Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα από το ibuymi.com το w200s.η μπαταρία του είναι 2000 mah και όχι 1800 mah.Το τηλ. ήρθε ρουταρισμένο όπως το είχα ζητήσει.Antutu test έπιασε 27364. Τα δώρα που μου έδωσαν είναι μια καρτα 4gb ένα καλωδιο otg ένα sim cutter μια βεβτούζα και ένα κορδονάκι για το τηλ. Τα δώρα δεν τα είχα ζητήσει.Η συσκευασία είχε μία hard case και screen potector film της thl Ο φορτιστης έχει ευρωπαικό φις.Δυστυχώς τα ακουστικα και ο φορτιστης είνα άσπρα ενώ το τηλ είναι μαύρο.Όλα αυτά τα αναφέρω ως ενημέρωση για το κατάστημα και όχι σαν προτροπή αγοράς.Στην δικιά μου περίπτωση ήταν ευγενέστατοι και γρήγοροι. Η παραγγελία έγινε ξημερώματα 21/4 και το έλαβα χθές το μεσημέρι.Ήταν στο αεροδρόμιο από τις 3/5.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από το ibuymi.com το w200s.η μπαταρία του είναι 2000 mah και όχι 1800 mah.Το τηλ. ήρθε ρουταρισμένο όπως το είχα ζητήσει.Antutu test έπιασε 27364. Τα δώρα που μου έδωσαν είναι μια καρτα 4gb ένα καλωδιο otg ένα sim cutter μια βεβτούζα και ένα κορδονάκι για το τηλ. Τα δώρα δεν τα είχα ζητήσει.Η συσκευασία είχε μία hard case και screen potector film της thl Ο φορτιστης έχει ευρωπαικό φις.Δυστυχώς τα ακουστικα και ο φορτιστης είνα άσπρα ενώ το τηλ είναι μαύρο.Όλα αυτά τα αναφέρω ως ενημέρωση για το κατάστημα και όχι σαν προτροπή αγοράς.Στην δικιά μου περίπτωση ήταν ευγενέστατοι και γρήγοροι. Η παραγγελία έγινε ξημερώματα 21/4 και το έλαβα χθές το μεσημέρι.Ήταν στο αεροδρόμιο από τις 3/5.

 

Έχουνε ρίξει υπερβολικά σήμερα την τιμή του THL t100s sta 208.99$ + ότι έχουμε κουπόνι το MYPHONE για επιπλέον έκπτωση και κάποια δώρα.

 

Θέλω να το παραγγείλω, κανείς άλλος εμπειρία από ibuy.com?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα από το ibuymi.com το w200s.η μπαταρία του είναι 2000 mah και όχι 1800 mah.Το τηλ. ήρθε ρουταρισμένο όπως το είχα ζητήσει.Antutu test έπιασε 27364. Τα δώρα που μου έδωσαν είναι μια καρτα 4gb ένα καλωδιο otg ένα sim cutter μια βεβτούζα και ένα κορδονάκι για το τηλ. Τα δώρα δεν τα είχα ζητήσει.Η συσκευασία είχε μία hard case και screen potector film της thl Ο φορτιστης έχει ευρωπαικό φις.Δυστυχώς τα ακουστικα και ο φορτιστης είνα άσπρα ενώ το τηλ είναι μαύρο.Όλα αυτά τα αναφέρω ως ενημέρωση για το κατάστημα και όχι σαν προτροπή αγοράς.Στην δικιά μου περίπτωση ήταν ευγενέστατοι και γρήγοροι. Η παραγγελία έγινε ξημερώματα 21/4 και το έλαβα χθές το μεσημέρι.Ήταν στο αεροδρόμιο από τις 3/5.

 

Και εγώ που παρήγγειλα από to2c πήρα λιγότερα δώρα (ούτε usb otg cable, ούτε SIM cutter)... Και επίσης τα hands-free & καλώδια είναι άσπρα και σε εμένα (Και επίσης unboxing & review αν δεις πάντα άσπρα είναι). Γνώμη μου ότι τι μαγαζί που πήρες είναι αξιόπιστο και από τη στιγμή που έχει PayPal μπορεί κάποιος να έχει προστασία.

Όσο για το τηλέφωνο εύχομαι καλομιλητο. Συνέχεια στο αρμόδιο forum !

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν αρκεί να το στείλουν, πρέπει να δούμε και τι αντιμετώπιση έχουν στα προβλήματα. Δεν λέει να έρθει κάνα οχταπύρηνο των 200+ δολλαρίων με πχ προβληματική οθόνη και αυτοί να κάνουν την παλαβή, ή να φας κάνα τρίμηνο-τετράμηνο στο πήγαινε-έλα με τα εργοστάσια και τα ταχυδρομεία...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν αρκεί να το στείλουν, πρέπει να δούμε και τι αντιμετώπιση έχουν στα προβλήματα. Δεν λέει να έρθει κάνα οχταπύρηνο των 200+ δολλαρίων με πχ προβληματική οθόνη και αυτοί να κάνουν την παλαβή, ή να φας κάνα τρίμηνο-τετράμηνο στο πήγαινε-έλα με τα εργοστάσια και τα ταχυδρομεία...

 

Ακριβώς.... Εκεί κολλάω και εγώ. Γιατί καλά είναι να γλυτώσουμε 20 ευρώ τώρα(π.χ. THL T11), αν όμως χρειαστούμε να γυρίσουμε το τηλ για επισκευή τι γίνετε??????

Link to comment
Share on other sites

 

209$ το Τ100s, φυσικά όχι

 

Πάντως μέχρι χθες το είχε κάπου στα 266$ απλά έδινε το κουπόνι και τα δώρα. Στο chat μου απαντήσανε αμέσως, κάπου στις 13:00, μιλούσανε πολύ καλά αγγλικά και ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

 

Στο θέμα με "Αξιόπιστα/φθηνά sites με κινέζικα κινητά" ένας χρήστη ανέφερε πως χθες παρέλαβε το κινητό του χωρίς προβλήματα.

 

Το θέμα του αν θα έχουν καλή εξυπηρέτηση σε προβλήματα μάλλον θα πρέπει να περάσει πάρα πολύς καιρός για να το μάθουμε.

 

Κανείς άλλος που να παρήγγειλε από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα οχι την καλυτερη.

Ενημέρωσε μας , τι έχει γίνει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας , τι έχει γίνει.

Δινω παραγγελια για λογαριασμο φιλου για το dogee 100 που το ειχε 48 ευρω! Αν και δελεαστικη τιμη και αρκετα φτηνοτερη απο τους αλλους το παραγγελνω. Βλεπω μετα απο 3 μερες δεν υπαρχει κινηση. Τους ενοχλω και μου λενε οτι η τιμη αλλαξε και πρεπει να δωσω αλλα 7 ευρω. Τους ζητω τα λεφτα πισω, και μου τα εδωσαν μετα απο 4 μερες.

Link to comment
Share on other sites

To ibuygou ειναι σιγουρα απο τα καλα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρεις μέρες παρήγγειλα δυο κινητα απο Aliexpress. Ο πωλητής 100% θετικός και μου ειπε οτι τα έχει σε stock. Σήμερα τον ρωτήσα πότε θα τα στείλει και μου ειπε δεν έχει και περιμένει σε μια εβδομάδα να του στείλει το εργοστάσιο.

Λετε να περιμένω ή να ζητήσω τα χρήματα πίσω;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα θα ζηταγα τα χρηματα πισω. Δε γινεται σημερα να λεει οτι εχει και μετα να σου λεει μια εβδομαδα,απλα δεν ειναι σοβαρος. Ασε που η μια εβδομαδα μπορει να γινουν 2 και μετα 3...και τρεχα γυρευε.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα θα ζηταγα τα χρηματα πισω. Δε γινεται σημερα να λεει οτι εχει και μετα να σου λεει μια εβδομαδα,απλα δεν ειναι σοβαρος. Ασε που η μια εβδομαδα μπορει να γινουν 2 και μετα 3...και τρεχα γυρευε.

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μου με τον πωλητή, μου είπε αν τελικά αποφασίσω να ακυρώσω την παραγγελία, θα εχουμε επιπτώσεις και οι δύο απο το Aliexpress. Δηλαδή θα μου κρατήσουν χρήματα γιατί ακύρωσα; Κουφό δεν είναι αυτό;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

209$ το Τ100s, φυσικά όχι

 

Πάντως μέχρι χθες το είχε κάπου στα 266$ απλά έδινε το κουπόνι και τα δώρα. Στο chat μου απαντήσανε αμέσως, κάπου στις 13:00, μιλούσανε πολύ καλά αγγλικά και ήταν πολύ εξυπηρετικοί.

 

Στο θέμα με "Αξιόπιστα/φθηνά sites με κινέζικα κινητά" ένας χρήστη ανέφερε πως χθες παρέλαβε το κινητό του χωρίς προβλήματα.

 

Το θέμα του αν θα έχουν καλή εξυπηρέτηση σε προβλήματα μάλλον θα πρέπει να περάσει πάρα πολύς καιρός για να το μάθουμε.

 

Κανείς άλλος που να παρήγγειλε από εκεί?

 

Ενα μέλος που πήρε το W200S εμεινε πολύ ικανοποιημένος.

 

Παρέλαβα από το ibuymi.com το w200s.η μπαταρία του είναι 2000 mah και όχι 1800 mah.Το τηλ. ήρθε ρουταρισμένο όπως το είχα ζητήσει.Antutu test έπιασε 27364. Τα δώρα που μου έδωσαν είναι μια καρτα 4gb ένα καλωδιο otg ένα sim cutter μια βεβτούζα και ένα κορδονάκι για το τηλ. Τα δώρα δεν τα είχα ζητήσει.Η συσκευασία είχε μία hard case και screen potector film της thl Ο φορτιστης έχει ευρωπαικό φις.Δυστυχώς τα ακουστικα και ο φορτιστης είνα άσπρα ενώ το τηλ είναι μαύρο.Όλα αυτά τα αναφέρω ως ενημέρωση για το κατάστημα και όχι σαν προτροπή αγοράς.Στην δικιά μου περίπτωση ήταν ευγενέστατοι και γρήγοροι. Η παραγγελία έγινε ξημερώματα 21/4 και το έλαβα χθές το μεσημέρι.Ήταν στο αεροδρόμιο από τις 3/5.
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της επικοινωνίας μου με τον πωλητή, μου είπε αν τελικά αποφασίσω να ακυρώσω την παραγγελία, θα εχουμε επιπτώσεις και οι δύο απο το Aliexpress. Δηλαδή θα μου κρατήσουν χρήματα γιατί ακύρωσα; Κουφό δεν είναι αυτό;

Ψέμματα σου λέει, αυτός θα έχει επιπτώσεις γιατί πουλάει χωρίς να έχει εμπόρευμα.

Μπορείς να κάνεις ακύρωση και να επιλέξεις την επιλογή ότι ο πωλητής σου είπε ότι δεν το έχει σε στόκ, αλλά το πρόβλημα είναι ότι θα περιμένεις μέχρι να αποδεχθεί ο πωλητής την ακύρωση, και μετά θα περάσουν άλλες δ΄ςκα ημέρες τουλάχιστον γιά να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Κινούνται με ρυθμούς χελώνας .....:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Άμα μοίρασαν 5-10 τηλέφωνα σε κάθε forum για να αποδείξουν ότι είναι αληθινό site, τώρα είναι η καλύτερη ώρα να ρίξουν 60-70$ κάτω τα ακριβά τηλέφωνα και να μαζέψουν τις "χοντρές" παραγγελίες, πριν τους μαγκώσει το Paypal. Εγώ έτσι θα έκανα την κομπίνα, όχι με το καλημέρα απάτη...

 

Θα δείξει λίαν συντόμως...

Link to comment
Share on other sites

Άμα μοίρασαν 5-10 τηλέφωνα σε κάθε forum για να αποδείξουν ότι είναι αληθινό site, τώρα είναι η καλύτερη ώρα να ρίξουν 60-70$ κάτω τα ακριβά τηλέφωνα και να μαζέψουν τις "χοντρές" παραγγελίες, πριν τους μαγκώσει το Paypal. Εγώ έτσι θα έκανα την κομπίνα, όχι με το καλημέρα απάτη...

 

Θα δείξει λίαν συντόμως...

Αν στο τελος βγουν απατεωνες, με το Paypal εισαι εξασφαλισμενος οτι θα παρεις πισω τα λεφτα σου ή μπορουν να διαγραψουν τον λογαριασμο τους εκει και να μην τους βρισκει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Ψέμματα σου λέει, αυτός θα έχει επιπτώσεις γιατί πουλάει χωρίς να έχει εμπόρευμα.

Μπορείς να κάνεις ακύρωση και να επιλέξεις την επιλογή ότι ο πωλητής σου είπε ότι δεν το έχει σε στόκ, αλλά το πρόβλημα είναι ότι θα περιμένεις μέχρι να αποδεχθεί ο πωλητής την ακύρωση, και μετά θα περάσουν άλλες δ΄ςκα ημέρες τουλάχιστον γιά να σου επιστρέψουν τα χρήματα. Κινούνται με ρυθμούς χελώνας .....:)

Μαλλον θα ακυρώσω την παραγγελία.

Εχει στο Aliexpress και αντίστροφο χρόνο 5 ημερες απο σημερα ( This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within:5 days). Δεν ξερω αν το εκανε ο πωλητής ή είναι από το σύστημα του Aliexpress.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα ακυρώσω την παραγγελία.

Εχει στο Aliexpress και αντίστροφο χρόνο 5 ημερες απο σημερα ( This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within:5 days). Δεν ξερω αν το εκανε ο πωλητής ή είναι από το σύστημα του Aliexpress.

Αυτόματο από το σύστημα είναι αυτό.

Γιά την επιστροφή των χρημάτων ισχύει ότι σου είπα,

(Βάλε και τον πωλητή γιά να τον έχουμε υπ'όψιν ... )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο από το σύστημα είναι αυτό.

Γιά την επιστροφή των χρημάτων ισχύει ότι σου είπα,

(Βάλε και τον πωλητή γιά να τον έχουμε υπ'όψιν ... )

Οπότε κανω ακύρωση και γράφω ότι δεν το ειχε σε stock; Αυτο μόνο και είμαι καλυμενος;

Ο πωλητής είναι αυτός http://www.aliexpress.com/store/1152118

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε κανω ακύρωση και γράφω ότι δεν το ειχε σε stock; Αυτο μόνο και είμαι καλυμενος;

Ο πωλητής είναι αυτός http://www.aliexpress.com/store/1152118

Κάνε το, αλλά να ξέρεις ότι οι πωλητές σε αυτές τις περιπτώσεις θέλουν να επιλέξεις ότι έκανες λάθος εσύ γιά να μην έχουν επιπτώσεις.

Εφ'όσον αποφάσισς να ακυρώσεις, άφησέ τον να τραγουδάει ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...