Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν "τραβάς" τίποτα, η επιστροφή γίνεται αυτομάτως ....

 

A, μάλιστα. Δεν το είχα κάνει ποτέ και υπέθεσα οτι πρέπει να γίνει "ανάληψη", όπως με τους τρ. λογαριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.sunsky-online.com/

 

http://www.chinavasion.com/

 

http://www.chinabuye.com/

 

http://www.dhgate.com/

 

http://www.lightinthebox.com/

 

 

απλά θα ήθελα εντυπώσεις .....

Edited by Superuser
Αφαίρεση μη επιτρεπτού συνδέσμου
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Τις τελευταίες μέρες ψάχνω να αγοράσω κινητό και καθώς έφαγα απογοήτευση από τιμές των lg g2 και samsung 4s, αποφάσισα να στραφώ στην κινέζικη αγορά, κοιτάω κυρίως στο geekbuying, αλλά καθώς τα μοντέλα είναι άπειρα, έχω χαθεί, δεν ξέρω τι να διαλέξω! Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο;

Επίσης, να προτιμήσω να αγοράσω από site όπως το geekbuying ή αν βρω κάτι αντίστοιχο φθηνότερο από πωλητή στο e-bay?

Το ρωτάω κυρίως ως προς το after-sale support, αν προκύψει κάποιο τεχνικό ζήτημα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Τις τελευταίες μέρες ψάχνω να αγοράσω κινητό και καθώς έφαγα απογοήτευση από τιμές των lg g2 και samsung 4s, αποφάσισα να στραφώ στην κινέζικη αγορά, κοιτάω κυρίως στο geekbuying, αλλά καθώς τα μοντέλα είναι άπειρα, έχω χαθεί, δεν ξέρω τι να διαλέξω! Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο;

Επίσης, να προτιμήσω να αγοράσω από site όπως το geekbuying ή αν βρω κάτι αντίστοιχο φθηνότερο από πωλητή στο e-bay?

Το ρωτάω κυρίως ως προς το after-sale support, αν προκύψει κάποιο τεχνικό ζήτημα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

σπανια θα το βρεις φθηνοτερο στο e-bay,κατ αρχην τι ψαχνεις δεν ξερουμε,τι ποσο διαθετεις,το geekbuying μιαχαρα ειναι,και τα στελνει και σε πολυ καλη συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω ως 130-140 ευρώ. Θέλω μία οθόνη 4,5-5''. Με ενδιαφέρει η γρήγορη πλοήγηση στο ιντερνετ κλπ, να μπορώ να τρέχω διάφορα ταυτόχρονα χωρίς να κρασάρει, να έχει καλή κάμερα, να μπορώ να μιλάω άνετα από skype. Αυτά πάνω κάτω...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

Τις τελευταίες μέρες ψάχνω να αγοράσω κινητό και καθώς έφαγα απογοήτευση από τιμές των lg g2 και samsung 4s, αποφάσισα να στραφώ στην κινέζικη αγορά, κοιτάω κυρίως στο geekbuying, αλλά καθώς τα μοντέλα είναι άπειρα, έχω χαθεί, δεν ξέρω τι να διαλέξω! Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο;

Επίσης, να προτιμήσω να αγοράσω από site όπως το geekbuying ή αν βρω κάτι αντίστοιχο φθηνότερο από πωλητή στο e-bay?

Το ρωτάω κυρίως ως προς το after-sale support, αν προκύψει κάποιο τεχνικό ζήτημα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Στο geekbuying μπορείς να βάλεις τι χαρακτηριστικά θέλεις από το τηλέφωνο ( μέγεθος οθόνης , μνήμη , κτλ ) και να σου φιλτράρει τα αποτελέσματα από τα διαθέσιμα κινητά που έχει . Μπορείς να το κάνεις , να δείς ποια ταιρίαζουν στα χαρακτηριστικά που θέλεις , και έπειτα επιστρέφεις εδώ και ρωτάς γνώμες για αυτά που διάλεξες . :)

 

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν το γνωρίζω.

2. Υπέρογκα μεταφορικά.

3. Αξιόπιστο αλλά αμφίβολο after sales.

4. Κατάστημα όπως το ALIEXPRESS, συνήθως δεν δίνει ένα κομμάτι.

5. Αξιόπιστο αλλά πολύ ακριβό.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω ως 130-140 ευρώ. Θέλω μία οθόνη 4,5-5''. Με ενδιαφέρει η γρήγορη πλοήγηση στο ιντερνετ κλπ, να μπορώ να τρέχω διάφορα ταυτόχρονα χωρίς να κρασάρει, να έχει καλή κάμερα, να μπορώ να μιλάω άνετα από skype. Αυτά πάνω κάτω...

 

εχω το huawei 3c http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html δες το,διαβασε το νημα του,παντως απο wifi-gps σκιζει

Link to comment
Share on other sites

Το huawei 3c είναι πιο ακριβό από όσα διαθέτω!

Θα ελεγα να κοιταξεις σε κατι μεταξυ lenovo-zte-huawei,λογο επωνυμιας πιο πολυ και αξοιπιστιας,υποθετοντας οτι προκειται για την 1η

αγορα που θα κανεις εκτος Ελλαδος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το huawei 3c είναι πιο ακριβό από όσα διαθέτω!

 

Στο παραπάνω λινκ , η τιμή είναι σε δολλάρια . Σε ευρώ στοιχίζει 139€ . :)

Link to comment
Share on other sites

Το huawei 3c είναι πιο ακριβό από όσα διαθέτω!

 

185 δολαρια ειναι 134 ευρω,εγραψες 130-140 ειναι το ποσο που εχεις,και με τοσα παιρνεις ενα κινητο με 2 γιγα ραμ,εδω δεν αγοραζεις ουτε μονοπυρηνο

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω ως 130-140 ευρώ. Θέλω μία οθόνη 4,5-5''. Με ενδιαφέρει η γρήγορη πλοήγηση στο ιντερνετ κλπ, να μπορώ να τρέχω διάφορα ταυτόχρονα χωρίς να κρασάρει, να έχει καλή κάμερα, να μπορώ να μιλάω άνετα από skype. Αυτά πάνω κάτω...

Μπες εδώ:

http://www.geekbuying.com/category/SmartPhones-315/

Βάλε τις επιλογές που θέλεις στις προτιμήσεις και διάλεξε αυτά που σου αρέσουν, και μετά ζήτησε γνώμες.

Εάν ακούσεις εκ των προτέρων γνώμες, θα σου προτείνουν μόνο 3 μάρκες .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω ως 130-140 ευρώ. Θέλω μία οθόνη 4,5-5''. Με ενδιαφέρει η γρήγορη πλοήγηση στο ιντερνετ κλπ, να μπορώ να τρέχω διάφορα ταυτόχρονα χωρίς να κρασάρει, να έχει καλή κάμερα, να μπορώ να μιλάω άνετα από skype. Αυτά πάνω κάτω...

Θα συμφωνήσω και εγώ με Lenovo. Έχει το P780 ο μπατζανάκης μου με 4000mAh μπαταρία που ξεχνάει να το φορτίσει! Βέβαια και τα λοιπά χαρακτηριστικά του είναι επίσης καλά. Ξέρω ότι είναι λίγο πιο πάνω από τα λεφτά που δίνεις, αλλά δες εάν σε παίρνει ή ρώτα για έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ:

http://www.geekbuying.com/category/SmartPhones-315/

Βάλε τις επιλογές που θέλεις στις προτιμήσεις και διάλεξε αυτά που σου αρέσουν, και μετά ζήτησε γνώμες.

Εάν ακούσεις εκ των προτέρων γνώμες, θα σου προτείνουν μόνο 3 μάρκες .... :)

 

Παντα παμε να προστατευουμε τον εκαστοτε φιλο που ξεκινα τωρα με το σπορ ωστε να μην κανει καποιο λαθος στις 1ες αγορες τουλαχιστον φιλε μου.Για αυτο και προτεινομε πραματα με τον μεγιστο βαθμο αξοιοπιστιας και οχι μονο.Εχοντας πλεον ανω των 170 αγορων σε επωνυμα παντα προιοντα απο την Κινα,τα οποια φυσικα ειναι και γνωστες ποσοτητες στην χωρα μας,προτεινω στον φιλο μαρκες για την αγορα του.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντα παμε να προστατευουμε τον εκαστοτε φιλο που ξεκινα τωρα με το σπορ ωστε να μην κανει καποιο λαθος στις 1ες αγορες τουλαχιστον φιλε μου.Για αυτο και προτεινομε πραματα με τον μεγιστο βαθμο αξοιοπιστιας και οχι μονο.Εχοντας πλεον ανω των 170 αγορων σε επωνυμα παντα προιοντα απο την Κινα,τα οποια φυσικα ειναι και γνωστες ποσοτητες στην χωρα μας,προτεινω στον φιλο μαρκες για την αγορα του.:)

Το καταλαβαίνω, συμφωνώ εν μέρει, αλλά επειδή έχω και εγώ περισσότερες αγορές, δεν επιμένω σε ορισμένες μάρκες ...

Εάν συνεχίσουμε με το ίδιο σκεπτικό, η ενότητα των Κινεζικών τηλεφώνων, καλύτερα να μετονομασθεί σε lenovo-zte-huawei

Φιλικά πάντα .... :)

(ΥΓ: άντε να προσθέσουμε και το red rice το οποίο πριν από 5 μήνες ήταν "καταραμμένο" γιατί δεν το γνώριζαν πολλοί ... )

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

1. Δεν το γνωρίζω.

2. Υπέρογκα μεταφορικά.

3. Αξιόπιστο αλλά αμφίβολο after sales.

4. Κατάστημα όπως το ALIEXPRESS, συνήθως δεν δίνει ένα κομμάτι.

5. Αξιόπιστο αλλά πολύ ακριβό.

 

Το dhgate και το aliexpress μια χαρά δίνουν ένα κομμάτι στις περισσότερες περιπτώσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

 

Γνωστός μου έχει πάρει 5-6 φορές από το συγκεκριμένο και δεν το αλλάζει και ας είναι πιο ακριβό...Μόνο γι'αυτό έχω άποψη,τα άλλα δεν τα γνωρίζω

http://www.chinavasion.com/

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για την κάθε απορία που έχετε. Μην χρησιμοποιείτε το συγκεκριμένο θέμα για να συγκρίνετε συσκευές ή για την πορεία των αντικειμένων.

Χρησιμοποιείστε τα θέματα καταλλήλως:!:

 

Ειδικά τα παλαιότερα μέλη που γνωρίζουν περισσότερα πράγματα μπορούν να κάνουν μία αναφορά ώστε να ελέγχονται άμεσα τέτοιου είδους μηνύματα, και να μην συμμετέχουν στο off topic.

 

Συνέχεια στο θέμα μας, σε αυτό που λέει ο τίτλος.

Link to comment
Share on other sites

Guys παρήγγειλα απο το minideal ένα κινητό την Παρασκυεή και σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα το στείλουν την άλλη βδομάδα. Τώρα σκέφτομαι την άλλη βδομάδα μη μου τα αλλάξουν και μου πουν πάλι την άλλη βδομάδα. Και γενικά αν ήξερα ότι θα κάνουν τόσο πολύ για να το στείλουν θα το έπερνα από αλλού. Το ερώτημά μου είναι αν ακυρώσω την παραγγελία θα μου τα δώσουν άμεσα τα χρήματα ή θα έχω ιστορίες και θα καταλήξω σε dispute? Εσείς τι προτείνεται να κάνω? Είχατε ανάλογη εμπειρία με το minideal? Κάνουν refund ή ..... θα έχω ιστορίες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guys παρήγγειλα απο το minideal ένα κινητό την Παρασκυεή και σήμερα με ενημέρωσαν ότι θα το στείλουν την άλλη βδομάδα. Τώρα σκέφτομαι την άλλη βδομάδα μη μου τα αλλάξουν και μου πουν πάλι την άλλη βδομάδα. Και γενικά αν ήξερα ότι θα κάνουν τόσο πολύ για να το στείλουν θα το έπερνα από αλλού. Το ερώτημά μου είναι αν ακυρώσω την παραγγελία θα μου τα δώσουν άμεσα τα χρήματα ή θα έχω ιστορίες και θα καταλήξω σε dispute? Εσείς τι προτείνεται να κάνω? Είχατε ανάλογη εμπειρία με το minideal? Κάνουν refund ή ..... θα έχω ιστορίες?

Για τον ιδιο λογο,αλλα απο αλλο καταστημα,εχω ζητηση και φυσικα αμεσα ελαβα refund-πληρη επιστροφη χρηματων.Για το

minideal τωρα δεν ξερω.......ρωτησες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να τους ρωτήσω σε πόσο καιρό δίνουν refund?

 

"και φυσικα αμεσα ελαβα refund"

kostas1 όταν λες άμεσα πότε εννοείς, αμέσως την ίδια στιγμή πήρες refund?

 

Μόλις μιλησα μαζί τους και μου είπε ότι εξαρτάται από την χώρα, μερίκες φορές κάνει 2-3 μέρες και άλλες 5-7 μέρες.

Λέτε να ζητήσω refund?

Edited by kostas123pao
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...