Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες αυτό τι είναι πάλι;;;

Δείτε το βίντεο και προσέξτε την συσκευασία και την "θήκη" του κινητού .... :lol:

http://en.comebuy.com/brandpage/umi-zero.html?utm_source=reasonable&utm_medium=edm&utm_campaign=vip20141021en

 

Ναι ετσι ειναι η συσκευασια του Ζ,πολυτελης,το δε Ζ μπαινει και σαν διακοσμητικο στην πλατη του κινητου ,προστατευτικο περιπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ετσι ειναι η συσκευασια του Ζ,πολυτελης,το δε Ζ μπαινει και σαν διακοσμητικο στην πλατη του κινητου ,προστατευτικο περιπου.

Το κατάστημα το ξέρει κανένας ;;; Κάτι μου θυμίζει πάντως ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς μια υπηρεσία στο pandawill που και καλά πληρώνεις 5% επιπλέον της αξίας του κινητού που θα αγοράσεις και σε περίπτωση που το κινητό περάσει από τελωνείο το pandawill σου καλύπτει τα έξοδα εκτελωνισμού;

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Στο site τους αναφέρει τα εξής:

Import Tax & VAT Insurance Policy

1, For additional 5% of the total cost of the order value, Pandawill will cover any inccurred Import tax and VAT on this order. Customers could choose this coverage at the payment step when placing orders.

2. When order arrives, if you get charged by the Customs on this order, please take a picture of the payment slip from the Customs and email to Pandawill, and Pandawill will pay you back on the full amount within 3 days (excluding holidays) of receiving your varified proof. The payment slip must contain the information which links the tax or VAT to the order or order content.

3. This insurance applies to both Registered shipping (such as Singapore post, China post,TNT post, etc) and express parcels (such as DHL, Fedex, EMS, etc)

4. The followinng countries are not covered:

Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana.

 

Φαίνεται τρομερά ενδιαφέρον τους βάζεις να πληρώσουν το φέσι των κούριερ. :p

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τρομερά ενδιαφέρον τους βάζεις να πληρώσουν το φέσι των κούριερ. :p

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Ειχα ρωτησει και εγω. Δε βλεπω να ρισκαρει κανεις για να μάθει.

Ασχετο κατι που διάβασα οτι θα σταματησουν οι κινεζοι να δηλωνουν low value $20αρια κλπ ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι η συσκευασια του Ζ,πολυτελης,το δε Ζ μπαινει και σαν διακοσμητικο στην πλατη του κινητου ,προστατευτικο περιπου.

 

Αν εχεις και αυτοκινητο με φωτσ απο κατω απο το σασι και ηχειο μπασο που οταν δουλευει τρεμει ολο το αυτοκινητο -και η γειτονια απο την οποια περνας- τοτε ειναι ταμαμ :lol:

 

Δεν ειναι τρελοι μονο οι ρωμαιοι τελικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μαγαζι to2c ειναι αξιόπιστο και εαν ναι με ποια μεταφορικη να παραγγείλω για να μην πληρωσω σιγουρα τελωνιο ,θελω να παρω το THL T6S ,,εχετε καποιο αλλο μαγαζι να προτείνεται,, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια το μαγαζι to2c ειναι αξιόπιστο και εαν ναι με ποια μεταφορικη να παραγγείλω για να μην πληρωσω σιγουρα τελωνιο ,θελω να παρω το THL T6S ,,εχετε καποιο αλλο μαγαζι να προτείνεται,, ευχαριστω

 

Το Vickmall,με singpost και λογικα δεν θα εχεις προβλημα

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω (για άλλη μια φορά) ότι οποιαδήποτε συζήτηση παράκαμψης του τελωνείου απαγορεύεται για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε νομίζω για το συγκεκριμένο θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω (για άλλη μια φορά) ότι οποιαδήποτε συζήτηση παράκαμψης του τελωνείου απαγορεύεται για τον απλό λόγο ότι είναι παράνομο. Δεν υπάρχει κάτι άλλο να πούμε νομίζω για το συγκεκριμένο θέμα.

 

Σωστο,και λαθος μου,εσβησα το δικο μου μερος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παρανομο, πειτε απλως οτι ειναι οι κανονισμοι του forum

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τρομερά ενδιαφέρον τους βάζεις να πληρώσουν το φέσι των κούριερ. :p

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Που να δεις τι αλλα φοβερα πραγματα κανουν. Δεν στελνουν κινητα, αρνουνται να στειλουν το επισκευασμενο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω και προσωπικά δεν παίζει να αγοράσω από αυτούς. Απλά μου έκανε εντύπωση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα την Παρασκευή από το Vickmall το T6S και περιμένω πως και πως, είναι ήδη transit!!! Είμαι εντυπωσιασμένος με την εξυπηρέτηση, δες λίγο πιο πίσω τη σχετική μου ανάρτηση (#7437, σελίδα 496)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρήγγειλα την Παρασκευή από το Vickmall το T6S και περιμένω πως και πως, είναι ήδη transit!!! Είμαι εντυπωσιασμένος με την εξυπηρέτηση, δες λίγο πιο πίσω τη σχετική μου ανάρτηση (#7437, σελίδα 496)
φιλε θα το παραγγείλω και εγω θελω να μου πης, τωρα δεν ειδα να εχει κανενα δωρο, και δεν μπορω να το κανω σε ευρω μονο σε δολαρια μου τα βγάζει ολα ,και κατι τελευταίο με ποια μεταφορικη επέλεξες να ερθη,, και μηπως το κανουν ροοτ ,ευχαριστω Edited by kostascbr
Link to comment
Share on other sites

φιλε θα το παραγγείλω και εγω θελω να μου πης, τωρα δεν ειδα να εχει κανενα δωρο, και δεν μπορω να το κανω σε ευρω μονο σε δολαρια μου τα βγάζει ολα ,και κατι τελευταίο με ποια μεταφορικη επέλεξες να ερθη,, και μηπως το κανουν ροοτ ,ευχαριστω

 

Δώρο δεν έχει, όσο και αν ζήτησα έστω και ένα καλώδιο δεν έδωσαν τίποτα. Αλλά έχει θήκη και μεμβράνη (μην ξεχάσεις να τα σημειώσεις όταν βάλεις το τηλέφωνο στο καλάθι).

 

Δολάρια οι τιμές, τη μετατροπή την κάνει ή το Paypal ή η τράπεζά σου, ανάλογα με τις επιλογές σου στο Paypal.

 

Ταχυδρομείο που ρώτησα εδώ μέσα δεν κάνει διαφορά Σιγκαπούρη ή Ολλανδία (εγώ έχω πάρει πράγματα και με τα δύο, το Ολλανδικό λίγο με άγχωσε γιατί δεν έχει καλό τράκινγκ και το έχασα για 10 ημέρες), οπότε διάλεξα το Singapore Post.

 

Το ρουτ δεν το ήθελα, δεν με νοιάζει, οπότε δεν το επέλεξα, αλλά το κάνουν αν το ζητήσεις. Αν μπορεί κάποιος άλλος ας σου πει αν αξίζει

 

Το δικό μου είναι καθ' οδόν, ελπίζω ότι σε 2 εβδομάδες +-5 μέρες θα το έχω

Link to comment
Share on other sites

Δώρο δεν έχει, όσο και αν ζήτησα έστω και ένα καλώδιο δεν έδωσαν τίποτα. Αλλά έχει θήκη και μεμβράνη (μην ξεχάσεις να τα σημειώσεις όταν βάλεις το τηλέφωνο στο καλάθι).

 

Δολάρια οι τιμές, τη μετατροπή την κάνει ή το Paypal ή η τράπεζά σου, ανάλογα με τις επιλογές σου στο Paypal.

 

Ταχυδρομείο που ρώτησα εδώ μέσα δεν κάνει διαφορά Σιγκαπούρη ή Ολλανδία (εγώ έχω πάρει πράγματα και με τα δύο, το Ολλανδικό λίγο με άγχωσε γιατί δεν έχει καλό τράκινγκ και το έχασα για 10 ημέρες), οπότε διάλεξα το Singapore Post.

 

Το ρουτ δεν το ήθελα, δεν με νοιάζει, οπότε δεν το επέλεξα, αλλά το κάνουν αν το ζητήσεις. Αν μπορεί κάποιος άλλος ας σου πει αν αξίζει

 

Το δικό μου είναι καθ' οδόν, ελπίζω ότι σε 2 εβδομάδες +-5 μέρες θα το έχω

σε ευχαριστω φιλε εισαι κατατοπιστικος, εχει καπου να επιλεξεις για το ρουτ πως γινετε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγω ενδιαφέρομαι για αγορά του Xiaomi 1s και του Mi4. Λέτε να τα κάνω 2 διαφορετικές παραγγελίες να μην έχω θέματα;

Επίσης vickmall η minideal? Ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εγω ενδιαφέρομαι για αγορά του Xiaomi 1s και του Mi4. Λέτε να τα κάνω 2 διαφορετικές παραγγελίες να μην έχω θέματα;

Επίσης vickmall η minideal? Ποια είναι η γνώμη σας;

Ευχαριστώ

 

Η δυο χωριστες η μια και μετα ζητας να στειλουν τα δεματα χωριστα,εχω κανει και τα δυο.

Vickmall θα ελεγα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail σε vickmall και εγω προς τα εκει εκλεινα, το minideal πιο παλια που ειχα παρει για εναν συναδελφο δεν ειχε και την πιο αμεση επικοινωνια..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ηθελα να μαθω καμμια γνωμη για το chinapadmall.com, oι παλιοτεεροι θα το ξερουν, ηταν αξιοπιστο μαγαζι, εχει ψωνισει καανεις σας προσφατα?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε εισαι κατατοπιστικος, εχει καπου να επιλεξεις για το ρουτ πως γινετε

 

Και το ρουτ το επιλέγεις όπως τη θήκη και τη μεμβράνη νομίζω, δηλαδή όταν είναι να βάλεις το τηλέφωνο στο καλάθι.

 

Δοκίμασε να το βάλεις στο καλάθι και θα δεις και τι επιπλέον επιλογές σου βγάζει. Δώσε προσοχή γιατί είναι κάτι ψιλά γράμματα και μικρά κουτάκια, αλλά υπάρχουν, κοίτα με προσοχή και θα τα δεις

 

Επίσης, όταν πια το τηλέφωνο είναι στο καλάθι θα δεις από κάτω τις επιλογές που έχεις κάνει, δηλαδή θα επιβεβαιώσεις με τα ματάκια σου ότι όντως έχεις διαλέξει τη θήκη, τη μεμβράνη και το ρουτ

 

Αυτά και καλή παραγγελία!!!

Link to comment
Share on other sites

Και το ρουτ το επιλέγεις όπως τη θήκη και τη μεμβράνη νομίζω, δηλαδή όταν είναι να βάλεις το τηλέφωνο στο καλάθι.

 

Δοκίμασε να το βάλεις στο καλάθι και θα δεις και τι επιπλέον επιλογές σου βγάζει. Δώσε προσοχή γιατί είναι κάτι ψιλά γράμματα και μικρά κουτάκια, αλλά υπάρχουν, κοίτα με προσοχή και θα τα δεις

 

Επίσης, όταν πια το τηλέφωνο είναι στο καλάθι θα δεις από κάτω τις επιλογές που έχεις κάνει, δηλαδή θα επιβεβαιώσεις με τα ματάκια σου ότι όντως έχεις διαλέξει τη θήκη, τη μεμβράνη και το ρουτ

 

Αυτά και καλή παραγγελία!!!

και προτού να το βαλω στο καλαθι και οταν το βαλω δεν βλεπω να εχει κατι που να εχει σχεση με του ροοτ (μονο το φιλμ και την θηκη βλεπω )για κοιτα και εσυ σε παρακαλω μπας και δεν το βλεπω ,,,δεν μου ειπες τι ειναι αυτο με τα κουπονια εκπτωσης σε υπερευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φιλε θα το παραγγείλω και εγω θελω να μου πης, τωρα δεν ειδα να εχει κανενα δωρο, και δεν μπορω να το κανω σε ευρω μονο σε δολαρια μου τα βγάζει ολα ,και κατι τελευταίο με ποια μεταφορικη επέλεξες να ερθη,, και μηπως το κανουν ροοτ ,ευχαριστω

 

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html δινει θηκη σιλικονης και προστασια οθονης,αν θες δευτερη μπαταρια τικαρεις το τετραγωνακι,για ρουτ δεν λεει,ρωτα στο τσατ την Σελινα

Link to comment
Share on other sites

και προτού να το βαλω στο καλαθι και οταν το βαλω δεν βλεπω να εχει κατι που να εχει σχεση με του ροοτ (μονο το φιλμ και την θηκη βλεπω )για κοιτα και εσυ σε παρακαλω μπας και δεν το βλεπω ,,,δεν μου ειπες τι ειναι αυτο με τα κουπονια εκπτωσης σε υπερευχαριστω

 

Στειλε τους ενα mail μετα την παραγγελια και πες τους τι ακριβως θελεις να κανουν και επισης αν θελεις γραψε κανα δυο πραγματα (root - google apps) περιληπτικα στις σημειωσεις κατα την πληρωμη στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...