Jump to content

[Επίσημο] Nokia N97 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση

η οθόνη το n79 και του iphone είναι ίδιες σε ίντσες αλλα είναι και είδες στην πραγματικότητα?εμενα μου φαίνεται πιο μακρόστενη κρίνοντας από τις φωτογραφίες αυτή του n79.

εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδιες...

N97-1: TFT resistive touchscreen, 16M colors, 360 x 640 pixels, 3.5 inches

iPhone: Capacitive touchscreen, 16M colors, 320 x 480 pixels, 3.5 inches

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ίδιες...

N97-1: TFT resistive touchscreen, 16M colors, 360 x 640 pixels, 3.5 inches

iPhone: Capacitive touchscreen, 16M colors, 320 x 480 pixels, 3.5 inches

 

δηλαδή είναι πιο μακρόστενη η οθόνη του n97 ενώ στο iphone είναι λίγο πιο κοντή αλλα πιο πλατιά σωστά?

ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η οθόνη του Ν97 είναι wide (όπως και του 5800), το οποίο είναι τεράστιο πλεονέκτημα κατά την αναπαραγωγή βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η οθόνη του Ν97 είναι wide (όπως και του 5800), το οποίο είναι τεράστιο πλεονέκτημα κατά την αναπαραγωγή βίντεο.

 

Απο τους χρήστες του 5800 έχει παρατηρηθεί κάποιο μειονέκτημα της wide οθόνης; Γιατί δεν είμαι και τόσο φανατικός της..

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα.

Αν το βίντεο δεν είναι wide, απλά αλλάζεις το λόγο των διαστάσεων.

Παρέχεται αυτή η δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ πέρα απο την αναπαραγωγή βίντεο. Γενικά αν είναι πουθενά λιγότερο βολική ρωτάω..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι εννοώ πέρα απο την αναπαραγωγή βίντεο. Γενικά αν είναι πουθενά λιγότερο βολική ρωτάω..

 

Αν δεν το πιασεις στα χερια σου δεν προκειται να καταλαβεις.Ενδεικτικα να σου πω οτι σε οσα τηλεφωνα εχουν περασει απο τα χερια μου ποτε μου δεν καταφερα να γραψω τοσο γρηγορα κειμενο με το t9.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πιασεις στα χερια σου δεν προκειται να καταλαβεις.Ενδεικτικα να σου πω οτι σε οσα τηλεφωνα εχουν περασει απο τα χερια μου ποτε μου δεν καταφερα να γραψω τοσο γρηγορα κειμενο με το t9.

 

 

Στo 5800 καποιου φιλου μου που ειχα πειραξει για 1 - 2 λεπτα μου φανηκαν λιγο μικρα τα γραμματακια στο πληκτρολογια για τις χερουκλες μου.

 

Βεβαια δεν το εψαξα και πολυ, το συνηθιζεις μετα? Ειναι βολικο?

 

Νομιζω οτι με την καινουργια επιφανεια γινεται πιο φιλικο προς τον χρηστη.

Το παλιο wallpaper μου φαινοταν καπως, απομακρο να το πω.

Νομιζω ομως οτι τελικα οπως το ανακαλυπτω σιγα σιγα (μεσα απο τα videos) θα ειναι το επομενο κινητο μου :)

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος των πλήκτρων στο full qwerty keyboard είναι ιδανικό θα έλεγα λαμβάνοντας υπόψη πως για να ανταποκριθεί η οθόνη με τη λιγότερη δυνατή πίεση θα πρέπει το πάτημα να συνδυάζει λίγο νύχι και δέρμα.

Και αυτό είναι απόλυτα λογικό εφόσον μιλάμε για οθόνη αφής resistive και όχι capacitive.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλας για το qwerty ναι,ειναι μικρα.Με το t9 ομως δεν ισχυει κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot Based Walkthrough Of The N97’s Facebook Application

http://thesymbianblog.com/2009/05/14/screenshot-based-walkthrough-of-the-n97s-facebook-application/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου αρέσει...

 

Εδώ και λίγες μέρες και τα δύο καταστήματα άλλαξαν την τιμή από ~680 σε 715!

 

http://www.skroutz.gr/search?keyphrase=Nokia+N97

 

 

Πάνω από 620 δεν δίνω... Προτιμώ να περιμένω για να πέσει η τιμή!

Link to comment
Share on other sites

ta 35 extra eyro se xalasane?

 

rotisa pados to click.gr kai eipane anamenete apo 10-30/6

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να ασχολουμαστε με τιμες πριν καν κυκλοφορησει κατι;Ο καθενας οτι τιμη θελει βαζει.Οπως επισης ειναι δικαιωμα του καθενος να τον <<χαλασει>> η οποιαδηποτε διαφορα τιμης.Αυτο που σιγουρα μας << χαλαει>> τους περισσοτερους εδω μεσα ειναι οταν καποιος δεν σεβεται τους κανονες και το οτι μπαινει σε Ελληνικο φορουμ και γραφει αλαμπουρνεζικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

εννοείται!!!! Εγώ έχω το INNOV8 και τα ίδια τραβάω!!!!

 

συγνώμη ρε παιδιά, ποιο το πρόβλημα που αποτυπώνει το συγκεκριμένο video?

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιες φωτογραφίες φαντάζομαι... γιατί αλλιώς σφαίρα μου φάνηκε ότι πήγαινε...

 

σόρρυ για το άσχετο σχόλιο...

Link to comment
Share on other sites

Και για το Ν97 έχουμε δει βίντεο που η συσκευή σέρνεται και άλλα που πραγματικά πετάει. Θα πρέπει όμως να κάνουμε υπομονή μέχρι να το πιάσουμε στα χέρια μας για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Γιατί ένα βίντεο μπορεί να ξεγελάει, ή απλά να μην παρουσιάζει την όλη αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Και για το Ν97 έχουμε δει βίντεο που η συσκευή σέρνεται και άλλα που πραγματικά πετάει. Θα πρέπει όμως να κάνουμε υπομονή μέχρι να το πιάσουμε στα χέρια μας για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Γιατί ένα βίντεο μπορεί να ξεγελάει, ή απλά να μην παρουσιάζει την όλη αλήθεια.

 

Μα δεν είναι μόνο το συγκεκριμένο video , είναι όλα έτσι , και επειδή δεν ξέρω πιο από τα δυο κινητά να πάρω (τη μια μέρα θέλω το Ν97 και την άλλη το ΟΜΝΙΑ) , το έχω ψάξει αρκετά.

Έχω δει Video me N97 να είναι αργό , αλλά έχω δει και να είναι γρήγορο.

ΑΛΛΑ δεν έχω πετύχει ούτε ένα VIDEO του ΟΜΝΙΑ που να είναι γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...