Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι το οποίο σας έχει κουράσει αλλά είναι η πρώτη μου φορά που θέλω να αγοράσω κάτι από το internet και πόσο μάλλον από τη Κίνα.

Έχω βρει το Lenovo K3 Note σε 2 sites ( minideal και vickmall ) στα $175.99 , καταρχάς θα ήθελα την γνώμη σας για το κινητό και δεύτερον σε ποιο από τα δύο να το παραγγείλω..

Είδα σε παλιότερες απαντήσεις και άλλα νήματα το minideal να το θεωρείται αξιόπιστο αλλά τώρα τελευταία έχω δει υπερβολικές κακές κριτικές.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Φιλε μου για ίδια τιμή μην το συζητάς.

Απευθείας στο Βικμολ.

Μακράν η καλύτερη εξυπηρέτηση που έχω δει σε μαγαζί κινέζικο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι το οποίο σας έχει κουράσει αλλά είναι η πρώτη μου φορά που θέλω να αγοράσω κάτι από το internet και πόσο μάλλον από τη Κίνα.

Έχω βρει το Lenovo K3 Note σε 2 sites ( minideal και vickmall ) στα $175.99 , καταρχάς θα ήθελα την γνώμη σας για το κινητό και δεύτερον σε ποιο από τα δύο να το παραγγείλω..

Είδα σε παλιότερες απαντήσεις και άλλα νήματα το minideal να το θεωρείται αξιόπιστο αλλά τώρα τελευταία έχω δει υπερβολικές κακές κριτικές.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

απο το vickmall ειναι το πιο αξιοπιστο αυτη την στιγμη

οσο για το κινητο θεωρω οτι ειναι πολυ καλη επιλογη για τα λεφτα του και με σφραγιδα lenovo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και χρόνια πολλά , έχει γίνει κάτι με το efox έχει φύγει από το φόρουμ?
Link to comment
Share on other sites

Ακομη καμια απαντηση απο το b2cbuying.Πληρωσα με PayPal λετε να κανω dispute η να περιμενω λιγο ακομη;

 

Και εγώ το ίδιο. Το σκέφτομαι. Μάλλον λέω να περιμένω 2-3 μέρες ακόμα σε περίπτωση που υπήρξε μπέρδεμα με πάσχα και αργίες.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ανοιξα dispute στο PAYPAL,δεν παει αλλο....

Ειδα και στη σελιδα τους στο facebook οτι αρχισαν ερωτησεις γιατι δεν εχει σταλει το δεμα τους.....

Μαλον το B2cbuying βαρεσε κανονια !!!!

Αντε και καλα ξεμπερδεματα....

 

Νεοτερα απο το B2cbuying ,μετα το dispute στο paypal,μου απαντησε μεσω paypal και μου ειπε οτι θα το στειλει σε 2 μερες.

Αντε να δουμε αν θα το στειλει και τι θα στειλει !!!!! το κινητο ή αδειο κουτι ?????????????????

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ανοιξα dispute στο PAYPAL,δεν παει αλλο....

Ειδα και στη σελιδα τους στο facebook οτι αρχισαν ερωτησεις γιατι δεν εχει σταλει το δεμα τους.....

Μαλον το B2cbuying βαρεσε κανονια !!!!

Αντε και καλα ξεμπερδεματα....

 

Νεοτερα απο το B2cbuying ,μετα το dispute στο paypal,μου απαντησε μεσω paypal και μου ειπε οτι θα το στειλει σε 2 μερες.

Αντε να δουμε αν θα το στειλει και τι θα στειλει !!!!! το κινητο ή αδειο κουτι ?????????????????

Τι φάση δηλαδή? Τσαμπουκά θέλουν? Πωω βαριέμαι να μπω σε διαδικασίες dispute αλλά μάλλον έτσι με βλέπω και εμένα.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλε μνμ ο κινεζος και μου ζητα να κλεισω το dispute.Δεν εχει στειλει το κινητο ακομη ομως.Σκεφτομαι να του απαντησω οτι θα κλεισω το dispute μολις παραλαβω και ειναι οκ η να μην του απαντησω καθολου.Εσεις τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλε μνμ ο κινεζος και μου ζητα να κλεισω το dispute.Δεν εχει στειλει το κινητο ακομη ομως.Σκεφτομαι να του απαντησω οτι θα κλεισω το dispute μολις παραλαβω και ειναι οκ η να μην του απαντησω καθολου.Εσεις τι λετε;

Απ' όσο ξέρω, εάν κλείσεις το dispute, δεν μπορείς να το ανοίξεις για το ίδιο θέμα, οπότε καλύτερα μέχρι να παραλάβεις το κινητό, άστο ανοιχτό. Πες του ότι για ασφάλεια και των δυο σας, θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι να το παραλάβεις (όχι να πάρεις tracking number, γιατί δεν ξέρεις 100% ότι θα παραλάβεις σωστά ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι αν δεν κλεισω το dispute δεν μπορει να το στειλει.Του απαντησα οτι δεν το κλεινω και του ζητησα full refund.

Επειδη δεν μου εχει ξανατυχει λετε να βρω ακρη με το PayPal;καπου διαβασα οτι για να παρεις χρηματα πισω αν δικαιωθεις θα πρεπει να υπαρχουν χρηματα στο λογαριασμο του πωλητη....ισχυει; Αν αυτος δεν εχει μια στο PayPal τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι αν δεν κλεισω το dispute δεν μπορει να το στειλει.Του απαντησα οτι δεν το κλεινω και του ζητησα full refund.

Επειδη δεν μου εχει ξανατυχει λετε να βρω ακρη με το PayPal;καπου διαβασα οτι για να παρεις χρηματα πισω αν δικαιωθεις θα πρεπει να υπαρχουν χρηματα στο λογαριασμο του πωλητη....ισχυει; Αν αυτος δεν εχει μια στο PayPal τι γινεται;

Δεν είμαι κινεζομάγαζο, οπότε δεν ξέρω ακριβώς, αλλά επειδή πούλησα ένα Lenovo K900 μέσω ebay, το Paypal μου έχει κρατήσει τα λεφτά που μου έστειλε ο αγοραστής για 21 ημέρες, ώστε σε περίπτωση προβλήματος, να του τα γυρίζει πίσω. Υποθέτω θα πρέπει να γίνεται κάτι ανάλογο, οπότε θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει οτι αν δεν κλεισω το dispute δεν μπορει να το στειλει.Του απαντησα οτι δεν το κλεινω και του ζητησα full refund.

Επειδη δεν μου εχει ξανατυχει λετε να βρω ακρη με το PayPal;καπου διαβασα οτι για να παρεις χρηματα πισω αν δικαιωθεις θα πρεπει να υπαρχουν χρηματα στο λογαριασμο του πωλητη....ισχυει; Αν αυτος δεν εχει μια στο PayPal τι γινεται;

 

Φίλε αν ήταν έτσι, ποιός ο λόγος να κάνεις την αγορά μέσω paypal; ποιά ασφάλεια θα παρείχε;

 

Εφόσον δεν σου στέλνει το αντικείμενο, είναι ακόμα ένας λόγος δικαίωσης. Μην μασάς και μην το κλείσεις.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Θέλω να αγοράσω το Meizu mx4 32gb και είδα ότι η χαμηλότερη τιμή που παίζει είναι στα 280 απο το chinavasion απο το οποίο και δεν εχω ξαναψωνίσει.Είναι καλό σαν μαγαζί ή θα μου έρθει κανένας κλώνος?Επίσης χρεώνει τα μεταφορικά με την μία επιλογή να είναι το airmail στα 12$ και η άλλη η EMS στα 29$!Να επιλέξω airmail?Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.Θέλω να αγοράσω το Meizu mx4 32gb και είδα ότι η χαμηλότερη τιμή που παίζει είναι στα 280 απο το chinavasion απο το οποίο και δεν εχω ξαναψωνίσει.Είναι καλό σαν μαγαζί ή θα μου έρθει κανένας κλώνος?Επίσης χρεώνει τα μεταφορικά με την μία επιλογή να είναι το airmail στα 12$ και η άλλη η EMS στα 29$!Να επιλέξω airmail?Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!:)

Αξιόπιστο είναι, και να επιλέξεις airmail ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! μια ερωτηση λιγο για αγορα απο το VICKMALL .... σου ερχεται το πακετο στη διευθυνση που δινεις στην παραγγελια ή θα πρεπει να ρωταω στο υποκαταστημα των ΕΛΤΑ αν εχει ερθει καποιο πακετο?? και ποσες μερες περιπου κανει για να ερθει? ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!! μια ερωτηση λιγο για αγορα απο το VICKMALL .... σου ερχεται το πακετο στη διευθυνση που δινεις στην παραγγελια ή θα πρεπει να ρωταω στο υποκαταστημα των ΕΛΤΑ αν εχει ερθει καποιο πακετο?? και ποσες μερες περιπου κανει για να ερθει? ευχαριστω πολυ

 

Το πακέτο έρχεται κανονικά στη διεύθυνση σου, εκτός αν δεν σε βρει ο ταχυδρόμος. Εξαρτάται και που μένεις βέβαια, εμένα πχ που μένω επαρχία και μας ξέρει λίγο πολύ ο ταχυδρόμος, αν δεν με βρει εδώ αφήνει το πακέτο σε κάποιον από τους υπόλοιπους της οικοδομής. Τώρα σε ότι αφορά τις μέρες δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις, μπορεί να είναι από 15-40, οπότε οπλίζεσαι με υπομονή και περιμένεις.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...