Jump to content

Θάνατος 15χρονου από σφαίρα αστυνομικού στα Εξάρχεια


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,ο ψυχασθενης δολοφονος με την πιπιλα..

 

ΟΚ, τουλάχιστον να ξέρω να μη χάνω το χρόνο μου. Καληνύχτα :)

 

Θεωρείς ότι είναι πολύ ανοιχτόμυαλο να καις τα πάντα και να πιστεύεις ότι θα αλλάξεις κάτι έτσι;

 

Θεωρείς ότι θα βγάλεις άκρη; ;)

 

Oταν μαθω να μην ειρωνευομαι τοτε θα γινει ντοκουμεντο???

 

Όχι. Γιατί δε δείχνει τίποτα το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 833
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πήγαινε μια βόλτα κατά Αγγλία (και αλλού) να δεις κάτι τέτοια ακόμα μικρότερα σε ηλικία και σε μέγεθος που σου βγάζουν μαχαίρι και σε στέλνουν στα θυμαράκια (πραγματικά περιστατικά).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: δε λέω ότι ο 15/16 χρονος ήταν αυτού του είδους, απλά λέω ότι δεν κρίνουμε από τις φωτογραφίες. Δλδ έλεος. Αν είναι έτσι τα δικαστήρια θα κοίταζαν τις φάτσες των κατηγορουμένων και των θυμάτων και θα έβγαζαν έτσι τις αποφάσεις.

 

 

 

Μα ο καθένας κρίνεται από τις απόψεις του. Καμία διάθεση δεν έχω να σε θίξω σαν άτομο, αλλά Παιδεία (όχι γνώσεις-εκπαίδευση) και "τα σπάω όλα και υποστηρίζω βανδαλισμούς" είναι έννοιες ασύμφωνες. Δεν το λέω εγώ, ας βγει κανάς φιλόλογος να το εξηγήσει. Και δεν αναφέρομαι σε εσένα προσωπικά. Αναφέρομαι στους βανδαλιστές και σε όλους τους υποστηρικτές τους. Δεν το λέω προσωπικά, αλλά αν εσύ εντάσσεις τον εαυτό σου σε αυτή την κατηγορία εγώ δε σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξω απόψη για μια συγκεκριμένη συμπεριφορά!

 

Σα να λέω "Θάνατος σε όλους τους μετανάστες" και μετά να λέω ότι δεν είμαι φασίστας αλλά ειρηνιστής. Γίνεται; Ε δε γίνεται.

 

PS: Χαίρομαι που οι απόψεις μου σου προκαλούν το γέλιο. Εμένα οι δικές σου δυστυχώς μου προκαλούν θλίψη (όπως και το ίδιο το χθεσινοβραδινό περιστατικό με όλα όσα ακολούθησαν).

τα έχεις αντιληφθεί λάθος τότε.

η παιδεία δεν ταυτίζεται με την ανοχή και την εκμετάλλευση.

η παιδεία επίσης συνεπάγεται αυξημένη κριτική ικανότητα,κάτι που προσπαθούν όλοι να το περιορίσουν και να το θάψουν.

η παιδεία δεν σημάινει δολοφονίες,και εγκλήματα κατα της ανθρώπινης ζωής και αξιοπρέπειας.

η παιδεία σημαίνει αντιτάσσομαι και παλέυω για τα ιδανικά μου,χωρίς έμμεσες ή άμεσες παρεμβολές εκ των άνωθεν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται γελοιο να μου λες οτι ενα παιδακι μπορει να σε σκοτωσει.Δεν εχει σωματικη δυναμη να τα βαλει με ενιλικο και αυτο ειναι δεδομενο.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες που μετέδωσε ο ραδιοφωνικός σταθμός City οι πρώτες πληροφορίες από την ιατροδικαστική εξέταση του 16χρονου στον Ευαγγελισμό δείχνουν οτι το τραύμα του θύματος από τη σφαίρα του ειδικού φρουρού βρίσκεται στην αριστερή θωρακική χώρα, στο ύψος της καρδιάς - πράγμα που χωρίς να αποκλείει, αποδυναμώνει την εκδοχή του "εξοστρακισμού" που επικαλέστηκαν οι ειδικοί φρουροί.

Aπό Cosmo.gr

 

Y.g. ρε παιδιά , αφήστε τις προσωπικές κόντρες!

Link to comment
Share on other sites

η παιδεία δεν σημάινει δολοφονίες,και εγκλήματα κατα της ανθρώπινης ζωής και αξιοπρέπειας.

 

Είδες που συμφωνούμε; Άρα ο βανδαλισμός που στρέφεται κατά της ανθρώπινης αξιοπρέπειας, δε συνάδει με την παιδεία.

 

Γιατί δεν το έλεγες από την αρχή.

 

Επίσης, μαζί με τους υπόλοιπους βανδαλισμούς φαντάζομαι θα επικροτήσεις και αυτού του είδους:

 

Πυροσβέστες απεγκλώβισαν κάτοικους απο πολυκατοικία επί της Λεωφόρου Αλεξάνδρας 87, ενώ δεν υπάρχουν πληροφορίες για εγκλωβισμένους στα κτήρια που έπιασαν φωτιά.

http://www.skai.gr/master_story.php?id=103129

Link to comment
Share on other sites

Tο γεγονός της απώλειας μιας ανθρώπινης ζωής είναι θλιβερότατο και καταδικαστέο ασχέτως των ειδικών συνθηκών που ίσως επικρατούσαν την συγκεκριμένη στιγμή.

Καλό είναι από την στιγμή που ορθώς ασκήθηκε δίωξη στον δράστη ο οποίος και κρατείται να μην υποκαταστήσουμε εμείς την δικαστική εξουσία. Τα στοιχεία είναι ακόμη συγκεχυμένα αλλά αυτοί που έπρεπε πήραν τον δρόμο τους.

 

Το εξαιρετικά ανησυχητικό όμως είναι ότι τόσο ορισμένες “προοδευτικές” πολιτικές δυνάμεις όσο και τα ΜΜΕ βρέθηκαν πάλι ως δεινοί υποστηρικτές των “αντιεξουσιαστών” να τους ανακηρύσσουν λαϊκούς ήρωες.

Είδαμε καταπληκτικές εικόνες “οργισμένων νεαρών” να βάζουν φωτιά σε πολυκατοικίες και μητέρες να τρέχουν πανικόβλητες κρατώντας τα παιδιά τους για να μην καούν ζωντανές! Να πετροβολούν πυροσβέστες που προσπαθούσαν να απεγκλωβίσουν ηλικιωμένους. Προφανώς για μια ακόμη φορά οι “αντιεξουσιαστές” χρησιμοποιώντας το τραγικό αυτό γεγονός έκαψαν την Αθήνα για να μας “παραδειγματίσουν” εκτελώντας τις εντολές των “προοδευτικών” αφεντικών τους.

Την επόμενη μέρα κάποιος πρέπει να απολογηθεί στους ιδιοκτήτες των εκατοντάδων καμένων καταστημάτων και I.X. Σε αυτούς που έχασαν τους κόπους μιας ζωής. Φοβόμαστε να τους ακουμπήσουμε μήπως δείξουμε έλλειμμα δημοκρατίας. Είναι ελεύθεροι να σπάζουν και να καίνε εφόσον έχουμε “δημοκρατία”.

Ως πότε θα ανεχόμαστε τους αυτόκλητους τιμωρούς αντάρτες πόλεων?

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ TOYΣ(Με τα μεγάλα εισοδήματα) ΠΟΥ ΕΚΑΨΑΝ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΔΙΔΟΝΤΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΑ ΜΜΕ ΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι γίνονται όλα αυτά τα επεισόδια (και όσα θα ακολουθήσουν τις επόμένες μέρες) είναι γενικά αρνητικό αλλά ταυτόχρονα γράφετε Ιστορία από χθες. Αυτή η συμπαράσταση (όπως υποτίθεται θα έπρεπε να ήταν), εξελίχθηκε σε περιορισμένες συγκρούσεις σε ορισμένες περιοχές (τις γνωστές…) με μεγάλο κοινωνικό κόστος!

Άρα το θετικό είναι ότι στο μέλλον θα το σκεφτεί πολύ αστυνομικός να πυροβολήσει τόσο άνετα (εγώ δεν το πιστεύω αυτό βέβαια, αλλά απλά το ελπίζω) λόγο του μεγάλου κοινωνικού κόστους που θα προκληθεί!

.
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε συ escape, τα είπες όλα.:)

 

Για μια φορά η αστυνομία και η πολιτική ηγεσία δε φαίνεται να συγκαλύπτουν, για μια φορά η δικαιοσύνη κάνει (μέχρι τώρα) σωστά τη δουλειά της. Κι όμως κάποιοι διψάνε για αίμα, για φωτιά, για βανδαλισμούς και για ζούγκλα.

 

Να χαίρεστε την Παιδεία σας και τον Πολιτισμό σας όλοι οι επαναστάτες του γλυκού νερού.

 

 

Άρα το θετικό είναι ότι στο μέλλον θα το σκεφτεί πολύ αστυνομικός να πυροβολήσει τόσο άνετα (εγώ δεν το πιστεύω αυτό βέβαια, αλλά απλά το ελπίζω) λόγο του μεγάλου κοινωνικού κόστους που θα προκληθεί!

 

Τώρα συγγνώμη, αλλά τα πιστεύεις αυτά που λες; Αν υιοθετησουμε την εκδοχή της εν ψυχρώ δολοφονίας (το οποίο δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνω αν αποδειχτεί) τότε μιλάμε για έναν αστυνομικό που είναι κάθαρμα, κάφρος και καθ*κι. Νομίζεις ότι σε ανάλογη περίπτωση, ένα ανάλογο καθ*κι θα σκεφτεί το "κοινωνικό κόστος που θα προκληθεί';;

 

Μου φαινεται γελοιο να μου λες οτι ενα παιδακι μπορει να σε σκοτωσει.Δεν εχει σωματικη δυναμη να τα βαλει με ενιλικο και αυτο ειναι δεδομενο.

 

Προτείνω λοιπόν να φέρεις έναν φίλο σου (ώστε να είστε 2 ενήλικα άτομα) και εγώ να μαζέψω 25-30 παιδάκια και να τα εξοπλίσω με πέτρες και καδρόνια.* Μπορούμε έτσι να ελέγξουμε εμπειρικά το δεδομένο του επιχειρήματός σου.

 

*Για χιλιοστή φορά, δεν υιοθετώ την εκδοχή αυτή. Είναι απλά αυτό, η εκδοχή των αστυνομικών την οποία εφόσον δεν ήμουν εκεί δε μπορώ ούτε να υιοθετήσω ούτε να απορρίψω.

Link to comment
Share on other sites

escape:

Λες ότι το ότι χάθηκε μια ανθρώπινη ζωή είναι θλιβερότατο και όμως αφιερώνεις 4 γραμμές.

Για τις υλικές ζημιές ωστόσο έχεις αναπτύξει μια παράγραφο 11 γραμμών.

 

Μήπως, λέω μήπως, έχουμε δεί λάθος την όλη υπόθεση? Μήπως μας καθοδηγούν ορισμένοι πολιτικοί φορείς για να μας αποπροσανατολίσουν από τη δολοφονία που διαπράχθηκε από φορέα του κράτους? Λέω μήπως....

 

gmac, όσο χαίρονται αυτοί την παιδεία που σπάνε μαγαζιά άλλο τόσο θα έπρεπε να χαίρονται και αυτοί που φοράνε παρωπίδες στο πραγματικό έγκλημα που διεπράχθη χτες. Nτροπή τους! Οι υλικές ζημιές αποκαθίστανται. Το χαμό του παιδιού ποιός θα τον αποκαταστήσει? Μιλάτε για παιδεία κιόλας...αντε ρε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευχαριστως ,Αν και μαλλον βλεπεις πολυ Ταραντινο.

 

Να σου κάνω μια ερώτηση. Χωρίς καμιά διάθεση ειρωνίας, απλά επειδή δεν είναι στο profile σου. Πόσο χρονών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Tο γεγονός της απώλειας μιας ανθρώπινης ζωής είναι θλιβερότατο και καταδικαστέο ασχέτως των ειδικών συνθηκών που ίσως επικρατούσαν την συγκεκριμένη στιγμή.

Καλό είναι από την στιγμή που ορθώς ασκήθηκε δίωξη στον δράστη ο οποίος και κρατείται να μην υποκαταστήσουμε εμείς την δικαστική εξουσία. Τα στοιχεία είναι ακόμη συγκεχυμένα αλλά αυτοί που έπρεπε πήραν τον δρόμο τους.

 

Το εξαιρετικά ανησυχητικό όμως είναι ότι τόσο ορισμένες “προοδευτικές” πολιτικές δυνάμεις όσο και τα ΜΜΕ βρέθηκαν πάλι ως δεινοί υποστηρικτές των “αντιεξουσιαστών” να τους ανακηρύσσουν λαϊκούς ήρωες.

Είδαμε καταπληκτικές εικόνες “οργισμένων νεαρών” να βάζουν φωτιά σε πολυκατοικίες και μητέρες να τρέχουν πανικόβλητες κρατώντας τα παιδιά τους για να μην καούν ζωντανές! Να πετροβολούν πυροσβέστες που προσπαθούσαν να απεγκλωβίσουν ηλικιωμένους. Προφανώς για μια ακόμη φορά οι “αντιεξουσιαστές” χρησιμοποιώντας το τραγικό αυτό γεγονός έκαψαν την Αθήνα για να μας “παραδειγματίσουν” εκτελώντας τις εντολές των “προοδευτικών” αφεντικών τους.

Την επόμενη μέρα κάποιος πρέπει να απολογηθεί στους ιδιοκτήτες των εκατοντάδων καμένων καταστημάτων και I.X. Σε αυτούς που έχασαν τους κόπους μιας ζωής. Φοβόμαστε να τους ακουμπήσουμε μήπως δείξουμε έλλειμμα δημοκρατίας. Είναι ελεύθεροι να σπάζουν και να καίνε εφόσον έχουμε “δημοκρατία”.

Ως πότε θα ανεχόμαστε τους αυτόκλητους τιμωρούς αντάρτες πόλεων?

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ TOYΣ(Με τα μεγάλα εισοδήματα) ΠΟΥ ΕΚΑΨΑΝ ΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ.ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΖΟΥΓΚΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΕ ΔΙΔΟΝΤΑΣ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΑ ΜΜΕ ΣΑΣ!

 

 

Σ Ω Σ Τ Ο Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα "προοδευτικα" αφεντικα δεν ειναι υποστηρικτες της τρομοκρατιας, αλλα οταν προκειται να οργανωσουν βανδαλισμους για την επιτευξη ενος πιο "προοδευτικου" στοχου στα πλαισια ενος δημοκρατικου πολιτευματος, τοτε ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! Πως γινεται αυτο απορω!!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Χωρις καμια διαθεση ειρωνιας και απο την μερια μου αυτα που λες παιδακια με πετρες εναντιον αστυνομικων ειναι κινηματογραφικα σεναρια για ταινια τρομου.Οκ αν προλαβουν και πεταξουν 1,2 πετρες οταν τα φτασεις θα αρχισουν να τρεχουν.
Link to comment
Share on other sites

escape:

Λες ότι το ότι χάθηκε μια ανθρώπινη ζωή είναι θλιβερότατο και όμως αφιερώνεις 4 γραμμές.

Για τις υλικές ζημιές ωστόσο έχεις αναπτύξει μια παράγραφο 11 γραμμών.

 

Μήπως, λέω μήπως, έχουμε δεί λάθος την όλη υπόθεση? Μήπως μας καθοδηγούν ορισμένοι πολιτικοί φορείς για να μας αποπροσανατολίσουν από τη δολοφονία που διαπράχθηκε από φορέα του κράτους? Λέω μήπως....

 

gmac, όσο χαίρονται αυτοί την παιδεία που σπάνε μαγαζιά άλλο τόσο θα έπρεπε να χαίρονται και αυτοί που φοράνε παρωπίδες στο πραγματικό έγκλημα που διεπράχθη χτες. Nτροπή τους! Οι υλικές ζημιές αποκαθίστανται. Το χαμό του παιδιού ποιός θα τον αποκαταστήσει? Μιλάτε για παιδεία κιόλας...αντε ρε.

 

Μου εξηγείς τι σχέση έχει η περιουσία του κοσμάκη με τον θάνατο του παιδιού;

 

Εάν σου έκαιγαν το σπίτι, θα έλεγες «χαλάλι, αν είναι να διαμαρτυρηθούν τα παιδιά για τον άδικο θάνατο του Αλέξη καλά έκαναν και μου το έκαψαν»;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες που μετέδωσε ο ραδιοφωνικός σταθμός City οι πρώτες πληροφορίες από την ιατροδικαστική εξέταση του 16χρονου στον Ευαγγελισμό δείχνουν οτι το τραύμα του θύματος από τη σφαίρα του ειδικού φρουρού βρίσκεται στην αριστερή θωρακική χώρα, στο ύψος της καρδιάς - πράγμα που χωρίς να αποκλείει, αποδυναμώνει την εκδοχή του "εξοστρακισμού" που επικαλέστηκαν οι ειδικοί φρουροί.

Aπό Cosmo.gr

 

Η σφαίρα από ευθεία βολή θα είχε προκαλέσει διαμπερές τραύμα.

Το ότι έμεινε στο σώμα δηλώνει ή ότι έγινε από πάρα πολύ μακριά, πάνω από 50 μέτρα ή ότι προήλθε από εξοστρακισμό.

Αυτά πάντα σύμφωνα με όσα ακούμε. Γιατί ιατροδικαστής εγώ προσωπικά δεν είμαι, μια άποψη εκφράζω.

Link to comment
Share on other sites

gmac, όσο χαίρονται αυτοί την παιδεία που σπάνε μαγαζιά άλλο τόσο θα έπρεπε να χαίρονται και αυτοί που φοράνε παρωπίδες στο πραγματικό έγκλημα που διεπράχθη χτες. Nτροπή τους! Οι υλικές ζημιές αποκαθίστανται. Το χαμό του παιδιού ποιός θα τον αποκαταστήσει? Μιλάτε για παιδεία κιόλας...αντε ρε.

 

Συνεχιζεις να μιλας λες και ξερεις ακριβως τι εγινε....αν και φανταζομαι η πληροφορηση σου δεν ειναι καλυτερη απο των υπολοιπων....

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Το ότι γίνονται όλα αυτά τα επεισόδια (και όσα θα ακολουθήσουν τις επόμένες μέρες) είναι γενικά αρνητικό αλλά ταυτόχρονα γράφετε Ιστορία από χθες. Αυτή η συμπαράσταση (όπως υποτίθεται θα έπρεπε να ήταν), εξελίχθηκε σε περιορισμένες συγκρούσεις σε ορισμένες περιοχές (τις γνωστές…) με μεγάλο κοινωνικό κόστος!

Άρα το θετικό είναι ότι στο μέλλον θα το σκεφτεί πολύ αστυνομικός να πυροβολήσει τόσο άνετα (εγώ δεν το πιστεύω αυτό βέβαια, αλλά απλά το ελπίζω) λόγο του μεγάλου κοινωνικού κόστους που θα προκληθεί!

 

γιατι αυτα τα αισχη που κανουν αυτοι νομιζεις οτι το κανουν μονο για αυτο που εγινε???απλα μια δικαιολογια ητανε αυτη για να ξεκινησουν παλι και να θεριζουν.

και να το πω και διαφορετικα,ακομα και η αστυνομια τι να κανει σε τετοιες περιπτωσεις,αυτοι οι τυποι πανε με σκοπο για κακο κι οχι για να κανουν την πλακα τους,αυτοι για να πετυχουν 4 αστυνομους μονο στο δρομο θα τους κατακρεουργησουν,διαμαρτυρια ειναι λοιπον αυτο?η σφαγη.βαζεις κουκουλα?πας με κακο σκοπο,τελος,τα χεις ολα στο μυαλο εκεινη την στιγμη και δε πας για να στηριξεις.

μια αιτια περιμενουν παντα για να καινε τα αμαξια και τα καταστηματα του κοσμακι,κι εχουν βρει καταφυγιο το ασυλο.

ειτε φοιτητες ειτε οχι αυτο το κακο με τους κουκουλοφορους πρεπει να σταματησει.

κριμα παντως χριστουγεννιατικες ημερες και να συμβαινουν τετοια ασχημα γεγονοτα.

αυτα δεν επιβραβευοντε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΤΝ97, είπα και πριν ότι δεν στηρίζω την καταστροφή των περιουσιών μιας και δεν έχουν κάποιο αποτέλεσμα πέραν του χάους και της αναρχίας.

 

Πέρα από αυτό είναι τελείως υποκριτικό κάποιος να μιλάει για το χαμό μιας ανθρώπινης ζωής με δολοφονικό τρόπο από φορέα του κράτους μέσα σε 4 γραμμές λες και δεν έγινε τίποτα και να αναπτύσει παρακάτω σε 11 γραμμές κατι το οποίο ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. Μην μου πείτε ότι τους έκατσε να αρχίσουν να καίνε όλη την Ελλάδα για το ΤΙΠΟΤΑ. ¨Οπως έβλεπα το πρωί σε κάποιον σταθμό έναν παράγοντα της ΝΔ και έλεγε για το χάλι με το σπασιμο των μαγαζιών ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΟΥΡΑΝΟΚΑΤΕΒΑΤΑ. Συμφωνείς ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

escape:

Λες ότι το ότι χάθηκε μια ανθρώπινη ζωή είναι θλιβερότατο και όμως αφιερώνεις 4 γραμμές.

Για τις υλικές ζημιές ωστόσο έχεις αναπτύξει μια παράγραφο 11 γραμμών.

 

Μήπως, λέω μήπως, έχουμε δεί λάθος την όλη υπόθεση? Μήπως μας καθοδηγούν ορισμένοι πολιτικοί φορείς για να μας αποπροσανατολίσουν από τη δολοφονία που διαπράχθηκε από φορέα του κράτους? Λέω μήπως....

 

gmac, όσο χαίρονται αυτοί την παιδεία που σπάνε μαγαζιά άλλο τόσο θα έπρεπε να χαίρονται και αυτοί που φοράνε παρωπίδες στο πραγματικό έγκλημα που διεπράχθη χτες. Nτροπή τους! Οι υλικές ζημιές αποκαθίστανται. Το χαμό του παιδιού ποιός θα τον αποκαταστήσει? Μιλάτε για παιδεία κιόλας...αντε ρε.

 

Οντως μια ανθρωπινη ζωη δεν αποκαθισταται κι εχεις απολυτο δικιο!!! Αλλα οταν καποιος χανει τη περιουσια του, ΧΩΡΙΣ να φταιει, και με αυτη ζει την οικογενεια του, κι αυτο δεν αποκαθισταται ευκολα, αποκαθισταται ομως! Αλλα γνωριζεις πολυ καλα, οτι στη σημερινη κοινωνια που ζουμε ισχυει το εξης: " ο θανατος σου η ζωη μου"!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ! Εχουν χαθει οι ανθρωινες αξιες!

Εγω, παλι, αναλογιζομενος το οτι εχει συμβει τα τελευταια 4 χρονια, με το εργο της αστυνομιας, καταληγω στο οτι σε λιγο καιρο η αστυνομια θα ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ να γινει οπως ηταν στη χουντα! Σημερα ειχαμε το γεγονος με το 16χρονο παιδι, περσυ ειχαμε τις ζαρντινιερες κ.ο.κ. Γνωριζω πως για τη συσταση μιας κοινωνιας και την ορθη λειτουργια της απαιτειται η υπαρξη της αστυνομιας! Αλλα ΟΧΙ με αυτο το τροπο λειτουργιας! Ο ρολος της σημερινης αστυνομιας ειναι να κοβει κλησεις (λογω οικονομικου οφελους) και να βιαιοπραγει εναντιον ανθρωπων σε πορειες! Ειδατε τι εγινε και σημερα στη πορεια!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον ΤΝ97...

Και εχω να προσθεσω οτι οι βανδαλισμοι και οι ζημιες δεν εχουν λογο να υπαρχουν και γι'αυτο πολλοι αντιδρουμε και δινουμε εμφαση σε αυτο...

Προσωπικα δε συμμετεχω τοσο στο διαλογο για τις συνθηκες του θανατου επειδη δεν εχει νοημα να πιανουμε την εκδοχη του ταδε μπλογκ, ή καναλιου ή βιντεο ή δημοσιογραφου και να την τραβαμε απο τα μαλλια...

Δεν υπαρχει ξεκαθαρη εικονα του τι εγινε για να επιρριψουμε ευθυνες και οι εικασιες δε βοηθουν...

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

gmac, όσο χαίρονται αυτοί την παιδεία που σπάνε μαγαζιά άλλο τόσο θα έπρεπε να χαίρονται και αυτοί που φοράνε παρωπίδες στο πραγματικό έγκλημα που διεπράχθη χτες. Nτροπή τους! Οι υλικές ζημιές αποκαθίστανται. Το χαμό του παιδιού ποιός θα τον αποκαταστήσει? Μιλάτε για παιδεία κιόλας...αντε ρε.

 

το χαμο του παιδιου?να μην ηταν εκει και να μην πυροβολουσε κι ο αλλος.

16 χρονων ηταν και ειναι κριμα.

ομως και ολα τα υπολοιπα που αυτη την στιγμη συμβαινουν γιατι να τα πληρωσουν ολοι οι αλλοι.

δηλαδη ο χαμος του παιδιου θα στοιχησει τις περιουσιες των αλλων?ελεος,δεν παει ετσι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το παρελθόν από ανάλογα περιστατικά αστυνομικής βίας μας έδειχνε ότι θα υπήρχε τιμωρία του αστυνομικού τότε πιθανότατα δεν θα γίνονταν τα επεισόδια. Το ότι δεν θα τιμωρούνταν ο αστυνομικός (αν τιμωρηθεί τελικά) αν δεν γίνονταν τα επεισόδια το θεωρώ δεδομένο. Είδατε που φτάσαμε; Για να γίνει το αυτονόητο (να τιμωρηθεί ο αστυνομικός) πρέπει να προηγηθεί το παράλογο (επεισόδια με πολλές ζημιές).
.
Link to comment
Share on other sites

ΤΝ97, είπα και πριν ότι δεν στηρίζω την καταστροφή των περιουσιών μιας και δεν έχουν κάποιο αποτέλεσμα πέραν του χάους και της αναρχίας.

 

Πέρα από αυτό είναι τελείως υποκριτικό κάποιος να μιλάει για το χαμό μιας ανθρώπινης ζωής με δολοφονικό τρόπο από φορέα του κράτους μέσα σε 4 γραμμές λες και δεν έγινε τίποτα και να αναπτύσει παρακάτω σε 11 γραμμές κατι το οποίο ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. Μην μου πείτε ότι τους έκατσε να αρχίσουν να καίνε όλη την Ελλάδα για το ΤΙΠΟΤΑ. ¨Οπως έβλεπα το πρωί σε κάποιον σταθμό έναν παράγοντα της ΝΔ και έλεγε για το χάλι με το σπασιμο των μαγαζιών ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΟΥΡΑΝΟΚΑΤΕΒΑΤΑ. Συμφωνείς ή όχι?

 

οπως ειπα και παραπανω την σπιθα περιμενουν παντα για να αναψουν την φωτια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το παρελθόν από ανάλογα περιστατικά αστυνομικής βίας μας έδειχνε ότι θα υπήρχε τιμωρία του αστυνομικού τότε πιθανότατα δεν θα γίνονταν τα επεισόδια. Το ότι δεν θα τιμωρούνταν ο αστυνομικός (αν τιμωρηθεί τελικά) αν δεν γίνονταν τα επεισόδια το θεωρώ δεδομένο. Είδατε που φτάσαμε; Για να γίνει το αυτονόητο (να τιμωρηθεί ο αστυνομικός) πρέπει να προηγηθεί το παράλογο (επεισόδια με πολλές ζημιές).
μπα δεν νομιζω να την γλυτωσει,θα τιμωρηθει στανταρ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...