Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι,δεν παίζει ρόλο η έκδοση του προγράμματος(ελληνική ή μη).Απλά,αν το κινητό σου έχει κάποιο CDA(είναι απλά ένας κωδικός αυτό)που σχετίζεται με το customization ADRIATIC(που περιέχει μεταξύ άλλων και την ελληνική γλώσσα)θα σου περάσει τα ελληνικα.Εφόσον στα μενού του δεν έχει ήδη τα ελληνικα τότε σημαίνει πως δε θα στα περάσει,καθώς δεν έχει το ADRIATIC customization.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι,δεν παίζει ρόλο η έκδοση του προγράμματος(ελληνική ή μη).Απλά,αν το κινητό σου έχει κάποιο CDA(είναι απλά ένας κωδικός αυτό)που σχετίζεται με το customization ADRIATIC(που περιέχει μεταξύ άλλων και την ελληνική γλώσσα)θα σου περάσει τα ελληνικα.Εφόσον στα μενού του δεν έχει ήδη τα ελληνικα τότε σημαίνει πως δε θα στα περάσει,καθώς δεν έχει το ADRIATIC customization.

 

οποτε εσυ τι προτεινεις;

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που σου προτινε ο RAVER. Nα πας δηλαδη σε ενα service point και να στο βαλουν γιατι μονο δεν νομιζω να μπορεις ν τι κανεις.

 

Και αν δεν μπορεις να πας αμεσα τοτε μαλλον υπομονη..

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω άλλωστε,πως δεν είναι απαραίτητο να απευθυνθείς σε ελληνικό σέρβις.Εφόσον η χώρα στην οποία βρίσκεσαι έχει εξουσιοδοτημένο σέρβις της εταιρίας,μπορούν να στο κάνουν και από κει!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορέσει να βάλει Ελληνικά και μόνος του αν χρησιμοποιήσει την διαδικασία που κάνουμε debrand Α2 συσκευές?

Εγώ το έκανα για να βγάλω κάποια χαρακτηριστικά της Wind και όλα λειτουργούν κανονικά.

Με αυτό τον τρόπο δεν θα αλλάξουν οι κωδικοί CDA ώστε να έχει Ελληνικά? Ή είναι κάτι που εξαρτάται από τη συσκευή (hardware)? (δε νομίζω)

Ας μας πει όποιος ξέρει. Εγώ δεν είμαι ειδικός. Ερώτηση κάνω...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιθεί το φλας σαν φακός;

 

και άλλη μια ερώτηση.

όταν θέλω να συνδεθώ στο internet, ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να κατεβαίνουν οι σελίδες;

πχ τώρα έχω απενεργοποιημένο το 3g και πάει χειρότερα κι από pstn γραμμή...

μήπως αν το ενεργοποιήσω θα δω καμιά διαφορά ή τέλος πάντων με κάποια επιλογή;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιθεί το φλας σαν φακός;

 

και άλλη μια ερώτηση.

όταν θέλω να συνδεθώ στο internet, ποιος είναι ο πιο γρήγορος τρόπος να κατεβαίνουν οι σελίδες;

πχ τώρα έχω απενεργοποιημένο το 3g και πάει χειρότερα κι από pstn γραμμή...

μήπως αν το ενεργοποιήσω θα δω καμιά διαφορά ή τέλος πάντων με κάποια επιλογή;

 

Υπαρχει εφαρμογη για το κινητο που κανει το flash φακο και λεγετε Torch!

 

επισης οταν μπαινεις στο ιντερνετ μεσω wap καλο ειναι να χρησιμοποιεις μονο 3G

βεβαια πρεπει να υπαρχει και καλυψη δικτυου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υ

επισης οταν μπαινεις στο ιντερνετ μεσω wap καλο ειναι να χρησιμοποιεις μονο 3G

βεβαια πρεπει να υπαρχει και καλυψη δικτυου.

 

thanks mate! θα μου πεις πως θα δω και ελληνικά σε μια σελίδα γιατί μου βγάζει σκουπίδια...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε.αγορασα το απριλιο το c510 και ειχε τα εξης προβληματα:

η μπαταρια του μετα απο 10 λεπτα ομιλιας εκαιγε

το καπακι της καμερας ανοιγε και η καμερα δεν ενεργοποιουταν,ειχε πολυ οπτινο θορυβο και οι φωτο ηταν σκοτεινες

ειχε αρχισει και εχανε μηνυματα

Το στελνω για σερβις και μου το στειλανε πισω χωρις να μου το φτιαξουνε

ε λεω θα ειναι τυχαιο και το πουλαω στα μεταχειρισμενα.

την παρασκευη παω και αγοραζω το t700 πιστευωντας οτι πηρα ενα καλο τηλεφωνο αλλα σημερα που μιλησε η μανα μου για 10 λεπτα μου λεει οτι η μπαταρια του ζεματαγε και δεν μπορουσε να το κρατησει.μετα απο ολα αυτα αποφασισα να παω στην νοκια μια και καλη.ακουω τις αποψεις σας.

Link to comment
Share on other sites

thanks mate! θα μου πεις πως θα δω και ελληνικά σε μια σελίδα γιατί μου βγάζει σκουπίδια...

χρησιμοποιησε την εφαρμογη mini opera! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε.αγορασα το απριλιο το c510 και ειχε τα εξης προβληματα:

η μπαταρια του μετα απο 10 λεπτα ομιλιας εκαιγε

το καπακι της καμερας ανοιγε και η καμερα δεν ενεργοποιουταν,ειχε πολυ οπτινο θορυβο και οι φωτο ηταν σκοτεινες

ειχε αρχισει και εχανε μηνυματα

Το στελνω για σερβις και μου το στειλανε πισω χωρις να μου το φτιαξουνε

ε λεω θα ειναι τυχαιο και το πουλαω στα μεταχειρισμενα.

την παρασκευη παω και αγοραζω το t700 πιστευωντας οτι πηρα ενα καλο τηλεφωνο αλλα σημερα που μιλησε η μανα μου για 10 λεπτα μου λεει οτι η μπαταρια του ζεματαγε και δεν μπορουσε να το κρατησει.μετα απο ολα αυτα αποφασισα να παω στην νοκια μια και καλη.ακουω τις αποψεις σας.

 

μηπως εισαι λιγο γκαντεμης.....:X

επεσες σε δυο προβληματικα κινητα και ηθελαν και τα δυο αντικατασταση στο σερβις.

:)
Link to comment
Share on other sites

Γενικα καποια μοντελα της SE δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα σιγουρα και συ εισαι γκαντεμης.

Επεσες στην περιπτωση..

Παντως τετοια προβληματα δεν εμφανιζονται τοσο συχνα στην νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και σε μένα καίει μερικές φορές το C510. Το περίεργο είναι πως δεν καίει στο μέρος που βρίσκεται η μπαταρία αλλά στο 'πορτάκι' της κάμερας. Γιατί γίνεται αυτό; Να ανησυχώ;:)
Link to comment
Share on other sites

ναι και μενα στην καμερα εκαιγε.απο οτι καταλαβαινω η sony ericsson προσπαθει η ιδια να φτιαξει ελλατωματικα τηλεφωνα για να εχουν μειωση κερδων και να διαλυσουν την συμμαχια.θελει η sony να φτιαξει μονη της τηλεφωνα.αν διαλυθουν καμμια απο τισ δυο δεν θα εχει την επιτυχια τησ sony ericsson.λεω να παρω το nokia 6500 slide black.εσεις τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει πως έχει GPS... αληθεύει;

Όχι, δεν αληθεύει.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, το C510 είναι πολύ καλό κινητό.

Στιβαρό, και ακόμα απορώ πώς η SE κατάφερε κι έκανε το λογισμικο του τόσο σταθερό..

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ειχε κανεις προβλημα με το καλλυμα της καμερας.γιατι το ανοιγα εδειχνε στην οθονη cybershot και μετα με πεταγε παλι στο κυριο μενου.επισης απο την αρχη πο το ανοιξα ειχε προβλημα το πληκτρο κατευθυνσης προς τα κτω και μετα παο λιγα λεπτα ομιλιας η μπαταρια εκαιγε.επισης η καμερα του δεν ηταν καλη ειχε πολυ κοκκο και ηταν σκοτεινες.αλλαζα τισ ρυθμισεις αλλα τιποτα.για πειτε μου ειχατε καννα παρομοιο προβλημα?:worry:
Link to comment
Share on other sites

:X:cry::cry::!::!::!: Βοήθεια.... χθες έπεσε καφέ πάνω στο κινητό ... και δεν ξέρω πως μπήκε και στο ηχείο :blink: και τώρα δεν ακούγεται καλα... :( πόσο θα μου κοστίσει η αλλαγή του ??
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, κάνε λίγη υπομονή, διότι μπορεί να στεγνώσει και μόνο του. Έτσι είχε πάθει το Κ750 μου.
Link to comment
Share on other sites

18 ωρες πέρασαν.. δεν είναι ότι δεν ακούγεται καθόλου απλά κάνει ενα τζζζ που δεν το εκανε ...
Link to comment
Share on other sites

18 ωρες πέρασαν.. δεν είναι ότι δεν ακούγεται καθόλου απλά κάνει ενα τζζζ που δεν το εκανε ...

Μετα απο τοση ωρα το κινητο το "εκαψες"

οταν πεφτει οτιδηποτε υγρο πανω στο κινητο το πρωτο πραγμα που κανεις ειναι αφαιρεση μπαταριας.τωρα αυτο το "ζζζ" δεν ξερω τι ειναι..αλλα να ξερεις μελλοντικα ισως καει η πλακετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλησπερα σε ολους χριαζομαι βοιθια λιπον στο ψιτο ειχα το κ770i και τωρα πειρα το c510 δεν ξερω αν εκανα καλη επιλογη αλλα το πειρα το προβλιμα ειναι ποσ θα αντιγραψω τα τηλ απο το την μια σισκευη στην αλλη. βοιθιστε κοπαιλια τα μεσα που εχω ειναι μια μνιμη 2μ και τα 2 καλοδια usb των τηλεφονον μου περιμενω ευχαριστο. α πρεπει να κανω καπια αναβαθμιση 'η κατι τετιο πιτεμου για δε κατεω διαλε το δωρος ευχαριστωωωωωωωωω:D:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...