Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια οταν μου στελνουν μηνυμα και παω να το ανοιξω εμφανιζεται σε μια απαισια οθονη με ενα αθλιο μπλε φόντο και με χαλια γραμματοσειρα. οταν παω να δω το μηνυμα καποια αλλη χρονικη στιγμη στα εισερχομενα εμφανιζεται κυριλλέ σε ασπρο φόντο με νορμάλ γραμματα οπως σε καθε κινητο. πως γινεται να αλλαξω την εμφανιση οταν μου στελνουν ενα μηνυμα και να ειναι κανονικη?

 

Το έπαθα και εγώ αυτό.Αντί για εισερχόμενα έχω "συνομιλίες" και συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ στην αρχή δεν καταλάβαινα γιατί πρόκειται αυτό με τα μηνύματα αλλά μετά το έλυσα, :D εσύ ο ίδιος επιλέγεις για το πως θα εμφανιστεί το μύνημα άθελα σου. όταν πάτε μενού- μυνήματα- στη δεύτερη επιλογή θα δείτε ότι υπάρχει συνομιλίες ή εισερχόμενα, όταν μπήτε σε ένα απο αυτά που έχετε θα δείτε ότι υπάρχουν 2 καρτέλες, εκεί λοιπόν οτι επιλέξετε και το αφήσετε έτσι θα έρθει το μυνημα , δηλαδή αυτοί που έχουν επιλεγμένη την καρτέλα συνομιλίες τους έρχεται σαν συνομιλία το μυνημα , ενώ με την άλλη καρτέλα το αντίθετο , ελπίζω να βοήθησα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Guys σκέφτομαι να το αγοράσω,είμαι ανάμεσα στο C510 και στο W595.Θα μου το προτείνατε?Είναι καλό ή έχει προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Guys σκέφτομαι να το αγοράσω,είμαι ανάμεσα στο C510 και στο W595.Θα μου το προτείνατε?Είναι καλό ή έχει προβλήματα?

σε αυτη την τιμη που κοστιζει ειναι μια χαρα το κινητο :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys σκέφτομαι να το αγοράσω,είμαι ανάμεσα στο C510 και στο W595.Θα μου το προτείνατε?Είναι καλό ή έχει προβλήματα?

Εννοείται το C510. Τα τιμά τα λεφτά του...

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ναι,το C510 είναι πιο αξιόπιστη λύση!Μην ψαρώνεις από το λογότυπο walkman..Στο W595 δε σημαίνει και κάτι το ιδιαίτερο.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ρε την γκαντεμιά μου μέσα!!!

 

Όπως ξαναείπα μια φορά είπα να πάρω S-E και με έχει σκίσει το ρημάδι.

 

Χτες το βράδυ το κλείνω και σήμερα το πρωί με το που το ανοίγω φάνηκε ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

Στην αρχή που σου βγάζει επιλογή κανονική ή flight mode το δεύτερο ήταν με μαύρα γράμματα.Προχωράω βάζω πιν που πάλι ήταν με μαύρα γράμματα και όταν πατάω οκ μου βγάζει εισάγετε σωστή κάρτα σιμ μερ μπλε γράμματα...

 

Δοκίμασα να την βγάλω μήπως δεν κάθησε καλά αλλά τζίφος.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

ΥΓ Νεότερη ενημέρωση.Το κινητό άνοιξε και πήρε το πιν κανονικά αλλά έχει πλέον γλώσσα κάτι σε πολωνικά,βουλγαρικά,τσέχικα (δεν είμαι και σίγουρος) και όταν ανοίγει φυσικά δεν βρίσκει σήμα.Τι έγινε ρε παίδες? Μπήκε ο σατανάς μέσα του?

 

Και δεν μου ανοίγει και τις επαφές καθόλου.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα είναι ότι κολλάει όταν είναι μαυρη η οθόνη και πατάω κάποιο πλήκτρο ξέρετε για να ανάψει , περιμένω κάποια δευτερόλεπτα και μετά ανάβει η οθόνη και όλα είναι οκ , στο μενου μπαινει γρηγορα ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε την γκαντεμιά μου μέσα!!!

 

Όπως ξαναείπα μια φορά είπα να πάρω S-E και με έχει σκίσει το ρημάδι.

 

Χτες το βράδυ το κλείνω και σήμερα το πρωί με το που το ανοίγω φάνηκε ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

Στην αρχή που σου βγάζει επιλογή κανονική ή flight mode το δεύτερο ήταν με μαύρα γράμματα.Προχωράω βάζω πιν που πάλι ήταν με μαύρα γράμματα και όταν πατάω οκ μου βγάζει εισάγετε σωστή κάρτα σιμ μερ μπλε γράμματα...

 

Δοκίμασα να την βγάλω μήπως δεν κάθησε καλά αλλά τζίφος.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

ΥΓ Νεότερη ενημέρωση.Το κινητό άνοιξε και πήρε το πιν κανονικά αλλά έχει πλέον γλώσσα κάτι σε πολωνικά,βουλγαρικά,τσέχικα (δεν είμαι και σίγουρος) και όταν ανοίγει φυσικά δεν βρίσκει σήμα.Τι έγινε ρε παίδες? Μπήκε ο σατανάς μέσα του?

 

Και δεν μου ανοίγει και τις επαφές καθόλου.

Κάνε αναβάθμιση! Ελπίζω να έχεις κάπου τις επαφές σου!

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Απο πού το πήρες? Το εισάγετε σωστή κάρτα βγαίνει μόνο στα κλειδωμένα από το εξωτερικό κινητά.

Κάνε μια αναβάθμιση κ αν δε στρώσει, πανε κ βαλτο στον κώλ0 αυτουνού που το πήρες :p

Link to comment
Share on other sites

Από Vodafone το πήρα.

 

Που κάνουν αναβάθμιση τα S-E παίδες?

 

Πρέπει να το πάω μόνος μου ή θα το αναλάβουν οι Vodafon-ναίοι?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Ρε την γκαντεμιά μου μέσα!!!

 

Όπως ξαναείπα μια φορά είπα να πάρω S-E και με έχει σκίσει το ρημάδι.

 

Χτες το βράδυ το κλείνω και σήμερα το πρωί με το που το ανοίγω φάνηκε ότι κάτι δεν πάει καλά.

 

Στην αρχή που σου βγάζει επιλογή κανονική ή flight mode το δεύτερο ήταν με μαύρα γράμματα.Προχωράω βάζω πιν που πάλι ήταν με μαύρα γράμματα και όταν πατάω οκ μου βγάζει εισάγετε σωστή κάρτα σιμ μερ μπλε γράμματα...

 

Δοκίμασα να την βγάλω μήπως δεν κάθησε καλά αλλά τζίφος.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

ΥΓ Νεότερη ενημέρωση.Το κινητό άνοιξε και πήρε το πιν κανονικά αλλά έχει πλέον γλώσσα κάτι σε πολωνικά,βουλγαρικά,τσέχικα (δεν είμαι και σίγουρος) και όταν ανοίγει φυσικά δεν βρίσκει σήμα.Τι έγινε ρε παίδες? Μπήκε ο σατανάς μέσα του?

 

Και δεν μου ανοίγει και τις επαφές καθόλου.

 

Φιλε μου κι εγώ τα ίδια έπαθα με ενα c702. Σε μένα το έκανε γιατί είχα παρα μα πάρα πολλά μηνυματα στη μνημη. Ευτυχώς είχα κρατήσει αρχειο με το myphone explorer. Μετά από ολικό reset... όλα εντάξει. Έκανα κι εγώ αναβάθμιση (δωρεάν μέσω internet) μετά, αλλά όχι για καλύτερη λειτουργία... έτσι για την ικανοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνουμε ολικό ρεσέτ?

 

Αν κατάλαβα καλά το παιδί πιό πάνω μου πρότεινε να κάνω αναβάθμιση μονος μου από το σάιτ?

 

Παρατήρησα όμως ότι το πληκτρολόγιο μου δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες.Άρα το κινητό είναι παραεισαγωγής και μετά την αναβάθμιση δεν θα έχω ελληνική γλώσσα?

 

Σόρυ για το πρίξιμο παίδες.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!πηρα χθεσ το κινητο και σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενη..(αν εξαιρεσει κανεισ βεβαια οτι αλλαξα τη συσκευη την πρωτη μερα γιατι ειχε προβλημα το πληκτρολογιο......)

τελος παντων..αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης

θελω να αλλαξω τον τροπο προβολης του μενου(οχι πλεγμα και τετοια) και να βαλω flash menu.εχω περασει καποια αρχεια swf στο κινητο στα θεματα αλλα δεν μου τα αναγνωριζει..τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το C510 της SE πριν μια βδομάδα και μου εμφάνισε πρόβλημα. Έβαλα ξυπνητήρι και το εκλείσα πριν κοιμηθώ και όταν ξύπνησα το ξυπνητήρι δεν είχε χτυπήσει, η οθόνη έδειχνε την εικόνα του θέματος μόνο και πατώντας κάποιο κουμπί δε γινόταν τίποτε. Έβγαλα τη μπαταρία την ξανάβαλα και το άνοιξα. Η μπαταρία είχε πέσει αυτόματα και φορτίζοντάς το μόνο ως το 17% ανέβηκε σε 3 ώρες.:mad: Μήπως φαντάζεστε τι μπορεί να συμβαίνει???????
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αρχή δεν καταλάβαινα γιατί πρόκειται αυτό με τα μηνύματα αλλά μετά το έλυσα, :D εσύ ο ίδιος επιλέγεις για το πως θα εμφανιστεί το μύνημα άθελα σου. όταν πάτε μενού- μυνήματα- στη δεύτερη επιλογή θα δείτε ότι υπάρχει συνομιλίες ή εισερχόμενα, όταν μπήτε σε ένα απο αυτά που έχετε θα δείτε ότι υπάρχουν 2 καρτέλες, εκεί λοιπόν οτι επιλέξετε και το αφήσετε έτσι θα έρθει το μυνημα , δηλαδή αυτοί που έχουν επιλεγμένη την καρτέλα συνομιλίες τους έρχεται σαν συνομιλία το μυνημα , ενώ με την άλλη καρτέλα το αντίθετο , ελπίζω να βοήθησα:rolleyes:

 

θεος φίλε! σε ευχαριστω πολυ.

 

by the way:

Πολυ ζημιαρικο εχει βγει αυτο το κινητο απο οτι βλεπω.... και εμενα η πρωτη μου συσκευη σε ανυποπτους χρονους νεκρωνε το ακουστικο εκει που μιλούσα....

bad job se... προχειροδουλειες....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως κάνω τελικά ολικό ρεσέτ μόνος μου?

Μενου---ρυθμισεις---γενικες---επαναφορα ρυθμισεων--πατας κωδικο 0000

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κουλό είναι πως το έπαθε και το δικό μου μόλις διάβασα το μνμ σου!έλεος

 

Πηρα χθες το κινητο και καλα απο επισκευη απο εκει που το ειχα αφησει. Πηγε αντιπροσωπεια (Teleservice η Omnitech δεν ξερω...) και εγινε αναβαθμιση λογισμικου (τι αλλο θα γινοταν....:mad::mad::mad:). Τα ιδια $κατα το μενου ΕΡΠΕΤΑΙ μερικες φορες (αφου νομιζω οτι εχει κολλησει σε καποιες φασεις περιμενεις και 4-5 δευτερολεπτα!!!!) και φυσικα ουτε καν λογος να κοιταχτηκε το προβλημα με την μεμβρανη του πληκτρολογιου και το κατω κουμπι. Ακριβως τα ιδια οπως οταν το παρεδωσα. Ακουγεται να τσαλακωνεται η μεμβρανη και μερικες φορες δεν πιανει το κατω..... ΑΙΣΧΟΣ και ΠΑΛΙ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!! Ομως ειμαι αδικαιολογητος.... Τα ηξερα δεν τα ηξερα για την Sony Ericsson και το aftersales τους;;;; Παλι πηγα και πηρα τα κ0λ0κινητα τους....... Αυτη την φορα θα ανοιχτει απο εμενα τουλαχιστον για να δω το προβλημα με την μεμβρανη μηπως και το φτιαξω. Ετσι και αλλιως οσες φορες και να το στειλω ουτε καν θα ασχοληθουν....... Αντε με τις υγειες μας.....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

diavasa oti to c510 ypostirizei sip(voip). pos mporona to rythmiso gia na kano kliseis me auto?

 

 

 

:!: Επισήμανση modetator :!:

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, [highlight]δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish»[/highlight]. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

.:Sony Ericsson C510:.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Είχε πέσει και σε μένα ένα c510 που με δυσκολία έπιανε το κάτω απο τη στιγμή ποθ το έβγαλα απο το κουτί του και το άλλαξα ως doa,ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με μεμβράνη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...