.sis ή xyz.sisx?

Kάποιο λάθος στις μετονομασίες έχει γίνει.

 

Οχι δεν χρειάζεται να βγάζεις κάθε φορά.:)

 

Ναι την μετονόμασα. Αλλά δεν κάνει τίποτα. Έκανα και restart το pc αλλά τίποτα

Windows XP SP3 έχω χωρίς προβλήματα άλλα. Παίζει να φταίει το ίδιο το πρόγραμμα;

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Ναι την μετονόμασα. Αλλά δεν κάνει τίποτα. Έκανα και restart το pc αλλά τίποτα

Windows XP SP3 έχω χωρίς προβλήματα άλλα. Παίζει να φταίει το ίδιο το πρόγραμμα;

 

Έχεις τσεκάρει να φαίνονται οι καταλήξεις των αρχείων. Γιατί αν δεν το έχεις κάνει πιθανόν να μετονόμασες τα αρχεά σε xyz.sis.sis.

Το πρόγραμμα δεν νομίζω πως φταίει καθώς όλοι το ίδιο χρησιμοποιούμε. Πιθανόν να φταιν και τα ίδια τα αρχεία. Αν δεν μπορείς να λύσεις το πρόβλημα ανέβασε τα αρχέια σου (cer, key) να τα ελέγξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τσεκάρει να φαίνονται οι καταλήξεις των αρχείων. Γιατί αν δεν το έχεις κάνει πιθανόν να μετονόμασες τα αρχεά σε xyz.sis.sis.

Το πρόγραμμα δεν νομίζω πως φταίει καθώς όλοι το ίδιο χρησιμοποιούμε. Πιθανόν να φταιν και τα ίδια τα αρχεία. Αν δεν μπορείς να λύσεις το πρόβλημα ανέβασε τα αρχέια σου (cer, key) να τα ελέγξουμε.

 

Δυστυχώς ναι τα έχω τσεκάρει.

http://www.4shared.com/file/167561559/a5070e26/SignSIS.html

Εδώ έχω τα πιστοποιητικά και μια εφαρμογή έτσι όπως δοκιμάζω να την κάνω signed.

Currently : Galaxy S3 I9305-GT rXTREME.v13.0 Past : Motorola Droid3/Steel Droid 5.0 (4" we love you) Nokia N97/Phorepoc CFW ( crazy HDD back-up ) Sony Ericsson K800i CFW(miss you)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι τα έχω τσεκάρει.

http://www.4shared.com/file/167561559/a5070e26/SignSIS.html

Εδώ έχω τα πιστοποιητικά και μια εφαρμογή έτσι όπως δοκιμάζω να την κάνω signed.

 

Έχει πρόβλημα το αρχειο cer (μπορεί και το key). Όταν του κάνω διπλό κλικ δεν ανοίγει καν.

Το συγκεκριμένο σαιτ απ όπου το πήρες συνηθίζει να κάνει τέτοια. Ζήτησε ξανά πιστοποιητικό αυτή την φορά απο το opda μιας και είναι το πιο αξιόπιστο αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω και μολις κλικαρω στο cer μου βγαζει μηνυμα οτι το αρχειο δεν ειναι εγκυρο για χρηση ως πιστοποιητικο ασφαλειας...προφανως χρειαζεται να το ξαναψαξω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Η διαδικασία έκδοσης πιστοποιητικού έχει αλλάξει.Πλέον το βγάζουμε μόνοι μας.Αναφέρεται η διαδικασία στην πρώτη σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το http://isign.imobile.com.cn/ ειναι καλο ? δοκιμασμενο ?γιατι με το opda δεν βγαζω ακρη

παω να κανω login και μου βγαζει λιγο πιο μετα αυτο UCenter info: Can not connect to MySQL server

Error:

Errno:0

Link to comment
Share on other sites

παιδια το http://isign.imobile.com.cn/ ειναι καλο ? δοκιμασμενο ?γιατι με το opda δεν βγαζω ακρη

παω να κανω login και μου βγαζει λιγο πιο μετα αυτο UCenter info: Can not connect to MySQL server

Error:

Errno:0

Το ιδιο και εμενα, τα φτυσε...

Link to comment
Share on other sites

το opda ειναι μια χαρα μιας και μεσα σε 4 μερες εφτιαξα 2 ακομη πιστοποιητικα για φιλους κανονικοτατα και μαλιστα χωρις πλεον να χρειαζεται το πεδιο με συμπληρωση τυχαιου 13ψηφιου αριθμου...

ισως το site ειναι κατω οποτε δοκιμαστε αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

το opda ειναι μια χαρα μιας και μεσα σε 4 μερες εφτιαξα 2 ακομη πιστοποιητικα για φιλους κανονικοτατα και μαλιστα χωρις πλεον να χρειαζεται το πεδιο με συμπληρωση τυχαιου 13ψηφιου αριθμου...

ισως το site ειναι κατω οποτε δοκιμαστε αργοτερα...

 

δικιο ειχες φιλε μου σημερα το πρωι που δοκιμασα μπηκα κανονικα στην σελιδα και εκανα login ενω χθες το απογευμα δεν εμπαινε καθολου (θα επεσαν πολυ μαλλον:D)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπέρα!!!!

 

μπηκα στο s60certkey.com και οταν παω να κατεβασω το *.cer kai *.key μου βγάζει να κάνω σετάπ μια toolbar για να μπορέσω να κατεβάσω τα αρχειακια!!!

Μηπως γνωρίζει κάποιος τι παίζει???

 

φιλικα

και καλες γιορτές

 

Νικόλας:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω ενα πιστοποιητικο για το ιμει 356810034145021..ευχαριστω

 

Η διαδικασία έχει αλλάξει .

Ακολουθείς τις οδηγίες της 1ης σελίδας

και εκδίδεις μόνη σου πιστοποιητικό.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οταν αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, και εκτελω το "auto_signsisX.bat δε μου βγαζει καποιο νεο αρχειο (signed) !! (?)
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει και ενα προγραμματακι που τρεχει σε windows (XP, vista, 7) το οποιο κανει signed εφαρμογες χωρις να χρειάζεται να αλλάξεις το ονομα της εφαρμογης. Και μαλιστα σου δημιουργει ενα νεο αρχειο με την εφαρμογη με ονομασία signed. Υπαρχει στο γνωστο μαγαζι με ονομα SignSIS-GUI
TCe
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα απο τη στιγμη που μπορεις να κανεις sign ειναι πολυ πιο απλο να κανεις μονο μια φορα το hellox και μετα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο λες και ποτε δε χρειαστηκε sign κατι...
Link to comment
Share on other sites

to SignSIS-GUI δεν μου δουλευει στο κινητο κολλαει και δεν κανει unsigned.

στον υπολογιστη μολις τρεχω sis αρχειο ανοιγει το ovi

το hellox δεν καταλαβαινω πως το τρεχω

 

γενικα εχω κατεβασει κλειδια και πιστοποιητικα και προγραμματα για υπολογιστη και κινητο και δεν εχω καταφερει να κανω signed ακομη...

Link to comment
Share on other sites

αν εγκατασταθηκε το hellox τοτε θα δεις να εχει δημιουργηθει μεσα στις εφαρμογες το rompatcher...

εκει πας και τα τικαρεις ολα ωστε να γινουν με ενα πρασινο τικ και εισαι ετοιμος να περασεις οτι εχεις χωρις να χρειαζεται τιποτα πλεον sign...

 

διαβασε και το θεμα "hacks και patches" και θα λυθουν ολες οι αποριες σου...

επισης διαβασε αργα και με προσοχη τις οδηγιες και ολα ειναι οπως αναφερονται...

 

ειδικα στο 3ο ποστ του παροντος θεματος υπαρχει αναλυτικοτατη διαδικασια αν θες να κανεις sign κατι...

 

//προσωπικη επιλογη : εκανα μια φορα την διαδικασια με sign για το hellox και απο εκει και περα δε χρειαζομαι καθολου να κανω sign τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει και ενα προγραμματακι που τρεχει σε windows (XP, vista, 7) το οποιο κανει signed εφαρμογες χωρις να χρειάζεται να αλλάξεις το ονομα της εφαρμογης. Και μαλιστα σου δημιουργει ενα νεο αρχειο με την εφαρμογη με ονομασία signed. Υπαρχει στο γνωστο μαγαζι με ονομα SignSIS-GUI

Και το signtool 2.2 έχει βγει για PC και τρέχει και sisx.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οταν αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, και εκτελω το "auto_signsisX.bat δε μου βγαζει καποιο νεο αρχειο (signed) !! (?)

Λογικα καπου κανεις λαθος! Απο την στιγμη που μπορεις να υπογραψεις τα αρχεια .sis στον υπολογιστη σου αλλαξε την επεκταση του αρχειου απο .sisx σε .sis

to SignSIS-GUI δεν μου δουλευει στο κινητο κολλαει και δεν κανει unsigned.

στον υπολογιστη μολις τρεχω sis αρχειο ανοιγει το ovi

το hellox δεν καταλαβαινω πως το τρεχω

 

γενικα εχω κατεβασει κλειδια και πιστοποιητικα και προγραμματα για υπολογιστη και κινητο και δεν εχω καταφερει να κανω signed ακομη...

Διαβασε ξανα και προσεκτικα τις οδηγιες που υπαρχουν στο 1 post του παροντος. Εαν υπαρχει κατι που δεν καταλαβαινεις ρωτησε μας και θα στο εξηγησουμε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!εβαλα μαγειρεμενη ρομ στο κιν μου και εχει μεσα το rompatcher και ολα γινονται αυτοματα !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονία σε όλους!!

Προσπαθησα να κανω hack την συσκευη μου αλλα δεν τα καταφερα γιατι δεν μπορω να βρω τα αρχεια .cer .key ποιο ρωσικο site εννοειται στις οδηγίες ρε παιδια;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...