Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 min long video with the Nokia N97

http://dailymobile.se/2009/04/07/15-min-long-video-with-the-nokia-n97/

 

"While I was busy documenting the Nokia booth at CTIA, I was introduced to Julien Fourgeaud of Nokia, who was kind enough to let me play with an über sexy white Nokia N97. The outcome: this exclusive 15-minute video demo"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχχ.. Λιγακι, ελαχιστα πιο μεγαλη να ηταν η οθονη του μοναχα :cry:

Σε παχος περιπου ποσο περνα το Iphone?

 

Διαστάσεις N97: 117,2 x 55,3 x 15,9 χιλ.

 

Διαστάσεις iphone: 115 x 61 x 11.6 χιλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής του Ν97 παραμένει ακόμα ένα μυστήριο.

 

http://img10.imageshack.us/img10/5518/image5kck.jpg

 

Nokia Internal Photographs

Link to comment
Share on other sites

Nokia lowers price of N97 for operators

 

The gadget minded folks over at UK's Mobile Today reports that Nokia has significantly reduced the price of its Jesus phone, the mighty Nokia N97, from the high levels it initially discussed with operator buyers when it was first unveiled at the end of last year.

 

It is not quite clear who has been a key player in the operators' war for the lower price but apparently they have managed to cut cost some way below initial price of £500.

 

One operator said: ‘It’s definitely true that the N97 is not as expensive as it was initially. But it was eye watering before. It’s still going to be difficult to get a decent price.’

 

http://www.symbian-freak.com/news/009/04/lower_price_of_nokia_n97_for_operators.htm

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής του Ν97 παραμένει ακόμα ένα μυστήριο.

 

http://img10.imageshack.us/img10/5518/image5kck.jpg

 

Nokia Internal Photographs

 

καπου καπως καποτε ειχα διαβασει αυτο απο ψιλοεπισημες πηγες αλλα ολα αυτα ειναι εικασιες:

 

> Quad-CPU

> ARM11 MpCore with 4 cores (Technically 4 CPUs on a single chip) up ot 528 mHz

for better 3D scenes & 3D games and to get higher FPS (Frames per Second)

> 192 MB SDRAM

> 256 MB storage memory (ROM)

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι πολύ αισιόδοξες προβλέψεις και σίγουρα όχι επίσημες. Μακάρι να δούμε κάτι τέτοιο αλλά, όπως δείχνουν τα πράγματα, θα είνα κάτι υποδιέστερεο, το οποίο όμως, όπως φαίνεται και απο τα βίντεο, εξασφαλίζει πολύ καλή ταχύτητα στο interface του Ν97.

 

Το ίδιο βίντεο που δόθηκε και στο ποστ 376, αλλά τραβηγμένο απο άλλη συσκευή (εκείνο ήταν με Nokia N79) και απο την αντίθετη οπτική γωνία. Ευτυχώς σε αυτό, η οθόνη και οι κινήσεις του τεχνικούς της Nokia, φαίνονται πιο καθαρά. Αξίζει να το (ξανα)δείτε.

 

http://nseriesus.com/exclusive-n97-walkthrough-video

 

Το μαύρο Ν97 δεν μου αρέσει καθόλου. Αντιθέτως, το άσπρο είναι πάρα πάρα πολύ όμορφο αλλά, σύμφωνα με τα λεγόμενα του τύπου, στην αγορά αρχικά θα κυκλοφορήσει μόνο το μαύρο. Ελπίζω να μην είναι αλήθεια ή, αν είναι, να δούμε σύντομα και το λευκό.

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο Ν97 δεν μου αρέσει καθόλου. Αντιθέτως, το άσπρο είναι πάρα πάρα πολύ όμορφο αλλά, σύμφωνα με τα λεγόμενα του τύπου, στην αγορά αρχικά θα κυκλοφορήσει μόνο το μαύρο. Ελπίζω να μην είναι αλήθεια ή, αν είναι, να δούμε σύντομα και το λευκό.
Από φωτογραφίες πάντως, μην κρίνεις... Είναι εντελώς διαφορετικό να το κρατάς στα χέρια σου.
Link to comment
Share on other sites

Προσεξα αυτο στο skroutz.gr http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=N97 θα ισχυσει αυτη η τιμη ή ειναι απλα παραπληροφορηση απο ασχετα σιτε?
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας στην παρούσα φάση βάζει ότι τιμή θέλει --- που να δεις πόσο χρέωναν το 5800 μέχρι την επίσημη κυκλοφορία/ τιμή του, οπότε μην δίνεις και πολύ σημασία, σίγουρα το N97 θα κοστίζει τώρα πόσο.. εξαρτάται, εγώ λέω μεταξύ 550-650+/-€ (μπορεί να κάνω λάθος |κάπου διάβασα 550€ προ φόρων). Υπομονή και σύντομα θα μάθουμε.

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το Ν97 θα το εχουμε στην ελληνικη αγορα τελος του μηνα.. στα 700ευρω με φπα. δουλευω σε επισημο αντιπροσωπο nokia ericsson .. επομενα νεα οταν θα εχω το κουτι στα χερια μου..
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το Ν97 θα το εχουμε στην ελληνικη αγορα τελος του μηνα.. στα 700ευρω με φπα. δουλευω σε επισημο αντιπροσωπο nokia ericsson .. επομενα νεα οταν θα εχω το κουτι στα χερια μου..

 

700?? :cry: Και ηλπιζα στα 600 - 650... :confused:

Ας ελπισουμε οτι θα αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το Ν97 θα το εχουμε στην ελληνικη αγορα τελος του μηνα.. στα 700ευρω με φπα. δουλευω σε επισημο αντιπροσωπο nokia ericsson .. επομενα νεα οταν θα εχω το κουτι στα χερια μου..

φιλε mikemilos ειναι σιγουρο αυτο,οτι ερχετε στην ελληνικη αγορα τελη του μηνα??

μπορουμε δηλαδη να το παραγγειλουμε απο τωρα??

Link to comment
Share on other sites

φιλε mikemilos ειναι σιγουρο αυτο,οτι ερχετε στην ελληνικη αγορα τελη του μηνα??

μπορουμε δηλαδη να το παραγγειλουμε απο τωρα??

 

Ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει.Για να σου φυγει η περιεργεια κανε ενα τηλεφωνημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

φιλε mikemilos ειναι σιγουρο αυτο,οτι ερχετε στην ελληνικη αγορα τελη του μηνα??

μπορουμε δηλαδη να το παραγγειλουμε απο τωρα??

 

κοιτα η Alpha copy το φερνει παντατελεταια αλλα θα το δεις σε πολλα μαγαζια..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα η Alpha copy το φερνει παντατελεταια αλλα θα το δεις σε πολλα μαγαζια..

Με οτι αυτο συνεπαγετε , παραεισαγωγες,χασιμο των ελληνικων στην αναβαθμιση , μερικη η ολικη μη καλυψη εγγυησης (μονο στο hardware καλυψη για εντος ευρωπαικης ενωσης, καθολου εαν ειναι εκτος) . Οποτε για αλλη μια φορα ας μη βιαστουμε και καταληξουμε να μπουμε σε περιπετειες και τρεχαματα.

Link to comment
Share on other sites

sorry, αλλά αυτό το είδαμε?

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=176948

 

την τιμή εννοώ....το εγκεφαλικό έρχεται.........................................

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

sorry, αλλά αυτό το είδαμε?

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=176948

 

την τιμή εννοώ....το εγκεφαλικό έρχεται.........................................

αυτοι ψαχνουν κοροιδα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με το expansys. Πάντα αυτό κάνει. Βγάζει μια τιμή, πολύ πριν κυκλοφορήσει το κινητό, που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.
Link to comment
Share on other sites

thx :-) εδώ που τα λέμε μετά το Ε90 δν θα μπορούσα τουλάχιστον εγώ με τη χρήση που κάνω να πήγαινα κάπου αλλού... πέρα από αυτά όμως, τι λέτε, θα είναι περισσότερο communicator killer σε τελική ανάλυση???? :-D :-P
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με το expansys. Πάντα αυτό κάνει. Βγάζει μια τιμή, πολύ πριν κυκλοφορήσει το κινητό, που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.

 

το expansys = expensive:lol::lol:

TOMMIS RODOS ;)
Link to comment
Share on other sites

thx :-) εδώ που τα λέμε μετά το Ε90 δν θα μπορούσα τουλάχιστον εγώ με τη χρήση που κάνω να πήγαινα κάπου αλλού... πέρα από αυτά όμως, τι λέτε, θα είναι περισσότερο communicator killer σε τελική ανάλυση???? :-D :-P

Θα είναι σίγουρα άξιος συνεχιστής αλλά, έτσι όπως το θέτεις, όχι. Δεν πιστεύω οτι θα είναι ο αντικαταστάτης του Ε90 ούτε communicator killer. Πιστεύω κάποια στιγμή, θα παρουσιάσει πιο δυνατό μηχάνημα απο το Ν97, με καλύτερο και πιο μεγάλο πληκτρολόγιο, μεγαλύτερη οθόνη και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...