Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ισχύει πάντα.

Έψαχνα μια θήκη για ένα κινέζικο κινητό Και βρήκα μια επιλογή στο Vickmall και 10 στο aliexpress.

Όμως όλες αυτές του Ali ήταν πολύ πιο ακριβές από του Vick.

Μα δεν ειπα οτι ισχυει παντα.Κατα 99% ομως ισχυει.

απο ebay παράγγειλα και ήρθε σπασμένο..

 

200 μικροπαραγγελιες(θηκες κτλ) στα 4 χρονια,μολις 2 δεν ηρθαν και καμια δεν ηρθε σπασμενη.Το τι παθαινει στην μεταφορα ενα αντικειμενο δεν ειναι θεμα το καταστηματος(εκτος αν δεν κανει καλη συσκευασια).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος να μου πει αν ειναι αξιοπιστο το http://www.1949deal.com/

 

Ετσι και ετσι.Θα παραλαβεις αλλα μην περιμενεις σοβαρο after sales.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και ετσι.Θα παραλαβεις αλλα μην περιμενεις σοβαρο after sales.

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση

Δηλαδη εαν το κινητο εχει κατα την παραλαβη καποιο θεμα εμπλεξα?

Υπαρχει περιπτωση να στελνει προβληματικα κινητα η επειδη δεν τα τσεκαρει πριν τα στειλει η απο προθεση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πολλες αγορες απο κει,αλλα οσες παρελαβα ηταν οκ.Και καλη συσκευασια και τα κινητα ΟΚ.Σε ενα Landvo δεν δουλευε η μια SIM αλλα το χα παρει 40$ σε προσφορα οποτε δεν ασχοληθηκα.Γενικα κανει καλες προσφορες (ειχα παρει ενα Dakele με 2GB ram στα 85$).
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πολλες αγορες απο κει,αλλα οσες παρελαβα ηταν οκ.Και καλη συσκευασια και τα κινητα ΟΚ.Σε ενα Landvo δεν δουλευε η μια SIM αλλα το χα παρει 40$ σε προσφορα οποτε δεν ασχοληθηκα.Γενικα κανει καλες προσφορες (ειχα παρει ενα Dakele με 2GB ram στα 85$).

 

OK Σε ευχαριστω για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω πολλα απο το 1949deal και ολα ηταν οκ ,το καταστημα ειναι πολυ μεγαλο ,επι της ουσιας ειναι ενα τεραστιο καταστημα με πολλα ονοματα ειδικα στο aliexpress ειναι απο τα μεγαλυτερα.

After sales δεν εχω χρειαστει και η συσκευασια του ειναι μετρια χωρις hard box ή αεροθλαμους οπως εχουν τα καλα μαγαζια ουτε σκετο χαρτι οπως εχει το gearbest ,dx κλπ.Ειναι μαυρη αδιαβροχη σακουλα με λιγο bubble wrap στο κουτι του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και ετσι.Θα παραλαβεις αλλα μην περιμενεις σοβαρο after sales.

Ψωνίζω παρά πολύ συχνά απτό εν λόγο site και πότε δεν είχα πρόβλημα, περιμένω ιδη 3 πακέτα από εκεί και έχει και chat

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω πολλα απο το 1949deal και ολα ηταν οκ ,το καταστημα ειναι πολυ μεγαλο ,επι της ουσιας ειναι ενα τεραστιο καταστημα με πολλα ονοματα ειδικα στο aliexpress ειναι απο τα μεγαλυτερα.

After sales δεν εχω χρειαστει και η συσκευασια του ειναι μετρια χωρις hard box ή αεροθλαμους οπως εχουν τα καλα μαγαζια ουτε σκετο χαρτι οπως εχει το gearbest ,dx κλπ.Ειναι μαυρη αδιαβροχη σακουλα με λιγο bubble wrap στο κουτι του κινητου.

 

Ψωνίζω παρά πολύ συχνά απτό εν λόγο site και πότε δεν είχα πρόβλημα, περιμένω ιδη 3 πακέτα από εκεί και έχει και chat

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για την ενημέρωση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν παιζει κατι με το b2cbuying?

Παραγκελια Ιανουαριου ηρθε κανονικα,τωρα παραγκελια πριν 5 μερες τιποτα,καμια κινηση,καμια απαντηση στα mail !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα μια αγορά πριν από μια βδομάδα από b2cbuying (Xiaomi Redmi Note) και εκτός από το e-mail που στέλνεται αυτόματα, σαν απόδειξη παραγγελίας, δεν μου έχουν στείλει τίποτα άλλο, ενώ εγώ τους έχω στείλει 3 μέιλ να τους ρωτήσω/ζητήσω κάποια πράγματα. Τα λεφτά τα έχουν πάρει αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Να ανησυχήσω?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο ποσες μερες κανουμε dispute στο paypal???

Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Ύποπτο αυτό. Εγώ Φεβρουάριο είχα κάνει τελευταία παραγγελία και όλα καλά. Ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχουμε ιδέα τι παίζει? Καμία αργία πχ...

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το geekbuying εκανε μια εβδομαδα να μου απαντησει,

την περασμενη Κυριακη ειχαν πασχα οι καθολικοι.

Και τι σχέση έχει το Πάσχα με τους Κινέζους;;;; :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει το Πάσχα με τους Κινέζους;;;; :blink:

 

Ουδεμία απλά προσπαθώ να δώσω κάποια εξήγηση(αυξημένες παραγγελίες λόγω Πάσχα) για τις καθυστερημένες απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

πριν ενα μηνα τους εστηλα μειλ απαντιση καμια και στο τσατ τους μονιμα εκτος ειναι

μπορει να απελυσε τις τηλεφωνητριες :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμπειρίες από το To2c ?? τι λέει σαν κατάστημα? αξιόπιστιο? έχει βγάλει σε προσφορά το Lenovo A8/806 το white που όλοι το έχουν ακριβότερο στα 147$. Να τους εμπιστευτώ?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο τοπικ με το after sale

Υπάρχει θέμα με το to2c τον τελευταίο καιρό

 

Αυτό εδώ το νήμα λες after sale ?

Αν είναι αυτό, έχει τα θεματάκια του, άρα να παραμείνω στο άριστο Vickmall?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το νήμα λες after sale ?

Αν είναι αυτό, έχει τα θεματάκια του, άρα να παραμείνω στο άριστο Vickmall?

 

Παναγιώτης

 

Ειναι δικο σου θεμα αν για 8$ διαφορα θα επιλεξεις το εξαιρετικο after sales του vickmall ή το μετριο προς κακο του to2c.Επειδη ειναι Lenovo ειναι δυσκολο να βγαλει hardware προβληματα καθως και πολυ καλη ποιοτητα εχει και quality control σοβαρο κανει η εταιρεια.Παντα ομως παραμονευει ο κινδυνος.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μείνε στο VickMall!

Γνωστός με έβαλε ντε και καλά να του παραγγείλω από το To2C που υποτίθεται είχε στοκ το Coolpad F1 και το έχω χιλιομετανοιώσει. Είμαι έτοιμος να του πω ανέλαβε εσύ να βγάλεις άκρη, δικά σου τα λεφτά δικό σου και το κόλλημα να πάρεις από εκεί. Με έχει χιλιοταλαιπωρήσει το **μάγαζο!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το νήμα λες after sale ?

Αν είναι αυτό, έχει τα θεματάκια του, άρα να παραμείνω στο άριστο Vickmall?

 

Παναγιώτης

Αυτό άλλα δες και αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645

 

Από ότι διαβάζω ως τώρα το vickmall έχει την πιο σταθερή απόδοση σε θέματα after sale

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι το οποίο σας έχει κουράσει αλλά είναι η πρώτη μου φορά που θέλω να αγοράσω κάτι από το internet και πόσο μάλλον από τη Κίνα.

Έχω βρει το Lenovo K3 Note σε 2 sites ( minideal και vickmall ) στα $175.99 , καταρχάς θα ήθελα την γνώμη σας για το κινητό και δεύτερον σε ποιο από τα δύο να το παραγγείλω..

Είδα σε παλιότερες απαντήσεις και άλλα νήματα το minideal να το θεωρείται αξιόπιστο αλλά τώρα τελευταία έχω δει υπερβολικές κακές κριτικές.

 

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...