Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρος ότι δεν σου έβγαλε και μία φορμα με ερωτήσεις ασφάλειας ; ( συνήθως είναι ονοματεπώνυμο, ημερομηνία γέννησης και τηλ )

Για να έφαγες άκυρο λογικά έχεις ερωτήσεις ασφάλειας, μου συμβαίνει και εμένα στην visa της alpha

Τίποτα δεν έβγαλε, τώρα είδα ότι η πρώτη προσπάθεια γράφει "Payment Declined", και η δεύτερη είναι στο στάδιο "Payment Confirmed" --> "Processing", οπότε μάλλον πέρασε την δεύτερη φορά ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πριν λιγο προσπαθησα να κανω αγορα απο everbuying το αστειο ποσο τον 13 ευρο μεσω paypal και εφαγα ακυρο!!

αν δοκιμαζα με πιστωτικη θα περναγε??

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο προσπαθησα να κανω αγορα απο everbuying το αστειο ποσο τον 13 ευρο μεσω paypal και εφαγα ακυρο!!

αν δοκιμαζα με πιστωτικη θα περναγε??

 

Η ερώτησή σου δεν έχει καμία σχέση με την αξιοπιστία των καταστημάτων. Είσαι εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή σου δεν έχει καμία σχέση με την αξιοπιστία των καταστημάτων. Είσαι εκτός θέματος.

Δηλαδη ολα τα παραπανω σχολια ειναι εντος θεματος εγω ολο για καρτες διαβαζω φιλε μου......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή σου δεν έχει καμία σχέση με την αξιοπιστία των καταστημάτων. Είσαι εκτός θέματος.

 

ναι το κατλαβα ,αλλα αργα!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ολα τα παραπανω σχολια ειναι εντος θεματος εγω ολο για καρτες διαβαζω φιλε μου......:)

 

Η παρατήρηση αφορά και όλα τα σχετικά off topic σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τη Δευτέρα το βράδυ 5-6 πραγματάκια από το Gear-worst, που φαίνονταν ΟΛΑ διαθέσιμα και μάλιστα έλεγαν ότι θα μπορούσαν να φύγουν την επόμενη μέρα!

 

Μέχρι τώρα δεν έφυγαν και ρώτησα τι γίνεται. Μου λένε ότι τα 2 από τα 6, δεν είναι διαθέσιμα και να περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα!! :lol: Τραγικοι απλά... Με τον καιρό γίνονται όλο και χειρότεροι. Το ωραίο είναι, πως η ίδια εταιρεία έχει 3-4 μαγαζιά και πουλάει ακριβώς τα ίδια πράγματα, με το ίδιο Stock! :down: Τελικά, αυτά που γράφουν ότι είναι σε Stock, δεν είναι ούτε αυτό σίγουρο ότι είναι... Τι το έβαλαν τότε...

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τη Δευτέρα το βράδυ 5-6 πραγματάκια από το Gear-worst, που φαίνονταν ΟΛΑ διαθέσιμα και μάλιστα έλεγαν ότι θα μπορούσαν να φύγουν την επόμενη μέρα!

 

Μέχρι τώρα δεν έφυγαν και ρώτησα τι γίνεται. Μου λένε ότι τα 2 από τα 6, δεν είναι διαθέσιμα και να περιμένω μέχρι το τέλος του μήνα!! :lol: Τραγικοι απλά... Με τον καιρό γίνονται όλο και χειρότεροι. Το ωραίο είναι, πως η ίδια εταιρεία έχει 3-4 μαγαζιά και πουλάει ακριβώς τα ίδια πράγματα, με το ίδιο Stock! :down: Τελικά, αυτά που γράφουν ότι είναι σε Stock, δεν είναι ούτε αυτό σίγουρο ότι είναι... Τι το έβαλαν τότε...

 

Και επίσης μπορεί αυτό που σου είπαν, για τέλος του μήνα, πάλι να μην ισχύει...

Περίμενε σήμερα-αύριο να δεις, μπορεί να γίνουν shipped.

Συνήθως Κυριακή τα στέλνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα ξαναειπαμε. Για Gearbest και Everbuying ρωταμε πρώτα την διαθεσιμότητα και όταν μας απαντήσουν παραγγελνουμε αμέσως αν υπάρχει στοκ. Δεν βασιζομαστε στην ένδειξη του site, σε αυτό χωλαινουν όλα τα καταστήματα αλλά περισσότερο αλλά λιγότερο. Μία χαρά είναι τα μαγαζιά αλλά θέλουν προσοχή σε αυτό το θέμα. Εγω έτσι έκανα όλες τις φορές και παρέλαβα μία χαρά και γρήγορα. Απο το Gearbest μέχρι και τις προσφορές του 0.01€ έχω παραλάβει (κάτι sim ανταπτορες κτλ).
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης μπορεί αυτό που σου είπαν, για τέλος του μήνα, πάλι να μην ισχύει...

Περίμενε σήμερα-αύριο να δεις, μπορεί να γίνουν shipped.

Συνήθως Κυριακή τα στέλνουν.

Μου έτυχε και εμένα, παρήγγειλα 20 του μηνός και την άλλη ημέρα μου είπαν ότι περιμένουν παραλαβή και θα το έστελναν 5-10 του επομένου μηνός .... τελικώς το έστειλαν 28. :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ας αλλάξω το κλίμα και ας αποθεωσω το gearbest! Προ διμηνου είχα κάνει αγορά ενός mp3 player, ήρθε σε λιγότερο από 20μερες αλλά μετά από μια μέρα χρήσης χάλασε! Επικοινώνησα μαζί τους ανοίγοντας ticket, και πολύ ευγενικά τους είπα το πρόβλημα στέλνοντας και φώτο /βίντεο! Μου έδωσαν 2 λύσεις! Επέλεξα να μου βάλουν τα λεφτά στο wallet, κ ξαναεκανα την αγορά ουσιαστικά τσάμπα! Σήμερα μου ήρθε! Μπράβο τους!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ευχαριστημένος είμαι με 6 ολοκληρωμένες παραγγελίες από το Gearbest, απλά το θέμα με το Stock τους παραμένει τραγικό και οι ημερομηνίες που δίνουν για re-Stock, είναι άκυρες...
Link to comment
Share on other sites

Το gearbest απλά είναι λίγο αργό, σε σχέση με αυτό που αναφέρθηκε με το αν έχουν στοκ ή οχι κ απλά θέλουν λιγο παραπάνω κυνήγι με συγκεκριμενο τροπο...να καταλάβουν δηλαδή ότι δε μπορούν να σε δουλέψουν...;)

 

Αν κάποιος βιάζεται κ είναι ανυπόμονος, δεν το προτιμάει...:cry:

 

Αν όμως κάποιος δεν καίγεται κ πετύχει καλή προσφορά, το επιλέγει χωρίς φόβο και χωρίς ...... πάθος....:cool:

 

EDIT: 2η παραγγελία στις τελευταίες βδομάδες κ ήταν κ σε αυτή αψογοι...ανακαλω το ότι είναι λίγο αργοί..

Την επόμενη της παραγγελίας, φωτογραφία απο το ταχυδρομειο με το αυτοκόλλητο με τα στοιχεία μου πάνω, που σημαίνει ότι παραδόθηκε στο ταχυδρομείο ...

Όπως είπα θέλουν λίγο "κυνήγι", αφού πέσει η παραγγελία..:devil:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι ευχαριστημένος από το gearbest . Και όσο για το stock τους ποτέ δεν ξεπέρασαν το όριο των ημερών που έδιναν για το shipping και πάντα μου απαντούσαν (όχι πάντα άμεσα αλλά απαντούσαν ) στα ticket μου . Αντίθετα με το coolicool που πίστευα ότι θα είχα καλύτερη εμπειρία από το gearbest στο τηλέφωνο που αγόρασα και ενώ έλεγε shipping 3-5 busness day μου το έστειλαν στις 6 ημέρες και αυτό μετά από email μου . Ο λόγος δεν είχαν το sliver χρώμα και είχαν gray .Και από μόνοι τους δεν μπορούσαν να στείλουν email να με ενημερώσουν . Επειδή πάντα η πρώτη εμπειρία μετράει από μένα ένα άκυρο για το coolicol .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα την συμβουλή σας

 

έχω παραγγείλει απο MiniDeal to Xiaomi Note στις 27/04 και το δέμα ειναι κολημένο απο 03/05

Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

απο οτι βλέπω θα έπρεπε να έιχε έρθει αλλά τίποτα... νομίζεται πώς πρέπει να το αναφέρω σε paypall?

 

Ευχαριστώ!

 

Ενημερωτικά εχθες πήρα refund από PayPal....

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγώ ένα απο τα θύματα της σνεκδιήγητης SG με παραγγελία στις 24/3..Αφού περίμενα περι τις 70 ημέρες,μετά απο συνεννόηση με το κατάστημα έκανα claim και μου επιστράφηκε όλο το ποσό μέσα σε 3-4 ημέρες..Δυστυχώς όμως πέφτοντας θύμα των νομισματικών ισοτιμιών βγαίνω χαμένως περίπου 15 Ε. Τεςπα αυτό είναι το ρίσκο του καλού και φτηνού κινητού... Τώρα το ερώτημά μου είναι σχετικά με την επιστροφή των χρημάτων..Το paypal λέει ''refund at funding source'' ή ''refund at paypal balance''.. Στο balance πάντως δεν φαίνεται τίποτα ακόμα..Μετά από πόσες μέρες περίπου θα μπορέσω να κάνω πάλι αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγώ ένα απο τα θύματα της σνεκδιήγητης SG με παραγγελία στις 24/3..Αφού περίμενα περι τις 70 ημέρες,μετά απο συνεννόηση με το κατάστημα έκανα claim και μου επιστράφηκε όλο το ποσό μέσα σε 3-4 ημέρες..Δυστυχώς όμως πέφτοντας θύμα των νομισματικών ισοτιμιών βγαίνω χαμένως περίπου 15 Ε. Τεςπα αυτό είναι το ρίσκο του καλού και φτηνού κινητού... Τώρα το ερώτημά μου είναι σχετικά με την επιστροφή των χρημάτων..Το paypal λέει ''refund at funding source'' ή ''refund at paypal balance''.. Στο balance πάντως δεν φαίνεται τίποτα ακόμα..Μετά από πόσες μέρες περίπου θα μπορέσω να κάνω πάλι αγορά?

Τα χρήματα θα επιστραφούν στην .. πηγή, δηλαδή εκεί από όπου έκανες την αγορά. Εάν δεν φαίνονται, σημαίνει ότι δεν έγινε ακόμη η επιστροφή.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μην επιλέγετε το gearbest οταν εχετε πιο αξιοπιστες επιλογες εστω με 5-10 $ ακομα. Τις αξιοπιστες επιλογες τις ξέρετε. Η γνώμη μου πάντα.

Απο εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.

Link to comment
Share on other sites

Μην επιλέγετε το gearbest οταν εχετε πιο αξιοπιστες επιλογες εστω με 5-10 $ ακομα. Τις αξιοπιστες επιλογες τις ξέρετε. Η γνώμη μου πάντα.

Απο εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.

Εγώ πάντως σε τελευταίες 4 ακριβές αγορές δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα, καιένα από αυτά που αγόρασα το είχε 20 ευρώ πιό φθηνό ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για το gearbest.com έχω και εγώ μια εμπειρία που να πω δεν το περίμενα είχα αγοράσει ένα ρολόι smartwatch και είχα πρόβλημα με την μπαταρία κρατούσε το πολύ 8 ώρες επικοινώνησα με το μαγαζί τους είπα μήπως είναι χαλασμένη η μπαταρία, αλλά εγώ δεν ξανά ασχολήθηκα και μετά από 6 μήνες περίπου χωρίς να κάνω τίποτα και το είχα πια ξεχασμένο το ρολόι μου έστειλαν ένα φάκελο με μια μπαταρία μέσα, δεν περίμενα με τίποτα ότι θα ασχοληθούν και όμως.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

5 Ιουνίου παρήγγειλα 4 μπλουζάκια Xiaomi,κάποια δεν ήταν σε στοκ(το ηξερα),6 Ιουνίου μου δώσανε tracking με τους Τσεχους όπου μέχρι της 15 δεν φαινόταν πουθενα(λογικό αφού δεν το είχαν στείλει ακομα).

Απο 15 που φάνηκε στο σύστημα σήμερα μου έβγαλε άφιξη σε αεροδρόμιο,οπότε σε 3-4 μέρες θα τα έχω!

Έχω κάπου 20 παραγγελίες από gearbest και πότε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα εκτός από κάποιες μικρές καθυστερήσεις όταν δεν είχαν στοκ!

 

Στάλθηκε από το InFocus M808 μου

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα θα επιστραφούν στην .. πηγή, δηλαδή εκεί από όπου έκανες την αγορά. Εάν δεν φαίνονται, σημαίνει ότι δεν έγινε ακόμη η επιστροφή.

Δηλαδή εννοείς οτι θα μπουν στην κάρτα που έχω συνδέσει με το paypal?

Link to comment
Share on other sites

Μην επιλέγετε το gearbest οταν εχετε πιο αξιοπιστες επιλογες εστω με 5-10 $ ακομα. Τις αξιοπιστες επιλογες τις ξέρετε. Η γνώμη μου πάντα.

Απο εκεί και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεων του.

 

ποιες ειναι φιλε μου?? για μας που δεν γνωριζουμε και ολο και κατι θελουμε ν αγορασουμε??

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι φιλε μου?? για μας που δεν γνωριζουμε και ολο και κατι θελουμε ν αγορασουμε??

 

Vickmall κυριως με περιρισμενη ποικιλια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον mobile59. Συμφωνω 100%. Οταν το κινητο που θελουμε το εχει το vickmall, τοτε ειναι μονοδρομος. Οταν δεν το εχει ψαχτειτε αλλου. Προσωπικα εγω κοιταω τι εχει και δεν ψαχνομαι αλλου. Χιλιες φορες να χω το κεφαλι μου σιγουρο και ησυχο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...