Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok το εκανα και εφτιαξε.

οσον αφορα το δευτερο που τα μηνυματα παραδιδονται κενα? για ποιο λογο? οταν ομως παω να συνταξη νεου μηνυματος και οχι απο τις συνομιλιες τοτε το μηνυμα παραδιδετε ετσι οπως το εγραψα!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό φίλε μου. Συνήθως αυτό που γίνεται είναι να παραδίδεται δυο φορές το ίδιο μήνυμα όταν το γράφεις από τη συνομιλία. Για κενά μηνύματα δεν έχει ξανά αναφερθεί...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χθες το πηγα στο γερμανο, το κρατησε για 10 λεπτα και κατι εκανε με τον υπολογιστη.(

φορματ στη καρτα μνημης δεν εκανα)

 

βλακεία μου, δεν τον ρώτησα τι εκανε.πραγματι μου εδωσε το κινητο με την καρτα, ειχαν χαθεί ολα απο την καρτα αλλα πλεον το κινητο ηχογραφουσε, η καμερα-βιντεο διαρκουσε για περισσοτερο απο 25 δευτερολεπτα,δεχομουυν αρχεια απο αλλα κινητα με μπλουτουθ και τα μηνυματα στις συνομιλιες στελνονταν κανονικα.

 

Ηρθα σπιτι και το συνδεσα το pc μου για να περασω τα αρχεία που διαγραφηκαν. Τα περασα και οταν ανοιξα το κινητο ειχε παλι τα ιδια αλλα μειωμενα προβληματα.(δεν μπορει να κανει ηχογραφηση και να δεχθει καποιο αρχειο με bluetooth)

 

Οποτε η ρίζα του προβληματος είναι το λαπτοπ. Πιστευω το προβλημα ειναι τα αρχεια που περασα. Τα ειχα κανει αντιγραφη πριν παω στο γερμανο σε ενα φακελο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ενα προβλημα με την καμερα. Οταν τραβαω μια φωτογραφια δεν μου την επισκοπει αλλα ξαναγυρναει πισω για να ξαναβγαλει φωτογραφια. Και η φωτογραφια που τραβηξα δεν αποθηκευεται πουθενα. Την ρυθμιση για να βλεπω την φωτογραφια αφου φωτογραφίσω την εχω ενεργη.

Epipleon otaν παω στη διαχείρηση αρχείων και πατίσω δεξια για να παω στην καρτα μνημης μου λεει "κενος φάκελος". Τι εχει γίνει? Εχω βαλει και αλλες καρτες μνημης και εχω το ιδιο προβλημα, οποτε κατι εχει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια λιγη βοηθεια οποιος μπορει.

εσβησα καταλαθος καποια βιντεο απο το κινητο.τα επανεφερα με το power data recovery αλλα δεν μπορω να τα κανω να παιξουν.μηπως ξερει καποιος καποιο προγραμμα να μου πει??????ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή σου μπορείς να τα αναπαράγεις; Δοκίμασε τον vlc.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.ουτε με τον vlc.τα εσβησα κατα λαθοσ προχτεσ.τα βρισκω με το προγραμμα αλλα δεν μορω να τα κανω να παιξουν.εαν ξερεισ καποιο προγραμμα να τα επαναφερω απο c510 einai σε μ2 καρτα.σευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..

 

έχω ένα πρόβλημα με τo handsfree του C510 μου.

Όταν το έχω συνδεδεμένο και παίρνω κάποιον τηλέφωνο τον ακούω αλλά δε μ' ακούει.

Όταν δε πάρω πρώτα τηλέφωνο και στη συνέχεια το συνδέσω αυτόματα κλείνει η συνομιλία.

 

Σίγουρα δε φταίει το handsfree γιατί το δοκίμασα και με άλλο ολοκαίνουργιο και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν υπερπολύτιμη.. thx εκ των προτέρων.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..

 

έχω ένα πρόβλημα με τo handsfree του C510 μου.

Όταν το έχω συνδεδεμένο και παίρνω κάποιον τηλέφωνο τον ακούω αλλά δε μ' ακούει.

Όταν δε πάρω πρώτα τηλέφωνο και στη συνέχεια το συνδέσω αυτόματα κλείνει η συνομιλία.

 

Σίγουρα δε φταίει το handsfree γιατί το δοκίμασα και με άλλο ολοκαίνουργιο και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν υπερπολύτιμη.. thx εκ των προτέρων.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..

 

έχω ένα πρόβλημα με τo handsfree του C510 μου.

Όταν το έχω συνδεδεμένο και παίρνω κάποιον τηλέφωνο τον ακούω αλλά δε μ' ακούει.

Όταν δε πάρω πρώτα τηλέφωνο και στη συνέχεια το συνδέσω αυτόματα κλείνει η συνομιλία.

 

Σίγουρα δε φταίει το handsfree γιατί το δοκίμασα και με άλλο ολοκαίνουργιο και κάνει ακριβώς τα ίδια.

Οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν υπερπολύτιμη.. thx εκ των προτέρων.

 

η θυρα μηπως παιζει τιποτα ?

 

επισης,δοκιμασες να δεις στις ρυθμισεις μηπως εχεις αλλαξει τιποτα εσυ ?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

H φόρτιση και η σύνδεση με η/υ γίνεται κανονικά... δν ξέρω πως αλλιώς να ελέγξω τη θύρα...

 

Ποιες ρυθμίσεις να δω? Ευχαριστώ για την απάντηση.

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα sony ericsson c510 και έχει λειτουργικό από την cosmote. Παρόλα αυτά εγώ έχω wind και θα ήθελα να το κάνω debranding. Ούτως ώστε να αποκτήσω το κλασικό μενού της sony. Έχω κάποιες φοβίες μήπως πάθει το κινητό τίποτα η αντιμετωπίσω προβλήματα στην λειτουργία του. Για να το κάνω debranding μπορώ να το κάνω μέσω της αναβάθμισης από τη sony. Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος ας βοηθήσει λέγοντας αν ο ίδιος αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

και μενα ηταν με μενου cosmote και το εκανα debrand με κατι οδηγιες που ειχα βρει σε ενα σιτε.

ολα καλα απο τοτε που το χω κανει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ debrand (πριν από 2 χρόνια) με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ και όλα δουλεύουν μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ debrand (πριν από 2 χρόνια) με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ και όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

εμενα κατι δεν πηγε καλα με αυτον τον τροπο.

ειχα μπει μετα στο σιτε που αναφερεται,και το εκανα με αλλο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! εχω ενα προβλημα με το C510 μου..ενω χρησιμοποιω διεθνεις χαρακτηρες με ελληνικα γραμματα οταν στελνονται τα μηνυματα τα γραμματα μετατρεπονται απευθειας σε κεφαλαια και στελνονται ετσι...εχει καποιος καποια λυση? Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τους Εθνικούς χαρακτήρες. Στην περίπτωση αυτή όμως θα στέλνεις μηνύματα με 70 χαρακτήρες.

Αν δεν τους έχεις ενεργοποιημένους τότε αναπόφευκτα τα γράμματα μετατρέπονται σε κεφαλαία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τους Εθνικούς χαρακτήρες. Στην περίπτωση αυτή όμως θα στέλνεις μηνύματα με 70 χαρακτήρες.

Αν δεν τους έχεις ενεργοποιημένους τότε αναπόφευκτα τα γράμματα μετατρέπονται σε κεφαλαία.

 

Βασικα εχω την εντυπωση πως εχω ενεργοποιησει διεθνεις χαρακτηρες..Εθνικους χαρακτηρες απο που ενεργοποιω? και κατι αλλο...τα emoticons ειναι δυνατον να αλλαξουν με καποια αλλα απο αλλα μοντελα της SE? Ευχαριστω και παλι:)

 

EDIT:

Ενεργοποιησα τους εθνικους χαρακτηρες αλλα με το που παω να γραψω το μηνυμα μετατρεπεται σε μμς..καμια ιδεα??

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
katasxas kalhpera eimai kenourgios kai ekana profile gia boh8ia......mou ekanan dwro ena sony c510 alla dustixos exei to logismiko tis wind kai polles litpirgies den pezoun pios mporei na me boh8isi psaxno na alla3w logismiko edw kai ena mhn kai den mpwro please 8elw boh8ia.....ousiastika 8elw neo logismiko please opio to diabasi as me booh8isi

 

euxaristo

 

Δες εδώ για το πως να αλλάξεις λογισμικό.

 

Υ.Γ.1: Καλώς ήρθες.

Υ.Γ.2: Τα greeklish απαγορεύονται από τους κανόνες του myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε'τες και τις 2 και οποια "τρεχει" καλυτερα κρατησε την ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ στους φίλους αυτού του κινητού,έχουμε ένα τέτοιο μοντέλο το οποίο την "άκουσε"μια μέρα κ γράφει εισάγετε μπαταρία sony ericsson,επειδή δεν υπάρχει εγγύηση έχετε καμιά ιδέα;

 

Το κινητό έχει γνήσια μπαταρία αλλά τώρα με τον φορτίστη δεν δείχνει κάποια εικόνα ότι φορτίζει κτλ,μπαταρία δοκιμάσαμε να αλλάξουμε με ένα ίδιο κ η συσκευή λέει τα ίδια

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

It is not the power of the fist that wins the battle...

It is the power of will behind it....

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν μπορείτε ούτε καν να ανοίξετε το κινητό μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείτε σε κάποιο Sony Ericsson Service Point
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...