Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραγκειλα τεμπερεντ και θηκη από gearbest kai μου στειλανε τρακιν σε μια μερα !! ελπιζω να είναι το πακετο καλο , να μην ερθει το τεμπερεντ αλοιωμενο :)

 

το τρακιν NL ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ......ΟΛΑΝΔΙΚΟ ΤΟ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παραγκειλα τεμπερεντ και θηκη από gearbest kai μου στειλανε τρακιν σε μια μερα !! ελπιζω να είναι το πακετο καλο , να μην ερθει το τεμπερεντ αλοιωμενο :)

 

το τρακιν NL ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟς ......ΟΛΑΝΔΙΚΟ ΤΟ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ?

 

Ναι και ερχεται γρηγορα συνηθως

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλες οι παραγγελίες που έχω κάνει από το Gearbest τον τελευταίο καιρό αποστέλλονται σε χρόνο... ρεκόρ.

Μέσα σε λίγες ώρες μου στέλνουν ενημέρωση αποστολής και tracking number - και δεν είναι η 'κλασική' περίπτωση όπου απλώς δεσεμεύουν ένα tr. number και στο στέλνουν, και η πραγματική αποστολή γίνεται... 2-3 μέρες αργότερα.

Κοιτάζω με το tr.num στο sky56 και βλέπω όντως ότι το πακέτο έχει παραδοθεί στη μεταφορική για αποστολή!

Να τολμήσω, άραγε, να ελπίσω ότι έχουν αρχίσει να... σουλουπώνονται...;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά όλες οι παραγγελίες που έχω κάνει από το Gearbest τον τελευταίο καιρό αποστέλλονται σε χρόνο... ρεκόρ.

Μέσα σε λίγες ώρες μου στέλνουν ενημέρωση αποστολής και tracking number - και δεν είναι η 'κλασική' περίπτωση όπου απλώς δεσεμεύουν ένα tr. number και στο στέλνουν, και η πραγματική αποστολή γίνεται... 2-3 μέρες αργότερα.

Κοιτάζω με το tr.num στο sky56 και βλέπω όντως ότι το πακέτο έχει παραδοθεί στη μεταφορική για αποστολή!

Να τολμήσω, άραγε, να ελπίσω ότι έχουν αρχίσει να... σουλουπώνονται...;

 

θελει αρετη και τολμη η ελευθερια, αλλα πως να τολμησεις οταν 2 στα 2 ( ευτυχως δηλαδη ) μου ηρθε το κινητο γυμνο, ουτε καν ψιλο αφρολεξ, για τα ματια του κοσμου, ετσι για προστασια. Καπου εκει λεω στον ευατο μου... υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το vernee thor για φιλο. Δεν θελω gearbest. Bangood, vickmall μου ειπαν οτι δεν εχουν

Κοιταξα το fasttech, coolicool. Λενε οτι εχουν κομματια, αλλα τα καταστηματα δεν τα πολυξερω. Απο εμπειριες σε συναντησεις μου ειπαν ετσι και ετσι. Εσιες τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το vernee thor για φιλο. Δεν θελω gearbest. Bangood, vickmall μου ειπαν οτι δεν εχουν

Κοιταξα το fasttech, coolicool. Λενε οτι εχουν κομματια, αλλα τα καταστηματα δεν τα πολυξερω. Απο εμπειριες σε συναντησεις μου ειπαν ετσι και ετσι. Εσιες τι λετε;

 

Geekbuying και Everbuying βλέπω ότι το έχουν σχετικά φτηνά. Ο,τι αγόρασα τον τελευταίο χρόνο από αυτούς μου ήρθε ολόκληρο και σωστό (εξαίρεση ένα HomTom HT3 Pro από το Ever που χάθηκε στο δρόμο από τη Belgian Post αλλά στις 60 μέρες από την πρώτη αποστολή μου έστειλαν άλλο). Οι συσκευασίες άλλοτε φάκελος με αεροθαλάμους, άλλοτε πλαστική σακούλα με bubble wrap ή αφρώδες υλικό.

Link to comment
Share on other sites

θελει αρετη και τολμη η ελευθερια, αλλα πως να τολμησεις οταν 2 στα 2 ( ευτυχως δηλαδη ) μου ηρθε το κινητο γυμνο, ουτε καν ψιλο αφρολεξ, για τα ματια του κοσμου, ετσι για προστασια. Καπου εκει λεω στον ευατο μου... υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες.

 

Αγορά απο gearbest ρολόϊ 6,5 ευρώ, ήρθε σε φάκελο με μπουρμπουλήθρες. Αγορά κινητό απο everbuying, ήρθε σε απλό λεπτό πλαστικό φακελάκι που σκίστηκε με ελάχιστη προσπάθεια...

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω το vernee thor για φιλο. Δεν θελω gearbest. Bangood, vickmall μου ειπαν οτι δεν εχουν

Κοιταξα το fasttech, coolicool. Λενε οτι εχουν κομματια, αλλα τα καταστηματα δεν τα πολυξερω. Απο εμπειριες σε συναντησεις μου ειπαν ετσι και ετσι. Εσιες τι λετε;

 

Το fasttech είναι από τα πιο αξιόπιστα ( και στην συσκευασία που σε ενδιαφέρει πολύ και στο aftersale εαν χρειαστεί ).

Link to comment
Share on other sites

Xρειαζομαστε αμεσα τα νηματα των καταστημάτων ωστε να μπορουμε να μιλαμε με τους ιδιους...

Ηξερα για update αλλα μαλλον ηταν αρβυλα...Επισης δεν εχουμε ενημερωση απο το forum...

Link to comment
Share on other sites

Το fasttech είναι από τα πιο αξιόπιστα ( και στην συσκευασία που σε ενδιαφέρει πολύ και στο aftersale εαν χρειαστεί ).

 

Σε ευχαριστω φιλε θα το εχω στα υποψη

Xρειαζομαστε αμεσα τα νηματα των καταστημάτων ωστε να μπορουμε να μιλαμε με τους ιδιους...

Ηξερα για update αλλα μαλλον ηταν αρβυλα...Επισης δεν εχουμε ενημερωση απο το forum...

το μονο σιγουρο οτι μας παραμυθιασαν με την αναβαθμιση, δεν γινεται η δουλεια ομως ετσι να μιλαμε μονοι μας ερημην.

Κατι αλλο εγινε και δεν θελουν να μας το πουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε θα το εχω στα υποψη

 

το μονο σιγουρο οτι μας παραμυθιασαν με την αναβαθμιση, δεν γινεται η δουλεια ομως ετσι να μιλαμε μονοι μας ερημην.

Κατι αλλο εγινε και δεν θελουν να μας το πουν.

 

πιθανολογω

χωρις να ειμαι βεβαιος

πως επαιξε σεναριο νομικου conflict (δεν ξερω πως -τι, αλλα υποθετω για νομους εμποριου κτλ)

ή απλά υπήρχε συνδρομη των ξενων προς το myphone ( και σωστα υπήρχε) που δε γινοταν να συνεχιστει για καποιο λογο

κατι τετοιο

 

αυτο ΥΠΟΘΕΤΩ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Nα κοπηκε το γαλα???

 

οχι μονο

ειναι περιπλοκα τα νομικα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ μόλις η κουβέντα κυλήσει λίγο έξω από τα πλαίσια του τίτλου, αμέσως αναλαμβάνει κάποιος διαχειριστής και λέει:

"Τα off topic διαγράφηκαν κτλ"

Που σημαίνει ότι και αυτές τις απορίες μας τις διαβάζουν.

Τώρα γιατί δεν μπαίνουν στον κόπο να απαντήσουν....δεν το καταλαβαίνω.

Και δεν είναι ανάγκη να μάθουμε το λόγο που τα "σπασανε"

Απλά ας πει κάποιος:

"Παιδιά τα νήματα δεν θα ξανα-ανοιξουν για κάποιο λόγο που δεν χρειάζεται να τον ξέρετε."

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ μόλις η κουβέντα κυλήσει λίγο έξω από τα πλαίσια του τίτλου, αμέσως αναλαμβάνει κάποιος διαχειριστής και λέει:

"Τα off topic διαγράφηκαν κτλ"

Που σημαίνει ότι και αυτές τις απορίες μας τις διαβάζουν.

Τώρα γιατί δεν μπαίνουν στον κόπο να απαντήσουν....δεν το καταλαβαίνω.

Και δεν είναι ανάγκη να μάθουμε το λόγο που τα "σπασανε"

Απλά ας πει κάποιος:

"Παιδιά τα νήματα δεν θα ξανα-ανοιξουν για κάποιο λόγο που δεν χρειάζεται να τον ξέρετε."

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

ολοι καταλαβαινουμε τι εχει συμβει,τα καταστηματα απο μονα τους δεν θα εφευγαν,αναβαθμιση δεν εγινε οπως ηταν η δικαιολογια οποτε κατι ζητηθηκε απο τα καταστηματα,δεν το δωσανε και τα πεταξανε εξω.Δεν χρειαζεται πολυ σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

ολοι καταλαβαινουμε τι εχει συμβει,τα καταστηματα απο μονα τους δεν θα εφευγαν,αναβαθμιση δεν εγινε οπως ηταν η δικαιολογια οποτε κατι ζητηθηκε απο τα καταστηματα,δεν το δωσανε και τα πεταξανε εξω.Δεν χρειαζεται πολυ σκεψη.

 

η μπορει να γυρισε ο επισημος αντιπροσωπος της ταδε εταιριας να πει " δεν γουσταρω τα καταστηματα" παρε τοσα και σβηστα.

Εικασιες κανω, μπορει να ειναι αληθεια

Αντε και εγω μεσα στο παιχνιδι του "off topic":)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε την αληθεια οι σελίδες των μαγαζιών,είναι και διαφήμιση.Συνεπως θα θεωρουσα λογικό αν μου άνηκε το σάιτ,αυτά τα μαγαζιά να δινουν κ κάτι για τη φιλοξενία.Ίσως οι κινέζοι να καναν τον κινέζο,οποτε και γω μπορεί να τις έκλεινα.
Link to comment
Share on other sites

είναι πολυπλοκο το θεμα των μαγαζιων ,

 

γιατι οι σελιδες τους ειταν κραχτης για το σαιτ .....οι χρηστες ειταν ευχαριστημένοι που επικοινωνουσαν ανετα μαζι τους κα ι τους βαθμολογουσαν ....το σαιτ επερνε τηλεφωνα για παρουσιαση ...τα μαγαζια ειχαν διαφημιση και κυρος .....οποτε γιατι χαλασε η σουπα ??? .....μονο οι αμεσα εμπλεκόμενοι ξαιρουν ....

Link to comment
Share on other sites

http://mobilespart.com

γι αυτο τι ξερουμε; εχει ανταλακτικη οθονη σε καλη τιμη αλλα εκει που γραφει για το ποιο ειμαστε εχει μια δυσκολη γλωσσα νομιζω λατινικογενης κατι(painful) και το ψιλοφοβαμαι, εχει κανεις αποψη; να παραγγειλω; ποια η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

http://mobilespart.com

γι αυτο τι ξερουμε; εχει ανταλακτικη οθονη σε καλη τιμη αλλα εκει που γραφει για το ποιο ειμαστε εχει μια δυσκολη γλωσσα νομιζω λατινικογενης κατι(painful) και το ψιλοφοβαμαι, εχει κανεις αποψη; να παραγγειλω; ποια η γνωμη σας;

Στην Αυστραλία είναι και χωρίς PayPal

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στο δεξια about us λεει οτι ειναι στην κινα,εγω που εβαλα μια μπαταρια για doogee στο καλαθι στο checkout μου εβγαλε και το paypal,αλλα το μαγαζι δεν το ξερω, αν φιλε μου θες να προχωρησεις εφοσον εχει paypal ,δεν εχεις να χασεις τιποτα....αν δεν ερθει κανεις dispute και παιρνεις τα λεφτα σου πισω (αν δεν βαριεσαι την ταλαιπωρια....) Edited by digitheos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα να ρωτησω κατι,τα points που μαζευουμε απο τις αγορες π.χ Vickmal μπορουμε να τα χρησιμοποιησουμε για εκπτωση σε επομενη αγορα?πρεπει εμεις να κανουμε καποια επιλογη η αυτοματα γινεται απο αυτους?
Link to comment
Share on other sites

Χθες παραγγειλα το Lenovo Vibe P1 απο το Vickmal στη Κινα (Το Ευρωπαικο δεν ειχε αυτο με τα 3GB)l.Ξερετε απο εμπειρια ποσες μερες θα κανει να γινει η αποστολη;;24 ωρες μετα δεν εχω λαβει ακομα tracking no ενω υποτιθεται υπαρχει σε στοκ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...