Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά βιαστηκα να μιλήσω... Σήμερα κοίταξα πάλι το e-mail και είδα στο κάτω μέρος: "Remaining items to be shipped" και ήταν το powerbank σε ασημί χρώμα!!! :mad:

 

Οι άνθρωποι είναι τελείως ******, δεν εξηγείται αλλιώς... Είδα ότι το μπλε powerbank ήταν σε Στοκ και ζήτησα να μου στείλουν εκείνο για να φύγει γρήγορα και τελικά έστειλαν όλα τ' αλλα, εκτός από το powerbank!! Λες και μιλάω "Κινέζικα" ένα πράγμα... :p

 

Τώρα θα τους ρωτήσω πάλι να δω τι έγινε, μήπως τελικά έστειλαν το μπλε και απλά αυτό είναι λάθος του συστήματος και λέει ότι δε στάλθηκε.

 

Τους έστειλα φωτογραφία με το email που μου ήρθε και μου απάντησαν τελικά πως είναι λάθος του συστήματος. Ότι έχει αλλάξει το χρώμα στο δικό τους σύστημα και το powerbank έχει φύγει κανονικά μαζί με τ' άλλα, αλλά εγώ δεν το βλέπω. Πάλι καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το banggod είναι αξιόπιστο? Η αγορά γίνετε κανονικά με paypal όπως το vickmall η πρέπει να κάνω τα γνωστά κόλπα?

Δεν γίνετε αγορά με το PayPal με Ελληνική κάρτα.. Για να κάνω αγορά από banggood σύνδεσα την revolut στο PayPal.. Εγώ μόνο το vickmall ξέρω και έχω δοκιμάσει με επιτυχία να περνάει η αγορά με Ελληνική κάρτα που έχουμε συνδεδεμένη στο pp.. Άμα έχετε δοκιμάσει σε άλλο που δέχεται να το αναφέρεται.. Όχι μόνο Ελληνική κάρτα να περνάει χωρίς να είναι συνδεδεμένη στη pp..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε αγορά με το PayPal με Ελληνική κάρτα.. Για να κάνω αγορά από banggood σύνδεσα την revolut στο PayPal.. Εγώ μόνο το vickmall ξέρω και έχω δοκιμάσει με επιτυχία να περνάει η αγορά με Ελληνική κάρτα που έχουμε συνδεδεμένη στο pp.. Άμα έχετε δοκιμάσει σε άλλο που δέχεται να το αναφέρεται.. Όχι μόνο Ελληνική κάρτα να περνάει χωρίς να είναι συνδεδεμένη στη pp..

φιλε με ευρομπανκ καρτουλα εκανα αγορα εγω,οπως ακριβως απο το βικ...μην εισαι απολυτος.....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα,αν μπορώ να αγοράσω χωρίς το balance του paypal ή κάρτα revolut συνδεδεμένο με paypal.

Όπως ακριβώς μπορούμε και αγοράζουμε από το vickmall.

Έχω τράπεζα Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα,αν μπορώ να αγοράσω χωρίς το balance του paypal ή κάρτα revolut συνδεδεμένο με paypal.

Όπως ακριβώς μπορούμε και αγοράζουμε από το vickmall.

Έχω τράπεζα Πειραιώς.

Εγώ αγόρασα από το banggood απ'ευθείας με VISA της Πειραιώς χωρίς PAYPAL.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρώτησα,αν μπορώ να αγοράσω χωρίς το balance του paypal ή κάρτα revolut συνδεδεμένο με paypal.

Όπως ακριβώς μπορούμε και αγοράζουμε από το vickmall.

Έχω τράπεζα Πειραιώς.

ναι εγω τουλαχιστον αγορασα με καρτα ευρομπανκ συνδεδεμενη στο ππ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε με ευρομπανκ καρτουλα εκανα αγορα εγω,οπως ακριβως απο το βικ...μην εισαι απολυτος.....

Ποτέ έκανες την αγορά αυτήν φίλος ? Εγώ όταν είχα δοκιμάσει με την Πειραιώς μέσου paypal δεν μου την πέρασε ...

Και γενικά είναι καλό να αναφέρουμε τα μαγαζιά εδώ , που περνάνε οι αγορές όπως παλιά , πριν capital control..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε αγορά με το PayPal με Ελληνική κάρτα.. Για να κάνω αγορά από banggood σύνδεσα την revolut στο PayPal.. Εγώ μόνο το vickmall ξέρω και έχω δοκιμάσει με επιτυχία να περνάει η αγορά με Ελληνική κάρτα που έχουμε συνδεδεμένη στο pp.. Άμα έχετε δοκιμάσει σε άλλο που δέχεται να το αναφέρεται.. Όχι μόνο Ελληνική κάρτα να περνάει χωρίς να είναι συνδεδεμένη στη pp..

Μια χαρά γίνεται.

Διάβασε λίγο αλλα ποστ πριν γράφεις με τόση σιγουριά.

Απλά θέλει λίγη τύχη και επιμονή.

Ποτέ έκανες την αγορά αυτήν φίλος ? Εγώ όταν είχα δοκιμάσει με την Πειραιώς μέσου paypal δεν μου την πέρασε ...

Και γενικά είναι καλό να αναφέρουμε τα μαγαζιά εδώ , που περνάνε οι αγορές όπως παλιά , πριν capital control..

 

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά γίνεται.

Διάβασε λίγο αλλα ποστ πριν γράφεις με τόση σιγουριά.

Απλά θέλει λίγη τύχη και επιμονή.

 

 

 

Unleashed by my M1 NOTE

Μόλις δοκίμασα να κάνω αγορά με χρεωστική Πειραιώς που έχω συδεδεμένη στο paypal και δεν πέρασε .. μου το γύρισε με τη revolut να κάνω την αγορά ... Ήταν μικρής αξίας η δοκιμή 10 δολάρια ..

Φίλε αν είναι να κάνω αγορές μέσω τύχης , οπότε και αν μου κάτσει δηλαδή , να πάω να παίξω καλύτερα κανένα Κινο ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ έκανες την αγορά αυτήν φίλος ? Εγώ όταν είχα δοκιμάσει με την Πειραιώς μέσου paypal δεν μου την πέρασε ...

Και γενικά είναι καλό να αναφέρουμε τα μαγαζιά εδώ , που περνάνε οι αγορές όπως παλιά , πριν capital control..

φιλος σου λεμε τοσοι εδω οτι γινεται...το οπως παλια παει πεθανε τι να κανουμε τωρα.

Αλλα μου αρεσει που ολοι οι εξπερ εδω γραφετε με μια τρελη σιγουρια.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιδια με καρτα visa Eurobank μεσω pp παντα γινονται οι αγορες απο το εν λογο καταστημα,οχι ολες παντα,αλλα ναι με την 2η-3η προσπαθεια περναει η συναλλαγη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

φιλος σου λεμε τοσοι εδω οτι γινεται...το οπως παλια παει πεθανε τι να κανουμε τωρα.

Αλλα μου αρεσει που ολοι οι εξπερ εδω γραφετε με μια τρελη σιγουρια.....:lol:

Θα μπορούσες να αναφέρεις ότι δεν περνάει με την πρώτη και ότι είναι και θέμα τύχης η θέμα κάρτας .. δηλαδή που εγώ δοκίμασα πριν λίγο δύο φορές και δεν μου την πέρασε τι θες να πω ? Ότι περνάει η αγορά ? Όχι δεν την περνάει ..Είναι θέμα τύχης , τέλος .. Στο vick περνάει απευθείας χωρίς να παίζεις Τζόκερ .. Νομίζεις ότι δεν θέλω να περνάει κατευθείαν η αγορά και σε αλλά καταστήματα ? Αυτό είναι καλό για όλους μας .. Από το να κάθομαι να φορτώνω με εμβάσματα την revolut? Και δεν το παίζω εξπέρ ..Την γνώμη μου λέω εννοείτε ..

Σε εμένα μάγκες δεν περνάει ..Και όταν έφτιαξα την revolut το έκανα εξαιτίας του banggood, γιατί ήθελα να αγοράσω ένα tablet οπωσδήποτε ...

Πόσες φορές είχα δοκιμάσει να περάσει η αγορά και δεν μου την πέρναγε με Ελληνική κάρτα στο pp.. Και από το πρωιγούμενο χρόνο που μας πέρασε το ανάφεραν παιδιά στο νήμα της paypal ότι που και που μπορεί να περάσει κάποια αγορά...

Προσωπική μου άποψη είναι ότι απευθείας χωρίς τύχη , αρκετές προσπάθειες , κτλ ..μόνο στο vickmall περνάνε αγορές κανονικά ..Για όλα τα υπόλοιπα χρειαζόμαστε balance pp , revolut κτλ ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλετε οπωσδήποτε paypal, συνεχίστε όπως γίνεται τώρα, ή με προσπάθειες όπως έγραψαν οι φίλοι παραπάνω.

Πάντως ΧΩΡΙΣ PAYPAL κατ'ευθείαν με VISA της Πειραιώς εγώ αγόρασα από BANGGOOD και GEARBEST.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. ετοιμάζομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά από Κίνα και θα ήθελα τα φώτα σας για κάποιες απορίες που έχω σχετικά με τα διαδικαστικά..Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος με πμ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ έκανες την αγορά αυτήν φίλος ? Εγώ όταν είχα δοκιμάσει με την Πειραιώς μέσου paypal δεν μου την πέρασε ...

Και γενικά είναι καλό να αναφέρουμε τα μαγαζιά εδώ , που περνάνε οι αγορές όπως παλιά , πριν capital control..

 

Πιστωτικές visa και master της Πειραιώς, αγορά με PayPal κανονικά όπως προ cc, από vickmall , 1949deal και πολλά μαγαζιά στο eBay.

Χωρίς PayPal , αγορές κατευθείαν με πιστωτική , από banggood, fasttech

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έγινε μεγάλη συζήτηση για το paypal. Παρακαλώ να σταματήσει εδώ.

Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το paypal.

 

καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. ετοιμάζομαι να κάνω την πρώτη μου αγορά από Κίνα και θα ήθελα τα φώτα σας για κάποιες απορίες που έχω σχετικά με τα διαδικαστικά..Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος φίλος με πμ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θέλω την βοήθεια σας αν έχω κάνει κάπου λάθος ή αν έχετε εμπειρία πάνω σε αυτό. Παίρνω ένα xiaomi mi4 από το everbuying μου έρχεται και μετά από μια εβδομάδα τα χρώματα της οθόνης γίνονται όλα μοβ μετά από κάτι τεστ καταλαβαίνω ότι είναι θέμα harwere και αμέσως ανοίγω στο PayPal resolution center ένα dispute στο everbuying. Μετά από εκεί μέσα μου στέλνει διεύθυνση να το στείλω πίσω το τηλέφωνο τυπώνο την διεύθυνση για να μην κάνω κανένα λάθος το κάνω δέμα και το στέλνω με βάσει τις οδηγίες που μου είχε στείλει από το PayPal το everbuying. Μετά ανοίγω το site τους και τους περιγράφω την όλη διαδικασία στο support Center και εκεί ανοίγουν μια υπόθεση για εμένα. Μετά από καιρό ρώταω αν το έχουν παραλάβει και αφού εγώ μέσω του 17track έχω δει ότι έχει παραδοθεί έτσι έγραφε, μου λένε ότι δεν ήταν ο σωστός τρόπος να το στείλω και ότι έπρεπε πρώτα να μου πουν αυτοί την διαδικασία και όχι οι δικοί τους από το PayPal. Το PayPal μου λέει να το στείλω πίσω του απαντάω ότι τι έχω στείλει και περιμένει τώρα να απάντησει το everbuying αν το πήρε για να με αποζημίωσει εκεί έχει μείνει η υπόθεση στο PayPal. Με τα πολλά από το site τους στέλνουν ότι ακομα δεν το έχουν πάρει μου στέλνουν φωτογραφία ότι δεν είναι στο σύστημα τους και τους απαντάω ότι θέλω link από China post με tracking information και εκεί περιμένω.στο μεταξύ πήγα στο ταχυδρομείο μας και συμπλήρωσα ένα χαρτί για να αρχίσει λέει μια έρευνα μεταξύ των ταχυδρομείων να δούνε πιο είναι. Αυτός μου προτείνε να μου δώσει την μισή αξία μέχρι να βρεθεί και μετά μετά την άλλη μισή όταν βρεθεί μέχρι τις 25/6 από εκεί μετά θα πάρω λέει το 20% γιατί μετά θα θεωρείται χαμένο το αντικείμενο. Όποιος έχει ανάλογη πείρα με τέτοια θέλω να μου πει αν ξέρει τι να κάνω η αν έχω κάνει κάποιο λάθος. Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην σας κούρασα με τις λεπτομέρειες.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφερσου εδω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια να ρωτησω κι εγω κάτι. Πραγγειλα απο tinydeal αλλα απο Γερμανία. Μου το στέλνουν με german post dhl. Ξερουμε κατι για το συγκεκριμένο μαγαζί; το track number που μου εδωσαν ειναι μονο αριθμοι αλλα ειναι ανιχνευσημο απο ελτα. Οταν μπει Ελλάδα παιζει να μπει τελωνιο η να αλλαξει το νουμερο;
Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια να ρωτησω κι εγω κάτι. Πραγγειλα απο tinydeal αλλα απο Γερμανία. Μου το στέλνουν με german post dhl. Ξερουμε κατι για το συγκεκριμένο μαγαζί; το track number που μου εδωσαν ειναι μονο αριθμοι αλλα ειναι ανιχνευσημο απο ελτα. Οταν μπει Ελλάδα παιζει να μπει τελωνιο η να αλλαξει το νουμερο;

 

αν στο στελνουν απο ευρωπαικο καταστημα τους δεν υπαρχει θεμα τελωνειου,επισης δεν αλλαζει το τρακινγκ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή τη απορία είχα όταν έψαχνα για κινητό!τελικά δε ρισκαρα! Έχει σε κάποια κινητά εξαιρετικες τιμές! Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν είναι κανονικό σαιτ η scam! Στο Facebook ειναι 1 χρόνο μη ενεργό το Page!

 

Στάλθηκε από το MI NOTE Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανακάλυψα και το yeso521... (νωρίς βεβαια :p) είδα στην κοινότητα της xiaomi.gr καλά λόγια, το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...