Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από everbuying χωρίς προβλήματα, καλή συσκευασία. Από τα άλλα δύο όχι οπότε και δεν μπορώ να συγκρίνω.

 

Eμενα πρεπει να με ριχνουν :lol: οτι παιρνω απο αυτους ειναι απλα μεσα σε ενα φακελο με bubbles.

Link to comment
Share on other sites

Ever kai minideal κανονικά το 1949 δεν το ξέρω.

 

Και εγώ το ίδιο everbuying πολύ καλό και minideal με κάλυψαν κανονικά σε θέμα εγγύησης χωρίς προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , επειδη εχω μεινει πολυ πισω στις αγορες , απο geekbuying μπορουμε να παραγγειλουμε αυτον τον καιρο ; :rolleyes:

( χωρις κολπα και δευτερους λογαριασμους paypal )

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κολπα οχι.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά γίνεται και απο geekbuying.Εκανα μια μικρή παραγγελία χθες των 11$ με alpha amex κάρτα και τέλος αυγούστου άλλη μια των 40$
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά γίνεται και απο geekbuying.Εκανα μια μικρή παραγγελία χθες των 11$ με alpha amex κάρτα και τέλος αυγούστου άλλη μια των 40$

Η ΑΜΕΧ είναι πιο ευέλικτη. Οτι πέρασε αυτή, δεν σημαίνει οτι θα περάσουν και οι Visa\Mastercard.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει παραγγείλει κανείς κινητό από everbuying.com να μου πει γνώμες;

ή από 1949deal.com?

ή minideal?

Minideal δες, και πάλι μόνο εάν δεν μπορεί να σου βρει το Vickmall αυτό που ψάχνεις. Το 1949 χάθηκε από το φόρουμ για κάποιον λόγο... Το ever επίσης δεν...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το banggood έχει επιλογή να αφαιρεθεί το logo της από το πακέτο και απ ότι διάβασα πρέπει να το κάνουμε αυτό για να γλιτώσουμε τελωνείο. Επειδή δεν το γνώριζα, δεν το επέλεξα τους έστειλα όμως μετά mail αλλά μου είπαν ότι δε γίνεται και πως αν θέλω να ξανακάνω την παραγγελία, η οποία όμως είχε γίνει με κουπόνι το οποίο έληξε. Αν τους πω να μου το στείλουν όπως είναι με χαμηλή τιμολόγηση και δώρο θα χω κανένα θέμα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το banggood έχει επιλογή να αφαιρεθεί το logo της από το πακέτο και απ ότι διάβασα πρέπει να το κάνουμε αυτό για να γλιτώσουμε τελωνείο. Επειδή δεν το γνώριζα, δεν το επέλεξα τους έστειλα όμως μετά mail αλλά μου είπαν ότι δε γίνεται και πως αν θέλω να ξανακάνω την παραγγελία, η οποία όμως είχε γίνει με κουπόνι το οποίο έληξε. Αν τους πω να μου το στείλουν όπως είναι με χαμηλή τιμολόγηση και δώρο θα χω κανένα θέμα;

Καλά έκανες και δεν το επελεξες.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και δεν το επελεξες.

 

Για ποιο λόγο; Είναι προτιμότερο δηλαδή να έρθει με το λογότυπο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο gearbest γινεται να αγορασουμε χωρις κολπα και δευτερους λογαριασμους με παυπαλ??

 

Για gearbest δεν ξερω,αλλα για οποιον θελει να αγορασει χωρις "κολπα",εγω εκανα αγορα απο το banggood,κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Είναι προτιμότερο δηλαδή να έρθει με το λογότυπο;

Τα περισσότερα καταστήματα χρεώνουν για αυτή την υπηρεσία, για το Banggood δεν ξέρω, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ. Και να σου πω την αλήθεια έχω κάνει πολλές παραγγελίες από εκεί, δεν παρατήρησα ποτέ να έχει λογότυπο Banggood, τουλάχιστον δεν ήταν εμφανές ώστε να χτυπάει στο ματι. Σε ένα δέμα που παρέλαβα χτες πάντως δεν βλέπω πουθενά στη συσκευασία να το αναφέρει, εκτός αν είναι στα κινέζικα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το banggood έχει επιλογή να αφαιρεθεί το logo της από το πακέτο και απ ότι διάβασα πρέπει να το κάνουμε αυτό για να γλιτώσουμε τελωνείο. Επειδή δεν το γνώριζα, δεν το επέλεξα τους έστειλα όμως μετά mail αλλά μου είπαν ότι δε γίνεται και πως αν θέλω να ξανακάνω την παραγγελία, η οποία όμως είχε γίνει με κουπόνι το οποίο έληξε. Αν τους πω να μου το στείλουν όπως είναι με χαμηλή τιμολόγηση και δώρο θα χω κανένα θέμα;

10 αγορές έχω κάνει ήδη απο εκεί και περιμένω άλλες 3

Δεν επέλεξα να το βγάλω αλλά δεν υπήρχε πουθενά το logo τους,απλά είναι μια ακόμα επιλογή τους για να παίρνουν λεφτά ( το χουν πολλά sites. )

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ δεν το γνώριζα, βασικά δεν το είδα καν μιας και έκανα παραγγελία από κινητό. Απλά μετά είδα σε ένα φόρουμ ότι πρέπει να τικάρεις την επιλογή ώστε να το αφαιρέσουν για να μην υπάρξει φόβος τελωνείου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ δεν το γνώριζα, βασικά δεν το είδα καν μιας και έκανα παραγγελία από κινητό. Απλά μετά είδα σε ένα φόρουμ ότι πρέπει να τικάρεις την επιλογή ώστε να το αφαιρέσουν για να μην υπάρξει φόβος τελωνείου.

Αυτα τα γραφουν για να αρπαξουν τα χρηματα απο τους αφελης καταναλωτες. Ετσι και του "γυαλισει" το πακετο στο ταχυδρομειο, μπαινει τελωνειο δευτερη κουβεντα, και δεν παει να γραφει οτι θελει απο εξω.

Ο νοων νοητο.

Link to comment
Share on other sites

Tελωνειο στη Ελλάδα δε πέρασε ποτέ τίποτα απο αυτά που πήρα. Σας μιλάω για πάνω απο 150 παραγγελίες..

το υψηλότερο κόστος ηταν 350 ευρώ desktop υπολογιστής.

Link to comment
Share on other sites

Tελωνειο στη Ελλάδα δε πέρασε ποτέ τίποτα απο αυτά που πήρα. Σας μιλάω για πάνω απο 150 παραγγελίες..

το υψηλότερο κόστος ηταν 350 ευρώ desktop υπολογιστής.

Καποιοι εχουμε περασει φιλε μου Σακη απο τον κυρ τελωνη παλαιοτερα.Και ο υπογραφων ειναι ενας απο αυτους,και μαλιστα 2 φορες.

Αλλα γραφω για 2 χρονια πριν εαν θυμαμαι καλα,καποτε γινοταν και καποιος σχετικος ελενχος,τωρα.......:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το banggood έχει επιλογή να αφαιρεθεί το logo της από το πακέτο...

...απλά είναι μια ακόμα επιλογή τους για να παίρνουν λεφτά ( το χουν πολλά sites. )

Αυτα τα γραφουν για να αρπαξουν τα χρηματα απο τους αφελης καταναλωτες.

 

Για να είμαστε δίκαιοι, το Banggood δεν χρεώνει αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω ένα κινητό από την Κίνα μέσο Gearbest. Ξέρετε σε πόσες μέρες θα έρθει;

 

νομιζω ειναι αναλογως απο ποια αποθηκη θα το παρεις πχ απο την ευρωπαικη ερχεται ποιο γρηγορα ενω απο κινα κανα μηνα.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...