Jump to content

Θάνατος 15χρονου από σφαίρα αστυνομικού στα Εξάρχεια


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλά δυστυχώς έτσι έχουμε μάθει, να μπαίνουν όλοι στο ίδιο καλάθι...

 

Ακριβώς αυτό είναι ένα βασικό πρόβλημα του σύγχρονου Έλληνα: ΓΕΝΙΚΕΥΕΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.

 

Ενώ στην πραγματικότητα έχουμε μια από τις πιο «χαλαρές» Αστυνομίες του κόσμου, δεν το χουμε σε τίποτα να μιλάμε για «στρουμφ», «κατάχρηση εξουσίας», «κ@θίκια μπάτσους», την στιγμή που εμείς είμαστε πάντα έτοιμοι να πλακωθούμε με τον οδηγό που μόλις μας προσπέρασε με τρόπο που δεν μας άρεσε.

 

Το ίδιο ισχύει και με τους αντιεξουσιαστές. Ενώ ανάμεσά τους υπάρχουν πραγματικά χρυσά παιδιά, νομίζουμε ότι όλοι είναι κουκουλοφόροι, με μόνο σκοπό της ζωής τους να κάψουν και να δείρουν.

 

Άμα το καλοσκεφτείς, δεν υπάρχει τομέας της κοινωνίας μας για τον οποίο να μην έχει να πει κανείς κάτι. Όλοι οι παπάδες είναι άτιμοι, όλοι οι δικηγόροι είναι ψεύτες, όλοι οι επιχειρηματίες πίνουν το αίμα του εργάτη, όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι κυφήνες, κ.ο.κ.

 

Και φυσικά, μόνο εμείς είμαστε οι σωστοί, ΠΑΝΤΑ. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνά με το mega ο αστυνομικός κατηγορείτε για ανθρωποκτονία από πρόθεση!

Άντε να δω τι θα βρουν τώρα οι υποστηρικτές του αστυνομικού για να τον στηρίξουν;

.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω πραγματικά τι θα έκανε ο καθένας μας αν είχε όπλο, εξουσία και κάποιοι "του έμπαιναν στη μύτη"

 

Tωρα που το αναφερεις εχουν γινει πειραματα απο ψυχολογους που εχουν δειξει πως η εξουσια μπορει να διαφθειρει τον ανθρωπο. Για οποιον ενδιαφερεται ας κοιταξει να βρει για το πειραμα της φυλακης του Στανφορντ, και το πειραμα του Μιλγκραμ.:!:

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ και ένα περιστατικό που έγινε σήμερα τα ξημερώματα..6 άτομα πήγαμε μπροστά από το αστυνομικό τμήμα της πόλης μου, αφού ανάψαμε κεριά, φωνάξαμε συνθήματα για περίπου 20 λεπτά.

Ξέρουμε οτι ακούγεται σχεδόν αστείο σε σχέση με αυτά που έγιναν και γίνονται ανά την ελλάδα αλλά αυτοί καταφέραμε να μαζευτούμε.. και έτσι εκφραστήκαμε

τα συνθήματα που φωνάξαμε ήταν:

- Οι μπάτσοι μας δίνουν νεκροφόρες, δεκαεξάχρονος νεκρός πρίν από δύο ώρες.

- Νεκρός δεκαεξάχρονος στο κέντρο της αθήνας, πώς θα τα κουκουλώσετε φονιάδες της ξεφτίλας.

- Εξ επαφής στο στήθος, φονιάδες εν ψυχρώ, και τώρα μας μιλάτε για εξωστρακισμό.

 

(Ενδεικτικά δύο μπάτσοι /* διαπληκτίστηκαν μπροστά μας με τον αξιωματικό υπηρεσίας να μαζεύει (πιάστηκαν στα χέρια) αυτόν που μας την έπεφτε.) :whistle:

Ρε συ raver, αντιγραφεις απο site αναρχικων και τα περνας ως δικα σου?/:X

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορα οτι η επαναστατικη συμπεριφορα ειναι αναποσπαστο κομματι του αναρχισμου, ο οποιος ουσιαστικα δεν μπορει να ειναι ρεφορμιστικος, οπως μπορει για παραδειγμα ο κομ*****σμος. Ακομα και οταν η βια καταακρινεται απο διαφορους αναρχικους, η πραξη βιας κατα των "δυναμεων της ταξης ή καταστολης" θεωρειται κατα κανονα πραξη πολιτικη. Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι ολοι οι αναρχικοι θελουν να σκοτωσουν αστυνομικο κτλ. Αρα, κατα τα υπολοιπα που γραφεις συμφωνω, ο αναρχισμος εμπεριεχει πολλες και διαφορετικες ιδεολογικες σεκτες, και φυσικα υπαρχουν αναρχικοι που δεν προσφευγουν στη βια (πχ Dead angel:p).

 

«Επαναστατική συμπεριφορά» δεν σημαίνει απαραίτητα βίαιη αντιπαράθεση. Τρανό παράδειγμα ο Γκάντι.

 

Επίσης, «πράξη πολιτική» δεν θεωρείται η βία από κανέναν σοβαρό Αναρχικό που ξέρει τί είναι ο Αναρχισμός και πως μπορεί να επιτευχθεί. Έχουν γραφτεί πολύ σοβαρά βιβλία επί του θέματος, τα οποία ουδεμία σχέση έχουν με βίαιες αντιπαραθέσεις και τα άτομα που έχουν θεωρητική γνώση του ζητήματος (τα οποία όπως ήδη είπα είναι λίγα) τα γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνά με το mega ο αστυνομικός κατηγορείτε για ανθρωποκτονία από πρόθεση!

Άντε να δω τι θα βρουν τώρα οι υποστηρικτές του αστυνομικού για να τον στηρίξουν;

 

Φίλε μου δεν υπάρχουν "υποστηρικτές του αστυνομικού". Από την πρώτη στιγμή σχολιάζουμε με βάση αυτά που μαθαίνουμε και ολοι έγραψαν ότι αν τα γεγονότα δεν είναι όπως τα ακούσαμε στην αρχή καταδικάζουμε κι εμείς το γεγονός και τον αστυνομικό.

 

Βγάλτε τις παρωπίδες!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα επεισόδια που ακολούθησαν, απεικονίζουν την οργή για το χαμό του παιδιού υποτίθεται. Πόσοι από αυτούς όμως που συμμετείχαν είχαν στο νου τους το αδικοχαμένο αυτό παιδί; Πόσοι από αυτούς απλά ήθελαν να τα σπάσουν και βρήκαν μια καλή ευκαιρία; Δεν ξέρω, αλλά τείνω να πιστέψω ότι η ζυγαριά κλίνει προς τη δεύτερη κατηγορία και αυτό είναι θλιβερό.

Εξάλλου, το χειρότερο πράγμα που μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου είναι να γίνεις σαν τον εχθρό σου. Αν οι μπάτσοι λοιπόν είναι τραμπούκοι, γιατί αυτοί που καίνει περιουσίες είναι επαναστάτες;

Ξέρω ότι μπορεί να προκαλέσουν σχόλια αρνητικά αυτά που γράφω, αλλά είναι μια άποψη. Και για όσους ρωτήσουν, ναι, έχω έναν έφηβο αδερφό που λατρεύω και αν πάθαινε κάτι τέτοιο θα τρελαινόμουν. Και μπορεί να έκαιγα όλη την Αθήνα! Αλλά αν με ακολουθούσαν άλλοι 1000 μανιασμένοι που δεν τον ήξεραν καν, εκεί θα έλεγα ότι κάνουν το κέφι τους κι εγώ πονάω.

Αυτά!

 

Και εγώ αυτό πιστεύω, ότι όλοι αυτοί απλά βρήκαν την αφορμή μου ήθελαν.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος κανένας; Ο Sagonias λέει ότι δεν πειράζει που σπάνε τα αστυνομικά τμήματα και τις τράπεζες!

 

 

 

Δε θα κολλήσω στη λεπτομέρεια, αλλά φάσκεις κι αντιφάσκεις. Αφού "καταλαβαίνεις ότι..." άρα σημαίνει ότι δείχνεις κατανόηση.

 

 

 

Α δικαιολογία; Τότε εντάξει. Γιατί τη δικαιολογία την έχουν. Mπορεί να μην υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος, υπάρχει όμως η αφορμή.

.....................................

Με τους αστυνομικους που εχουν την κοντρα ας πανε να βγαλουν τα ματια τους, δεν με νοιαζει. Δεν με νοιαζει να σπασουν τα ΑΤ.

Οσο για τις τραπεζες μου ειχαν πει τους λογους που τις σπανε και ειπα οτι εχουν μια δικαιολογια. Τωρα για τους καφεδες και τα ακριβα ρουχα τι να πω.....εγω ειπα για τις τραπεζες που λενε οτι χρεωνουν τον κοσμο με τοκους και δανεια και του παιρνουν τα σπιτια και συ μου λες για τον φρεντοτσινο. Σου ευχομαι να μην πεσεις ποτε στην αναγκη της τραπεζας. Το να την σπασεις βεβαια δεν ειναι λυση.

 

No comments.

Αν σου ειχε βιασει καποιος την κορη να δω αν θα ηθελες να τον σκοτωσεις με τα ιδια σου τα χερια. (παραδειγμα δινω που δικαιολογω πληρως μια τετοια πραξη)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνά με το mega ο αστυνομικός κατηγορείτε για ανθρωποκτονία από πρόθεση!

Άντε να δω τι θα βρουν τώρα οι υποστηρικτές του αστυνομικού για να τον στηρίξουν;

 

Μπορεί να κατηγορηθεί για οτιδήποτε.

 

Αυτό δεν λέει τίποτα, το θέμα είναι να αποδειχθεί στο δικαστήριο με βάση στοιχεία, γνωματεύσεις και καταθέσεις μαρτύρων.

 

Και τώρα μπορείς να σκουπιστείς.

 

Ρε συ raver, αντιγραφεις απο site αναρχικων και τα περνας ως δικα σου?/:X

 

Ναι, δεν το έμαθες? Είναι η νέα μόδα...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κολλάει γάντι:

 

http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1406/1406053l3erderihy.jpg

 

Αυτό φαίνεται πως πιστεύουν ορισμένοι...

 

Ακριβώς αυτό είναι ένα βασικό πρόβλημα του σύγχρονου Έλληνα: ΓΕΝΙΚΕΥΕΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.

 

Ενώ στην πραγματικότητα έχουμε μια από τις πιο «χαλαρές» Αστυνομίες του κόσμου, δεν το χουμε σε τίποτα να μιλάμε για «στρουμφ», «κατάχρηση εξουσίας», «κ@θίκια μπάτσους», την στιγμή που εμείς είμαστε πάντα έτοιμοι να πλακωθούμε με τον οδηγό που μόλις μας προσπέρασε με τρόπο που δεν μας άρεσε.

 

Έτσι ακριβώς. Μου φαίνεται ορισμένοι δεν ξέρουν τι κάνει η αστυνομία σε άλλες χώρες...

 

Το ίδιο ισχύει και με τους αντιεξουσιαστές. Ενώ ανάμεσά τους υπάρχουν πραγματικά χρυσά παιδιά, νομίζουμε ότι όλοι είναι κουκουλοφόροι, με μόνο σκοπό της ζωής τους να κάψουν και να δείρουν.

 

Πολύ απλά γιατί αυτοί οι κουκουλοφόροι γίνονται γνωστοί, με τις πράξεις τους...

 

Άμα το καλοσκεφτείς, δεν υπάρχει τομέας της κοινωνίας μας για τον οποίο να μην έχει να πει κανείς κάτι. Όλοι οι παπάδες είναι άτιμοι, όλοι οι δικηγόροι είναι ψεύτες, όλοι οι επιχειρηματίες πίνουν το αίμα του εργάτη, όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι κυφήνες, κ.ο.κ.

 

Και φυσικά, μόνο εμείς είμαστε οι σωστοί, ΠΑΝΤΑ. :p

 

Έτσι ακριβώς. Εμείς έχουμε πάντα δίκαιο, και πάντα οι άλλοι θέλουν να μας κλέψουν/εκμεταλλευθούν/να μας καταργήσουν το δίκαιο... Τραγελαφικό, αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το συμβάν λυπάμαι που θα το πω αλλά καλά να πάθει ο 16χρονος.

θα πρεπε να ντρεπεσαι γιαυτο που εγραψες και που δειχνει μια νοοτροπια. Καλα θα κανεις να το αποσυρεις, αλλιως καποιος mod να το διαγραψει. Και παλι ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

«Επαναστατική συμπεριφορά» δεν σημαίνει απαραίτητα βίαιη αντιπαράθεση. Τρανό παράδειγμα ο Γκάντι.

 

Οχι απαραιτητα, αλλα συμβαινει. Και μαλιστα πιο συχνα απο τη μη βιαιη συμπεριφορα.

 

Επίσης, «πράξη πολιτική» δεν θεωρείται η βία από κανέναν σοβαρό Αναρχικό που ξέρει τί είναι ο Αναρχισμός και πως μπορεί να επιτευχθεί. Έχουν γραφτεί πολύ σοβαρά βιβλία επί του θέματος, τα οποία ουδεμία σχέση έχουν με βίαιες αντιπαραθέσεις και τα άτομα που έχουν θεωρητική γνώση του ζητήματος (τα οποία όπως ήδη είπα είναι λίγα) τα γνωρίζουν.

 

Επειδη ειμαι απο αυτους που γνωριζουν, ναι πραξη πολιτικη δεν θεωρειται μονο η βια αλλα, η βια κατω απο προυποθεσεις μπορει να θεωρηθει πραξη πολιτικη. Και ναι εχουν γραφτει πολλα βιβλια, και πολλες φορες δεν το παραδεχονται παρα μονο εμμεσως κτλ. Δυσκολα παντως θα βρεις αναρχικο να σου πει οτι οι βομβιστικες επιθεσεις της 17Ν δεν ηταν πολιτικες πραξεις. Οσο και αν εχω κοιταξει σε sites αναρχικων δεν εχω βρει αντιθετη αποψη. Ειμαστε off topic.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Με τους αστυνομικους που εχουν την κοντρα ας πανε να βγαλουν τα ματια τους, δεν με νοιαζει. Δεν με νοιαζει να σπασουν τα ΑΤ.

Οσο για τις τραπεζες μου ειχαν πει τους λογους που τις σπανε και ειπα οτι εχουν μια δικαιολογια. Τωρα για τους καφεδες και τα ακριβα ρουχα τι να πω.....εγω ειπα για τις τραπεζες που λενε οτι χρεωνουν τον κοσμο με τοκους και δανεια και του παιρνουν τα σπιτια και συ μου λες για τον φρεντοτσινο. Σου ευχομαι να μην πεσεις ποτε στην αναγκη της τραπεζας. Το να την σπασεις βεβαια δεν ειναι λυση.

 

Συγγνώμη φίλε μου, αλλά γιατί να σπάνε τα ΑΤ; Εκτός του ότι εμείς θα πληρώσουμε το μάρμαρο, τί να γίνει τελικά; Να κάψουμε όλα τα ΑΤ, τα περιπολικά, να καταργήσουμε την Αστυνομία και να κρεμάμε τους αστυνομικούς στο Σύνταγμα; Τι λογικές είναι αυτές;

 

Κατά το ίδιο σκεπτικό, έχεις δει καμία Τράπεζα να δανείζει με το ζόρι; Αμφιβάλλεις ότι πολύς κόσμος πήρε δάνεια γνωρίζοντας πολύ καλά ότι οι όροι με τους οποίους συμφώνησε δεν ήταν ευνοϊκοί; Δεν λέω ότι οι Τράπεζες είναι άγιες, φυσικά και σε κάποιες περιπτώσεις εκμεταλλεύονται τον κόσμο, αλλά σκέψου επίσης πόσος κόσμος έχει πάρει δάνεια για «ανάγκες» που δεν ήταν ανάγκες πραγματικές. Πήγαινε σε μάντρες με κατασχεμένα αυτοκίνητα π.χ., θα εκπλαγείς αν δεις τί αυτοκίνητα έχουν αγοραστεί με δάνεια από Τράπεζες. Κάνε μια έρευνα και δες πόσος κόσμος έχει υπερχρησιμοποιήσει την πιστωτική του κάρτα αγοράζοντας πράγματα που δεν χρειάζεται.

 

Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο, μην γενικεύεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι και να τους φωναξω θα ερθουν...?!?!

Η θα με βαλουν να παρω τηλεφωνο βαζοντας τον κωδικο της περιοχης μου, η θα περιμενουν με σφαξουν για να μην κινδυνεψουν οι "κυριες"!!

Το μονο μερος στο οποιο ειναι συνεπεις ειναι για τα μπλοκα και γενικα ολα τα εισπρακτηκα τους καθηκοντα ειτε αυτα ειναι νομιμα ειτε ειναι παρανομα!! ;)

Οποιοι ειναι αστυνομικοι ξερουν πολυ καλα για τι μιλαω....

Link to comment
Share on other sites

θα πρεπε να ντρεπεσαι γιαυτο που εγραψες και που δειχνει μια νοοτροπια. Καλα θα κανεις να το αποσυρεις, αλλιως καποιος mod να το διαγραψει. Και παλι ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ

Δεν έχουμε χούντα.Αυτή είναι η άποψή μου και είμαι ελεύθερος να την εκφράσω.Όπως είπα λυπάμαι για την απώλεια μιας ζωής αλλά λυπάμαι την οικογένειά του που μένει πίσω,όχι τον ίδιο.Όπως άλλα άτομα εδώ μέσα γράφουν ότι όλοι οι αστυνομικοί είναι μ@λ@κες,τραμπούκοι,δολοφόνοι κλπ χωρίς κανείς να τους κρίνει έτσι έχω και εγώ το δικαίωμα να γράψω αυτό που πιστεύω.Ο ίδιος προκάλεσε την τύχη του,δεν του άξιζε ο θάνατος αλλά δεν θα τον κάνουμε και ήρωα.Ας σοβαρευτούμε και λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μερος στο οποιο ειναι συνεπεις ειναι για τα μπλοκα

 

Ασε ρε τους αλητες το εχουν παρακανει, δλδ να μην μπορεις να πιεις 2-3 μπουκαλια και μετα να οδηγεις με 200χλμ/ω. Να βαλεις μια σκαστρα και να βγεις μια βολτα στις 3 το πρωι...να κανεις μια κοντρα σε δημοσιο δρομο βρε αδερφε....

 

Φιλε amelidiw, μερικες φορες η σιωπη ειναι χρυσος

 

Τελευταιο νεο απο φιλο αστυνομικο ειναι οτι ανασταλθηκαν οι αδειες τους(ή τουλαχιστον τα ρεπο σιγουρα)

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το οτι η ειδηση για τον θανατο ενος παιδιου λυπησε οποιον την ακουσε δεν σημαινει οτι τον καναμε ηρωα..Οσοι θυμουνται τι εθνικο πενθος ειχαμε τοτε με τους μαθητες στα Τεμπη νομιζω που ακομη το θυμομαστε καταλαβαινει..
Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα, αλλα συμβαινει. Και μαλιστα πιο συχνα απο τη μη βιαιη συμπεριφορα.

 

Δεν διαφωνούμε.

 

Επειδη ειμαι απο αυτους που γνωριζουν, ναι πραξη πολιτικη δεν θεωρειται μονο η βια αλλα, η βια κατω απο προυποθεσεις μπορει να θεωρηθει πραξη πολιτικη. Και ναι εχουν γραφτει πολλα βιβλια, και πολλες φορες δεν το παραδεχονται παρα μονο εμμεσως κτλ. Δυσκολα παντως θα βρεις αναρχικο να σου πει οτι οι βομβιστικες επιθεσεις της 17Ν δεν ηταν πολιτικες πραξεις. Οσο και αν εχω κοιταξει σε sites αναρχικων δεν εχω βρει αντιθετη αποψη. Ειμαστε off topic.

 

Αφού γνωρίζεις, τότε θα έχεις αντιληφθεί ότι πολλά από αυτά που γράφουν τα βιβλία υπόκεινται συχνά και στην κρίση του αναγνώστη. Ναι, κάνουν έμμεσους υπανιγμούς για βία ως πολιτική πράξη, αλλά υπό συγκεκριμένες συνθήκες και συγκεκριμένους όρους.

 

Όσον αφορά ειδικά την 17Ν και το αν οι θεωρητικοί Αναρχικοί λογίζουν τις πράξεις της ως πολιτικές, είναι τόσο μεγάλο ζήτημα (ακόμα και μεταξύ τους) που ίσως θα έπρεπε να κάνουμε ένα ξεχωριστό thread εδώ μέσα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου, αλλά γιατί να σπάνε τα ΑΤ; Εκτός του ότι εμείς θα πληρώσουμε το μάρμαρο, τί να γίνει τελικά; Να κάψουμε όλα τα ΑΤ, τα περιπολικά, να καταργήσουμε την Αστυνομία και να κρεμάμε τους αστυνομικούς στο Σύνταγμα; Τι λογικές είναι αυτές;

 

Κατά το ίδιο σκεπτικό, έχεις δει καμία Τράπεζα να δανείζει με το ζόρι; Αμφιβάλλεις ότι πολύς κόσμος πήρε δάνεια γνωρίζοντας πολύ καλά ότι οι όροι με τους οποίους συμφώνησε δεν ήταν ευνοϊκοί; Δεν λέω ότι οι Τράπεζες είναι άγιες, φυσικά και σε κάποιες περιπτώσεις εκμεταλλεύονται τον κόσμο, αλλά σκέψου επίσης πόσος κόσμος έχει πάρει δάνεια για «ανάγκες» που δεν ήταν ανάγκες πραγματικές. Πήγαινε σε μάντρες με κατασχεμένα αυτοκίνητα π.χ., θα εκπλαγείς αν δεις τί αυτοκίνητα έχουν αγοραστεί με δάνεια από Τράπεζες. Κάνε μια έρευνα και δες πόσος κόσμος έχει υπερχρησιμοποιήσει την πιστωτική του κάρτα αγοράζοντας πράγματα που δεν χρειάζεται.

 

Δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο, μην γενικεύεις έτσι.

 

δεν ειπα να καταργηθει η αστυνομια και να πανε να σπασουν τα ΑΤ. Αλλα να σπασουν μονο ΑΤ και οχι καταστηματα αφου εχουν σκοπο να τα κανουν μπαχαλο ολα. Τα καταστηματα τι φταινε; Με τους αστυνομικους εχουν κοντρα οχι με τους καταστηματαρχες.

Για τις τραπεζες δεν συμμεριζομαι τις αποψεις τους αλλα δεν το κατακρινω κιολας. Μου ειναι αδιαφορο. Εννοειται οτι οι τραπεζες βοηθανε τον κοσμο, οπως και αστυνομικοι το κανουν. Αλλα φυσικα υπαρχει και η αντιθετη πλευρα του νομισματος. Θα μου πεις βεβαια οτι παντου αυτο υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

.....Ποινικές διώξεις άσκησε ο εισαγγελέας στους δύο ειδικούς φρουρούς. Στον πρώτο, που πυροβόλησε και σκότωσε το παιδί ασκήθηκε ποινική δίωξη για ανθρωποκτονία από πρόθεση, ενώ στον δεύτερο για απλή συνέργεια στην ανθρωποκτονία....

πηγή : http://www.zougla.gr/index.php

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε χούντα.Αυτή είναι η άποψή μου και είμαι ελεύθερος να την εκφράσω.

αυτο ειπα κι εγω, οτι δειχνει μια νοοτροπια η οποια για να γινω συγκεκριμενος ειναι καθαρα φασιζουσα και επικινδυνη. Κατα τα αλλα επειδη αυτη η αποψη σου ειναι μια ντροπη για ολο το φορουμ ελπιζω οι mods να κινηθουν γρηγορα και να στειλουν στα σκουπιδια τη συγκεκριμενη τοποθετηση σου

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Το τραγικό ποιο ακριβώς είναι? Ρωτάω γιατί δεν βλέπω τίποτα στο βίντεο.

 

Τους πηροβολισμους ουτε που τους ακουσες ετσι κ τους αστυνομικους που εφευγαν..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...