Jump to content

Απαγόρευση του καπνίσματος σε δημόσιους χώρους από 1η Ιουλίου


aimilios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

panosz75, νομίζω σου απάντησα, και άσε τις υστερίες οτι ολοι οι καπνιστές θέλουμε να σας γεμίσουμε καρκίνο, να σαπίσετε και άλλα τέτοια βαρύγδουπα. Είπαμε. Σε κάποιους χώρους δέν καπνίζουμε. Αλλα όχι και στα μπουζούκια και στις καφετέριες. Στο κάτω κάτω είμαστε πλειοψηφία. Σήμερα που πήγα για καφέ, κοίταξα απο περιέργια να δώ πόσοι δεν καπνίζουν. Δν βρήκα κανέναν στα 20 άτομα. Γιαυτό προτείνω στις καφετέριες να απαγορεύεται το κάπνισμα. Στα μπάρ το αλκοόλ και να γίνουν όλα oxygen bars όπως κάποια στο εξωτερικό, και οι ταβέρνες να σερβίρουν μόνο χόρτα και να απαγορέψουν το κρέας. Οταν αποστειρωθείτε εντελώς χαρείτε τη ζωή σας. Εγώ θέλω να περνάω καλά και ας ζήσω λιγότερο, δεν πειράζει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φασιστικο μετρο η απαγορευση του καπνισματος???????:lol:..........Καλο.Εγω οταν καπνιζεις δεν σε ενοχλω ενω εσυ με ενοχλεις.Αναγκαζομαι να αναπνεω τον καπνο σου χωρις να το θελω και ειναι κακο για την υγεια μου.Εγω για πες μου πως σε ενοχω????Το οτι εσυ εισαι στερημενος απο κατι δεν με αφορα καθολου,εσυ το διαλεξες.Αν θες μην πηγαινεις εσυ στα μαγαζια και κατσε να καπνιζεις σπιτι σου.ΕΣΥ ενοχλεις με τον καπνο σου οχι εγω,τι λογο εχω να σε σεβαστω μπορεις να μου πεις????Με αυτη τη λογικη και ενας κιθαριστας,πιανιστας η οτιδηποτε αλλο μπορει σε ωρες κοινης ησυχιας να κανει προβες και να τον σεβονται κι απο πανο επειδη ειναι η δουλεια του.Οσο για τους χωρους διασκεδασης και τον εξαερισμο τους σε οσα club,μπουζουκομαγαζα και καφετεριες εχω παει οταν φευγω μυριζω απο πανω μεχρι κατω τσιγαριλα,αλλο το προβλημα δεν ειναι αυτο,το προβλημα ειναι οταν καθεσε διπλα στον αλλο τι γινεται.Εσεις οι καπνιστς πρεπει να σεβαστητε ολους εμας τους παθητικους καπνηστες και να καταλαβετε πως ναι το να εισπνεις κατι που δεν σου αρεσει ειναι ενοχλητικο.

 

Εσύ με ενοχλείς με την ύπαρξή σου και τον αποστειρωμένο δήθεν υγιεινό τρόπο ζωής σου. Βάζω στοίχημα οτι πίνεις τα άντερά σου όμως και τρώς ότι βρώμικο και ότι κοψίδι βρείς. Κατα τα άλλα ζήσε υγιεινά.

Link to comment
Share on other sites

panosz75, νομίζω σου απάντησα, και άσε τις υστερίες οτι ολοι οι καπνιστές θέλουμε να σας γεμίσουμε καρκίνο, να σαπίσετε και άλλα τέτοια βαρύγδουπα. Είπαμε. Σε κάποιους χώρους δέν καπνίζουμε. Αλλα όχι και στα μπουζούκια και στις καφετέριες. Στο κάτω κάτω είμαστε πλειοψηφία. Σήμερα που πήγα για καφέ, κοίταξα απο περιέργια να δώ πόσοι δεν καπνίζουν. Δν βρήκα κανέναν στα 20 άτομα. Γιαυτό προτείνω στις καφετέριες να απαγορεύεται το κάπνισμα. Στα μπάρ το αλκοόλ και να γίνουν όλα oxygen bars όπως κάποια στο εξωτερικό, και οι ταβέρνες να σερβίρουν μόνο χόρτα και να απαγορέψουν το κρέας. Οταν αποστειρωθείτε εντελώς χαρείτε τη ζωή σας. Εγώ θέλω να περνάω καλά και ας ζήσω λιγότερο, δεν πειράζει

 

Σιγά μην κάνουμε και δημοψήφισμα για το αν είστε πλειοψηφία ή μειοψηφία.

Αν θέλετε να ζήσετε λιγότερο, σε μία ελεύθερη, μη-αποστειρωμένη ζωή, όπως λες (ήμαρτον :X), μπορείτε να το κάνετε σπίτι σας. Όχι εις βάρος μας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εσύ με ενοχλείς με την ύπαρξή σου και τον αποστειρωμένο δήθεν υγιεινό τρόπο ζωής σου. Βάζω στοίχημα οτι πίνεις τα άντερά σου όμως και τρώς ότι βρώμικο και ότι κοψίδι βρείς. Κατα τα άλλα ζήσε υγιεινά.

 

Οχι δεν πινω πολυ αλλα τα βρωμικα και τα κοψιδια μου τα τρωω.Δεν ειπα οτι ζω υγιεινα απλα δεν μπορω να εισπνεω τον καπνο.Μου ερχετε βηχας και δεν μπορω να μιλησω και μετα απο καποια ωρα τσουζουν τα ματια μου κι ας μη φοραω φακους επαφης,αυτο μπορεις να το σεβαστεις η πρεπει να σηκωθω και να φυγω για να περασεις εσυ καλα????Εγω ξερω οτι εισαι ελευθερος να κανεις οτιδηποτε δεν ενοχλει τον συνανθωπο σου.Εγω δεν σε ενοχλω,δεν κανω κατι απλα υπαρχω.Εσυ κανεις κατ το ενοχλητικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάνουμε και δημοψήφισμα για το αν είστε πλειοψηφία ή μειοψηφία.

Αν θέλετε να ζήσετε λιγότερο, σε μία ελεύθερη, μη-αποστειρωμένη ζωή, όπως λες (ήμαρτον :X), μπορείτε να το κάνετε σπίτι σας. Όχι εις βάρος μας.

Δεν χρειάζεται να κάνεις δημοψήφισμα. Μια βόλτα κάνε απλά σε ένα μαγαζί.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις δημοψήφισμα. Μια βόλτα κάνε απλά σε ένα μαγαζί.

Αυτό εννοώ. Δεν έχουν οι πολλοί το δίκιο. Αυτό λέγεται ζούγκλα, αν έχεις ακουστά. Εδώ μιλάμε για δημοκρατία, όπου υπάρχουν υποχρεώσεις ταυτόχρονα με τα δικαιώματα. Αλλά τι λέω τώρα, μπαίνει ο ραγιάς σε λογαριασμό;... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν πινω πολυ αλλα τα βρωμικα και τα κοψιδια μου τα τρωω.Δεν ειπα οτι ζω υγιεινα απλα δεν μπορω να εισπνεω τον καπνο.Μου ερχετε βηχας και δεν μπορω να μιλησω και μετα απο καποια ωρα τσουζουν τα ματια μου κι ας μη φοραω φακους επαφης,αυτο μπορεις να το σεβαστεις η πρεπει να σηκωθω και να φυγω για να περασεις εσυ καλα????Εγω ξερω οτι εισαι ελευθερος να κανεις οτιδηποτε δεν ενοχλει τον συνανθωπο σου.Εγω δεν σε ενοχλω,δεν κανω κατι απλα υπαρχω.Εσυ κανεις κατ το ενοχλητικο.

Ετσι όπως το θέτεις, και χωρίς κορώνες, συμφωνώ μαζί σου, και καταλαβαίνω οτι ο καπνός μπορεί να είναι ενοχλητικός. Ομως πρέπει να βρεθεί μια λύση και για τους δύο. Νομίζεις οτι στα μαγαζιά θα απαγορευτεί ξαφνικά το κάπνισμα απο τη στιγμή που είναι το 90% των πελατών? Εγώ νομίζω πως όχι. Αρα κάτι πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Δεν έχουν οι πολλοί το δίκιο. Αυτό λέγεται ζούγκλα, αν έχεις ακουστά. Εδώ μιλάμε για δημοκρατία, όπου υπάρχουν υποχρεώσεις ταυτόχρονα με τα δικαιώματα. Αλλά τι λέω τώρα, μπαίνει ο ραγιάς σε λογαριασμό;... :wacko:

όχι κ ραγιάς.πρόσεχε τους χαρακτηρισμούς σου.

αν εσύ νιώθεις έτσι καλώς κ δικαίωμα σου,αλλά δεν είμαστε όλοι έτσι.

εξαιρετικά υποτιμητικός χαρακτηρισμός.

ο βόλος μπορεί να μην απελευθερώθηκε,αλλά η υπόλοιπη ελλάδα είναι ελέυθερη εδώ κ πολλά χρόνια

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΣΧΟΣ! ΚΑΙ η Philip Morris είναι υπέρ του ΦΑΣΙΣΤΙΚΟΥ μέτρου (τα bold και τα χρώματα είναι δικά μου):

 

Public health officials have concluded that secondhand smoke from cigarettes causes disease, including lung cancer and heart disease, in non-smoking adults, as well as causes conditions in children such as asthma, respiratory infections, cough, wheeze, otitis media (middle ear infection) and Sudden Infant Death Syndrome. In addition, public health officials have concluded that secondhand smoke can exacerbate adult asthma and cause eye, throat and nasal irritation.

 

Philip Morris USA believes that the public should be guided by the conclusions of public health officials regarding the health effects of secondhand smoke when deciding whether to be in places where secondhand smoke is present, or if they are smokers, when and where to smoke around others. Particular care should be exercised where children are concerned and adults should avoid smoking cigarettes around them.

 

We also believe that the conclusions of public health officials concerning environmental tobacco smoke are sufficient to warrant measures that regulate cigarette smoking in public places. We also believe that where cigarette smoking is permitted, the government should require the posting of warning notices that communicate public health officials' conclusions that secondhand smoke causes disease in non-smokers.

 

Ρε τα φασιστάκια τους καπνοβιομήχανους... ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ που εμείς οι Έλληνες χύσαμε τόσο αίμα στον αγώνα κατά τον ΑΝΤΙ-ΠΑΘΗΤΙΚΩΝ ΦΑΣΙΣΤΩΝ και προασπίσαμε με κάθε τρόπο την τσέπη του κάθε ΑΧΑΡΙΣΤΟΥ Philip και του κάθε ΑΓΝΟΜΩΝ Morris, που τώρα μας πουλάνε έτσι απλά.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

όχι κ ραγιάς.πρόσεχε τους χαρακτηρισμούς σου.

αν εσύ νιώθεις έτσι καλώς κ δικαίωμα σου,αλλά δεν είμαστε όλοι έτσι.

εξαιρετικά υποτιμητικός χαρακτηρισμός.

ο βόλος μπορεί να μην απελευθερώθηκε,αλλά η υπόλοιπη ελλάδα είναι ελέυθερη εδώ κ πολλά χρόνια

 

Ώπα! Τελικά είσαι αντιεξουσιαστοκαπνιστής, αλλά με τάσεις εθνικισμού;

 

Μην απαντήσεις άγρια, πλάκα κάνω γιατί πλέον το θρεντ δεν προσφέρεται για τίποτα παραπάνω... :)

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Ώπα! Τελικά είσαι αντιεξουσιαστοκαπνιστής, αλλά με τάσεις εθνικισμού;

 

Μην απαντήσεις άγρια, πλάκα κάνω γιατί πλέον το θρεντ δεν προσφέρεται για τίποτα παραπάνω... :)

εεε,μα τα θέλει και σένα ο ...... τί έψαξες και βρήκες? Φακελωμένους μας έχεις όλους?
Link to comment
Share on other sites

εεε,μα τα θέλει και σένα ο ...... τί έψαξες και βρήκες? Φακελωμένους μας έχεις όλους?

 

Δεν χρειάζεται φάκελος... Μνήμη και ...search.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Βρήκα τη λύση. Ηταν μπροστά στα μάτια μας και δεν την βλέπαμε. Σε διαφήμηση google στο myphone.

http://img508.imageshack.us/img508/4407/screenhunter01jan040344dj1.th.gif

Μεταξύ σοβαρού και αστείου μπορεί να είναι μια λύση

Link to comment
Share on other sites

Ώπα! Τελικά είσαι αντιεξουσιαστοκαπνιστής, αλλά με τάσεις εθνικισμού;

 

Μην απαντήσεις άγρια, πλάκα κάνω γιατί πλέον το θρεντ δεν προσφέρεται για τίποτα παραπάνω... :)

άσχετο μεν,αλλά δε νομίζω οτι ο όρος ραγιάς μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να αποδειχθεί κάτι.

κ εννοείται οτι είτε είσαι,είτε δεν είσαι αντεξουσιαστής (ή οτιδήποτε άλλο) ο όρος ραγιάς παραπέμπει σε κάτι υποτιμητικό.οπότε καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιούνται τέτοιοι χαρακτηρισμοί ,καθώς μπορεί να μην είμαι εθνικόφρων ,αλλα τον θεωρώ εξαιρετικά προσβλητικό τον συγκεκριμένο χαρακτηρισμό.

εσύ τι ακριβώς προσπαθείς να αποδείξεις ?

οτι το κάπνισμα είναι βλαβερό για όλους?αυτό το αποδέχομαι κ εγώ,χωρίς να χρειάζομαι πηγές όπως το riskometer.

εγώ δεν αποδέχομαι τον περιορισμό απλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Α, επομένως χτύπησα φλέβα με το "ραγιάς". Τι λέτε λοιπόν, σας πειράζουν οι ακραίοι χαρακτηρισμοί; Σοβαρά; Δηλαδή οι φράσεις του τύπου: "Εγώ λοιπόν θα κάνω ό,τι γουστάρω, θα καπνίζω όπου θέλω και σε όποιον αρέσει" είναι προτιμότερες;...

 

Και εν τέλει δεν έχω καταλάβει πώς είναι δυνατόν να συμφωνεί κανείς ότι το κάπνισμα είναι βλαβερό για όλους, αλλά να διαφωνεί με τον περιορισμό. Αν το θέμα ανάγεται στην ιδεολογία του αναρχοαυτονομισμού, ο οποίος μπορεί να υπαγορεύει ότι δεν δέχομαι κανένα περιορισμό της ελευθερίας μου και κάνω ό,τι γουστάρω, γράφοντας τους υπόλοιπους στα παλιά μου τα παπούτσια, τότε πείτε το να καταλάβουμε τι φταίει επιτέλους.

 

Έχουμε καταλάβει ή δεν έχουμε καταλάβει ότι όταν ζεις μαζί με άλλους ανθρώπους, αν θέλεις να λέγεσαι μέλος μιας κοινωνίας, πρέπει να σέβεσαι και τα δικαιώματα των άλλων; Έχουμε καταλάβει ότι στη ζωή δεν έχουμε μόνο δικαιώματα αλλά και υποχρεώσεις; :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παντου στο κοσμο,ακομα και στην Ουγκαντα,το μετρο εφαρμοστηκε και ουτε δημοψηφισματα χρειαστηκαν.Μονο σε αυτη τη χωρα δεν μπορουμε να το δεχθουμε.Αλλα εδω υπαρχουν γονεις οι οποοι καπνιζουν μεσα σε π[αιδοτοπους και δεν σεβονται ουτε τα δικα τους παιδια και ζηταμε να σεβαστουν την υγεια ξενων.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω ειδα το απιστευτο αυτες τις μερες!! Ειχα παει supermarket και τωρα στις γιορτες ολοι ψωνιζανε σαν τρελοι, και μολις πηγα στα ψυγεια για να παρω γαλακτομικα προιοντα, βλεπω εναν αντρα γυρς στα 40 και καπνιζε μπροστα στα ψυγεια!! (Εγω δε καπνιζω) ΕΛΕΟΣ!!! Θελει που να καταλαβει οτι ο καπνος επηρεαζει με αρνητικες συνεπειες στην υγεια μας αυτα τα ευπαθη προιοντα??

Ολα ομως ειναι θεμα παιδειας!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ολα ομως ειναι θεμα παιδειας!!

 

Είμαστε ο ποιό εγωιστικός λαός στον κόσμο!

Ο κάθε ένας από εμάς θεωρεί τον εαυτό του, ως "κέντρο του κόσμου"!

 

Γι' αυτό, καπνίζουμε σε δημόσιους χ'ωρους.

Γι' αυτό, πίνουμε και οδηγούμε.

Γι' αυτό, ρυπαίνουμε το περιβάλλον.

Γι' αυτό, έχουμε ένα σωρό κακές συνήθειες!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ο ποιό εγωιστικός λαός στον κόσμο!

Ο κάθε ένας από εμάς θεωρεί τον εαυτό του, ως "κέντρο του κόσμου"!

 

Γι' αυτό, καπνίζουμε σε δημόσιους χ'ωρους.

Γι' αυτό, πίνουμε και οδηγούμε.

Γι' αυτό, ρυπαίνουμε το περιβάλλον.

Γι' αυτό, έχουμε ένα σωρό κακές συνήθειες!

 

Ακριβως!!! Συμφωνω μαζι σου!! Και σαν ανθρωποι οταν καποιοι μας σχολιαζουν καλοπροαιρετα και μας λενε να γινουμε καλυτεροι, τοτε τους γραφουμε γτ νομιζουμε οτι ειναι κακοπροαιρετοι κι οτι εμεις ξερουμε καλυτερα!!!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί τους γράφουμε και θυμώνουμε μαζί τους;

 

Γιατί το "ΕΓΩ" μας είναι τόσο μεγάλο που δεν μας αφήνει να δούμε κάτι πολύ ποιό σημαντικό :

 

Το "ΕΜΕΙΣ"!

 

Σε συνέχεια του προηγούμενου post, θλεώ να συμπληρώσω ότι έχουμε ένα σωρό κακές συνήθειες που βλάπτουν και τους γύρω μας, εκτός από τον εαυτό μας!

 

Αλλά θεωρούμε ότι η αδιαφορία είναι μέσα στα δικαιώματά μας...

 

Δεν έχουμε συνειδητοποιήσει ότι δεν έχουμε δικαίωμα να κάνουμε κακό, όχι μόνο στους άλλους, αλλά ούτε στον ίδιο μας το εαυτό!

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να εφαρμοστεί το μέτρο.

να ρωτησω εναν καπνιστή αν πάω και κλάνω δίπλα του και μυριζουν μετα τα ρουχα του θα τον πειράζει ή οχι?:lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ο ποιό εγωιστικός λαός στον κόσμο!

Ο κάθε ένας από εμάς θεωρεί τον εαυτό του, ως "κέντρο του κόσμου"!

 

Γι' αυτό, καπνίζουμε σε δημόσιους χ'ωρους.

Γι' αυτό, πίνουμε και οδηγούμε.

Γι' αυτό, ρυπαίνουμε το περιβάλλον.

Γι' αυτό, έχουμε ένα σωρό κακές συνήθειες!

 

Aκριβως,ο καθενας για την παρτυ του και στα @@ του για τον διπλανο του.Κανεις δεν μπορει να καταλαβει οτι η απαγορευση καπνισματος σε δημοσιους χωρους οριζεται ως σεβασμος απεναντι στους μη καπνιστες.Αν ειναι δυνατον να ακουμε την αποψη οτι πρεπει και για τους καπνιστες να βρεθει μια λυση και να τους σεβαστουμε και αυτους.Τι να σεβαστω τον εθισμο τους??????Ελεος με αυτα τα μυαλα.Τοσα χρονια υπηρχε πληρης αδιαφορια των καπνιστων για το αν ενοχλουν τον διπλανο,δεν σεβονταν κανεναν,τον λες τον αλλον παρ τον καπνο σου με ενοχλει και σε κοιταει με ενα υφος ετοιμος να σε δειρει και τωρα θελετε εμεις να σεβαστουμε τον εθισμο σας?????Φυσικα και θα αδιαφορησουμε πληρως για την αναγκη σας κανονικα και με το νομο αν εφαρμοστει αυτο το μετρο.Με αφηνει παντελως αδαφορο για το αν καποιος δεν μπορει να πιει τον καφε/ποτε του χωρις τσιγαρο.Και εγω δεν μπορω να απολαυσω τον καφε μου αλλα υποκυπτω.Οποτε αν ο αλλος θελει να καπνισει ας βγαινει καθε μιση ωρα (σε ποιο πισω σελιδες αν θυμαμαι καλα ανεφερθηκε πως μπορειτε να κρατηθητε για μιση ωρα) και να καπνιζει.Εγω δεν μπορω να βγαινω καθε 5 λεπτα εξω και να περνω καθαρο αερα.Μπορει να ειστε πλειοψηφια αλλα αυτο δεν εχει καμια σχεση.Και η πλειοψηφια των οδηγων αγνοει τον ΚΟΚ αλλα ο νομος εφαρμοζετε κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είπε και κάποιος ποιό πάνω!

 

Μάλλον είναι θέμα παιδείας!

Από την παιδεία προκύπτει και ο σεβασμός!

 

Στις μέρες μας, ποιός σέβεται ποιόν;

 

Υπάρχουν δικαιώματα, νόμοι και υποχρεώσεις, αλλά ποιός ασχολείται;

 

Εγώ δεν υποστηρίζω ακραίες αποψεις!

Αύριο, όλοι μαζί να κόψουμε το κάπνισμα!

 

Να γίνουμε μία κοινωνία αγγέλων!

 

Αλλά να αρχίσουμε να σεβόμαστε ο ένας τον άλλο!

 

Θες να καπνίσεις;

Κάπνισε!

Αρκεί να μην ενοχλεί ο καπνός σου, όσους δεν καπνίζουν!

 

Θες να μεθύσεις;

Μέθυσε!

Αρκεί μετά να μην πάρεις το αμάξι σου και πέσεις επάνω σε κάποιον άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Το είπε και κάποιος ποιό πάνω!

 

Μάλλον είναι θέμα παιδείας!

Από την παιδεία προκύπτει και ο σεβασμός!

 

Στις μέρες μας, ποιός σέβεται ποιόν;

 

Υπάρχουν δικαιώματα, νόμοι και υποχρεώσεις, αλλά ποιός ασχολείται;

 

Εγώ δεν υποστηρίζω ακραίες αποψεις!

Αύριο, όλοι μαζί να κόψουμε το κάπνισμα!

 

Να γίνουμε μία κοινωνία αγγέλων!

 

Αλλά να αρχίσουμε να σεβόμαστε ο ένας τον άλλο!

 

Θες να καπνίσεις;

Κάπνισε!

Αρκεί να μην ενοχλεί ο καπνός σου, όσους δεν καπνίζουν!

 

Θες να μεθύσεις;

Μέθυσε!

Αρκεί μετά να μην πάρεις το αμάξι σου και πέσεις επάνω σε κάποιον άλλο!

αφού έχουμε όλοι λοιπόν δικαιώματα κ υποχρεώσεις κ αναλύσαμε διεξοδικα τις υποχρεώσεις κυρίως αλλα κ τα δικαιώματα του καπνιστή ,οι υποχρεώσεις του αντικαπνιστή απεναντί στον καπνιστή ποιές είναι??

δεν έχει γίνει καθόλου λόγος για αυτό.

που σταματάνε τα δικαιώματα του αντικαπνιστή κ που ξεκινούν οι υποχρεώσεις του?

καλό θα ήταν να εστιάσουμε λίγο κ στην άλλη όψη του νομίσματος.΄

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

αφού έχουμε όλοι λοιπόν δικαιώματα κ υποχρεώσεις κ αναλύσαμε διεξοδικα τις υποχρεώσεις κυρίως αλλα κ τα δικαιώματα του καπνιστή ,οι υποχρεώσεις του αντικαπνιστή απεναντί στον καπνιστή ποιές είναι??

δεν έχει γίνει καθόλου λόγος για αυτό.

που σταματάνε τα δικαιώματα του αντικαπνιστή κ που ξεκινούν οι υποχρεώσεις του?

καλό θα ήταν να εστιάσουμε λίγο κ στην άλλη όψη του νομίσματος.΄

 

Υπάρχει μια θεμελιώδης διαφορά: Ο μη καπνιστής (και όχι αντικαπνιστής όπως διατείνεσαι) δεν απειλεί την ζωή του καπνιστή.

 

Και κάπου εκεί τελειώνει η λίστα με τις υποχρεώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...