Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα Ulefone Tiger από το Chinavasion, αλλά στην περιγραφή του προϊόντος γράφει μεταξύ άλλων:

"The Android OS version on this device cannot be upgraded or flashed and any attempts to modify the default OS will void the warranty. As a wholesaler, we provide no software support, advice, or training regarding the Android operating system and software."

Αυτό σημαίνει ότι έχουν περάσει δικιά τους ROM; Εάν ναι, γιατί; Ρωτάω γιατί δεν έχω ξανασυναντήσει σε low cost τηλέφωνο αντίστοιχες σημειώσεις για το λειτουργικό του από τα διάφορα κινέζικα καταστήματα...

Παπατζες γραφουν Σαφως και μπορει να τροποποιηθει η Ρομ εφοσον μπορεις και κατεχεις το αθλημα, Σαφως βεβαια και θα ακυρωθει η εγγυηση σε περιπτωση που το κανεις αυτο. Αλλα σιγουρα θα βρουν και αλλους λογους για να σου ακυρωσουν την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παπατζες γραφουν Σαφως και μπορει να τροποποιηθει η Ρομ εφοσον μπορεις και κατεχεις το αθλημα, Σαφως βεβαια και θα ακυρωθει η εγγυηση σε περιπτωση που το κανεις αυτο. Αλλα σιγουρα θα βρουν και αλλους λογους για να σου ακυρωσουν την εγγυηση.

 

Βασικά, η απορία μου είναι εάν αυτό σημαίνει ότι έκατσαν και ασχολήθηκαν με την ROM ενός κινητού της σειράς. Τί σημαίνει "The Android OS version on this device cannot be upgraded"; Δεν θα έχω τα OTA updates;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα προπαραμονη πρωτοχρονιας ενα Redmi Pro για φίλο απο το vickmall. παραγγελια 29/11 βραδυ, οπότε νομιζω ηρθε σε πολυ καλο χρονο λαμβανοντας υποψην και την τρεχουσα περιοδο. Στο πακετο υπηρχε η δωρεαν θηκη και γυαλι, καθως και ο ευρωπαικος ανταπτορας. Χθες εγινε παραγγελια για το Mi5 Pro. Αν ολα πανε καλα αυτο θα ειναι το 3ο κινητο που παραλαμβανω χωρις προβλημα απο vick :happy:

Γενικα πολυ ευχαριστημενος, μονο παραπονο σε παραγγελια RN3 Pro το καλοκαιρι αντι για SG που ειχαμε επιλεξει το στειλαν με NL και μπλεχτηκαμε λιγο με το tracking. Ολα καλα ομως κατα τ'αλλα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, η απορία μου είναι εάν αυτό σημαίνει ότι έκατσαν και ασχολήθηκαν με την ROM ενός κινητού της σειράς. Τί σημαίνει "The Android OS version on this device cannot be upgraded"; Δεν θα έχω τα OTA updates;

 

Αυτο το γραφουν για ολα τα κινητα και αφορα κινητα με πειραγμενες ρομ ,τα ulrfone εχουν μαμα ρομ με multilanguage και θα περνεις OTA και θα κανεις αναβαθμισεις κανονικα.

Με λιγο λογια δεν σε αφορα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 1η φορά απο το παρακάτω κατάστημα 2 θήκες κινητου για προστασία, και 2 μπαταρίες.

Ήρθαν σχετικά γρήγορα, στίς 20 ημέρες.

http://vifocal.com/

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γραφουν για ολα τα κινητα και αφορα κινητα με πειραγμενες ρομ ,τα ulrfone εχουν μαμα ρομ με multilanguage και θα περνεις OTA και θα κανεις αναβαθμισεις κανονικα.

Με λιγο λογια δεν σε αφορα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει με το vickmall ; Στελνω email , μυνήματα στο fb και δεν απαντούν. Το live chat είναι απενεργοποιημένο . ,, Τι έγινε η αγαπημένη μας selina ;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει με το vickmall ; Στελνω email , μυνήματα στο fb και δεν απαντούν. Το live chat είναι απενεργοποιημένο . ,, Τι έγινε η αγαπημένη μας selina ;

 

θα εχει αδεια δεν πρεπει να ξεκουραζονται και αυτοι καμια φορα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει με το vickmall ; Στελνω email , μυνήματα στο fb και δεν απαντούν. Το live chat είναι απενεργοποιημένο . ,, Τι έγινε η αγαπημένη μας selina ;

 

Και εγώ τους είχα στείλει mail στις 24/12 και μου απάντησαν χθες!

Υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites

Στα υπ όψιν πως από 28 Ιανουαρίου αν δεν κάνω λάθος ξεκινούν οι δικές τους γιορτές φέτος έως 7 Φεβρουαρίου, θα νεκρώσουν τα πάντα.....
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 2 τηλέφωνα στις 27/12 από GeekBuying από Ευρώπαικη αποθήκη και ακόμα δεν τα στείλανε. Πόσες μέρες κάνουν να τα στείλουν; ξέρει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου ήρθαν; Επειδή σκοπεύω να παρω και γω από εκεί; Όλα κομπλέ; Ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

Ο ενας λεει οτι ακομα να τα στειλουν, ο αλλος απανταει αν του ηρθαν.

Ετσι ειναι η "ευρωκινεζικη" αποθηκη του gearworst

 

Geekbuying*

Link to comment
Share on other sites

Καλά πόσο θέλει κατά μέσο όρο να έρθει από τις ευρ.αποθήκες τους;

 

Η μονη ευρωπαικη αποθηκη ειναι του Βικμαλλ. Οταν γινεται η παραγγελια μεσα σε 3-4 μερες ειναι σπιτι σου. Εξαιρουνται περιοδοι γιορτων οι οποιες καθυστερουν. Σε κανονικες συνθηκες το μεγιστο ειναι 4 μερες

Link to comment
Share on other sites

Η μονη ευρωπαικη αποθηκη ειναι του Βικμαλλ. Οταν γινεται η παραγγελια μεσα σε 3-4 μερες ειναι σπιτι σου. Εξαιρουνται περιοδοι γιορτων οι οποιες καθυστερουν. Σε κανονικες συνθηκες το μεγιστο ειναι 4 μερες

 

Ακυρώνεις δηλαδή την ευρωπαική αποθήκη του ibuygou και του honorbuy

Το άκουσα κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρακατω ειναι η απαντηση του vickmall για μια επερχομενη παραγγελια που ηθελα να κανω. Ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζει η selina σε σχεση με τα τελωνεια ;

 

and before you make the order,i must remind you the customs issue in Greece now.

Greek customs rules had changed,they don't check registered airmail parcel in the past,but they open parcel to check by random now.it not decide what write in parcel or the parcel big or small,it decide when they want to check,and if unlucky,they open your parcel to check,then you will need pay tax.(PS:because 10% customers unlucky and paid tax,so i remind you now,no matter you order from which Chinese shop)

so there have 3 option for you:

1.you still insist to make risk to sent the parcel by SG post,if unlucky,will need pay tax

2.change shipping way to NL POST,until now,nobody pay tax for NL POST,but sometimes it is very slow.and i can not sure what will happen in fututure.

3.if you don't want to undertake any risk,you can change shipping way to EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) which need add $19.99 shipping cost

Thanks very much,waiting for your reply

Link to comment
Share on other sites

Η μονη ευρωπαικη αποθηκη ειναι του Βικμαλλ. Οταν γινεται η παραγγελια μεσα σε 3-4 μερες ειναι σπιτι σου. Εξαιρουνται περιοδοι γιορτων οι οποιες καθυστερουν. Σε κανονικες συνθηκες το μεγιστο ειναι 4 μερες

Είναι σε λίγες μέρες γιατί η Ευρωπαϊκή αποθήκη είναι στην Ελλάδα. Το ίδιο συμβαίνει και με το minideal. Προς Θεσσαλονίκη μεριά. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσουν να έχουν ευρωπαϊκές αποθήκες στην Ελλάδα αν συνεχιστούν οι έλεγχοι στο τελωνείο. Και καθόλου τυχαίο ότι οι περισσότεροι έλεγχοι γίνονται Θεσσαλονίκη.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα ένα ταμπλετάκι από την ευρωπαϊκή αποθήκη του Gearbest και μου ήρθε από Αγγλία με DHL σε 3 ημέρες :

 

Thursday, December 22, 2016 Location Time Piece

16 Delivered - Signed for by : *********** Veria 15:29

15 With delivery courier THESSALONIKI - GREECE 15:05

14 Departed Facility in THESSALONIKI - GREECE THESSALONIKI - GREECE 13:25

13 Processed at THESSALONIKI - GREECE THESSALONIKI - GREECE 13:24

12 Arrived at Sort Facility THESSALONIKI - GREECE THESSALONIKI - GREECE 12:17

11 Departed Facility in ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 10:51

10 Transferred through ATHENS - GREECE ATHENS - GREECE 10:51

9 Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 05:27

8 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 03:49

7 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 02:53

 

Wednesday, December 21, 2016 Location Time Piece

6 Departed Facility in EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 23:59

5 Processed at EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 22:28

4 Arrived at Sort Facility EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 20:55

3 Departed Facility in BIRMINGHAM - UK BIRMINGHAM - UK 20:07

2 Processed at BIRMINGHAM - UK BIRMINGHAM - UK 20:07

 

Monday, December 19, 2016 Location Time Piece

1 Shipment information received BIRMINGHAM - UK 21:13

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα ένα ταμπλετάκι από την ευρωπαϊκή αποθήκη του Gearbest και μου ήρθε από Αγγλία με DHL σε 3 ημέρες :

 

 

 

:cool:

 

Λογικον αυτο που γραφεις,δεν βλεπω κατι το παραξενο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακυρώνεις δηλαδή την ευρωπαική αποθήκη του ibuygou και του honorbuy

Δεν αγορασα ποτε απο αυτους. Οποτε δεν εχω αποψη για αυτα.

Απο τα "δημοφιλη" καταστηματα που παιζουν εδω εχω σχηματισει αυτην την αποψη

Χαιρομαι που ακους κατι καινουργιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακατω ειναι η απαντηση του vickmall για μια επερχομενη παραγγελια που ηθελα να κανω. Ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα οσο τα παρουσιαζει η selina σε σχεση με τα τελωνεια ;

 

and before you make the order,i must remind you the customs issue in Greece now.

Greek customs rules had changed,they don't check registered airmail parcel in the past,but they open parcel to check by random now.it not decide what write in parcel or the parcel big or small,it decide when they want to check,and if unlucky,they open your parcel to check,then you will need pay tax.(PS:because 10% customers unlucky and paid tax,so i remind you now,no matter you order from which Chinese shop)

so there have 3 option for you:

1.you still insist to make risk to sent the parcel by SG post,if unlucky,will need pay tax

2.change shipping way to NL POST,until now,nobody pay tax for NL POST,but sometimes it is very slow.and i can not sure what will happen in fututure.

3.if you don't want to undertake any risk,you can change shipping way to EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) which need add $19.99 shipping cost

Thanks very much,waiting for your reply

 

Παλι καλα που ειδοποιουν, αλλα καταστηματα ουτε καν θα ενδιαφεροταν

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγορασα ποτε απο αυτους. Οποτε δεν εχω αποψη για αυτα.

Απο τα "δημοφιλη" καταστηματα που παιζουν εδω εχω σχηματισει αυτην την αποψη

Χαιρομαι που ακους κατι καινουργιο.

 

 

Αφου δεν τα γνωρίζεις τότε μην λες απόλυτα ότι η μόνη ευρωπαική αποθήκη είναι του vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοειται οταν λετε ...ευρωπαϊκή αποθήκη.... παιδια?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοειται οταν λετε ...ευρωπαϊκή αποθήκη.... παιδια?

 

οτι το καταστημα εχει αποθηκη στην ευρωπη και δεν εχεις τον φοβο να πληρωσεις δασμους. Αλλα η τιμη του ειναι αισθητα υψηλη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...